Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, korakios είπε

τι εννοείς?

βασικά όσο κοιτάω λογαριασμούς απο 2019 υπάρχει η ρήτρα προσαρμογής στους εκκαθαριστικούς! Είχα την εντύπωση οτι ξεκίνησε από τον Μάιο!

Όταν έχεις νεογέννητα τελικά χάνεις πολλά επεισόδια...που κοστίζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, etien4 είπε

βασικά όσο κοιτάω λογαριασμούς απο 2019 υπάρχει η ρήτρα προσαρμογής στους εκκαθαριστικούς!

γιατί , είπε κάποιος το αντίθετο οτι πχ τώρα εφαρμόστηκε ?

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, etien4 είπε

οχι απλά εγώ είχα αυτήν την εντύπωση,δεν την είχα προσέξει

όπως οι περισσότεροι , τουλάχιστον νομίζατε οτι πληρώνατε λίγα , κάτι είναι και αυτό 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, etien4 είπε

οχι απλά εγώ είχα αυτήν την εντύπωση,δεν την είχα προσέξει

Εδωσες βαση εκει που επρεπε αλλα πληρωσες λιγακι παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@korakiosΜια ερώτηση αν μου επιτρέπεις,πώς γίνεται η εκκαθάριση?Υπολόγισα από την τελευταία μέτρηση  1529Kwh ημέρας και 340kwh νύχτας και από τότε έχω πληρώσει σε ηλ.ρεύμα +ρητρα+ρυθμιζόμενες χρεώσεις, 247,6 ευρω για ουσιαστικά 3μήνες!Πώς θα το υπολογίσουν για να εκκαθαρίσουν?π.χ με τι τιμή την kwh και τι άλλο υπολογίζουν?

Εννοώ αλλάζοντας πάροχο τώρα για να κλείσει το θέμα με τον προηγούμενο!

6 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εδωσες βαση εκει που επρεπε αλλα πληρωσες λιγακι παραπανω.

περίπου 1500 ευρώ,χοντρικά με όλες τις χρεώσεις,τον χρόνο μου έβγαινε το ρεύμα για περίπου 6000Kwh

Επεξ/σία από etien4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, etien4 είπε

@korakiosΜια ερώτηση αν μου επιτρέπεις,πώς γίνεται η εκκαθάριση?Υπολόγισα από την τελευταία μέτρηση  1529Kwh ημέρας και 340kwh νύχτας και από τότε έχω πληρώσει σε ηλ.ρεύμα +ρητρα+ρυθμιζόμενες χρεώσεις, 247,6 ευρω για ουσιαστικά 3μήνες!Πώς θα το υπολογίσουν για να εκκαθαρίσουν?π.χ με τι τιμή την kwh και τι άλλο υπολογίζουν?

στην εκκαθάριση θα χρεωθείς τις χρεώσεις ενέργειας που έκαψες απο την προηγούμενη εκκαθάριση μείον τα έναντι

η τιμή kw ίδια , η ρήτρα αναλογικά με την περίοδο κατανάλωσης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

στην εκκαθάριση θα χρεωθείς τις χρεώσεις ενέργειας που έκαψες απο την προηγούμενη εκκαθάριση μείον τα έναντι

η τιμή kw ίδια , η ρήτρα αναλογικά με την περίοδο κατανάλωσης

οκ ευχαριστώ,τώρα μένει να δω πόσο θα βγουν οι ρήτρες για τους 3 μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, etien4 είπε

περίπου 1500 ευρώ,χοντρικά με όλες τις χρεώσεις,τον χρόνο μου έβγαινε το ρεύμα για περίπου 6000Kwh

Σημασια εχει ποσα πληρωσες σε ρητρες παραπανω και οχι συνολικα.Η χασουρα στην ρητρα ειναι σε συγκριση με το να ησουν σε σταθερο προγραμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Σημασια εχει ποσα πληρωσες σε ρητρες παραπανω και οχι συνολικα.Η χασουρα στην ρητρα ειναι σε συγκριση με το να ησουν σε σταθερο προγραμμα.

είναι αρκετά γτ είναι 2-3 χρόνια μαζεμένα!

Επεξ/σία από etien4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, baladisk είπε

δεν γίνεται να περιμένω αν θα της καπνίσει της watt n wolt να βάλει ρήτρα.

μιλας τωρα για τον πρωταθλητη της ρητρας ετσι..

 

49 λεπτά πριν, etien4 είπε

Παιδιά το ειχα ξεχάσει,μια ερώτηση!Η ρήτρα είχε μπει από τον Απρίλιο?image.png.664a2392867108ef6e26bba9b7dc0f6c.png

ρητρες μου εχουν μπει απο το 2019, ευχαριστω

 

~500ευρω σε 2 ετη σχεδον, ασε καλυτερα μην τα μετρας ετσι κ αλλιως παλιο προγραμμα ειχες καπου σου στειλανε οπως και μενα ενημερωση γιαυτην αλλα οπως και εγω δεν την ειδες, αλλαξε παροχο, αργησες βασικα και φοβαμαι τις τωρινες ρητρες της wv...

Επεξ/σία από Sheriff
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Sheriff είπε

μιλας τωρα για τον πρωταθλητη της ρητρας ετσι..

 

ρητρες μου εχουν μπει απο το 2019, ευχαριστω

 

~500ευρω σε 2 ετη σχεδον, ασε καλυτερα μην τα μετρας ετσι κ αλλιως παλιο προγραμμα ειχες καπου σου στειλανε οπως και μενα ενημερωση γιαυτην αλλα οπως και εγω δεν την ειδες, αλλαξε παροχο, αργησες βασικα και φοβαμαι τις τωρινες ρητρες της wv...

ευτυχώς άλλαξα ήδη ,πρόλαβα το Home enter χαρη στα παιδιά εδω και μου στείλανε μνμ απο την προηγούμενη εταιρεία  οτι δεν με βρίσκουν και να επικοινωνήσω μαζί τους...χαχα

Επεξ/σία από etien4
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2021 στις 9:06 ΜΜ, Mule206 είπε

Εχει αναφερθεί σταθερή τιμή χωρίς αναπροσαρμογή από συμφορουμιτη κοντά στο χρόνο αλλά δε θυμάμαι το όνομα του. 

Το ότι συζητιέται περί πώλησης θεωρώ πως δεν είναι καλό μιας και η εταιρία μπαίνει μέσα με αυτή τη πολιτικη. Οπότε όταν και αν εξαγοραστεί θα υπάρξουν αναπροσαρμογες στις τιμές σίγουρα. 

μάλλον για εμένα λες που είμαι απο Ιανουαρίου 21 με αυτό το πρόγραμμα. Αυτόν τον μήνα δεν μου έχει έρθει ακόμα λογαριασμός ενώ πάντοτε έβγαινε 2-3 ημέρες πριν τελειώσει ο μήνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...