Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, korakios είπε

πλέον τα σύγχρονα μηχανήματα έχουν χρονοδιακόπτη , τουλάχιστον προγραμματίζεις εκκίνηση :)

Για τα aircondition ναι για τα υπολοιπα δεν ξερω.Τα καινουρια πλυντηρια λογικα θα εχουν απλα εχω κατι πολυ παλια γερμανικα σκυλια που δεν χαλαει ουτε βιδα και δεν ασχοληθηκα ποτε με τα καινουρια.

Μπερδευτηκα να σου πω την αληθεια με αυτα που ανεβαζει ο liak με τις μετρησεις και αυτο ειχα στο μυαλο μου και απαντησα.

Μην με παρεξηγεις εχει φτασει το μυαλο σ'επικινδυνα επιπεδα κλεισμενος μεσα στο σπιτι τοσους μηνες με τις επιχειρησεις μας κλειστες χωρις να εχουμε καθολου χρηματα και να χρωσταμε τα κερατα μας.Πιστεψε με δεν θελει και πολυ να λαλησεις.Τα εχουμε ξαναπει.

anyway ας προσεξω να κανω την συμβαση στην NRG τουλαχιστον μην μπερδευτω και παω σε κανεναν αλλο παροχο...😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Λιγο δυσκολο ειναι το air condition και το πλυντηριο πιατων γιατι θελει στον πινακα να βαλεις μαραφετι για να τα προγραμματισεις.

Το πλυντηριο που εχει πριζα σαφως ειναι ευκολοτερο.

Στο aircon έχω αυτό https://www.banggood.com/Broadlink-RM-Mini-3-Black-Bean-Smart-Home-WIFI-Universal-Smart-IR-Remote-Controller-p-1813276.html?cur_warehouse=CN&rmmds=buy

 

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Μπερδευτηκα να σου πω την αληθεια με αυτα που ανεβαζει ο liak με τις μετρησεις

Ποιες μετρήσεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, liakjim είπε

Εχεις air που ειναι smart και το εχεις συνδεδεμενο με αυτο?

Η εχεις το air συνδεδεμενο με πριζα και μετα με αυτο?

edit:Μολις το ειδα τι ειναι και τι κανει ακριβως.Γαματο.

 

Εχεις το home assistant εσυ αν θυμαμαι καλα και τα βλεπεις κιολας ολα απο εκει.Δεν εχω το κουραγιο τωρα να μαθω αλλα και να μπω σε τετοιες διαδικασιες αλλιως θα το ειχα κανει γιατι εχει ενδιαφερον.Ειμαι και λιγο παραδοσιακος να σου πω την αληθεια και δεν θελω πολλα τετοια μαραφετια.

sorry για το off topic

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DownUNDERground Εννοεί το πρόγραμμα ρεύματος με τη χαμηλή κιλοβατώρα και τις ρήτρες.
 

@kkkk1 και να δεις ρήτρα σε έναν λογαριασμό , δε θα έχει σχέση με άλλον...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με απλά λόγια, γιατί χάθηκα από την πολύ πληροφορία, για οικιακό χωρίς νυχτερινό με περίπου 12.000Kw/h το χρόνο κατανάλωση πάω NRG 40% και τελειώνω σωστά?
Το οποίο δεν υπάρχει στο site αλλά θα μου το δώσουν από το chat ή τηλεφωνικά, σωστά?

Επεξ/σία από Themos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Themos3 είπε

Με απλά λόγια, γιατί χάθηκα από την πολύ πληροφορία, για οικιακό χωρίς νυχτερινό με περίπου 12.000Kw/h το χρόνο κατανάλωση πάω NRG 40% και τελειώνω σωστά?
Το οποίο δεν υπάρχει στο site αλλά θα μου το δώσουν από το chat ή τηλεφωνικά, σωστά?

Καλημέρα εγώ μέσω email το ζήτησα και το έκανα προχθές είχα τικαρει και την επιλογή fixed για να μην εχω εξτρα χρεώσεις αλλά με πήρανε σήμερα πρωί πρωί και με ξύπνησαν λέγοντας ότι δεν χρεώνουν Οτς  τους 4 πρώτους μήνες οπότε γλιτώσαμε και 16 ευρώ. Τα οποία θα τα φάω σε προβατίνα 😁😁😁😁😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/3/2021 στις 1:02 ΠΜ, korakios είπε

α, ναι το είχες αναφέρει νομίζω, δεν μου έχει ξανατύχει τέτοια περίπτωση , άρα δυστυχώς αναμονή για αλλαγή

πηρε ο συνεργατης πρωι πρωι και ειπε οτι ειναι πρακτικα φωτοτυπια για αυτο δεν μπορουμε να αλλαξουμε κατι. Της ειπε οτι θελουμε πρακτικα να ενεργοποιησουμε το fixed + παγια εντολη και να βαλουμε στους ορους που λεγαμε τις επιλογες μας (7-8 --> οχι, 9 --> ναι), και ειπε για το fixed οτι δεν ξερει, το δινουν σε καποιους πελατες , οχι σε ολους,και θα ρωτησει και οτι ετσι βγαινει το συμβολαιο για να υπογραψουμε και θα παρει πισω. απαντηση δεν πηραμε αν μπορει να τα ενεργοποιησει μετα. Μηπως να  πω του γνωστου μου να την κανει με ελαφρα και να μιλησει απευθειας με nrg?

 

Edit. Μεσα σε 5λεπτα τον ξαναπηρε και του ειπε ναι σε οτι ζητησε, και θα στειλει εκ νεου συμβολαιο με τις επιλογες --> fixed, παγια εντολη 7-8 --> οχι, 9 --> ναι

 

Edit2. Πιστευω ειναι οκ?
image.png.98fbc031f0a38873736f30960ab4ecef.png

Επεξ/σία από jimakos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Themos3 είπε

Με απλά λόγια, γιατί χάθηκα από την πολύ πληροφορία, για οικιακό χωρίς νυχτερινό με περίπου 12.000Kw/h το χρόνο κατανάλωση πάω NRG 40% και τελειώνω σωστά?

Γιαυτή την κατανάλωση και αν δεν έχεις θέμα με 2 χρόνια δέσμευση ,ναι, δες τα excel

Φαντάζομαι έχεις νυχτερινό

2 ώρες πριν, Themos3 είπε

Το οποίο δεν υπάρχει στο site αλλά θα μου το δώσουν από το chat ή τηλεφωνικά, σωστά?

ναι

1 ώρα πριν, jimakos234 είπε

πηρε ο συνεργατης πρωι πρωι και ειπε οτι ειναι πρακτικα φωτοτυπια για αυτο δεν μπορουμε να αλλαξουμε κατι. Της ειπε οτι θελουμε πρακτικα να ενεργοποιησουμε το fixed + παγια εντολη και να βαλουμε στους ορους που λεγαμε τις επιλογες μας (7-8 --> οχι, 9 --> ναι), και ειπε για το fixed οτι δεν ξερει, το δινουν σε καποιους πελατες , οχι σε ολους,και θα ρωτησει και οτι ετσι βγαινει το συμβολαιο για να υπογραψουμε και θα παρει πισω. απαντηση δεν πηραμε αν μπορει να τα ενεργοποιησει μετα. Μηπως να  πω του γνωστου μου να την κανει με ελαφρα και να μιλησει απευθειας με nrg?

 

Edit. Μεσα σε 5λεπτα τον ξαναπηρε και του ειπε ναι σε οτι ζητησε, και θα στειλει εκ νεου συμβολαιο με τις επιλογες --> fixed, παγια εντολη 7-8 --> οχι, 9 --> ναι

 

Edit2. Πιστευω ειναι οκ?
image.png.98fbc031f0a38873736f30960ab4ecef.png

ναι , οκ είναι , ίσως του πούνε οτι δε χρειάζεται το fixed για τους 4 πρώτους μήνες

επίσης αν θέλει να βάλει πάγια εντολή να τικάρει το άλλο γιατί θα προστεθεί η εγγύηση στον πρώτο λογαριασμό . (βέβαια θα έχει και 25Ε έκπτωση στον πρώτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

ναι , οκ είναι , ίσως του πούνε οτι δε χρειάζεται το fixed για τους 4 πρώτους μήνες

επίσης αν θέλει να βάλει πάγια εντολή να τικάρει το άλλο γιατί θα προστεθεί η εγγύηση στον πρώτο λογαριασμό . (βέβαια θα έχει και 25Ε έκπτωση στον πρώτο)

αν βαλει την εντολη, καταλαβαμε οτι θα την παρει πισω την εγγυηση. Δεν ισχυει αυτο?

Edit. Δεν κρατηθηκε υπεγραψε ετσι διοτι του φανηκε αρκετα οκ. 😅

Επεξ/σία από jimakos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimakos234 είπε

αν βαλει την εντολη, καταλαβαμε οτι θα την παρει πισω την εγγυηση. Δεν ισχυει αυτο?

ναι σωστά , δεν είχα δει οτι το είχε ήδη επιλέξει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...