Προς το περιεχόμενο

La Casa de Papel (Money Heist)


liakos18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Wayward είπε

Όσο fun και να ήταν οι πρώτες σαιζόν είχαν κάτι τρυπάρες... οπότε νομίζω πως σε αυτή θα είναι χειρότερα τα πράγματα.

Δεν ήταν απλά τρυπαρές ήταν να χτυπάς το κεφάλι σου στο τοίχο  από τα κουλά που έβλεπες . Αποκορύφωμα βέβαια το ντου της αστυνομίας με τα λέιζερ να σημαδεύουν το ταβάνι στη κυριολεξία και τη ξανθιά κουτσή υπάλληλο τράπεζας σε ρόλο Ράμπο . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, totalius είπε

Δεν ήταν απλά τρυπαρές ήταν να χτυπάς το κεφάλι σου στο τοίχο  από τα κουλά που έβλεπες . Αποκορύφωμα βέβαια το ντου της αστυνομίας με τα λέιζερ να σημαδεύουν το ταβάνι στη κυριολεξία και τη ξανθιά κουτσή υπάλληλο τράπεζας σε ρόλο Ράμπο . 

Ισπανικη αφου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καινουργιο μαλλι της Εστοχολμο την κανει 2 φορες περισσοτερο μ@@@@ρα απ οτι ηταν και της πηγαινει τρελα!!!!!!! 💘 ❤️💓💕 

estheracebo_65611354_154630965692008_8062679330117786902_n.jpg

Επεξ/σία από geogr13
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, arxontas2323 είπε

Ξέρουμε τι ωρα βγαίνει αυριο το επεισόδιο;;

Και τα 8 επεισοδια μαζι θα βγουν.. Ενω ανοιχτο το netflix και το παρακολουθω.. Μεχρι στιγμης δεν υπαρχει τιποτα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδε κανείς το 1ο επεισόδιο να μας πει αν είναι καλό; Τα κατεβάζω όλα και τα 8.Κάτι μου λέει οτι δεν θα είναι όπως τα πρώτα.

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγουρα δεν εχει το feeling της 1ης, o berlin λειπει πολυ και γενικα ολα εκτυλιχθηκαν αρκετα γρηγορα.

Βεβαια δε μου φανηκε τοσο αθλια οσο τα plot holes της 2ης.

Παντως μου προκαλεσε ενδιαφερον για την 4η σεζον και για τη νεα τροπη

Επεξ/σία από devil-ji
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Casa Di Papel....you'll never walk alone!

 

Η πολυαναμενόμενη 3η σαιζόν της Ισπανικής δημοφιλούς σειράς Casa Di Papel άρχισε να προβάλλεται στο Netflix από σήμερα! Παρακολούθησα τα δυο πρώτα επεισόδια και οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές για μια σειρά που περιμένουμε περισσότερο δράση, συναίσθημα και έξυπνες ανατροπές από την τρελλοπαρέα που αγαπήσαμε δυο χρόνια πριν παρά λογική και σοβαρότητα. Και από το πρώτο επεισόδιο τις έχουμε !Κι είναι το Casa de Papel η σειρά που εκθέτει την παγκόσμια "νομιμότητα" , αυτή που εκθειάζεται σε όλες σχεδόν τις ταινίες και σειρές, ειδικά αυτές του Hollywood, και το απογειώνει στα πρώτα επεισόδια της σειράς με τον αντιστασιακό της χαρακτήρα απέναντι σε κάθε μορφή επιβολής του νόμου και της τάξης! Το πνεύμα του Bella Ciao είναι ακόμα εδώ εμπλουτισμένο και με λίγο You'll never walk alone! 

 

CasadipapelIII001.jpg

Επεξ/σία από jbagasas01
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφή η τρίτη σεζόν. Παρότι δύσκολο λόγω των προηγούμενων 2 , σε καθηλώνει πάλι. Εγώ είδα σερί 5 από τα 8 και αν δεν ξημέρωνε να πάω στη δουλειά, θα τα έβλεπα όλα. Τα 8 μου φαίνονται λίγα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

9 ώρες πριν, EmpYristis είπε

Ωραία, καλή μας θεαση λοιπόν. Αφού θα χει κι αρωμα Ελλαδας, χαμούλης παλι θα γίνει... Και οι λίγοι που δεν ρο ειχαν δει, θα πεσουν με τα μούτρα

"Άρωμα Ελλάδας"...? Από που κι ως που;

Τέσπα, μερικά σχόλια αφότου ολοκλήρωσα τη σειρά.

Λίγο πιο γρήγορη η πλοκή μιας και δεν υπήρχε η ανάγκη να εξηγήσουν τα πάντα. Όχι βέβαια πως δεν το κάνανε για τους νέους χαρακτήρες.

  • "Αρτουρίτο"... γιάτι; Δεν τον είχαμε σιχαθεί αρκετά από την πρώτη; Που μου ανοίγει και το πρώτο επεισόδιο κιόλας. Μπαίνει μετά και μέσα! Πέρασε κάτω από την μύτη όλων! Έλεος. Θα τον έστελνα έξω δεμένο, με μια μεγάλη ταμπέλα "Πουτάνα της δημοσιότητας".
  • Berlin δεν είχαμε "Berlin" βρίκαμε. Οκ πέθανε. Γύρισε με flashbacks, οκ. O Palermo, έπρεπε να τον αντικαταστήσει στην μαλακία;...
  • Η Tokyo, έπρεπε για άλλη μια φορά να κάνει τις μαλακίες της, από τη στιγμή που γύρισε το βλαμμένο. Πάλι! Με το ίδιο μοτίβο!
  • Η φάση με τους ομήρους, πάλι μία από τα ίδια. Κι από τη στιγμή που βάλανε και τον Αρτουρίτο πάλι μέσα, τα ίδια σκατά.
  • Αλίθια: Σοβαρά τώρα; Πιο καρικατούρα ρόλο δεν μπορούσαν να σκεφτούν; Και όλο το σκηνικό "έκθεση ανηλίκου σε κίνδυνο"! και μην ακούσω πίπες, στο σημείο που ήταν φαινόταν από παντού(στα Μέσα κτλ αναφέρομαι). Δεν άνοιξε μύτη ε; Που επιχειρούσαν οι ειδικές δυνάμεις 100 μέτρα παραδίπλα. Κι αυτό είναι ένα μόνο παράδειγμα.

Γενικά πολύ αναμάσημα των προηγούμενων season, κάνοντας επίκληση στο συναίσθημα συνεχώς και με το ζόρι σε περιπτώσεις. Τίποτα νέο στην ιστορία; Αρκετά αναμενόμενο μέχρι στιγμής. Ε μια μικρή "ανατροπή" στο τελευταίο επεισόδιο, για να αλλάξουν λίγο ρότα στην 4η, αλλά δεν νομίζω πως θα 'ναι για πολύ, ένα-δυο επεισόδια και πάλι στα συνηθισμένα.

Σύνοψη, μετριοτάτη season. Τίποτα νέο, τα ίδια με τις άλλες season. Ψιλο-απογοητεύτηκη. Για τα fanboy που απλά ήθελαν να δουν "Professor" με κάθε κόστος, θα είναι πολύ χαρούμενοι.

Η σειρά έδειξε κάτι διαφορετικό στις πρώτες δύο season. Δεν κατάφερε να το πάει παρακάτω, και να παρουσιάσει εκ νέου κάτι καινούργιο. Με το χειρότερο, να επαναλαμβάνεται σε κουραστικό βαθμό.

Επεξ/σία από jumaru99
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...