Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αυτο που σου απαντησα το ειδες?

 

Τι καθεσε κι ασχολεισαι.....?

Δεν μου απαντησες χθες που σε ρωτησα...τι θα γινει τωρα ειμαστε για NRG να παμε στην υπολοιπη παρεα?

Όλοι Νrg40% θα πάμε👍👍😁😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, COSTAKISMIKROS είπε

Όλοι Νrg40% θα πάμε👍👍😁😁😁

Εκτος αν βγαλει κανεις τιποτα καλυτερο πριν υπογραψουμε(εχουμε και 14 μερες για υπαναχωρηση αν υπογραψουμε) κι αλλαξουμε γνωμη.😎

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δηλαδη καποιος που ηταν παλιοτερα στην NRG δεν μπορει?

λογικά όχι , βέβαια αν κάποιος ήτανε , χαζομάρα να του αρνηθούν να μπει στο πρόγραμμα και τον χάσουν σαν πελάτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

λογικά όχι , βέβαια αν κάποιος ήτανε , χαζομάρα να του αρνηθούν να μπει στο πρόγραμμα και τον χάσουν σαν πελάτη

Ναι κι εγω δεν νομιζω να του αρνηθουν εφοσον ειναι σε αλλο παροχο.

Μπορει να μην μπορουν να το βαλουν αυτοι που ειναι ηδη στην NRG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Εκτος αν βγαλει κανεις τιποτα καλυτερο πριν υπογραψουμε(εχουμε και 14 μερες για υπαναχωρηση αν υπογραψουμε) κι αλλαξουμε γνωμη.😎

 

Ναι βγήκε το Mvp😹😹😹.Το είδα στην αρχή και ψαρωσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Δεν σε πιανω ΚωστακηΜικρε......😕

Για το mvp της protergia γράφω είδα την διαφήμιση και ψαρωσα στην αρχή με της χρέωσης που δίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, COSTAKISMIKROS είπε

Για το mvp της protergia γράφω είδα την διαφήμιση και ψαρωσα στην αρχή με της χρέωσης που δίνει.

Σωστες ειναι οι χρεωσεις.....την ΟΤΣ την κανει δωρο ο Αντετοκουνμπο.😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν μου απαντησες χθες που σε ρωτησα...τι θα γινει τωρα ειμαστε για NRG να παμε στην υπολοιπη παρεα?

Nrg δεν πάω τώρα,θα κάτσω να απολαύσω Solar!!!

Χωρίς πλάκα τώρα,θα ήθελα να πάω ξανά πίσω αλλά έτσι όπως μου φέρθηκαν και αναγκάστηκα να στείλω στην ΡΑΕ δεν ξαναγυρίζω στα κοντά και ας είναι για μας (κοτ) η καλύτερη και πιο συμφέρουσα επιλογή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Δεν έχει σχέση πόσους πελάτες έχει φίλε μου,αυτό που δεν καταλαβαίνεις η μάλλον δεν θέλεις να καταλάβεις είναι καλώς εσύ δεν χρεώθηκε ακόμα ΟΤΣ και μακάρι να μην χρεωθείς ποτέ, όμως θα μπορεί να σε χρεώσει οπότε και αν θέλει ο Ήρωνας,το θέμα είναι να γλιτώσουμε αυτήν την πιθανότητα με συμβόλαια fixed στα οποία αν σε χρεώσουν ΟΤΣ απλά φεύγεις και δεν την πληρώνεις, απλά τα πράγματα.

Και όσο και αν δεν σου( και μου😀) αρέσει η NRG  έχει ένα από τα πιο συμφέρον fixed προγράμματα, αυτήν την στιγμή τουλάχιστον.

Αυτό είπα κ εγώ παραπάνω ότι αυτή την στιγμή το καλύτερο πρόγραμμα είναι της nrg για ρεύμα κ του Ήρων για αέριο κ μου λένε συνέχεια για ρήτρα που δεν έχει μπει ποτέ από καμία εταιρία αερίου ούτε φυσικά κ από τον Ήρων , τους δείχνω λογαριασμό κ πάλι συνεχίζουν κ το λένε την στιγμή που η τιμή αγοράς είναι πάνω από το όριο που λένε ότι χρεώνει ο Ήρων . Είναι σαν να λέμε στο ρεύμα η οτς να πάει στο θεό κ καμία εταιρία να μην την χρεώνει κ να μπαίνει μέσα πόσο εύκολο είναι να γίνει αυτό ;;;

Την στιγμή που υπάρχει το target model πόσο εύκολο είναι πλην των big 4 που παράγουν ρεύμα οι υπόλοιποι να ανταγωνιστούν μετά από αυτό που έκανε ο Μυτιληναίος τον Δεκέμβριο για όσους γνωρίζουν τι λέω ;;;

Απλή λογική είναι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Αυτό είπα κ εγώ παραπάνω ότι αυτή την στιγμή το καλύτερο πρόγραμμα είναι της nrg για ρεύμα

όχι δεν είναι , πάει ανάλογα τις kw και αν θέλει κάποιος δέσμευση ή όχι

5 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

κ πάλι συνεχίζουν κ το λένε την στιγμή που η τιμή αγοράς είναι πάνω από το όριο που λένε ότι χρεώνει ο Ήρων .

παράπονα στον Ηρών που γράφει άλλα στο συμβόλαιο

5 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Απλή λογική είναι ....

κοινή όχι πάντως

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, korakios είπε

https://www.deddie.gr/el/upiresies/nikterino-timologio/

πάτα στο ωράριο

είναι μετά τις 2 το χειμώνα , βέβαια έχει 3-5 το μεσημέρι ,αλλά το κόστος της εγκατάστασης του νυχτερινού άνετα το καλύπτεις και γρήγορα

Το 2 είναι ζόρικο, με εξαίρεση το air condition τα υπόλοιπα θέλουν προγραμματισμό για να δουλέψουν τέτοια ώρα. Σώνεται εύκολα όμως με το 3-5. Θα τοποθετηθεί το συντομότερο.

Ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι συσκευές μπορούν να προγραμματιστούν πλυντήριο το βράδυ πιάτων ρούχων, κάποιο air condition το καλοκαίρι που είναι στις 23:00 για να κοιμηθείς πιο ωραία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Όλες οι συσκευές μπορούν να προγραμματιστούν πλυντήριο το βράδυ πιάτων ρούχων, κάποιο air condition το καλοκαίρι που είναι στις 23:00 για να κοιμηθείς πιο ωραία

Λιγο δυσκολο ειναι το air condition και το πλυντηριο πιατων γιατι θελει στον πινακα να βαλεις μαραφετι για να τα προγραμματισεις.

Το πλυντηριο που εχει πριζα σαφως ειναι ευκολοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Λιγο δυσκολο ειναι το air condition και το πλυντηριο πιατων γιατι θελει στον πινακα να βαλεις μαραφετι για να τα προγραμματισεις.

πλέον τα σύγχρονα μηχανήματα έχουν χρονοδιακόπτη , τουλάχιστον προγραμματίζεις εκκίνηση :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...