Προς το περιεχόμενο

Shadow of the Tomb Raider [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 675
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, Sprou είπε

Να εχεις δωσει ενα καρο λεφτα για συστημα και να χανεις περιπου μισα fps στα χωρια λογω directx 11..

Τραγικο

και για ποιο λογο το τρεχεις σε dx11?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, panos_0079 είπε

και για ποιο λογο το τρεχεις σε dx11?

Φανταζομαι γιατι δεν θα εχει windows 10 για DX12 :)

Περαν τοτου στα χωρια μεχρι και στο ps4 pro χανει fps οπως εχανε και στο rise σε geothermal valley καλη ωρα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, babality είπε

χωματα, ζουγκλες, λασπες, χωρια. για 20 ωρες. βαρεθηκαμε.

αυτα εχει η λατινικη αμερικη ομως

Αμα θες πολυκατοικιες αυτοκινητα δρομους καυσαερια τοτε spiderman

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, firepc είπε

αυτα εχει η λατινικη αμερικη ομως

Αμα θες πολυκατοικιες αυτοκινητα δρομους καυσαερια τοτε spiderman

shutterstock_182830091_opt-702x336.jpg

Kατσε να κανω edit βλεπω δυσκολευεστε. Αυτο ειναι το Περου aka βαλε και καμια διαφορετικη τοποθεσια ρε φιλε να αλλαξει το ματι μας λιγο μου φτιαξες την αρχικη μακετα και την πηγες μαϊντανο απο την αρχη μεχρι το τελος?

Επεξ/σία από babality
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Fulgore είπε

Φανταζομαι γιατι δεν θα εχει windows 10 για DX12 :)

Περαν τοτου στα χωρια μεχρι και στο ps4 pro χανει fps οπως εχανε και στο rise σε geothermal valley καλη ωρα.

ισχυει...στο "hidden city" Υπαρχει αρκετη πτωση στα frames

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελος και απο μενα το παιχνιδι. Σε γενικες γραμμες μου αρεσε αρκετα και εξακολουθω να μην καταλαβαινω(εως ενα βαθμο) γιατι τοσο hate για αυτο που γενικα ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο Rise.

Τι μαρεσε

Spoiler

 

+Γραφικα.Πανεμορφο το παιχνιδι συνολικα.

+Ηχος.Διακριτικος οσο χρειαζεται.

+Διαρκεια.Σχεδον 20ωρες και τελειωσα με 90% complete στον χαρτη(ανετα παιζετα και στι δυσκολοτερο επιπεδο).

+Tombs. 9 συνολικα αλλα εχουν τρομερη λεπτομερειεα. Το Tomb raider στα καλυτερα του που λεμε.

+Ο Jonah που ειναι λιγο πιο ενεργος στο εν λογω παιχνιδι απο οτι στο Rise.

+Ωραια ποικιλια σε οπλα.

+Αρκετο explore

+Side quests και challenges.Τιποτα το ιδιαιτερο αλλα προσθετους μια ποικιλια. Ορισμενα βεβαια ειναι πιο ενδιαφεροντα απο καποια αλλα.

+Η δραση απο το chapter 8 και μετα,ειδικα στο chapter 9.

 

Τι δεν μαρεσε

-Το skill tree που ειναι πιο περιπλοκο απο οσο χρειαζεται.

-Η μειωμενη σε διαρκεια δραση.Δεν εχω γενικα παραπονο απο το παιχνιδι ετσι οπως το εκαναν αλλα αν ειχε 1-2παραπανω chapters με δραση θα ηταν οτι το καλυτερο.

-Ισως ψιλο ασχετο απο το παιχνιδι(ισως κοψανε περιεχομενο να το πουλησουν ως season pass),αλλα δεν μαρεσει που χρεωνουν tombs με παραπανω χρηματα.

-Το κολυμπι περιπου στην μεση του παιχνιδιου με τα πιρανχα και τα νεροφιδα που απο ενα σημειο και μετα το βρηκα κουραστικο(ειδικα οταν μου βαζεις και αντικειμενα που πρεπει να μαζεψω και εχω και αυτα πανω απο το κεφαλι μου).Ωραια ιδεα,κακη υλοποιηση.

-frame drops στις 2 πολεις

 

Ουτε κρυο,ουτε ζεστη

-Η ιστορια και η Trinity που τελικα δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο αν και κλεισιμο της τριλογιας. 

 

Το Shadow of the tomb raider βασικα μπορει επιτελους να εχει επαξια το ονομα του tomb raider σε αντιθεση με τα προηγουμενα 2 παιχνιδια.

Μαλλον πρεπει ο κοσμος να ξεκαθαρισει πια τι στο καλο ζηταει/θελει απο ενα παιχνιδι και μετα να αρχισει να κραξει.

Δεν γινεται να μου βγαζουν οι περισσοτεροι το καλυτερο της τριλογιας το πρωτο tomb raider το οποιο ηταν το πιο αδυναμο στο κομματι των Tombs που υποτιθεται οτι ειναι η ταυτοτητα του παιχνιδιου και το αρχικο παραπονο του κοσμου.

 

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ σε όλα.

Σαφώς το 3ο  ήταν το καλύτερο από τα 3 , και πιο κοντά στα παλια...  τα Tombs απόλαυση.

Κι εγώ το ευχαριστήθηκα όσο δε πάει το παιχνίδι με 99,88% complete (εχει bug  σε ενα μονολιθ ), αν και θα ήθελα λιγο παραπάνω ποικιλία σε  τοποθεσίες.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LEFteriz είπε

 με 99,88% complete (εχει bug  σε ενα μονολιθ )

Πωωω ξενερα :(

Αυτο για την ποικιλια δεν το ανεφερα μονο και μονο γιατι και τα προηγουμενα ηταν πανω κατω μια απο τα ιδια(αρα δεν μπορουσα να το αναφερω πχ σαν αρνητικο,ισως σαν ουδετερο βεβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται ρε παιδιά με το tomb raider , εδώ και μισή ώρα δεν μπορώ να παίξω , πατάω να κάνει continue το παιχνίδι και είτε θα με πετάξει στα windows είτε να βγάλει ένα γρήγορο μήνυμα για drivers κάρτα γραφικών ή κάτι τέτοιο , το κάνει σε άλλον ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν Και Εγώ παίζω σε ps4 pro θα μου επιτρέψετε να κάνω ένα σχόλιο μιας Και Δεν βρίσκω θέμα στο console section!Όποιος έχει hdr τηλεόραση πρέπει να πάρει αυτό το παιχνίδι!!είναι η καλύτερη υλοποίηση αυτής της τεχνολογίας που έχω δει Μέχρι στιγμής!ένα πραγματικό showcase!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, metallica 13 είπε

Αν Και Εγώ παίζω σε ps4 pro θα μου επιτρέψετε να κάνω ένα σχόλιο μιας Και Δεν βρίσκω θέμα στο console section!Όποιος έχει hdr τηλεόραση πρέπει να πάρει αυτό το παιχνίδι!!είναι η καλύτερη υλοποίηση αυτής της τεχνολογίας που έχω δει Μέχρι στιγμής!ένα πραγματικό showcase!!

Ναί συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2018 στις 2:58 ΜΜ, babality είπε

shutterstock_182830091_opt-702x336.jpg

Kατσε να κανω edit βλεπω δυσκολευεστε. Αυτο ειναι το Περου aka βαλε και καμια διαφορετικη τοποθεσια ρε φιλε να αλλαξει το ματι μας λιγο μου φτιαξες την αρχικη μακετα και την πηγες μαϊντανο απο την αρχη μεχρι το τελος?

Ετσι ηταν παντα τα tomb raider απο την εποχη του psx ,  μονοτονα με μηδενικο σεναριο και ατμοσφαιρα 

Kαταδικασμενα να ζουν στην σκια του βασιλια (uncharted) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...