Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

θα το προσπαθησω.το μονο προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει mac συστημα για να τα κατεβασω.υπαρχει καποιος αλλος τροπος να τα βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/3/2018 στις 6:29 ΜΜ, komis99 είπε

θα το προσπαθησω.το μονο προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει mac συστημα για να τα κατεβασω.υπαρχει καποιος αλλος τροπος να τα βρω?

Ναι βρίσκεις image του high sierra σε αρχείο raw και το περνάς σε στικακι με το windiskimager32 ( με windows ) 

Μπήκε επιτυχώς και το update 10.13.4

Επεξ/σία από pc_admin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, pc_admin said:

Ναι βρίσκεις image του high sierra σε αρχείο raw και το περνάς σε στικακι με το windiskimager32 ( με windows ) 

Μπήκε επιτυχώς και το update 10.13.4

Έχω την 10.13.3 supplemental update στο hackintosh μου. Την 10.3.4 μπορώ να την κατεβάσω από το appstore? Εσύ πως το έκανες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον το αντίθετο ξέρω. Οτι δηλαδή, επειδή τα κανονικά μακ έχουν ΑΤΙ κάρτες, αυτές λειτουργούν καλύτερα και σε hackindosh. Αντίθετα, οι "καινουργιες" nvidia, δηλαδή από 8ΧΧ και πάνω, έχουν ψηλοπροβλήματα (δηλαδή δεν λειτουργούν αμέσως, χρειάζονται επιπλέον drivers).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Εχω εγκαταστησει macOS στο pc μου και θελω να αλλαξω την καρτα γραφικων.Συγκεκριμενα εχω την GTX 650 ti και θελω να την αντικαταστησω με την GTX 1050 ti. Πρεπει να κανω καποια διαδικασια για να την αναγνωρισει το συστημα μου πχ να τρεξω multibeast? Η θα γινει αυτοματα η ολη διαδικασια? Σας ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/3/2018 στις 9:28 ΠΜ, pc_admin είπε

Ναι βρίσκεις image του high sierra σε αρχείο raw και το περνάς σε στικακι με το windiskimager32 ( με windows ) 

Μπήκε επιτυχώς και το update 10.13.4

Απλα περναω το iso me to diskimager η θελει και τα αλλα κολπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, pcmaniac137 είπε

Απλα περναω το iso me to diskimager η θελει και τα αλλα κολπα?

οχι iso , raw και το diskimager32 χωρις "αλλα κολπα"

2 ώρες πριν, koftis650 είπε

πανε να το κανουν οπως τα iphone . Αντε βαλε αν μπορεις ios σε αλλο κινητο εκτος iphone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, pc_admin είπε

οχι iso , raw και το diskimager32 χωρις "αλλα κολπα"

πανε να το κανουν οπως τα iphone . Αντε βαλε αν μπορεις ios σε αλλο κινητο εκτος iphone...

Project "kalamata" !!!

https://arstechnica.com/gadgets/2018/04/apple-is-exploring-macs-running-its-own-cpus-but-that-dream-is-a-long-way-off/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες να κανω ενα μικρο hijack στο νημα... ενδιαφερομαι να στησω ενα απλο hackintosh... κυριως για να μαθω το λογισμικο, και αν μ αρεσει να δω μετα τι και πως... παιζει καπου καποιος οδηγος επιλογης υλικων?.. φανταζομαι καποιον απλο-φθηνο am4 η pentium και ισως καμια gt730 vga.. δεν εχω απαιτησεις...  το μονο που θα θελα ειναι να ειναι Mini itx μορφη και να μην ζεστενεται για να μπει σε μικρακι κουτι... καθε πληροφορια καλοδεχουμενη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Tsakalos! είπε

παιδες να κανω ενα μικρο hijack στο νημα... ενδιαφερομαι να στησω ενα απλο hackintosh... κυριως για να μαθω το λογισμικο, και αν μ αρεσει να δω μετα τι και πως... παιζει καπου καποιος οδηγος επιλογης υλικων?.. φανταζομαι καποιον απλο-φθηνο am4 η pentium και ισως καμια gt730 vga.. δεν εχω απαιτησεις...  το μονο που θα θελα ειναι να ειναι Mini itx μορφη και να μην ζεστενεται για να μπει σε μικρακι κουτι... καθε πληροφορια καλοδεχουμενη..

Δεν είμαι σίγουρος αν θα μπορούσες να το εγκαταστήσεις σε pentium. Αν κάνεις αναζήτηση hackintosh hardware θα βρείς σελίδες που μιλάνε για αυτό και θα πάρεις μια ιδέα, αλλά θα σου πουν καλύτερα και οι υπόλοιποι γι αυτό. Μέχρι να αποφασίσεις όμως το υλικό, θα μπορούσες να το εγκαταστήσεις και σε VirtualBox. Το οποίο δουλεύει κανονικά, μπορείς να έχει και internet και να δείς και πως είναι το λογισμικό που θές.

Επεξ/σία από neo_21pat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να βαλει καποια παλιοτερη εκδοση οχι high sierra ,mountain lion ή κατι τετοιο αλλα το μεγαλυτερο θεμα θα ειναι οι drivers πιστευω .

Και δεν μπορεις να δεις τι θα προκυψει στο θεμα αυτο απο πριν παρα μονο οταν στησεις το συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα να σας πω το εχω στο μυαλο μου... χρειαζομαι ενα δευτερο pc..   χαμηλης καταναλωσης, μικρο μεγεθος, για αναπαραγωγη μουσικης και μονο... και ειπα, ας δοκιμασω hakintosh, κατι που δεν εχω ασχοληθει ποτε... ε και εχω στο μυαλο μου κατι πολυ περιορισμενου budget.. γιατι βλεπω να προτεινουν πραγματα πχ i3 και πανω, μητρικες με 100+ κτλ... ε ξεφευγει παρα πολυ για το budget μου...  γιαυτο ρωτησα, μηπως καποιος εστησε κατι πολυ φθηνο, παρομοιο με αυτο που λεω, και μπορουσε να μου προτεινει .. :-)

Πχ ενας pemtium με μια απλη μητρικουλα, 8gb ram και ενας ssd βαρια βαρια παει 200ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...