Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαίρεται παιδιά έχω χρησιμοποιήσει αρκετές εκδόσεις με την ΙΑΤΚΟS να είναι η καλύτερη. Μπορεί κάποιος να μου πει τι εχει γίνει και δεν μπορώ να βρώ τη σελίδα τους πλέον? Εκλεισε?

Επεξ/σία από gregory22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, coffeex είπε

Ναι και αν μπορείς άνοιξέ το με τον clover configurator και βγάλε ένα screenshot στις επιλογές του Boot.

Φανταζομαι πρεπει να ενεργοποιησω το nvda_drv=1  για να δουλεψει. 

Στιγμιότυπο 2018-01-17, 21.21.42.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, coffeex είπε

Ναι αλλά αν δεν σου δουλέψει δες πρώτα αυτό και αν έχεις πρόβλημα δες και αυτό

Βασικα το μεγαλο μου προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να κανω την αναβαθμιση σε 10.13.2

 

Καθε φορα που τρεχω το combo update και κανω restart ξανα γυρναω στην 10.13.1

 

Και έκανα update το lilu.kext και ολα οσα λεει. 

Επεξ/σία από sakis697
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα να καταφέρω να φτιάξω το imessage, πρέπει να έχω apple ID από iPhone πχ; Έβαλα το παλιό μ που είχα φτιάξει αλλά τζιφος με ότι οδηγό και να δοκίμασα από tonymac... ( Δεν έχω καμία συσκευή apple οι φίλοι μ εχουν)

Επεξ/σία από Metaksas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 παίδες έχω κολλήσει λίγο με το high sierra. Κατ αρχήν φορμάρω τον ssd σε apfs και η εγκατάσταση ολοκληρώνεται κανονικά. Κατά την επανεκκίνηση μου βγάζει ένα επιπλέον παρτίσιον (preboot) το οποίο όταν το επιλέξεις συνεχίζει κανονικά την εγκατάσταση. Τελειώνει και μπαίνει κανονικά στο desktop. Εγκαθιστώ clover -> οκ. Επανεκκίνηση, δε βλέπει ο clover το παρτίσιον του μακ και αντ αυτού μου ξαναβγάζει το preboot partition το οποίο άν το επιλέξω ξαναρχίζει εγκατάσταση!!! Διαβάζω διάφορα για το apfs και έχω λίγο μπερδευτεί. Τελικά προτείνεται για hack με ssd ή όχι; όσοι τρέχετε high sierra το τρέχετε σε HFS+;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Piterakos83 είπε

 παίδες έχω κολλήσει λίγο με το high sierra. Κατ αρχήν φορμάρω τον ssd σε apfs και η εγκατάσταση ολοκληρώνεται κανονικά. Κατά την επανεκκίνηση μου βγάζει ένα επιπλέον παρτίσιον (preboot) το οποίο όταν το επιλέξεις συνεχίζει κανονικά την εγκατάσταση. Τελειώνει και μπαίνει κανονικά στο desktop. Εγκαθιστώ clover -> οκ. Επανεκκίνηση, δε βλέπει ο clover το παρτίσιον του μακ και αντ αυτού μου ξαναβγάζει το preboot partition το οποίο άν το επιλέξω ξαναρχίζει εγκατάσταση!!! Διαβάζω διάφορα για το apfs και έχω λίγο μπερδευτεί. Τελικά προτείνεται για hack με ssd ή όχι; όσοι τρέχετε high sierra το τρέχετε σε HFS+;

Δεν ξερω τι κανεις λαθος, αλλα σιγουρα προτεινεται με ssd. Εγω θα ελεγα ειναι must o ssd. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι και την apple πηρα μπας και βγαλω ακρη με το imessage αλλα δεν μπορεσαν να με βοηθησουν ουτε αυτοι... ολα τα αλλα πλην του οτι κανει restart αντι για shutdown δουλευουν ρολοι στο pc της υπογραφης μου σε high sierra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια.

Ενας φίλος πριν καιρο μου ειχε βάλει dual boot el capitan με windows10 όλα δουλευουν ρολοι, το παιδι πηγε για σπουδες αγγλια και γω αποφάσισα να πάρω μια geforce 1070.

Ενω στα win παίζει μια χαρά, στα el capitan δεν παίζει.

Αν βάλω αυτους τους drivers θα γίνει δουλειά η θέλει κάποιο χακάρισμα?

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/105589/en-us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...