Προς το περιεχόμενο

La Casa de Papel (Money Heist)


liakos18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 25/2/2018 στις 2:38 ΠΜ, liakos18 είπε

Το έχετε δει; Το ξεκίνησα χθες και έχω ενθουσιαστεί. Είναι μία σεζόν με 15 επεισόδια κι έχει να κάνει με μια ομάδα ληστών οι οποίοι εκτελούν τη μεγαλύτερη ληστεία στην ιστορία.

Τελικά πολύ φασαρία για το τίποτα…

Άκουγα από γνωστούς και φίλους  για το «τρομερό» la casa de papel

Με το ζόρι είδα τα 5 πρώτα επεισόδια…

Πιο βαρετή σειρά πεθαίνεις…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Πιο βαρετή σειρά πεθαίνεις…

Μπορείς να της καταλογίσεις πολλά, αλλά βαρετή;; Είναι απ' τις λίγες σειρές που με το καλημέρα συμβαίνουν πράγματα στην οθόνη και δεν κόβει ποτέ ρυθμό. Τρομερό άκουγες ότι ήταν σε τι; Δεν διεκδίκησε ποτέ δάφνες σεναρίου ή οτιδήποτε, αντιθέτως δεν παίρνει ούτε η ίδια τον εαυτό της σοβαρά και προσφέρει μια χαλαρή action-fun εμπειρία στον θεατή. Νομίζω ότι οι περισσότεροι που δεν σας άρεσε την είδατε προκατειλημμένοι έχοντας κάτι άλλο στο μυαλό σας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Το κλασσικό μοτίβο να πάμε κόντρα σε κάτι δημοφιλές για να ξεχωρίσουμε απ τη μάζα

Έχεις δίκιο και ζητώ συγγνώμη…

Εξάλλου ποιος είμαι εγώ για να έχω αντίθετη άποψη από την Μάζα…

Η Μάζα πάντα γνωρίζει καλύτερα…

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν περίμενα κάτι παραπάνω, κάτι το εξαιρετικό από την 3η σαιζόν. Μία καλή σαιζόν σε αυτό που θέλει να προσφέρει, νιώθεις ότι τρέχει λίγο αλλά δεν με χάλασε. Οι καινούργιοι χαρακτήρες είναι περισσότερο αντικαταστάτες -πιστοί- των παλαιών αντιστοίχων, ενώ πολλά σημεία ήταν εμφανώς ίδια από τις προηγούμενες δύο. Η  απενεμφάνιση του Μπερλίν, με πολύ έξυπνο τρόπο, προσθέτει πολλά συν στην τελική άποψη της σαιζόν.

Παρόλα αυτά κατάφεραν οι σεναριογράφοι μέσα στα δύο τελευταία επεισόδια να στήσουν το καλύτερο σκηνικό που θα μπορούσαν για την 4η. Και κυρίως για αυτό τους αξίζει ένα μπράβο κατ εμέ και πραγματικά είναι ο λόγος που η σαιζόν στα μάτια μου, έχοντας τα παραπάνω αλλά κυρίως το παρακάτω υπόψιν, στέκεται επάξια κοντά (όχι δίπλα) στις πρώτες δύο.

Spoiler

Δεν είναι αντίσταση, δεν είναι επαναστάτες με το δίκιο τους. Έπαιξαν και έχασαν με τα ίδια τους τα χαρτιά και πλέον έχουν έναν πόλεμο μπροστά τους όντας οι ίδιοι οι κακοί της υπόθεσης. Αναμένω με ενδιαφέρον την 4η σαιζόν για το πώς κυρίως θα μπορέσουν να αντιστρέψουν το κλίμα ο προφεσόρ και η παρέα του.

 

Επεξ/σία από aris_rom
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ προσωπικά δεν καταλαβαίνω το hype γύρω από τη σειρά. Είναι γεμάτη με plot holes και καμία προσπάθεια από πλευράς σκηνοθέτη/σεναριογράφου να της αποδώσουν ένα μικρό βαθμό ρεαλιστικότητας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πολύ η 3η. Σίγουρα περισσότερο από τη 2η, με λιγότερες ""αμερικανιές"", με μεγαλύτερο βάρος στους χαρακτήρες και τους λόγους που κάνουν ό,τι κάνουν. Τα δύο τελευταία επεισόδια κορυφή! 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2019 στις 11:41 ΠΜ, p4n0s86 είπε

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά όταν από

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

wallpaper με κώλο Τόκιο και background ένα βαρετό κτήριο, παίρνεις κώλο Τόκιο με φόντο παραδεισένιο νησί, για μένα είναι ήδη η καλύτερη σεζόν έβερ. :P

Φίλε δεν πετάνε έτσι μια βόμβα και φεύγουνε. Χρειάζονται στοιχεία 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την τελείωσα και εγώ την 3η season πολύ καλή  για μένα 9/10 ( στην πρώτη season βάζω 10/10)

55 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Φίλε δεν πετάνε έτσι μια βόμβα και φεύγουνε. Χρειάζονται στοιχεία 😂

Ένα στοιχείο είναι αυτό

Spoiler

Σχόλιο 2019-07-24 031455.jpg

Άλλα με καρέ μαλλιά ήταν πολύ καλύτερη!

 

Επεξ/σία από giorgos_rom
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1ο επ. του 3ου κυκλου κλασικα με ωραιο ρυθμο κ ανεβασμενη παραγωγη .κλασικα ομως επισης με υπερβολικες ερμηνειες , αποφασεις που παιρνονται γιατι ετσι πρεπει κ βολευει κ μια τεραστια ανοησία απο το προφεσορ.

 

Καλα ρε προφεσορ ολα τα σκεφτηκες μετα τη ληστεια του αιωνα. Φακελους με τις κινησεις τους , ζευγαρια σκορπιμενα στις ακρες του πλανητη , τροπους διαφυγης, τα παντα. Οτι θα επρεπε να τους αλλαξεις ονοματα μετα τη ληστεια του αιωνα , τη στιγμη που ολη η αστυνομια του κοσμου ψαχνει ληστες με συγκεκριμενα ονοματα πολεων , δε το σκεφτηκες ;;;; Περνει ο αλλος τηλ απο δορυφορικο κ λεει Τοκυο μιλησε μου ;Ακομα κ στο πιο απομερο μερος του κοσμου μια τηλεοραση ενα ιντερνετ  να υπαρχει εχουν μαθει ολοι οτι διαφευγουν καποιοι Τοκυο , Ριο , Ντενβερ, κλπ. Κ τους αφηνεις ετσι ;;;; Εμεις θα στα λεμε δλδ;

Επεξ/σία από totalius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, totalius είπε

1ο επ. του 3ου κυκλου κλασικα με ωραιο ρυθμο κ ανεβασμενη παραγωγη .κλασικα ομως επισης με υπερβολικες ερμηνειες , αποφασεις που παιρνονται γιατι ετσι πρεπει κ βολευει κ μια τεραστια ανοησία απο το προφεσορ.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Καλα ρε προφεσορ ολα τα σκεφτηκες μετα τη ληστεια του αιωνα. Φακελους με τις κινησεις τους , ζευγαρια σκορπιμενα στις ακρες του πλανητη , τροπους διαφυγης, τα παντα. Οτι θα επρεπε να τους αλλαξεις ονοματα μετα τη ληστεια του αιωνα , τη στιγμη που ολη η αστυνομια του κοσμου ψαχνει ληστες με συγκεκριμενα ονοματα πολεων , δε το σκεφτηκες ;;;; Περνει ο αλλος τηλ απο δορυφορικο κ λεει Τοκυο μιλησε μου ;Ακομα κ στο πιο απομερο μερος του κοσμου μια τηλεοραση ενα ιντερνετ  να υπαρχει εχουν μαθει ολοι οτι διαφευγουν καποιοι Τοκυο , Ριο , Ντενβερ, κλπ. Κ τους αφηνεις ετσι ;;;; Εμεις θα στα λεμε δλδ;

Μπορεί ο προφεσόρ να είναι τρολάκι και θέλει να τους παίζει. :lol::P

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...