Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, ariel555 είπε

ποτε λετε θα παει το ps4-ps4 pro στα 150ευρω? ας υποθεσουμε οτι παει φετος, αξιζει την αγορα? εγω θα ελεγα πως ναι!

για καινουριο?μαλλον ποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έψαχνα για dualshock 4 online στα γνωστά μεγάλα μαγαζιά ,καθώς το επισκευασμένο μου μπλε ds4 εμφάνισε πάλι drift . Η εγγύηση πέρασε εδώ και πολύ καιρό, οπότε δεν έχει νόημα να το δώσω πάλι για επισκευή. Με τρόμο διαπίστωσα πως έχει εξαντληθεί ΟΛΟ το στοκ! ακόμα και σε κάποια καλά 3rd party. Κωτσόβολος, public, γερμανός, you  Τ Ι Π Ο Τ Α !!!

Το μόνο χρώμα που υπάρχει διαθέσιμο είναι το camouflage, αλλά δεν με ενθουσιάζει. Από την άλλη η αγορά είναι γεμάτη με dualsense...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, theoritikos είπε

Έψαχνα για dualshock 4 online στα γνωστά μεγάλα μαγαζιά ,καθώς το επισκευασμένο μου μπλε ds4 εμφάνισε πάλι drift . Η εγγύηση πέρασε εδώ και πολύ καιρό, οπότε δεν έχει νόημα να το δώσω πάλι για επισκευή. Με τρόμο διαπίστωσα πως έχει εξαντληθεί ΟΛΟ το στοκ! ακόμα και σε κάποια καλά 3rd party. Κωτσόβολος, public, γερμανός, you  Τ Ι Π Ο Τ Α !!!

Το μόνο χρώμα που υπάρχει διαθέσιμο είναι το camouflage, αλλά δεν με ενθουσιάζει. Από την άλλη η αγορά είναι γεμάτη με dualsense...

Έχει ξανά αναφερθεί αυτό που λες, και όντως είναι αλήθεια όλο το στοκ εξαφανίστηκε και έχει με 30+ μέρες για διανομή, έκανε και μεγάλο μπαμ με εκείνη την Χριστουγενιατικη προσφορά, μοχλός και last of us 2 60€.

Ευελπιστώ να μην σταματήσουν παραγωγή ακόμα. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, theoritikos είπε

Έψαχνα για dualshock 4 online στα γνωστά μεγάλα μαγαζιά ,καθώς το επισκευασμένο μου μπλε ds4 εμφάνισε πάλι drift . Η εγγύηση πέρασε εδώ και πολύ καιρό, οπότε δεν έχει νόημα να το δώσω πάλι για επισκευή. Με τρόμο διαπίστωσα πως έχει εξαντληθεί ΟΛΟ το στοκ! ακόμα και σε κάποια καλά 3rd party. Κωτσόβολος, public, γερμανός, you  Τ Ι Π Ο Τ Α !!!

Το μόνο χρώμα που υπάρχει διαθέσιμο είναι το camouflage, αλλά δεν με ενθουσιάζει. Από την άλλη η αγορά είναι γεμάτη με dualsense...

Υπαρχει γενική ελλείψη ισχύει. Στο ίντερνετ μόνο ότι βρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Tatofski64 είπε

Έχει ξανά αναφερθεί αυτό που λες, και όντως είναι αλήθεια όλο το στοκ εξαφανίστηκε και έχει με 30+ μέρες για διανομή, έκανε και μεγάλο μπαμ με εκείνη την Χριστουγενιατικη προσφορά, μοχλός και last of us 2 60€.

Ευελπιστώ να μην σταματήσουν παραγωγή ακόμα. 

Την έβλεπα την προσφορά τότε, αλλά δεν της έδινα σημασία. Που να ήξερα ότι θα μου εμφανίσει πάλι πρόβλημα..

Θα είναι μεγάλο σφάλμα αν διακόψουν την παραγωγή των dualshock 4. Η κονσόλα πωλείται ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν έχουμε εμπειρία και δεν μπορούμε να διακρίνουμε αν υπάρχει drift κατά το gaming, πως καταλαβαίνουμε αν υπάρχει drift?

https://gamepad-tester.com/

(Με chrome λειτουργεί και το vibration.)
Τελικά βρήκα αυτό το σάιτ.

@theoritikos αν μπορείς δοκίμασε αυτό που έχει drift και ενημέρωσε μας τι δείχνει. 

Λογικά θα έχεις μεγάλη και συνεχόμενη κίνηση στα axis χωρίς να κουνάς το μοχλό. Πάντως νομίζω οτι όλα το χειριστήρια θα δείχνουν ελάχιστη κίνηση μερικές φορές. Μιλάμε για ένα τρεμοπαιγμα (απειροελάχιστη αύξηση ή μείωση) στα νούμερα μερικα δευτερόλεπτα και αν τα κουνήσεις λίγο σταματάνε ή σταματάνε από μόνα τους χωρίς να τα κουνήσεις.

https://www.playstation.com/en-hk/support/hardware/ps4-pair-dualshock-4-wireless-with-pc-or-mac/

Βεβαια αν δεν καταλαβαίνει κάποιος ότι ο μοχλός έχει drift, γι'αυτόν δεν είναι και ουσιαστικό πρόβλημα.

Εξάλλου τα μικρά παιδιά δεν θα παραπονεθούν ποτέ για κάτι που δεν γνωρίζουν την ύπαρξη του.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Days Gone σε cd και πλέον και σε ψηφιακό στο library μέσω του Plus.Λογικά το save απο το cd θα ταιριάζει με του ψηφιακού εφόσον είναι και τα 2 απο Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Εχω το Days Gone σε cd και πλέον και σε ψηφιακό στο library μέσω του Plus.Λογικά το save απο το cd θα ταιριάζει με του ψηφιακού εφόσον είναι και τα 2 απο Ελλάδα;

Μπορείς να το δοκιμάσεις παίζοντας χωρίς το δισκάκι, αλλά ναι δεν θα έχεις θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tatofski64 είπε

Μπορείς να το δοκιμάσεις παίζοντας χωρίς το δισκάκι, αλλά ναι δεν θα έχεις θέμα.

Μάλλον για να γίνει αυτό, θα έπρεπε να είναι εγκατεστημένες και οι 2 εκδόσεις, cd +digital.

Το έχω σβήσει γιατί θέλω να έχω μερικά Gb ελεύθερα στον δίσκο, νομίζω πως λειτουργεί καλύτερα έτσι.Το Days Gone το παράτησα κάπου στην 3η-4η μεγάλη ορδή, γιατί δεν φτάνουν τα πυρομαχικά που δίνει.Το υπόλοιπο παιχνίδι βγαίνει.

Πάντως με τα παιχνίδια του Plus, το 1 Tb γεμίζει και δεν φτάνει.Τα παιχνίδια που είναι campaign, τα σβήνω μόλις τα τερματίσω.Τα περισσότερα είναι κάπου 30-40 Gb αλλά έχω πχ και 3 παιχνίδια των 100 Gb(LOU 2, BTF V, WAW 2).

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι φάση με τα dualshock 4? Γιατί είναι τόσο ακριβά και τα βρίσκεις δύσκολα? Υπάρχει όντως περίπτωση να σταμάτησε η παραγωγή τους? Τραγικό να αγοράζεις 60 ευρώ το dualsense και 70+ ευρώ το dualshock 4.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, music_lover είπε

Τι φάση με τα dualshock 4? Γιατί είναι τόσο ακριβά και τα βρίσκεις δύσκολα? Υπάρχει όντως περίπτωση να σταμάτησε η παραγωγή τους? Τραγικό να αγοράζεις 60 ευρώ το dualsense και 70+ ευρώ το dualshock 4.

να δεις δε προλαβαίνουν γτ φτιαχνουν να καλύψουν τα χαλασμενα του 5 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Τι φάση με τα dualshock 4? Γιατί είναι τόσο ακριβά και τα βρίσκεις δύσκολα? Υπάρχει όντως περίπτωση να σταμάτησε η παραγωγή τους? Τραγικό να αγοράζεις 60 ευρώ το dualsense και 70+ ευρώ το dualshock 4.

Το έχουμε συζητήσει και ποιο πάνω ασε έτσι φαίνεται η φάση να σταμάτησαν παραγωγή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tatofski64 είπε

Το έχουμε συζητήσει και ποιο πάνω ασε έτσι φαίνεται η φάση να σταμάτησαν παραγωγή. 

Δεν έχει λογική όμως, 115 εκατομμύρια ps4 πουλήθηκαν και ψάχνουμε με το σταγονόμετρο χειριστήριο, δεν κρεμάς έτσι τόσους πελάτες, κάτι άλλο θα παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, music_lover είπε

Δεν έχει λογική όμως, 115 εκατομμύρια ps4 πουλήθηκαν και ψάχνουμε με το σταγονόμετρο χειριστήριο, δεν κρεμάς έτσι τόσους πελάτες, κάτι άλλο θα παίζει.

Δεν έχεις άδικο φίλε. Αλλά τι να πω δεν μπορώ να σκεφτώ κατι άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/5/2021 στις 3:01 ΜΜ, prefuse είπε

Αν δεν έχουμε εμπειρία και δεν μπορούμε να διακρίνουμε αν υπάρχει drift κατά το gaming, πως καταλαβαίνουμε αν υπάρχει drift?

https://gamepad-tester.com/

(Με chrome λειτουργεί και το vibration.)
Τελικά βρήκα αυτό το σάιτ.

@theoritikos αν μπορείς δοκίμασε αυτό που έχει drift και ενημέρωσε μας τι δείχνει. 

Λογικά θα έχεις μεγάλη και συνεχόμενη κίνηση στα axis χωρίς να κουνάς το μοχλό. Πάντως νομίζω οτι όλα το χειριστήρια θα δείχνουν ελάχιστη κίνηση μερικές φορές. Μιλάμε για ένα τρεμοπαιγμα (απειροελάχιστη αύξηση ή μείωση) στα νούμερα μερικα δευτερόλεπτα και αν τα κουνήσεις λίγο σταματάνε ή σταματάνε από μόνα τους χωρίς να τα κουνήσεις.

 

Λοιπόν, κατάφερα και επισκεύασα το δεξί μοχλό.  Έβαλα ένα ανταλλακτικό που είχα παραγγείλει πριν πολύ καιρό. Δεν μου αρέσει που δεν κεντράρει ο μοχλός όμως, χωρίς να τον γυρνάω σε κάποια κατεύθυνση.

 

ds4.jpg

Επεξ/σία από theoritikos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...