Προς το περιεχόμενο

Shadow of the Tomb Raider [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 675
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μετράει πολύ το reshade θα ήθελα λίγο πιο πράσινα τα χόρτα στα υπόλοιπα είναι σε όλα ανώτερο. 

Το συγκεκριμένο από τα 2-3 που δοκίμασα μου φαίνεται και το πιο ρεαλιστικό .Μέρα με τη νύχτα με το default. Βέβαια έχει και το ανάλογο κόστος ,γύρω στα 15-20 fps κάτω στα 1440p αλλά δεν μασάμε ;) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mcrae13 είπε

Το συγκεκριμένο από τα 2-3 που δοκίμασα μου φαίνεται και το πιο ρεαλιστικό .Μέρα με τη νύχτα με το default. Βέβαια έχει και το ανάλογο κόστος ,γύρω στα 15-20 fps κάτω στα 1440p αλλά δεν μασάμε ;) 

Ειναι όντως εξαιρετικό και φαίνετε η δουλειά. Βάλε ένα link να το κάνω bookmark να το βάλω όταν το πάρω 20fps είναι πάρα πολλά 5 10 τρώνε όσα έχω βάλει. 1440p με 1080ti τι να μασηξει 80+ FPS θα είσαι σίγουρα σε κάθε περίπτωση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ειναι όντως εξαιρετικό και φαίνετε η δουλειά. Βάλε ένα link να το κάνω bookmark να το βάλω όταν το πάρω 20fps είναι πάρα πολλά 5 10 τρώνε όσα έχω βάλει. 1440p με 1080ti τι να μασηξει 80+ FPS θα είσαι σίγουρα σε κάθε περίπτωση. 

Έκανα edit.

Όντως είναι πολλά. Λέει πως αν αποεπιλέξεις το HDR είναι λιγότερα. Το άφησα ως έχει γιατί μολις το είδα κατενθουσιάστηκα και δεν θέλω να το χαλάσω :P  85-90 έχω στο default (ultra preset),65-70 με το reshade, σε συνδυασμό με g-sync πάει βούτυρο.

Επεξ/σία από mcrae13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mcrae13 είπε

Έκανα edit.

Όντως είναι πολλά. Λέει πως αν αποεπιλέξεις το HDR είναι λιγότερα. Το άφησα ως έχει γιατί μολις το είδα κατενθουσιάστηκα και δεν θέλω να το χαλάσω :P  85-90 έχω στο default,65-70 με το reshade, σε συνδυασμό με g-sync πάει βούτυρο.

Είσαι ωραίος με αυτό θα το παίξω και εγώ. HDR δεν πρέπει να υποστηρίζει η οθονη? Εκτός αν λες HDR ρύθμιση στο reshade που σίγουρα θα χάσει πολύ χωρίς αυτό. 70 η 1080ti σε 1440p δηλαδή σε 33% χαμηλότερη ανάλυση κάπου εκεί θα παίξει και η 1070ti η θα παίξω στα 60fps η στα 75 με τίποτα shadows κατέβασμα. Την καλύτερη δουλειά έκανες με το G-Sync δυστυχώς σε UW θες 700 ευρώ minimum για G-Sync δεν έβγαινε. Απόλαυσε το παιχνίδι από τις καλύτερες τριλογίες σήμερα. 

 

Διάβασα και στη σελίδα του reshade έχει βάλει πολλά φίλτρα εξου και το μεγάλο hit. 1440p 50fps η 1080 γράφει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πριν λίγο το τελείωσα 14 ώρες one with the jungle επίπεδο δυσκολίας,  το ευχαριστηθηκα το παιχνίδι μου θύμισε τα παλια tomb raider 

άλλα μου φάνηκε πολύ μικρο το  main story .

Επεξ/σία από FORIS78
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να βάλεις ένα reshade της προκοπής και ρυθμίσεις στο high παρά να είσαι χωρίς reshade και με ρυθμίσεις στο ultra.Και καλύτερη ποιότητα εικόνας θα έχεις και καλύτερες επιδόσεις.

Κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον. Πλέον τις διαφορές ανάμεσα σε high και ultra συνήθως πρέπει να κρατήσεις φωτογραφίες και να ψάξεις για να τις βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, FORIS78 είπε

πριν λίγο το τελείωσα 14 ώρες one with the jungle επίπεδο δυσκολίας,  το ευχαριστηθηκα το παιχνίδι μου θύμισε τα παλια tomb raider 

άλλα μου φάνηκε πολύ μικρο το  main story .

14 ωρες αποκλειεται...προφανως δεν εχεις κανει τιποτα μεσα στο παιχνιδι.

30 ωρες εχω κλεισει και τωρα πλησιαζω στο τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, panos_0079 είπε

14 ωρες αποκλειεται...προφανως δεν εχεις κανει τιποτα μεσα στο παιχνιδι.

30 ωρες εχω κλεισει και τωρα πλησιαζω στο τελος

έπαιξα και άλλες 2 ώρες σύνολο 16, με 67% completed, τώρα θα πιάσω new game+ στο μέγιστο επίπεδο δυσκολίας

42471124_.png.c4e0974059adcd7e8b09d7cc676e2cb7.png

Χωρίς τίτλο2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panos_0079 είπε

14 ωρες αποκλειεται...προφανως δεν εχεις κανει τιποτα μεσα στο παιχνιδι.

30 ωρες εχω κλεισει και τωρα πλησιαζω στο τελος

https://howlongtobeat.com/game.php?id=51233

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FORIS78 είπε

έπαιξα και άλλες 2 ώρες σύνολο 16, με 67% completed, τώρα θα πιάσω new game+ στο μέγιστο επίπεδο δυσκολίας

42471124_.png.c4e0974059adcd7e8b09d7cc676e2cb7.png

Χωρίς τίτλο2.png

απο challenge tombs ποσα εχεις κανει?

2 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Όντως αλλά no problem..

το δοκιμασα δεν αξιζει

Εχεις πτωση στα Frames λογω Dx11

Και εχεις και δευτερη πτωση στα frames λογω του mod.

Συνδυαστικα δηλαδη η πτωση στην αποδοση ειναι αρκετα μεγαλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, panos_0079 είπε

 

το δοκιμασα δεν αξιζει

Εχεις πτωση στα Frames λογω Dx11

Και εχεις και δευτερη πτωση στα frames λογω του mod.

Συνδυαστικα δηλαδη η πτωση στην αποδοση ειναι αρκετα μεγαλη

Σημαντική πτώση στα fps λόγω dx11 δεν έχω  .Άντε να είναι 2-3 fps.

Με το reshade αλλάζει εντελώς το παιχνίδι και το σημαντικότερο φεύγει η θολούρα. Το συγκεκριμένο όντως έχει μεγάλο κόστος στο performance οπότε πρέπει να έχεις από πρίν πολλά frames. 

Κατά τα άλλα είναι και θέμα γούστου. Αν σου αρέσει το default ok.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...