Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, korakios είπε

το excel τι παραπάνω κέρδος σου βγάζει η efa σε σχέση με την nrg ?

Με την υπάρχουσα πολιτική της συμφέρουσα είναι η nrg,αλλά πιο πιθανό θεωρώ να αυξήσει η nrg τη συνδρομή του fixed παρά η efa την τιμή της kwh που έχει στο home fixed στο μέλλον.Τι γνώμη έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έγινε η ενεργοποίηση στην Efa και το Fix Power Home. Η αίτηση είχε αποσταλεί ηλεκτρονικά μέσω mail στις 30/8. Επίσης να αναφέρω ότι έχω ληγμένο ΥΔΕ και ούτε καν με ενόχλησαν. Αναμονή για τους λογαριασμούς λοιπόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Greektrooper είπε

Έγινε η ενεργοποίηση στην Efa και το Fix Power Home. Η αίτηση είχε αποσταλεί ηλεκτρονικά μέσω mail στις 30/8. Επίσης να αναφέρω ότι έχω ληγμένο ΥΔΕ και ούτε καν με ενόχλησαν. Αναμονή για τους λογαριασμούς λοιπόν.

Καλησπέρα.. Σε ποια περιοχη είσαι; Με την καταμέτρηση που έγινε από τον Δεδδηε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Σε ποια περιοχη είσαι; Με την καταμέτρηση που έγινε από τον Δεδδηε;

Δεν θα σου πει γιατι θα τον στειλεις χαρτι.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν θα σου πει γιατι θα τον στειλεις χαρτι.:P

😆😆

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Σε ποια περιοχη είσαι; Με την καταμέτρηση που έγινε από τον Δεδδηε;

Δάφνη στην Αθήνα. Δεν ξέρω τώρα αν έρθει ειδοποίηση από ΔΕΔΔΗΕ για να φτιάξω νέο, πάντως το ληγμένο δεν αποτέλεσε τροχοπέδη στην σύνδεση με τον νέο πάροχο. Περισσότερο για αυτό το έγραψα δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, diamantis k είπε

@korakios την ανεκτίμητη γνώμη σου.Να παραμείνω στο nrg save 40 με το fixed στα 9.90 ή να την κάνω όσο προλαβαίνω για efa fixed;Η kwh στην nrg κου βγαίνει 0.072 με το fixed και ρήτρα αποχώρησης υπολογίζω γύρω στα 55 ευρώ.

Δυστηχως τελείωσε το fix φίλε αντικαταστάθηκε με κλιμακωτό πάγιο το Φιξ 9.90 μέχρι 19.90 για μεγάλες καταναλώσεις τον μήνα αρχική τιμή 0.110 κ τελική τιμή 0.097 με πάγιο 1.50 ευρώ ......αυτά τα ωραία !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Greektrooper είπε

😆😆

Δάφνη στην Αθήνα. Δεν ξέρω τώρα αν έρθει ειδοποίηση από ΔΕΔΔΗΕ για να φτιάξω νέο, πάντως το ληγμένο δεν αποτέλεσε τροχοπέδη στην σύνδεση με τον νέο πάροχο. Περισσότερο για αυτό το έγραψα δηλαδή.

μάλλον σε ρωτά το αν για μέτρηση πήρανε απο φωτό ή πέρασε ο ΔΕΔΔΗΕ , ελπίζω όχι για τα ίδια πάλι

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/page/689/

πάντως άργησαν σχετικά να σε συνδέσουν .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

πάντως άργησαν σχετικά να σε συνδέσουν .

Ισχύει, γι'αυτό και πριν λίγες ημέρες που επικοινώνησα τηλεφωνικά, μου ανέφεραν για τρομερό φόρτο εργασίας με πολλές αιτήσεις. Για την μέτρηση, όντως μου ζήτησαν φωτογραφία από τον μετρητή. 

Πάντως ενώ απαντάνε και σηκώνουν εύκολα τηλέφωνα, φαίνεται ότι είναι μια εταιρεία που είναι στα σπάργανα. Όσον αφορά το ρεύμα τουλάχιστον, για το φυσικό αέριο ίσως είναι πιο οργανωμένα τα πράγματα. Δεν υφίσταται προς το παρόν application (μου είπαν ότι σε λίγο καιρό θα ανέβει) καθώς και το My Efa στην ιστοσελίδα τους που φτιάχνεις λογαριασμό, δεν δείχνει τίποτα πέρα από τα βασικά στοιχεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Greektrooper είπε

Ισχύει, γι'αυτό και πριν λίγες ημέρες που επικοινώνησα τηλεφωνικά, μου ανέφεραν για τρομερό φόρτο εργασίας με πολλές αιτήσεις.

λογικό μιας και είναι απο τα λίγα προγράμματα που μείνανε ,ίσως το τελευταίο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πιστευετε αξιζει το efa fix power home σε συνδυασμο με το go gas home?

Υπαρχει κατι καλυτερο (απο οικονομικης αποψης) σε συνδυασμο ρευμα + αεριο για οικιακη χρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, waveparticle είπε

Παιδια πιστευετε αξιζει το efa fix power home σε συνδυασμο με το go gas home?

Υπαρχει κατι καλυτερο (απο οικονομικης αποψης) σε συνδυασμο ρευμα + αεριο για οικιακη χρηση?

δε συμφέρει double γενικότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...