Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνέχεια το ίδιο έχει ρήτρα ο Ήρων στο αέριο έχει ρήτρα ο ηρων σε  κοτ ....

Λοιπόν εγώ τα έχω κ τα 2 από Ιούλιο κ δεν έχω δει ρήτρα πουθενά κ με τιμές αγοράς στο αέριο πάνω από το όριο που αναφέρεται στους όρους .

Αν υπάρχει κάποιος που έχει χρεωθεί σε αέριο ρήτρα να βγει κ να δείξει λογαριασμό κ τότε δεν θα ξαναπώ τίποτα .

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μιλάτε έτσι για αυτή την εταιρία χωρίς να έχετε αποδείξεις παρά μόνο τους όρους που το αναφέρει .

Κ όταν υπάρχει συμβόλαιο αορίστου χρόνου που είναι το πρόβλημα αν χρεωθεί ρήτρα ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεύτερος λογαριασμός, ολόκληρος μήνας με το nrg save40

πρέπει να θυμηθώ και εγώ να ενεργοποιήσω το fixed στο τετράμηνο, έχει κάποιος  μηνιαίο λογαριασμό με παρόμοια κατανάλωση με νυχτερινό ώστε να δω διαφορά στις ρυθμιζόμενες;

 

image.png.d7294790a7a2c7a6bb04f11755475777.png

 

image.png.ce53c643e5cb3b3d85bc7df0c778d3c4.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Depeche3 είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μιλάτε έτσι για αυτή την εταιρία χωρίς να έχετε αποδείξεις παρά μόνο τους όρους που το αναφέρει .

ελπίζω να καταλαβαίνεις πόσο παράλογο είναι αυτό που γράφεις

1 λεπτό πριν, Depeche3 είπε

Κ όταν υπάρχει συμβόλαιο αορίστου χρόνου που είναι το πρόβλημα αν χρεωθεί ρήτρα ;;;

στο οτι χρεώνεσαι ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ αν χρεωθείς κ στις άλλες εταιρίες που λες ότι δεν έχει ;;;; Κ έχεις διετές συμβόλαιο ;;; 

Εγώ πάντως σε ίδιο λογαριασμό σε σχέση με ζενίθ είμαι 30 ευρώ κάτω κ χωρίς ρήτρα κ όλη η οικοδομή μου είναι στον Ήρων το ίδιο λένε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Κ αν χρεωθείς κ στις άλλες εταιρίες που λες ότι δεν έχει ;;;; Κ έχεις διετές συμβόλαιο ;;; 

ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ.

Είναι 2η φορά που το γράφεις έτσι , και για τελευταία φορά , ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ* ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΞΤΡΑ ΧΡΕΩΣΗ

Και αν χρεωθείς , νόμιμα δικαιώνεσαι .

edit* απο προγράμματα χωρίς ΟΤΣ

25 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Εγώ πάντως σε ίδιο λογαριασμό σε σχέση με ζενίθ είμαι 30 ευρώ κάτω κ χωρίς ρήτρα κ όλη η οικοδομή μου είναι στον Ήρων το ίδιο λένε ....

σε άλλη εταιρία θα ήταν καλύτερα , πες τους να συμπληρώσουν το excel και να διαβάσουν το sticky

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια εταιρία αερίου θα ήταν καλύτερα με αποδείξεις όμως πες γιατί ο κόσμος διαβάζει άσε τα εξελ γιατί οι ρήτρες που λες μπορεί να χρεωθούν μπορεί κ όχι , εδώ λέτε για 6 μήνες στον Ήρων χωρίς οτς που κάτι τέτοιο δεν ισχύει , υπάρχει κανονικά από 1ο μήνα .....

Εγώ έδειξα λογαριασμό κ από ρεύμα κ από αέριο εσείς έχετε λογαριασμό από εταιρία που είναι πιο οικονομική να φύγω ;;;

Αύριο θα πάω κ θα αλλάξω πραγματικά το λέω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, JDimi είπε

έχει κάποιος  μηνιαίο λογαριασμό με παρόμοια κατανάλωση με νυχτερινό ώστε να δω διαφορά στις ρυθμιζόμενες;

7,2425 χοντρικά και μπακαλίστικα!

Βάλε το μηνιαίο * 12 στο excel και δες το κέρδος νυχτερινού που υπολογίζει / 12

Ή τετράμηνο*3 και κέρδος νυχτερινού /3

Υπόψιν οτι είναι με 20% νυχτερινό, φαντάζομαι οτι το πας άνετα 30%

3 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Εγώ έδειξα λογαριασμό κ από ρεύμα κ από αέριο εσείς έχετε λογαριασμό από εταιρία που είναι πιο οικονομική να φύγω ;;;

για φυσικό αέριο υπάρχει άλλο θέμα

για ρεύμα τα έχουμε πει , δεν υπάρχει πιο οικονομική εταιρία , πάει ανάλογα τις κιλοβατώρες και ότι βγάζει το excel

6 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

εδώ λέτε για 6 μήνες στον Ήρων χωρίς οτς που κάτι τέτοιο δεν ισχύει , υπάρχει κανονικά από 1ο μήνα .....

εδώ με μπέρδεψες , εσύ δε λες οτι δεν έχει ρήτρα ? photoshop κάνεις τους λογαριασμούς ?!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα στο excel δεν είχα παρατηρήσει ότι εμφανίζει και τις ρυθμιζόμενες ξεχωριστά, άρα με 500 kw το μήνα σχετικά εύκολα βγαίνει ένα κέρδος περίπου στα 7-10 ευρώ τον μήνα, (aircondition, πλυντήριο και στεγνωτήριο χρησιμοποιούνται έτσι και αλλιώς συνήθως μετά τις 10:00)

Ευχαριστώ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, JDimi είπε

Το δοκίμασα στο excel δεν είχα παρατηρήσει ότι εμφανίζει και τις ρυθμιζόμενες ξεχωριστά, άρα με 500 kw το μήνα σχετικά εύκολα βγαίνει ένα κέρδος περίπου στα 7-10 ευρώ τον μήνα, (aircondition, πλυντήριο και στεγνωτήριο χρησιμοποιούνται έτσι και αλλιώς συνήθως μετά τις 10:00)

Ευχαριστώ

Ετσι ακριβως.

23 λεπτά πριν, korakios είπε

για φυσικό αέριο υπάρχει άλλο θέμα

Σωστα υπαρχει αλλο θεμα και δεν χρειαζεται να συζηταμε για προγραμματα φυσικου αεριου που εχουν Ρητρες Αναπροσαρμογης οπως το fix της Ηρων.

Χορτασαμε ρητρες με στο ρευμα τωρα βαζει και στο αεριο η Ηρων ρητρες.

Στοπ εδω για το αεριο.

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

7,2425 χοντρικά και μπακαλίστικα!

Βάλε το μηνιαίο * 12 στο excel και δες το κέρδος νυχτερινού που υπολογίζει / 12

Ή τετράμηνο*3 και κέρδος νυχτερινού /3

Υπόψιν οτι είναι με 20% νυχτερινό, φαντάζομαι οτι το πας άνετα 30%

για φυσικό αέριο υπάρχει άλλο θέμα

για ρεύμα τα έχουμε πει , δεν υπάρχει πιο οικονομική εταιρία , πάει ανάλογα τις κιλοβατώρες και ότι βγάζει το excel

εδώ με μπέρδεψες , εσύ δε λες οτι δεν έχει ρήτρα ? photoshop κάνεις τους λογαριασμούς ?!

Στο κοτ είπα όχι χωρίς κοτ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, JDimi είπε

Δεύτερος λογαριασμός, ολόκληρος μήνας με το nrg save40

πρέπει να θυμηθώ και εγώ να ενεργοποιήσω το fixed στο τετράμηνο, έχει κάποιος  μηνιαίο λογαριασμό με παρόμοια κατανάλωση με νυχτερινό ώστε να δω διαφορά στις ρυθμιζόμενες;

 

image.png.d7294790a7a2c7a6bb04f11755475777.png

 

image.png.ce53c643e5cb3b3d85bc7df0c778d3c4.png

Μια χαρα εισαι.

Προσεξε μην ξεχασεις το fixed και σε φανε με της ρητρες.

Θα φυγω κι εγω απο ΗΡΩΝ οπως και πολλοι αλλοι για να βαλω το NRG Save μιας και δεχεται ΚΟΤ απο εδω και στο εξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μίλησα με αποδείξεις κ σε ρεύμα κ σε αέριο , εσείς μιλάτε θεωρητικά κ αόριστα χωρίς αποδείξεις συνεχίστε να στέλνετε τον κόσμο σε εταιρίες με βασικό επιχείρημα τους όρους λες κ θα πάει κανένας την εταιρία στο δικαστήριο αν γίνει κάτι κ δεν θα πληρώσει ρήτρα αποχώρησης 🤣🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JDimi είπε

(aircondition, πλυντήριο και στεγνωτήριο χρησιμοποιούνται έτσι και αλλιώς συνήθως μετά τις 10:00)

https://www.deddie.gr/el/upiresies/nikterino-timologio/

πάτα στο ωράριο

είναι μετά τις 2 το χειμώνα , βέβαια έχει 3-5 το μεσημέρι ,αλλά το κόστος της εγκατάστασης του νυχτερινού άνετα το καλύπτεις και γρήγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

όπως τα έχεις

Τσεκ
7-οχι
8-οχι
9-ναι

Λοιπον δεν μας αφηνε τελικα να τσεκαρουμε τιποτα, στειλαμε μαιλ για να δουμε πως αλλαζει αυτο και περιμενουμε, λογικα απο παρασκευη θα μας απαντησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Εγώ μίλησα με αποδείξεις κ σε ρεύμα κ σε αέριο , εσείς μιλάτε θεωρητικά κ αόριστα χωρίς αποδείξεις συνεχίστε να στέλνετε τον κόσμο σε εταιρίες με βασικό επιχείρημα τους όρους λες κ θα πάει κανένας την εταιρία στο δικαστήριο αν γίνει κάτι κ δεν θα πληρώσει ρήτρα αποχώρησης 🤣🤣🤣🤣

το τι λες εσύ VS όρους συμβολαίου ....ξέρεις ....δε χρειάζεται να σε στεναχωρήσω...

22 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Στο κοτ είπα όχι χωρίς κοτ 

και τι σου απάντησε το κοτ τελικά ?

  ____________________________________________________________

15 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Λοιπον δεν μας αφηνε τελικα να τσεκαρουμε τιποτα, στειλαμε μαιλ για να δουμε πως αλλαζει αυτο και περιμενουμε, λογικα απο παρασκευη θα μας απαντησουν.

δε δοκίμασες το πρόγραμμα που σου πρότεινα ? Γράφεις πάνω στο pdf και περνάς αν έχεις σε φωτό/διαφάνεια την υπογραφή σου και το εξάγει πάλι σε pdf

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...