Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ξέρω είσαι σε χωριό είπες... αλλά αν θες να βγάλεις άκρη γρήγορα, πας στη πόλη αν έχει κατάστημα ΗΡΩΝ και υπογράφεις επιτόπου. Εγώ που έκανα το επαγγελματικό άλλαξα πάροχο σε 2 μέρες.

ΗΡΩΝ και τηλέφωνα είναι θανατηφόρος συνδιασμός, να έχεις το κινητό μαζί σου και στη τουαλέτα. Άμα χάσεις τη κλήση (αν σε πάρουν ποτέ) χαιρετίσματα. Ο κοράκιος περιμένει μόνο μερικούς μήνες, κι ακόμα τoν παίρνουν τηλέφωνο για το αέριο. 😅

Και το πιο βασικό αυτο που σου είπε, βεβαιώσουν ότι το ΚΟΤ συνδιάζεται ακόμα και θα συνεχίσει να συνδιάζεται με τον Οnly Home Plus

wait milaw tωra kai exei kai wraia foni η ατιμη

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ξέχασα ... Και σε κατάστημα Ήρων θέλει ραπιντ η πιστοποιητικό εκτός κι αν υπογράψεις στο πεζόδρομιο

Και εμβόλια έχουμε και πιστοποιητικά νόσησης...θα μας "κόψουν" τπτ? :)

Κάτι μου λέει ότι δεν θα ησυχάσουμε ποτέ....
Πατούσα πάνω στο πρόγραμμα που έχει το εξέλ και με έβγαζε κατευθείαν στο Volton Basic Fixed... τώρα που ξαναδοκιμάζω με βγάζει σε κάτι άλλο... σε πετάει στα ΛΟΙΠΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ και το πιο κοντινό στην ονομασία είναι το Volton One Fixed
με διαφορετικές τιμές απο ότι στο εξέλ...

τελικά υπάρχουν και τα basic... δεν τα ονομάζει fixed πλέον και απο οτι καταλαβαίνω έχουν ρήτρα...

 

😒😒

 

Επεξ/σία από LuNaTiC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ξέρω είσαι σε χωριό είπες... αλλά αν θες να βγάλεις άκρη γρήγορα, πας στη πόλη αν έχει κατάστημα ΗΡΩΝ και υπογράφεις επιτόπου. Εγώ που έκανα το επαγγελματικό άλλαξα πάροχο σε 2 μέρες.

ΗΡΩΝ και τηλέφωνα είναι θανατηφόρος συνδιασμός, να έχεις το κινητό μαζί σου και στη τουαλέτα. Άμα χάσεις τη κλήση (αν σε πάρουν ποτέ) χαιρετίσματα. Ο κοράκιος περιμένει μόνο μερικούς μήνες, κι ακόμα τoν παίρνουν τηλέφωνο για το αέριο. 😅

Και το πιο βασικό αυτο που σου είπε, βεβαιώσουν ότι το ΚΟΤ συνδιάζεται ακόμα και θα συνεχίσει να συνδιάζεται με τον Οnly Home Plus

δεν γινεται τιποτα

θελει αποδειξη διακανονισμού και δεν εχω, εχω πληρωσει την πρωτη δοση στη watt n wolt.. ξεχνάμε και την ηρων. μια χαρά.

παπαλα και απο εδω

η watt n wolt δεν απανταει.

 

Επεξ/σία από baladisk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, baladisk είπε

δεν γινεται τιποτα

θελει αποδειξη διακανονισμού και δεν εχω, εχω πληρωσει την πρωτη δοση.

παπαλα και απο εδω

 

δεν μπορείς να την πληρώσεις online ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, baladisk είπε

θελει αποδειξη διακανονισμού και δεν εχω, εχω πληρωσει την πρωτη δοση.

αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα , δε νομίζω να καταφέρεις να αλλάξεις πάροχο χωρίς να βλέπουν εξόφληση ή διακανονισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

δεν μπορείς να την πληρώσεις online ?

ειναι 300 ευρω οφειλή όλα μαζί, εχω βαλει τα 50 της δόσης πριν δυο μερες που εκανα τον διακανονισμο. που να βρω 250? απλά δεν παίζει. παπαλα.

8 λεπτά πριν, korakios είπε

αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα , δε νομίζω να καταφέρεις να αλλάξεις πάροχο χωρίς να βλέπουν εξόφληση ή διακανονισμό

μου είπε αν ειχα απόδεικξη του διακανονισμού σαν της δεη γινόταν άμεσα λεει, δεν μας νοιαζει να εχει εξοφληθει αρκει να εχει διακανονιστεί.  πφφφ.

το αφήνω watt n wolt κουράστηκα τόσες ημέρες. 

ας ελπίσω να γλιτώσω τη ρήτρα. Η watt n wolt είχε ενημερώσει όπως βλέπω στο newsroom της ότι από τον 8 του 21 θα ενεργοποιηθεί ρήτρα. Ο τελευταίος λογαριασμός αφορά κατανάλωση 10 του 21 και δεν έχει ρήτρα. ας ελπίσω να τη γλιτώσω λόγω ειδικής μοναδικής super duper προσφοράς όπως μου είχαν πει όταν το είχα ενεργοποιήσει

0.064 ανά kw και πάνω σε αυτή έκτπωση ΚΟΤΑ χωρίς ρήτρα μέχρι τώρα με μόνο 59 ευρώ συνδρομή το χρόνο για όσους θα ρωτήσουν.

αλλά θα χάσω το ΚΟΤΑ θα πάει ΚΟΤ Β, η αδερφή δουλεύει πλέον.

Επεξ/σία από baladisk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, baladisk είπε

0.064 ανά kw και πάνω σε αυτή έκτπωση ΚΟΤΑ χωρίς ρήτρα μέχρι τώρα με μόνο 59 ευρώ συνδρομή το χρόνο για όσους θα ρωτήσουν.

οκ στους επόμενους θα είναι +0,23 μείον 0,15 <300kw/μήνα (με τα σημερινά δεδομένα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

οκ στους επόμενους θα είναι +0,23 μείον 0,15 <300kw/μήνα (με τα σημερινά δεδομένα)

ασε με να ελπιζω ότι δεν θα ενεργοποιηθεί

δεν είχε ρητρα το πρόγραμμα οταν το ενεργοποίησα, επειδή είχε τη συνδρομή των 59 ευρώ.

και τότε γιατί βάζουν τα 59 ευρώ συνδρομής εφόσον έχει ρήτρα? γιατί δεν  χρεώνουν τη διαφορά στη ρήτρα ?

Επεξ/σία από baladisk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, baladisk είπε

και τότε γιατί βάζουν τα 59 ευρώ συνδρομής εφόσον έχει ρήτρα? γιατί δεν  χρεώνουν τη διαφορά στη ρήτρα ?

γιατί δε λένε οτι έχουν ρήτρα ? κτλ κτλ , είναι ερωτήματα που θα έπρεπε να κάνει εισαγγελέας , όχι εμείς

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, korakios είπε

_______________________________________________________

Μπήκαν και τα νέα της efaenergy στο excel (οικιακό και επαγγελματικά)

το volton basic fixed το βλεπεις ακόμη στο site? που το έχουνε παει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, baladisk είπε

το volton basic fixed το βλεπεις ακόμη στο site? που το έχουνε παει?

ήταν στα οικιακά -> Λοιπά προγράμματα

Μόλις το πέταξαν , αρα τέλος και αυτό

Το αφήνω στο excel ως μη διαθέσιμο ,αναμένω για νέες τιμές ή το διαγράφω απο Δευτέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...