Προς το περιεχόμενο

La Casa de Papel (Money Heist)


liakos18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είπα ότι το Vikings είναι η καλύτερη σειρά ever, αλλά από το Casa de Papel είναι καλύτερη. Βασικά οι σεζόν με τον Ράγκναρ, γιατί μετά έγινε όντως ολίγον τραγικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, AristidisZ είπε

lol ;;;

Trololol! 

Spoiler

Δεν παιζει να εχει δει ο φιλος μας πανω απο 1 σεζον στις ανωτερω...

Για το πολλά καποτε υποσχομενο Vikings , οσο έπαιζε ο Ragnar ειχε τις εξάρσεις του προς τα πολύ πάνω και προς τα πολύ κάτω. Μετά μόνο ελαχιστες αναλαμπες ειχε η σειρά με τον Ivar και τις περιπέτειες του πρωτοτοκου του , Ironborn.

Η ιστορία με τον καθολικό  παπά που μαμει και δέρνει (κυριολεκτικα) ηταν πολλά υποσχόμενη αλλά κι αυτή την μαγαρισανε με τονους φιλερ και σαβουρας... 

Φευ!

Το Casa είναι εξαιρετικό στο να περνάει η ωρα σαν νερο, ευχάριστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@EmpYristis

Spoiler

Ειδικά αυτή η αυτοργανωμένη κοινότητα του Φλόκι στην Ισλανδία ήταν το filler του filler ω filler. Ποτέ δεν κατάλαβα την χρησιμότητα όλου αυτού..

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/8/2019 στις 2:56 ΠΜ, giorgos_rom είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Επειδή είμαι στο γραφείο και το mute είναι μόνιμα ενεργό, έχω βάλει το youtube να εμφανίζει αγγλικούς υπότιτλους (αν και συνήθως είναι άθλιοι auto-generated). Έκανα 2-3 λεπτά μέχρι να καταλάβω πως αυτό ήταν το "bella ciao" 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έλισωσα τελικά είδα και τις 3 season , τρομερή σειρά και με θεματολογία που μου αρέσει από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη ή από τις καλύτερες εμένα προσωπικά μου αρέσει και περιμένω την 4η να δούμε τι θα γίνει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευχάριστα βλέπονται και τα επεισόδια της 3ης σεζόν.

Έχει κάποια κενά κτλ κτλ αλλά δεν κάνει κοιλιά.

Οι 2 προηγούμενες ίσως να ήταν πιο διασκεδαστικές στα μάτια μου.

Με το καλό να δούμε τκαι την 4η και μάλλον τελευταία σεζόν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο καιρό μου έλεγε ο πατέρας μου να δοκιμάσω το Netflix, μου είχε δώσει εξάλλου τους κωδικούς του. Τίποτα εγώ....

Εεε.. τώρα διακοπούλες, ευκαιρία μιας και μπήκε και νέα τηλεόραση στο εξοχικό, λέω άντε να δω το 1ο επεισόδιο του Casa... 

5 ημέρες μετά, αναμένω την 4η σεζόν με αγωνία!! :lol: :lol:

Εξαιρετική σειρά, κι αν και δεν το περίμενα, μου φαίνεται πως η 3η σεζόν είναι ένα κλικ καλύτερη και απο τις πρώτες δυο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎16‎/‎8‎/‎2019 στις 1:17 ΜΜ, SPANK είπε

Την έλισωσα τελικά είδα και τις 3 season , τρομερή σειρά και με θεματολογία που μου αρέσει από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη ή από τις καλύτερες εμένα προσωπικά μου αρέσει και περιμένω την 4η να δούμε τι θα γίνει

το μυστικο της σειρας και η επιτυχιας της γενικοτερα βασιζεται στο ότι ταυτιζεσαι 

με τους ηρωες σε σημειο εθισμου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
4 λεπτά πριν, stefanosgeo είπε

Ρε παιδιά το casa de papel γίνεται καλύτερο στο δεύτερο κύκλο??? Είδα τον πρώτο (με καθυστέρηση φυσικά) μετά από όλο αυτό το σούσουρο και δε μπορώ να πώ ότι εντυπωσιάστηκα. Όλο αμπελοφιλοσοφίες και κυρίως πολλές "τρύπες" ενάντια στη κοινή λογική και αναμενόμενες κλισε "ανατροπές" στο σενάριο. Καθόλου ρεαλιστικό... (π.χ. και αλοίμονο δηλαδή ...εάν φυσικά εγώ το θυμαμαι καλά καθώς βαρέθηκα να το ξανατσεκάρω: (ψιλοσποιλερ αλερτ!) η άλλη με το αλτσχάιμερ τα γραφει όλα στο χαρτάκι και δε γράφει ένα όνομα που ακούει 2-3 φορές και φάνηκε μάλιστα να το ξέρει όταν συνάντησε το συγκεκριμένο άτομο????)

Για να μη δω τζάμπα το δεύτερο κύκλο εάν συνεχίζει έτσι

Όλη η σειρά είναι στο ίδιο στυλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/9/2019 στις 1:34 ΜΜ, stefanosgeo είπε

Ρε παιδιά το casa de papel γίνεται καλύτερο στο δεύτερο κύκλο??? Είδα τον πρώτο (με καθυστέρηση φυσικά) μετά από όλο αυτό το σούσουρο και δε μπορώ να πώ ότι εντυπωσιάστηκα. Όλο αμπελοφιλοσοφίες και κυρίως πολλές "τρύπες" ενάντια στη κοινή λογική και αναμενόμενες κλισε "ανατροπές" στο σενάριο. Καθόλου ρεαλιστικό... (π.χ. και αλοίμονο δηλαδή ...εάν φυσικά εγώ το θυμαμαι καλά καθώς βαρέθηκα να το ξανατσεκάρω: (ψιλοσποιλερ αλερτ!) η άλλη με το αλτσχάιμερ τα γραφει όλα στο χαρτάκι και δε γράφει ένα όνομα που ακούει 2-3 φορές και φάνηκε μάλιστα να το ξέρει όταν συνάντησε το συγκεκριμένο άτομο????)

Για να μη δω τζάμπα το δεύτερο κύκλο εάν συνεχίζει έτσι

Αν δεν σου άρεσε μέχρι τώρα τότε μην το συνεχίζεις. Δεν Θα δεις κάποια τρομακτική αλλαγή. 

Στις 11/9/2019 στις 1:34 ΜΜ, stefanosgeo είπε

Ρε παιδιά το casa de papel γίνεται καλύτερο στο δεύτερο κύκλο??? Είδα τον πρώτο (με καθυστέρηση φυσικά) μετά από όλο αυτό το σούσουρο και δε μπορώ να πώ ότι εντυπωσιάστηκα. Όλο αμπελοφιλοσοφίες και κυρίως πολλές "τρύπες" ενάντια στη κοινή λογική και αναμενόμενες κλισε "ανατροπές" στο σενάριο. Καθόλου ρεαλιστικό... (π.χ. και αλοίμονο δηλαδή ...εάν φυσικά εγώ το θυμαμαι καλά καθώς βαρέθηκα να το ξανατσεκάρω: (ψιλοσποιλερ αλερτ!) η άλλη με το αλτσχάιμερ τα γραφει όλα στο χαρτάκι και δε γράφει ένα όνομα που ακούει 2-3 φορές και φάνηκε μάλιστα να το ξέρει όταν συνάντησε το συγκεκριμένο άτομο????)

Για να μη δω τζάμπα το δεύτερο κύκλο εάν συνεχίζει έτσι

Αν δεν σου άρεσε μέχρι τώρα τότε μην το συνεχίζεις. Δεν Θα δεις κάποια τρομακτική αλλαγή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...