Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.tonymacx86.com/el-capitan-desktop-guides/172672-unibeast-install-os-x-el-capitan-any-supported-intel-based-pc.html

 

επίσης δες στο forum κάποιον που να έχει κοντινό μηχάνημα με εσένα κυρίως την μητρική 

αν τα ακολουθήσεις όλα δεν θα έχεις πρόβλημα. 

έχω τον ίδιο σκληρό και είχα κάποια θέματα για Κάποιο λόγο δεν με άφηνε να κάνω εγκατάσταση απευθείας και έκανα την διαδικασία στον δεύτερο σκληρό και μετά carbon copy είτε super duper για μεταφορά.

ευχαριστώ πολύ για τον οδηγό. αρκετά κατατοπιστικός. θα έρθει και ένας φίλος μου για βοήθεια που ασχολείται με mac. αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι, στον ssd που έχω τα windows 8.1 αν κάνω ένα partition για την εγκατάσταση του mac os θα έχω κάποιο θέμα? πόσα γκίγκα θα πρέπει να είναι, και αν θα υπάρχει θέμα με το boot manager. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

#NoComments :)

 

post-227308-0-49865200-1448961600_thumb.jpg


οπότε άκυρο προς το παρών, μέχρι να αποκτήσω καινούργιο ssd. Ευχαριστώ για την πληροφορία 

 

Σαν να σε απογοήτευσα "ακούστηκες" εγω για καλο το είπα.. σίγουρα μετα την εγκατάσταση bootloader θα έχανες τον bootloader των Win ασε που θέλεις και mbr patch για να κανεις εγκατάσταση σε φορμαρισμένο για Win δίσκο που θα σου περιέπλεκε τα πράγματα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

#NoComments :)

 

attachicon.gifG5.jpg

 

Σαν να σε απογοήτευσα "ακούστηκες" εγω για καλο το είπα.. σίγουρα μετα την εγκατάσταση bootloader θα έχανες τον bootloader των Win ασε που θέλεις και mbr patch για να κανεις εγκατάσταση σε φορμαρισμένο για Win δίσκο που θα σου περιέπλεκε τα πράγματα..

κάπως απογοητεύτηκα, και εννοείται ότι το είπες για καλό και το σέβομαι,επειδή είμαι ντιπ άσχετος με το θέμα για αυτό κάνω τόσα ερωτήματα. απλά επειδή τα λεφτά πήγαν για το σεντούκι του νεκρού(Thermaltake Core X9) προς το παρών δεν υπάρχει σάλιο. Με το δώρο των Χριστουγέννων θα αγοράσω ένα 60gb ssd. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωριστούς δίσκους και όταν έρθει η ώρα εδώ είμαστε είναι καθαρή η διαδικασία και εγώ το σκεφτόμουν πολύ καιρό για hackintosh έμαθα την διαδικασία με το προηγούμενο chimera κλπ και τώρα με το clover πιο εύκολο από ότι περίμενα αν ακολουθήσεις τα βήματα δεν θα έχεις πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπά, dualboot στήσιμο με clover σε El Capitan και Win 8 ή 10, βάλε δεύτερο δίσκο. Θα γλυτώσεις πολύ άγχος, χρόνο και κόπο. Είδικά για τα 10άρια με τα αυτόματα updates, που πειράζουν τον loader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βάλω ξεχωριστό ssd για το hackintosh, ελπίζω τα 8.1 να μην έχουν θέμα με το mbr. να μπορείς να διαλέγεις με ποιο λειτουργικό να κάνεις boot.

32gb είναι καλά για το hackintosh? ή να πάρω 60gb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρεις 120αρι στα 50-60 ευρω.τίποτα λιγότερο.

όχι οτι οι άλλοι δεν κάνουν αλλα θα πετάξεις χρήματα για ενα δισκο που μετά θα πετάξεις και αυτόν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Θέλω ένα Laptop να είναι συμβατό με hackintosh

Budget : Μέχρι 1.000 ευρώ

Το θέλω για audio editing οπότε

Να έχει τουλάχιστον 8 gb ram(να αναβαθμίζεται), τίμιο επεξεργαστή, ssd(η αν δεν έχει να μπορώ να του βάλω)

 

Τι επιλογές έχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...