Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, giannis22k είπε

ok Λαθος καταλαβα τοτε.Συγκριση για το ΚΟΤ εννοεις?Αν ναι οχι δεν μπορεσα.Αν ειναι για προγραμμα χωρις ΟΤΣ περιπου 20ευρω θα κερδισω με Nrg Save 40% τον χρονο 

οκ ειναι δεν καταλαβαινω γιατι υπαρχει τοσο μεγαλο προβλημα σημερα και το θεμα ειναι οτι δεν διαβαζει κανεις τιποτα.

Εγω μιλησα για ΚΟΤ-Α και οχι γενικως για ΚΟΤ μιας και σε αυτο αναφερθηκε το παλικαρι που ρωτησε.

Εσυ με ρωτησες για συγκριση δυο προγραμματων της NRG kκαι σου ειπα να τα συγκρινεις.Και τωρα σε ρωταω αν τα συγκρινες αλλα εσυ μου ανεφερες για το ΚΟΤ.

Αυτο ρωτησα το συγκρινες?

Το τελευταιο που ειπες για τα 20 ευρω αν πας στο Save δεν το καταλαβα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μπερδεψα .Για ΚΟΤ ρωτησα που εχουν οι δικοι μου.Επισης ρωτησα μηπως ειναι καλυτερα να πανε απο το basic στο Save. Εχουν και νυχτερινο.(πως θα κανω την συγκριση στο excel?)Εχω κατεβασει και το 2ο excel.

Οσο αφορα εμενα εκανα συγκριση volterra που ειμαι τωρα με nrg save εξου και τα 20ευρω/χρονο

😉

Επεξ/σία από giannis22k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Ναι με volterra που ειμαι τωρα :) Τον προηγουμενο χρονο ημουν με Watt and Volt

για nrg υπολόγισε και 25δώρο και 16Ε (τους 4μήνες πρώτους μήνες γλυτώνεις τα 4ε/μήνα του fixed)

βέβαια δεσμεύεσαι 24 μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

για nrg υπολόγισε και 25δώρο και 16Ε (τους 4μήνες πρώτους μήνες γλυτώνεις τα 4ε/μήνα του fixed)

βέβαια δεσμεύεσαι 24 μήνες

Για το save 40% λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Για το save 40% λες?

ναι (δεν νομίζω έχει νόημα να πάει κάποιος σε άλλο πρόγραμμα της NRG)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Σε μπερδεψα .Για ΚΟΤ ρωτησα που εχουν οι δικοι μου.Επισης ρωτησα μηπως ειναι καλυτερα να πανε απο το basic στο Save. Εχουν και νυχτερινο.(πως θα κανω την συγκριση στο excel?)Εχω κατεβασει και το 2ο excel.

Οσο αφορα εμενα εκανα συγκριση volterra που ειμαι τωρα με nrg save εξου και τα 20ευρω/χρονο

😉

Ναι εγω αναφερθηκα στην συγκριση του basic με το με το save επειδη ρωτησες για τα συγκεκριμενα προγραμματα ποιο συμφερει περισσοτερο.Μπορεις να βαλεις τα νουμερα του basic στο excel για να δεις ακριβως αλλα μπορεις πολυ πιο ευκολα να δεις τι νουμερα δινει και να καταλαβεις αν ειναι φθηνοτερο.

Για ΚΟΤ με ρωτησες μετα αλλα μιλησες γενικοτερα για ΚΟΤ ενω εγω μιλησα συγκεκριμενα για το ΚΟΤ-Α ενω υπαρχει και ΚΟΤ-Β.Αν μιλουσα για ΚΟΤ-Β τοτε δεν θα ηταν μηδενικη η κιλοβατωρα.

Αφου εβαλες την καταναλωση σου και βλεπεις το οφελος να κοιτας και για αλλα πραγματα οπως τα δωρα που δινουν καποιοι παροχοι και να τα υπολογιζεις και αυτα.

2 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Aρα πιστευεις οτι συμφερει?

Αυτο εσυ θα το κρινεις αν σε συμφερει δεν μπορει να στο πει απολυτα καποιος αλλος.

Η πιο απλη απαντηση ειναι ναι γιατι ειναι φθηνοτερο αλλα δεν ειναι μονο αυτο γιατι εχει και δεσμευση που σε εναν αλλο παροχο μπορει να μην εχεις δεσμευση.Εχεις app οπου αλλος παροχος μπορει να μην εχει.Ο καθενας αναλογα με τα θελω του παιρνει την αποφαση.

Ξερεις ποσο φθηνοτερο ειναι απο αυτο που εισαι σημερα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Επισης ρωτησα μηπως ειναι καλυτερα να πανε απο το basic στο Save.

βασικά το save40% είναι προωθητικό και μόνο για νέους πελάτες

1 λεπτό πριν, giannis22k είπε

Aρα πιστευεις οτι συμφερει?

εσύ ξέρεις , εγώ απλά σου είπα τι παίζει.

Α, έχει και 1000 πόντους κάρτα shell, και δίνει και πόντους με την κατανάλωση ρεύματος

Εδώ να πω οτι άργησε μια εβδομάδα να φανεί οτι πληρώθηκε ο λογαριασμός ,βέβαια απο τη στιγμή που δε στηρίζεται σε συνέπεια μικρό το κακό, αλλά οι πόντοι απο το ρεύμα δεν έχουν μπει και έχει περάσει καιρός

Ίσως να τσεκάρεις και τα ΕΛΤΑ που μέχρι στιγμής δεν έχουν εφαρμόσει ρήτρα , αλλά δεν είναι σίγουρο οτι δε θα εφαρμόσουν ποτέ. Βέβαια η συνεννόηση είναι λίγο μπουζούκι (ψάξε στο θέμα...)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαζέυοντας το τοπικ και διαβάζοντας το ονομα ΔΕΗ μου αναψαν τα λαμπάκια και είπα να πω την εμπειρια μου για να  μη τη πάθει κ αλλος...

μετακομιση 13 του μηνα και αίτηση για επανασύνδεση στη ΔΕΗ  στο νέο ,χωρις ρεύμα διαμερισμα απο 5/4 ,άρτια συμπληρωμενη ...

Ολα ηλεκτρονικα και με απαντηση τους, 3-5 εργασιμες ημερες...Ακομη χωρις ρεύμα και χωρις απαντηση για το πότε θα δωσει απαντηση στο ΔΕΔΔΗΕ για συνδεση....2 παιδια...ολοι στο σκοτάδι...

Μακρυα απο την εταιρια!!

3 Φορες την ημερα επικοινωνια...

καμια απαντηση και κανενα τηλ απο κανενα υπευθυνο παρα τις οχλήσεις μου....ντροπη τουσ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, thomasko7 είπε

χαζέυοντας το τοπικ και διαβάζοντας το ονομα ΔΕΗ μου αναψαν τα λαμπάκια και είπα να πω την εμπειρια μου για να  μη τη πάθει κ αλλος...

μετακομιση 13 του μηνα και αίτηση για επανασύνδεση στη ΔΕΗ  στο νέο ,χωρις ρεύμα διαμερισμα απο 5/4 ,άρτια συμπληρωμενη ...

Ολα ηλεκτρονικα και με απαντηση τους, 3-5 εργασιμες ημερες...Ακομη χωρις ρεύμα και χωρις απαντηση για το πότε θα δωσει απαντηση στο ΔΕΔΔΗΕ για συνδεση....2 παιδια...ολοι στο σκοτάδι...

Μακρυα απο την εταιρια!!

3 Φορες την ημερα επικοινωνια...

καμια απαντηση και κανενα τηλ απο κανενα υπευθυνο παρα τις οχλήσεις μου....ντροπη τουσ!!!

Αν ειναι ανοιξε αλλο θεμα γιατι εδω ειναι θεμα για αναζητηση παροχου.

Ζητησε σε παρακαλω απο εναν mod να το μεταφερει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giannis22k είπε

Για το save 40% λες?

Καλημέρα αν δεν βάλω το fixed μετά τους 4 πρώτους μήνες (τον Ιούλιο τελειώνει το δωρεάν για μένα)και το βάλω τον Οκτώβριο που θα αρχίσουν τα κρύα υπάρχει περίπτωση να ανέβει ο λογαριασμός μου και αν ναι με τι χρεώσεις? Και κάτι άλλο αν ζητήσω την τοποθέτηση fixed υπάρχει η δυνατότητα να την ξαναβγαλω μετά από κάποιο διάστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, COSTAKISMIKROS είπε

Καλημέρα αν δεν βάλω το fixed μετά τους 4 πρώτους μήνες (τον Ιούλιο τελειώνει το δωρεάν για μένα)και το βάλω τον Οκτώβριο που θα αρχίσουν τα κρύα υπάρχει περίπτωση να ανέβει ο λογαριασμός μου και αν ναι με τι χρεώσεις? Και κάτι άλλο αν ζητήσω την τοποθέτηση fixed υπάρχει η δυνατότητα να την ξαναβγαλω μετά από κάποιο διάστημα?

Κανεις παραθεση σε ενα post που δεν εχει νοημα κι αυτο δεν σε βοηθαει.Σημερα ρωτησε πρωτη φορα το παλικαρι για το Save.

Στο 1ο ερωτημα ο λογαριασμος σου ναι θ'ανεβει γιατι το προγραμμα εχει ρητρα.Τωρα ποσο θ'ανεβει δεν μπορει να στο πει κανεις με σιγουρια.Το σιγουρο ειναι οτι με 4 ευρω που εχει το fixed θ'ανεβει μονο 4 ευρω τον μηνα.

Στον 2ο ερωτημα σου αν δεν κανω λαθος το fixed μπορει να το βαλεις και μετα απο 30 ημερες να το βγαλεις.Αν θες ομως για σιγουρια κανε ενα ερωτημα να δεις τι θα σου απαντησουν η κοιτα στο site κι ενημερωσε και τους υπολοιπους που πιθανοτατα μπορει να εχουν την ιδια απορια.

Αν δεν το βαλεις το fixed με 4 ευρω να ξερεις μονο οτι αυριο μεθαυριο μπορει ν'αυξησουν την τιμη του οπως εκανε η elpedison η ακομη και να το καταργησουν.

Η γνωμη μου ειναι να μην ρισκαρεις για 4 ευρω τον μηνα ολα τα παραπανω που σου ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thomasko7 είπε

χαζέυοντας το τοπικ και διαβάζοντας το ονομα ΔΕΗ μου αναψαν τα λαμπάκια και είπα να πω την εμπειρια μου για να  μη τη πάθει κ αλλος...

μετακομιση 13 του μηνα και αίτηση για επανασύνδεση στη ΔΕΗ  στο νέο ,χωρις ρεύμα διαμερισμα απο 5/4 ,άρτια συμπληρωμενη ...

Ολα ηλεκτρονικα και με απαντηση τους, 3-5 εργασιμες ημερες...Ακομη χωρις ρεύμα και χωρις απαντηση για το πότε θα δωσει απαντηση στο ΔΕΔΔΗΕ για συνδεση....2 παιδια...ολοι στο σκοτάδι...

Μακρυα απο την εταιρια!!

3 Φορες την ημερα επικοινωνια...

καμια απαντηση και κανενα τηλ απο κανενα υπευθυνο παρα τις οχλήσεις μου....ντροπη τουσ!!!

Καλημέρα.. Αυτά γίνονται σε όλους τους παροχους.. Αν γίνεται με ηλεκτρονικό τρόπο οι αιτήσεις.. Μέχρι να εξεταστεί και να δουν μήπως λείπει κάτι.. Και μετά να δοθεί στον Δεδδηε για την σύνδεση.. Μήπως λείπει κανένα πιστοποιητικο για ηλεκτρολόγο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Κανεις παραθεση σε ενα post που δεν εχει νοημα κι αυτο δεν σε βοηθαει.Σημερα ρωτησε πρωτη φορα το παλικαρι για το Save.

Στο 1ο ερωτημα ο λογαριασμος σου ναι θ'ανεβει γιατι το προγραμμα εχει ρητρα.Τωρα ποσο θ'ανεβει δεν μπορει να στο πει κανεις με σιγουρια.Το σιγουρο ειναι οτι με 4 ευρω που εχει το fixed θ'ανεβει μονο 4 ευρω τον μηνα.

Στον 2ο ερωτημα σου αν δεν κανω λαθος το fixed μπορει να το βαλεις και μετα απο 30 ημερες να το βγαλεις.Αν θες ομως για σιγουρια κανε ενα ερωτημα να δεις τι θα σου απαντησουν η κοιτα στο site κι ενημερωσε και τους υπολοιπους που πιθανοτατα μπορει να εχουν την ιδια απορια.

Αν δεν το βαλεις το fixed με 4 ευρω να ξερεις μονο οτι αυριο μεθαυριο μπορει ν'αυξησουν την τιμη του οπως εκανε η elpedison η ακομη και να το καταργησουν.

Η γνωμη μου ειναι να μην ρισκαρεις για 4 ευρω τον μηνα ολα τα παραπανω που σου ειπα.

Μπορούν να καταργήσουν την επιλογή να βάλεις fixed με 4 ευρώ τον μηνα από την στιγμή που αναγράφεται στο συμβόλαιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...