Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρε κάρτα γραφικών που να υποστηρίζεται σε sierra out of the box για να μην παιδεύεσαι.

Για την έκδοση θα σου πρότεινα να κατεβάσεις επίσημη από το app store 10.12 και μετά κάνεις το combo update σε 10.12.6 κατευθείαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάρε κάρτα γραφικών που να υποστηρίζεται σε sierra out of the box για να μην παιδεύεσαι.

Για την έκδοση θα σου πρότεινα να κατεβάσεις επίσημη από το app store 10.12 και μετά κάνεις το combo update σε 10.12.6 κατευθείαν

 

Εν το μεταξυ, αυτος λεει οτι και η onboard του παιζει.

 

Κ εγω τωρα το καταφερα και το ανοιξα το clover ωστε να μπουταρω αλλα μου βγαζει αυτο το κερνελ 

http://imgur.com/a/CazjG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να απενεργοποιήσεις τελείως την onboard μέσα από το bios για να δουλέψει με την r9

Δεν bootαρει με primary την r9 380

Link.png Site: https://www.tonymacx86.com/buyersguide/july/2017">εδώείσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζει η αναβάθμιση από samsung evo 850 250gb σε samsung pm961 256gb? με adaptor Pcie x4 σε z97 motherboard 

Για κανονική χρήση όχι μιας και δεν θα δεις εκεί τις τρελές διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κανονική χρήση όχι μιας και δεν θα δεις εκεί τις τρελές διαφορές.

Σε standard 3.0 x16 slot; Κανονική χρήση photoshop lightroom και fcpx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια EVGA 970 και σκέφτομαι να την αλλάξω με μια Gigabyte 1070.
Χρειάζεται να πειράξω κάτι πριν κάνω την αλλαγή ή θα λειτουργήσει κατευθείαν η 1070;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια EVGA 970 και σκέφτομαι να την αλλάξω με μια Gigabyte 1070.

Χρειάζεται να πειράξω κάτι πριν κάνω την αλλαγή ή θα λειτουργήσει κατευθείαν η 1070;

Κατ'ευθειαν. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung PM961:

τι γίνεται οταν η μητρική δεν υποστηρίζει NVMe, θα τον δει μετά το patch to Unibeast; εγκατάσταση el capitan

 

http://www.insomnia.gr/topic/651408-downgrade-bios/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θες να πας στην παλιά έκδοση, ότι υποστηρίζει η παλιά + νέα χαρακτηριστικά έχει η νεότερη.

Αν είναι να το κάνεις για αυτό που μου είπες απλά μπερδεύτηκες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θες να πας στην παλιά έκδοση, ότι υποστηρίζει η παλιά + νέα χαρακτηριστικά έχει η νεότερη.

Αν είναι να το κάνεις για αυτό που μου είπες απλά μπερδεύτηκες. 

 

μακάρι να μπερδεύτηκα (είμαι στο νεότερο bios) αλλά δεν βλέπω nvme εκτώς από raid - ide - ahci

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε κάρτα γραφικών που να υποστηρίζεται σε sierra out of the box για να μην παιδεύεσαι.

Για την έκδοση θα σου πρότεινα να κατεβάσεις επίσημη από το app store 10.12 και μετά κάνεις το combo update σε 10.12.6 κατευθείαν

Εβαλα την καρτα γραφικων που ελεγε και ο αλλος οδηγος και παλι το ιδιο κερνελ μου εβγαλε σαν σφαλμα. 

 

Πως μπορω να κατεβασω καθαρη την 10.12 απο το μακ μου ομως; Κατεβαζει παντα το τελευταιο 10.12.6. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έχετε δίκαιο τον βλεπει σαν NVMe τον δίσκο στο bios, τον βλέπει και στην εγκατάσταση με NVMeGeneric.kext στο Unibeast. Δοκιμαστικά βάζω El capitan αλλά μπουτάρει στο OS μόνο από το φλασάκι και δεν βλέπει ήχο.. Δεν έχει ήχο ουτε στο el capitan ουτε στον άλλο δίσκο που έχω Sierra. Για multibeast χρησιμοποίησα την 8.2.3 έκδοση για El cap. Μήπως δεν πρέπει να βάλω clover αφού ήδη έχω στο Sierra; Boot flags δεν άλλαξα τίποτα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...