Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Απο τα καλυτερα προγραμματα πλεον.

 

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

j/k

 

Καλησπέρα. Με βάση τη νεα πολιτική της ΔΕΗ από αύριο 3/12, πιστεύεις ότι είναι η αμέσως επόμενη επιλογή ;

Επεξ/σία από clam86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@clam86

Εδω θα βρεις περισσοτερα:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1x0pz1zuXPTSEv7yuj-oqxlfh_cFnMkrJTGb4gNFH3u0/edit?usp=sharing

Joke ηταν φιλε μου, η Δεη παραμενει αυτη τη στιγμη και με τις αυξημενες τιμες η πιο φτηνη χωρις ρητρα αναπροσαρμογης στα 17 και 18 λεπτα με ελαχιστο παγιο.

Ισως και το ΗΡΩΝ only home Plus ( κατι ειπωθηκε οτι αλλαζει η τιμη )

Επεξ/σία από Sheriff
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, George! είπε

Κάπου είχα διαβάσει ότι δεν επιτρέπεται ο πάροχος να κάνει δεύτερη φορά αύξηση σε διάστημα μικρότερο των 6 μηνών. Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να το βρω αυτό;

Καταλαβαίνω τι εννοείς... ότι κάθε τροποποίηση τιμών ή όρων κι εφόσον ο πελάτης δε καταγγείλει τη σύμβαση εντός 60 ημερών, ισοδυναμεί με σιωπηρή αποδοχή μιας νέας σύμβασης για την οποία θα πρέπει να ξεκινάει νέο 6μηνο προστασίας. Κανονικά ναι έτσι θα έπρεπε να ισχύει γιατί έχει καταντήσει γελοίο να γίνονται κάθε τρεις και λίγο τροποποιήσεις και τα σταθερά τιμολόγια κατάντησαν κυμαινόμενα αφού ακολουθούν τη ρήτρα προσαρμογής έστω και με καθυστέρηση.

Δυστυχώς ο κώδικας προμήθειας έτσι όπως είναι διατυπωμένος δεν αναφέρει κάτι τέτοιο. Το 6μηνο προστασίας αφορά καθαρά σύναψη νέας σύμβασης και όχι τροποποιήσεις στην υπάρχουσα σύμβαση.

 

 

2 ώρες πριν, Hamurabi είπε

Παιδια μολις ακουσα στο ραδιο το πρόγραμμα zero της watt and wolt. Λεει μηδεν ρητρα Αναπροσαρμογης. 

Αυτο τι λεει; 

Δεν έχει ρήτρα προσαρμογής, έχει κάτι χειρότερο. Τιμή κόστους. Πληρώνεις όλη τη τιμή χονδρεμπορίου + 0.02 προμήθεια... δηλαδή κάπου 0.30 τελική τιμή αν είσαι τυχερός και δε χρεώσουν παραπάνω έτσι για καλοσώρισμα.

444.jpg.6ae40731e6d2e568e0c006e69b9316d0.jpg

 

Την έχει πατήσει κόσμος και κοσμάκης... ε όχι και original poster στο ινσόμνια ρε. 🤣

Εσύ αν δε πρόλαβες ΔΕΗ μάλλον καταλήγεις ΗΡΩΝ. Με επιφύλαξη.

Κατέβασε του excel του κοράκιου, βάλε τις κιλοβατώρες των εκκαθαριστικών και δες που έχεις το μεγαλύτερο όφελος (μικρότερο ετήσιο κόστος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κατανάλωση περίπου 3200 το τετράμηνο έκανα αίτηση για Δεη από Ζενιθ στις 20/11 αλλά ακόμα τίποτα όποτε με βάζουν στις νέες τιμές από ότι μου είπαν.λόγο αυτού σκέφτομαι να πάω η watt zero που μου είπαν ότι η τομή δεν πρόκειται να ξεπεράσει το 0.18 η στον ηρώων αλλά μου βγάζει μεγάλο πάγιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, panosopc είπε

Εγσκέφτομαι να πάω η watt zero που μου είπαν ότι η τομή δεν πρόκειται να ξεπεράσει το 0.18

Ορκίστηκαν στην προσκοπική τους τιμή ή όχι; Πρόσεξε τι θα απαντήσεις γιατί έχει μεγάλη σημασία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Ορκίστηκαν στην προσκοπική τους τιμή ή όχι; Πρόσεξε τι θα απαντήσεις γιατί έχει μεγάλη σημασία!

Τι περιμένεις να σου απαντήσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, panosopc είπε

Εγώ έχω κατανάλωση περίπου 3200 το τετράμηνο έκανα αίτηση για Δεη από Ζενιθ στις 20/11 αλλά ακόμα τίποτα όποτε με βάζουν στις νέες τιμές από ότι μου είπαν.λόγο αυτού σκέφτομαι να πάω η watt zero που μου είπαν ότι η τομή δεν πρόκειται να ξεπεράσει το 0.18 η στον ηρώων αλλά μου βγάζει μεγάλο πάγιο 

Και μενα που δεν με ενεργοποιησαν εως σημερα απο τη ΔΕΗ μου ειπαν οτι θα μπω με τις νεες τιμες οποτε να στειλω email να ακυρωθει η αιτηση. Με λιγα λογια πρεπει να εγινε ενας πανικουλης οποτε οσοι τυχεροι μπηκαν μπηκαν!

Επεξ/σία από chmichael
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να αλλάξω άμεσα πάροχο γιατί δεν θα αντέξω να ξανά πληρώσω 932 ευρώ αν μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι εκτός ΔΕΗ  θα είναι ευπρόσδεκτο 

Η ακύρωση δεν είναι πρόβλημα το σε ποιον να πας μετά είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panosopc είπε

Πρέπει να αλλάξω άμεσα πάροχο γιατί δεν θα αντέξω να ξανά πληρώσω 932 ευρώ αν μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι εκτός ΔΕΗ  θα είναι ευπρόσδεκτο 

Δες το ΝΕΟ excel και πιστευω προλαβαινεις το ΗΡΩΝ only home plus εαν το κανεις αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panosopc είπε

Τι περιμένεις να σου απαντήσω 

Θα στο γράψω λιτά:
Το W+V zero είναι, αν όχι το χειρότερο, από τα χειρότερα προγράμματα που μπορείς να βρεις.

Σε κάλυψα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Θα στο γράψω λιτά:
Το W+V zero είναι, αν όχι το χειρότερο, από τα χειρότερα προγράμματα που μπορείς να βρεις.

Σε κάλυψα;

διαφωνώ , είναι το πιο οικολογικό πρόγραμμα που υπάρχει , μέχρι και το κινητό σκέφτεσαι να το φορτίσεις ή όχι , γίναμε όλοι υπερκαταναλωτικοί , έχει πολλά οφέλη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

διαφωνώ , είναι το πιο οικολογικό πρόγραμμα που υπάρχει , μέχρι και το κινητό σκέφτεσαι να το φορτίσεις ή όχι , γίναμε όλοι υπερκαταναλωτικοί , έχει πολλά οφέλη 

@panosopc ο @korakios με έπεισε.

Ralph Wiggum Trance GIF by MOODMAN

Υπόγραψέ το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2021 στις 2:39 ΜΜ, korakios είπε

δεη enter

μέχρι Πέμπτη οι αιτήσεις για τις παλιές τιμές , ήταν μέχρι τέλος του έτους αλλά το κόψανε , γίνεται πανικός αυτές τις μέρες , πρώτα κλείσε ραντεβού και σταμάτα να διαβάζεις

αφού κλείσεις , συνεχεια ΜΟΝΟ εκεί για τυχών απορίες (μόνο στο άλλο θέμα και διαβάζεις τελευταίες σελίδες , αφού κλείσεις ραντεβού ξέχασα να σου τονίσω)

Και για αέριο τι προτείνεις; Πες ότι πάω ρεύμα στη ΔΕΗ. Αέριο που είναι καλύτερα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...