Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Αδικία. Αν κάτσουμε και τα βάλουμε κάτω... τα τελευταία χρόνια όσοι ήταν σε κυμαινόμενα είχαν όφελος σε σχέση με τα σταθερά.

 

IMG_20210915_111204.jpg.7d74a53f33cf7016f1c4d945587bd018.jpg

Φυσικά σύμφωνα με όλους αυτούς για άλλη μια φορά εμείς που ασχοληθήκαμε, διαβάσαμε, ψάξαμε για το τι θα κάνουμε αρχές Αυγούστου όταν τα ίδια δεδομένα ήταν μπροστά σε όλους είμαστε για άλλη μια φορά οι .. της υπόθεσης. Πόσο τυπικό και αναμενόμενο.

Όχι μάγκες μου. Θα πάρουμε και εμείς αυτά που θα δώσετε σε όλους και επειδή ψαχτήκαμε όταν έπρεπε αλλά και  αφού τα ζυγίσαμε αποδεχτήκαμε επιπλέον πράγματα (δεσμεύσεις, πάγιες εντολές κλπ.) θα πάμε και ακόμα φθηνότερα.

Ειλικρινά δεν είναι για τα 9 ευρώ το μήνα. Είναι για τη συγκεκριμένη νοοτροπία που επιτέλους πρέπει να σταματήσει.

Επεξ/σία από pan05
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεχθηκα τηλ απο Nrg και σε ερωτηση για το ΟΤΣ η απαντηση: θα απορροφηθει απο την ενισχυση του κρατους μου ειπε.

Που να ηξερε οτι διαβαζω τον @korakios και τον @ekrepali και τα υπολοιπα παιδια

Σε ερωτηση γτ βγαλανε τα fixed απαντησε λογο της ενισχυσης, μολις τελειωσει η ενισχυση θα τα επαναφερουν.....

😁

Επεξ/σία από Sheriff
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

τώρα είναι αργά,

με δεδομένα τη στιγμή που γράφω

αν έχεις μεγάλη κατανάλωση πας Efa , αν δε θες δέσμευση Volterra αλλιώς στο online

online ή Γ1 οικιακο ειναι πιο καλα??

εχω 1980 ετησια καταναλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

αν έχεις μεγάλη κατανάλωση πας Efa , αν δε θες δέσμευση Volterra αλλιώς στο online

To Volterra 360 Oικιακό από πού προκύπτει ότι δεν έχει ΟΤΣ;

Αυτό που λέει στη σελίδα "χωρίς κρυφούς όρους" είναι μπούρδες... σε όλα τα προγράμματα το γράφει. Θεωρούν ότι η ΟΤΣ είναι φανερός όρος.

Επίσης παρακάτω στο link Τιμοκατάλογος, ανοίγει PDF με τα V1/V1N  που έχουν καταργηθεί.  Υπάρχει αντίστοιχο PDF για το 360 οικιακό που να γράφει τον Ειδικό Όρο 2, περί εξαίρεσης ΤΕΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Δεχθηκα τηλ απο Nrg και σε ερωτηση για το ΟΤΣ η απαντηση: θα απορροφηθει απο την ενισχυση του κρατους μου ειπε.

 

Ωραίο πάτημα δώσανε στον Μυτιλιναίο και τον Βαρδινογιάννη!

Θα διαφημίζουν τις εκπτώσεις της κυβέρνησης για να πουλάνε προγράμματα ΟΤΣ.

Κι όπως πανικοβληθεί και βάλει σταθερό πρόγραμμα χωρίς έρευνα, θα δεσμευτεί 2 χρόνια με 0.12 συν πάγιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

To Volterra 360 Oικιακό από πού προκύπτει ότι δεν έχει ΟΤΣ;

Αυτό που λέει στη σελίδα "χωρίς κρυφούς όρους" είναι μπούρδες... σε όλα τα προγράμματα το γράφει. Θεωρούν ότι η ΟΤΣ είναι φανερός όρος.

Επίσης παρακάτω στο link Τιμοκατάλογος, ανοίγει PDF με τα V1/V1N  που έχουν καταργηθεί.  Υπάρχει αντίστοιχο PDF για το 360 οικιακό που να γράφει τον Ειδικό Όρο 2, περί εξαίρεσης ΤΕΑ;

Στο Volterra Shop Θεσσαλονικη το ειχα ρωτησει προχθες και με διαβεβαιωσε οτι δεν εχει OTS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Δεχθηκα τηλ απο Nrg και σε ερωτηση για το ΟΤΣ η απαντηση: θα απορροφηθει απο την ενισχυση του κρατους μου ειπε.

υπολόγισε 0,16 - 0,03 = 0,13 (και αυτό για ένα τετράμηνο και σε περίπτωση που είσαι <1200kw/τετραμηνο)

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

To Volterra 360 Oικιακό από πού προκύπτει ότι δεν έχει ΟΤΣ;

Αυτό που λέει στη σελίδα "χωρίς κρυφούς όρους" είναι μπούρδες... σε όλα τα προγράμματα το γράφει. Θεωρούν ότι η ΟΤΣ είναι φανερός όρος.

Επίσης παρακάτω στο link Τιμοκατάλογος, ανοίγει PDF με τα V1/V1N  που έχουν καταργηθεί.  Υπάρχει αντίστοιχο PDF για το 360 οικιακό που να γράφει τον Ειδικό Όρο 2, περί εξαίρεσης ΤΕΑ;

πάλι τα κάνανε σαλάτα με τα link , πριν είχε τα σωστά όμως

εννοείται κάποιος δεν υπογράφει αν δεν έχει χαρτί που να αναφέρει οτι δεν εφαρμόζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, coyote2 είπε

και τι θα γίνει μετά το τρίμηνο?

Μήπως πλέον την πατήσαμε.... και να κάτσουμε με ΟΤΣ τον Ιανουάριο δε θα πέσει η τιμή διεθνώς

Λένε ότι η επιδότηση θα συνεχιστεί αν δεν πέσει η χονδρική, θα είναι για όσο χρειαστεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια για να καταλάβω και εγώ τι με συμφέρει να κάνω.

1+ χρόνο τώρα ήμουν σε πρόγραμμα της Watt Volt , με 0,076/kwωρα, χωρίς πάγιο , χωρίς ΟΤΣ και χωρίς δεσμευση ! ( ναι φοβερό)

Ξαφνικά , στον έναντι που εκδώσαν, μου έβαλαν ΟΤΣ 23 ευρώ για 16 ευρώ ρευμα.(Μέχρι τώρα δεν επαιζε αυτό το σενάριο). Ναι θα τους κυνηγήσω σε ΡΑΕ & ΣτΚ, γιατι εφάρμοσαν αλλαγή στην τιμολογιακή πολιτική , χωρίς να με ενημερώσουν με κάποιον τρόπο.

Είμαι έτοιμος να φύγω για EFA. Αλλά αν το ΟΤΣ που εφάρμοσαν,  τελικά το καλύψει το κράτος,  με συμφέρει να μείνω όπως είμαι με 0.076. Ισχύει αυτό;Θα μου καλύψουν την Ρήτρα (π.χ. 23 ευρώ που καπέλωσαν) ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0,03€/kw για τις πρώτες 300 κιλοβατώρες λέμε . Τα υπόλοιπα άγνωστο ,ανάλογα τα κέφια

πόση προσαύξηση είχες ακριβώς ?

2 λεπτά πριν, SilentVoice είπε

1+ χρόνο τώρα ήμουν σε πρόγραμμα της Watt Volt , με 0,076/kwωρα, χωρίς πάγιο , χωρίς ΟΤΣ και χωρίς δεσμευση ! ( ναι φοβερό)

μήπως τελείωσε το συμβόλαιο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, korakios είπε

μήπως τελείωσε το συμβόλαιο ???

Ημουν εκτός δέσμευσης συμβολαίου εξαρχής και η πρώτη ημέρα ήταν περυσι τον Μάρτιο.

12 λεπτά πριν, korakios είπε

0,03€/kw για τις πρώτες 300 κιλοβατώρες

αρα 9ευρώ τον μήνα. Αν τα αφαιρέσω απο το καπέλο του ΟΤΣ 23 ευρώ που έφαγα, μπαινω μέσα 14ευρώ. Αν πάω στην ΕΦΑ, θα μπώ "μέσα" όπως τα υπολόγισα 5 ευρώ τον μήνα + 24μηνη δέσμευση.

Επεξ/σία από SilentVoice
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SilentVoice είπε

Ημουν εκτός δέσμευσης συμβολαίου εξαρχής και η πρώτη ημέρα ήταν περυσι τον Μάρτιο.

βασικά έπρεπε να σε ενημερώσουν οτι κατι άλλαξε . Το παρακάτω είναι copy paste

Αναφορά σε κείμενο

. Ζητάς την επιστροφή του ποσού της ρήτρας μιας και δε γνώριζες την επιβάρυνση , τηλεφωνικώς και μπορείς να αναφέρεις (όχι με εκβιαστικό τόνο , ήρεμα και κοφτά ) , αν δε βγάλεις άκρη , ότι θα ήθελες ένα email επικοινωνίας για να έχεις γραπτή απάντηση για τις περεταίρω νόμιμες ενέργειες που επιθυμείς

Αν δεν ψαρώσουν

2. Ζητάς απο την εταιρία γραπτώς μέσω email τι είναι η χρέωση αναπροσαρμογής, την ανάλυση του ποσού πως προέκυψε ακριβώς και γιατί δεν ενημερώθηκες ποτέ γιαυτή πριν υπογράψεις καθώς πόσο επηρεάζει την πραγματική τιμή απο τη διαφημιζόμενη  , επιστροφή όλου του ποσού και να φύγεις αζημίως (αν το συμβόλαιο προβλέπει ρήτρα αποχώρησης) μιας και το πρόγραμμα άλλη τελική χρέωση έχει από αυτό που σου παρουσίασαν

3. Ανάλογα και την απάντηση (ή και τη μη απάντηση) κάνεις καταγγελία στο ΣτΚ και όποτε βγει η απόφαση, παίρνεις μέρος ή όλο το ποσό

καταλαβαίνεις πάνω κάτω το κείμενο

Μπορείς να κάνεις και εγγραφή στο https://my.rae.gr/ και να κάνεις αίτημα/παράπονο αν και ακόμα δε μου απάντησαν στο πως γίνεται η επίλυση και αν μπαίνει και ο ΣτΚ

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://volton.gr/services/volton-one-fixed/

Τι λέτε γι αυτό? Σε καταναλώσεις 2500 kwh το 4μηνο που κάνω εγώ, βγάζει τελικη τιμη προ ρυθμιζομενων χρεωσεων και φορων, 0.076.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...