Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να ρωτήσω για κάποιους όπως εγώ που βγήκαμε φέτος από το κοινωνικό τιμολόγιο και πάμε στο κανονικό Γ1 της ΔΕΗ (0.11 έχει η kwh), με συμφέρει να βάλω φοιτητικό ρεύμα;

Είδα κάποιες προσφορές από Elpedison και χρεώνουν την kwh 0,063 αλλά έχουν πάγια και τη ρήτρα ΟΤΣ.

Αν είναι να μου βγαίνει μία ή άλλη τότε παραμένω στη ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Sinuhe είπε

Αν είναι να μου βγαίνει μία ή άλλη τότε παραμένω στη ΔΕΗ

Μάλλον έχετε μπερδευτεί με τη ρητρα

Και με ρήτρα και πάλι συμφέρει σε σχέση με ΔΕΗ

Πόση κατανάλωση κάνεις το τετράμηνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Μάλλον έχετε μπερδευτεί με τη ρητρα

Και με ρήτρα και πάλι συμφέρει σε σχέση με ΔΕΗ

Πόση κατανάλωση κάνεις το τετράμηνο?

750 κιλοβατώρες, πιστεύεις πως θα πρέπει να αλλάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sinuhe είπε

750 κιλοβατώρες, πιστεύεις πως θα πρέπει να αλλάξω;

Ναι ,δες στην προηγούμενη σελίδα τις 2 εταιρίες που πρότεινα ,ίσως και ΔΕΗ που έβγαλε νέο πρόγραμμα (που ΔΕΝ έχει ανταγωνιστικές χρεώσεις ) αλλά έχει το τυράκι των 100Ε ,βέβαια η παγίδα είναι οτι σε δεσμεύει 2 χρόνια. Θα το έκανα μόνο σε περίπτωση εξοχικού που θα πατούσα 2 μήνες το χρόνο. Υπάρχει ξεχωριστό νήμα για το ΔΕΗ myHomeEnter

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, korakios είπε

Ναι ,δες στην προηγούμενη σελίδα τις 2 εταιρίες που πρότεινα ,ίσως και ΔΕΗ που έβγαλε νέο πρόγραμμα (που ΔΕΝ έχει ανταγωνιστικές χρεώσεις ) αλλά έχει το τυράκι των 100Ε ,βέβαια η παγίδα είναι οτι σε δεσμεύει 2 χρόνια. Θα το έκανα μόνο σε περίπτωση εξοχικού που θα πατούσα 2 μήνες το χρόνο. Υπάρχει ξεχωριστό νήμα για το ΔΕΗ myHomeEnter

Μου φαίνεται καλύτερο το πρόγραμμα της we energy σε σύγκριση με αυτό της elpedison και ας μην είναι φοιτητικό.

https://weenergy.gr/prasino-revma/we-free/

https://www.elpedison.gr/gr/gia-to-spiti-sas/reuma-gia-to-spiti-sas/elpedison-foititiko/

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι πως πρώτη φορά ακούω (ή μάλλον διαβάζω) για αυτήν την εταιρία weenergy 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Sinuhe είπε

Μου φαίνεται καλύτερο το πρόγραμμα της we energy σε σύγκριση με αυτό της elpedison και ας μην είναι φοιτητικό.

https://weenergy.gr/prasino-revma/we-free/

https://www.elpedison.gr/gr/gia-to-spiti-sas/reuma-gia-to-spiti-sas/elpedison-foititiko/

Το μόνο που με προβληματίζει είναι πως πρώτη φορά ακούω (ή μάλλον διαβάζω) για αυτήν την εταιρία weenergy 

Ήμουν έτοιμος να τη βάλω πέρυσι. Φαίνεται μια καλή επιλογή. Δεν βλέπω τιμή κιλοβατώρας για όσους έχουν νυχτερινό μετρητή όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους εδω και λιγους μηνες χωρις να το ψαξω και πολυ εφτιαξα ebill στην δεη και εβαλα και μηνιαιο λογαριασμο καθως και το προγραμμα Γ1Ν myHome Online.Πληρωνετε με παγια εντολη απο την τραπεζα αλλα δεν ξερω αν εκανα καλα μου ερχεται καθε μηνα γυρω στα 60-70 και θεωρω πως ειναι πολυ...Υστερα απο τηλεφωνικη ομιλια που ειχα με εκπροσωπο της Δεη μου ειπαν οτι μπορουμε να παμε στο My home enter....Ειμαστε Γ1 με νυχτερινο νομιζω ο τελευταιος εκκαθαριστικος ηταν 1963 kWh εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο ευχαριστω πολυ!Τα εναντι που ηρθαν εγραφαν 406 kWh...

 

Επεξ/σία από freeddommm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν καταλαβα αλλα δεν πειραζει.

Ρε συ, στο λινκ που σου έβαλα σου είχα απαντήσει.

Κάνω copy paste από εκεί :

 

Έχει δέσμευση για την elpedison όσον αφορά τους όρους και τις τιμές.

Εσύ φεύγεις όποτε θες όπως λέει στο 10.1

10.Καταγγελία

10.1.Ο Πελάτης, με την επιφύλαξη του άρθρου 12παρ. 2της παρούσης, δύναται οποτεδήποτε να καταγγείλει την παρούσα σύμβαση προμήθειας με έγγραφη ειδοποίηση στον Προμηθευτή. Τα αποτελέσματα της καταγγελίας επέρχονται τριάντα (30) ημέρες μετά την παραλαβή της ειδοποίησης από τονΠρομηθευτή. Η καταγγελία της παρούσης λαμβάνει χώρα αζημίως για τον Πελάτη, εκτός εάν ορίζεται διαφορετικά στους Ειδικούς Όρους της παρούσας.

Αν θες το ρωτάς και στο live chat τους. Την έκανα πέρυσι τη σύνδεση οπότε από τότε μπορεί να έχει κάτι αλλάξει. Δεν τα κοίταξα επισταμένα αν και όπως τα είδα με ματιά, είναι ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, freeddommm είπε

Καλησπερα σε ολους εδω και λιγους μηνες χωρις να το ψαξω και πολυ εφτιαξα ebill στην δεη και εβαλα και μηνιαιο λογαριασμο καθως και το προγραμμα Γ1Ν myHome Online.Πληρωνετε με παγια εντολη απο την τραπεζα αλλα δεν ξερω αν εκανα καλα μου ερχεται καθε μηνα γυρω στα 60-70 και θεωρω πως ειναι πολυ...Υστερα απο τηλεφωνικη ομιλια που ειχα με εκπροσωπο της Δεη μου ειπαν οτι μπορουμε να παμε στο My home enter....Ειμαστε Γ1 με νυχτερινο νομιζω ο τελευταιος εκκαθαριστικος ηταν 1963 kWh εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο ευχαριστω πολυ!Τα εναντι που ηρθαν εγραφαν 406 kWh...

Αλλαγή παρόχου. Θέλει προσπάθεια να έχεις χειρότερο λογαριασμό από ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexiko είπε

Αλλαγή παρόχου. Θέλει προσπάθεια να έχεις χειρότερο λογαριασμό από ΔΕΗ.

Τι εννοεις εχεις να προτινεις κατι?Η γενικως το λες και αοριστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ρε συ, στο λινκ που σου έβαλα σου είχα απαντήσει.

Κάνω copy paste από εκεί :

Έχει δέσμευση για την elpedison όσον αφορά τους όρους και τις τιμές.

Εσύ φεύγεις όποτε θες όπως λέει στο 10.1

10.Καταγγελία

10.1.Ο Πελάτης, με την επιφύλαξη του άρθρου 12παρ. 2της παρούσης, δύναται οποτεδήποτε να καταγγείλει την παρούσα σύμβαση προμήθειας με έγγραφη ειδοποίηση στον Προμηθευτή. Τα αποτελέσματα της καταγγελίας επέρχονται τριάντα (30) ημέρες μετά την παραλαβή της ειδοποίησης από τονΠρομηθευτή. Η καταγγελία της παρούσης λαμβάνει χώρα αζημίως για τον Πελάτη, εκτός εάν ορίζεται διαφορετικά στους Ειδικούς Όρους της παρούσας.

Αν θες το ρωτάς και στο live chat τους. Την έκανα πέρυσι τη σύνδεση οπότε από τότε μπορεί να έχει κάτι αλλάξει. Δεν τα κοίταξα επισταμένα αν και όπως τα είδα με ματιά, είναι ίδια.

Δεν βρηκα κατι απο link αδερφε και γι'αυτο σου ειπα οτι δεν καταλαβα.

Θα κανω ενα ερωτημα να δω τι θα μου πουνε.

Ευχαριστημενος εισαι εσυ απο την elpedison?

Διαβαζα παλιοτερα και διαβαζω διαφορα οτι πολλες φορες χρεωνουν οτι να'ναι και δεν την ειχα κοιταξει ποτε να σου πω την αληθεια κι ετσι την ειχα αποκλεισει τελειως.Και με φιλο που μιλησα πριν λιγο απο την εξυπηρετηση δεν ηταν ικανοποιημενος κι επεστρεψε στην ΔΕΗ.

Σε ρωταω για να μου πεις κι εσυ την γνωμη σου μιας και εισαι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, freeddommm είπε

Τι εννοεις εχεις να προτινεις κατι?Η γενικως το λες και αοριστα?

Στη δική σου περίπτωση και γενικά και ειδικά. Δεν παίρνω θέση στο θέμα γιατί έχω και εν μέρει επαγγελματική ενασχόληση με το αντικείμενο.

Βάλε κάτω τις κιλοβατώρες σου και δες ποια εταιρία σε συμφέρει. Δες ΟΤΣ, προγράμματα επιβράβευσης μέσω τραπεζών και τυχόν άλλες παροχές που μπορεί να σε ενδιαφέρουν. Δύσκολα θα πληρώσεις περισσότερα από τώρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexiko είπε

Στη δική σου περίπτωση και γενικά και ειδικά. Δεν παίρνω θέση στο θέμα γιατί έχω και εν μέρει επαγγελματική ενασχόληση με το αντικείμενο.

Βάλε κάτω τις κιλοβατώρες σου και δες ποια εταιρία σε συμφέρει. Δες ΟΤΣ, προγράμματα επιβράβευσης μέσω τραπεζών και τυχόν άλλες παροχές που μπορεί να σε ενδιαφέρουν. Δύσκολα θα πληρώσεις περισσότερα από τώρα.

Σευχαριστω πολυ θελει ψαξιμο πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...