Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, nikmag είπε

Καλησπέρα σε όλους.  Ποια η άποψή σας για το Efaenergy Go Power Home  https://efaenergy.gr/go-power-home/. με πάγια εντολή γι συνεπή εξόφληση και 50% έκπτωση.

Κατανάλωση 8000 έως 10000 Kwh το χρόνο. Ψύξη Θέρμανση με air condition.

Σας ευχαριστώ

Διάβασε την προτεινόμενη ανάρτηση (τέρμα πάνω) , κατέβασε το αντίστοιχο excel και βάλε ετήσιες κιλοβατώρες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, vortex365 είπε

τελικα ποια ειναι η  πιο συμφερουσα εταιρια σημερα και με πιο προγραμμα ?

Διάβασε την προτεινόμενη ανάρτηση (τέρμα πάνω) , κατέβασε το αντίστοιχο excel και βάλε ετήσιες κιλοβατώρες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έκανα ήδη βγάζει πρώτο το nrg46% και μετά το Efaenergy fixed. Απορρίπτονται εξ αρχής οι πάροχοι με ΟΤΣ? Μήπως συμφέρει το κυμαινόμενο με 50% έκπτωση για την επόμενη διετία?

 

Επεξ/σία από nikmag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikmag είπε

Απορρίπτονται εξ αρχής οι παροχή με ΟΤΣ?

αυτό κανένας δε μπορεί να στο απαντήσει , μάλιστα είναι λάθος να σου πει κάποιος ξερά ναι ή όχι .

Το μόνο σίγουρο είναι αυτήν την περίοδο (σχεδόν έτος) δε συμφέρουν.

Πρέπει να κατεβάσεις τους γενικούς όρους , και να υπολογίσεις την επιβάρυνση του προγράμματος ο ίδιος .

Στοιχεία απο εδώ

https://www.admie.gr/agora/enimerotika-deltia/mesostathmiki-timi-agoras

για Αύγουστο&Σεπτέμβρη 120

Για nrg να ενεργοποιήσεις άμεσα το fixed , δες το άλλο θέμα για ενημέρωση μόνο 

 

9 λεπτά πριν, nikmag είπε

Μήπως συμφέρει το κυμαινόμενο με 50% έκπτωση για την επόμενη διετία?

αν κάποιος είχε άκρες και γνωστούς στην αγορά ρεύματος για να γνωρίζει λεπτομέρειες ,δε νομίζω να διάβαζε το συγκεκριμένο νήμα :)

26 λεπτά πριν, nikmag είπε

Κατανάλωση 8000 έως 10000 Kwh το χρόνο. Ψύξη Θέρμανση με air condition.

ξέχασα να σε ρωτήσω , φαντάζομαι και ελπίζω οτι έχεις ήδη νυχτερινό, αλλιώς σήμερα κάνε αίτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, korakios είπε

χαμηλή κιλοβατώρα = ρήτρα 99,99% . Δε γράφει στους ειδικούς όρους οτι δεν εφαρμόζεται ,

στείλε email καλύτερα για διευκρίνιση :)

Όλα με ρήτρα (Ζενιθ , Ηρων, Φυσικό Αέριο)

Ok, thanks.

Έτσι φαντάστηκα κι εγώ με τέτοια χρέωση. Δεν ασχολούμαι καν να ρωτήσω...😁

Μάλλον θα μείνω σε αυτό που είπα, Volterra 360 οικιακό για να μην υπάρχει χρονική δέσμευση για αρχή.

6 ώρες πριν, skiace είπε

πριν 7 μηνες εκανα στο γιο μου, το βολτερα σπιτι μου με 0,899 -5% εκπτωση συνεπειας χωρις ΟΤΣ, παγιο και δεσμευση. Με καταναλωση μηνιαια 60-80kwh δεν συνεφερε κατι αλλο και κυριως το αντιστοιχο "φοιτητικο".

Thanks, μάλλον δεν υπάρχει πλέον αυτό. Ό,τι πιο κοντινό είναι το από πάνω που αναφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, παρακολουθώ εδώ και καιρό το Forum αν και δεν μπήκα στον κόπο να συμμετέχω και εγώ. Θελω αρχικά να δώσω συγχαρητήρια σε όλους εδώ για την εξαιρετική τους δουλειά. 
Ελαβα σήμερα μια προσφορά από την Watt-Volt για δυο παροχές,

Η μια παροχή αυτή τη στιγμή είναι στην elpedison στο electricity home day και επειδή έχει μικρή κατανάλωση δεν νομίζω ότι αξίζει να πληρώνω ρήτρα αναπροσαρμογής. Η υπάλληλος μου προτεινε το Zero και μου το παρουσίασε ως το επαναστατικότερο προγραμμα και με ΜΗΔΕΝ ρήτρα αναπροσαρμογής. Ξέρω βέβαια αυτό δεν ισχύει. Αυτό που μου είπε όμως και με έβαλε σε σκέψεις ήταν ότι θα μου δώσει σε δωροεπιταγές Ticket Restaurant την αξία του τέλους πρόωρης λύση συμβολαίου στην elpedison. Το θεωρείτε εσείς πιθανό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, panagiotis2306 είπε

Καλησπέρα σας, παρακολουθώ εδώ και καιρό το Forum αν και δεν μπήκα στον κόπο να συμμετέχω και εγώ. Θελω αρχικά να δώσω συγχαρητήρια σε όλους εδώ για την εξαιρετική τους δουλειά. 
Ελαβα σήμερα μια προσφορά από την Watt-Volt για δυο παροχές,

Η μια παροχή αυτή τη στιγμή είναι στην elpedison στο electricity home day και επειδή έχει μικρή κατανάλωση δεν νομίζω ότι αξίζει να πληρώνω ρήτρα αναπροσαρμογής. Η υπάλληλος μου προτεινε το Zero και μου το παρουσίασε ως το επαναστατικότερο προγραμμα και με ΜΗΔΕΝ ρήτρα αναπροσαρμογής. Ξέρω βέβαια αυτό δεν ισχύει. Αυτό που μου είπε όμως και με έβαλε σε σκέψεις ήταν ότι θα μου δώσει σε δωροεπιταγές Ticket Restaurant την αξία του τέλους πρόωρης λύση συμβολαίου στην elpedison. Το θεωρείτε εσείς πιθανό? 

Ζήτα το γραπτά γιατί προφανώς δεν θα υπάρχει στο συμβόλαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, agnostos13 είπε

Ζήτα το γραπτά γιατί προφανώς δεν θα υπάρχει στο συμβόλαιο

Της το ζήτησα και μου λέει αυτολεξεί: Δεν μπορούμε να σας το δώσουμε γραπτώς μέχρι να γίνει η αίτηση. Μετά την αίτηση θα ενημερωθείτε ακριβώς για αυτήν την προσφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, panagiotis2306 είπε

Της το ζήτησα και μου λέει αυτολεξεί: Δεν μπορούμε να σας το δώσουμε γραπτώς μέχρι να γίνει η αίτηση. Μετά την αίτηση θα ενημερωθείτε ακριβώς για αυτήν την προσφορά 

Good wines που λένε και στο χωριό μου...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Είμαι μάλλον από τους τυχερούς που πρόλαβα elin με σταθερή τιμή, χωρις ΟΤΣ, χωρίς πάγιο χωρις δέσμευση (σπίτι με 1 άτομο + νυχτερινό - μονοφασικό).

Μου ήρθε τώρα εκκαθαριστικός από τον Απρίλιο. Μπορεί ένας πιο έμπειρος να μου επιβεβαιώσει ότι είναι οκ;

elinek.JPG.25fdda47b72f32ef731906f57959e3f7.JPG

 

Επεξ/σία από mouxaxa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, panagiotis2306 είπε

Της το ζήτησα και μου λέει αυτολεξεί: Δεν μπορούμε να σας το δώσουμε γραπτώς μέχρι να γίνει η αίτηση. Μετά την αίτηση θα ενημερωθείτε ακριβώς για αυτήν την προσφορά 

όντως τεχνικά δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής . Είναι χοντρική + προμήθεια

Δηλαδή μια απο τα ίδια με τους υπόλοιπους αυτό το μεγάλο διάστημα , >0,14€/kw

3 λεπτά πριν, mouxaxa είπε

επιβεβαιώσει ότι είναι οκ;

ok :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

όντως τεχνικά δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής . Είναι χοντρική + προμήθεια

Δηλαδή μια απο τα ίδια με τους υπόλοιπους αυτό το μεγάλο διάστημα , >0,14€/kw

ok :)

 

Θεωρητικά ναι δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής. Εγώ της ζήτησα γραπτά ότι θα μου δώσει σε δωροεπιταγές την ποινή λύσης συμβολαίου στην elpedison και εκείνη μου έλεγε ότι δεν μπορεί αν δεν της στείλω λογαριασμό και ταυτότητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panagiotis2306 είπε

Εγώ της ζήτησα γραπτά ότι θα μου δώσει σε δωροεπιταγές την ποινή λύσης συμβολαίου στην elpedison και εκείνη μου έλεγε ότι δεν μπορεί αν δεν της στείλω λογαριασμό και ταυτότητα 

τι να το κάνεις το δώρο αν είναι να πληρώσεις 0,14€ τη κιλοβατώρα στο zero ????

Ζήτα απλά να σου πούνε το κόστος προμήθειας 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

τι να το κάνεις το δώρο αν είναι να πληρώσεις 0,14€ τη κιλοβατώρα στο zero ????

Ζήτα απλά να σου πούνε το κόστος προμήθειας 😂

Θα του χρειαστούν του φίλου τα ticket restaurant, γιατί με τέτοιες χρεώσεις μαγείρεμα στο σπίτι γιοκ!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...