Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει, ειπαμε, αν θελαν να μας πουλησουν, τα εστελναν συστημενα η με κουριερ και ας εχει κατι παραπανω στο κοστος αποστολης, παλι θα συμφερει για πιο πολλα κομματια μαζι. Αλλα δεν θελουν, δεν τους ενδιαφερει η Ελλαδα σαν αγορα για να ασχοληθουν, ειναι πολυ μικρο κομματι, 1%, στον κοσμο, αντε 2-3% στην Ευρωπη, δεν βρισκουν νοημα να φτιαχνουν διαδικασιες για τοσους λιγους πελατες.

---

Αλλο θεμα: Φιλος θελει το Fifa 23 για τον γιο του, του ειπα για fifa 22 "τζαμπα", οχι, θελει μονο το καινουργιο.

Μπορουμε να το βρουμε απο καπου αλλου πιο φθηνα, πχ απο κλειδαδικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εδω και 1,5 χρόνο το PS4 ειναι δευτερη κονσόλα μετα την αγορα του 5. Περιπου κανα 4μηνο και 3 κοντρολερ που εχω τα εχουν παίξει. Επειδη δεν υπάρχει περιπτωση να αγόρασω original κοντρολερ μπορει καποιος να μου πει, αν ξέρει, απο τα συμβατα που κυκλοφορούν ποιο ειναι το καλύτερο σε θέμα συνδεσιμότητας. Δηλαδή να μην το χάνει το PS4 μετα απο λίγο και να πρέπει να το έχεις με καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Εδω και 1,5 χρόνο το PS4 ειναι δευτερη κονσόλα μετα την αγορα του 5. Περιπου κανα 4μηνο και 3 κοντρολερ που εχω τα εχουν παίξει. Επειδη δεν υπάρχει περιπτωση να αγόρασω original κοντρολερ μπορει καποιος να μου πει, αν ξέρει, απο τα συμβατα που κυκλοφορούν ποιο ειναι το καλύτερο σε θέμα συνδεσιμότητας. Δηλαδή να μην το χάνει το PS4 μετα απο λίγο και να πρέπει να το έχεις με καλώδιο.

Αν έχεις του PS5 controller, θα μπορούσες να δοκιμάσεις μέσω adapter να το βάλεις στο PS4. Λογικά το cronus zen το κάνει αυτό.

Διαφορετικά αγοράζεις κάποια άλλης μάρκας. Δες στις αξιολογήσεις και πάρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω ένα τέτοιο για να παίζει το DualSense στο PS4 μου. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξυπνάει την κονσόλα με το PS button. 

Υπάρχει άλλος τρόπος να την ανοίγω; Πχ με κινητό, όταν είναι σε rest; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Έχω ένα τέτοιο για να παίζει το DualSense στο PS4 μου. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξυπνάει την κονσόλα με το PS button. 

Υπάρχει άλλος τρόπος να την ανοίγω; Πχ με κινητό, όταν είναι σε rest; 

Παρ'όλο που δεν είναι λύση, θα μπορούσες να δοκιμάσεις να το ανοίξεις μέσα από την τηλεόραση αν έχει υποστήριξη Anynet. Τουλάχιστον σε εμένα το είχε κάνει αλλά την έχω βγάλει την λειτουργία γιατί γίνεται κάποιες φορές ενοχλητικό ειδικά αν το πατήσεις καταλάθος.

Με το κινητό θα μπορούσες να δοκιμάσεις μέσω remote αλλά πάλι δεν είναι λύση.

Διαφορετικά δοκιμάζεις κάποιο άλλο adapter. Πχ θα μπορούσες να ρωτήσεις για το cronus zen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Εκανα pair το χειριστηριο του ps4 με το πισι μου και απο τοτε σταματησε να δουλευει τελειως στο ps4. Πιο συγκεκριμενα δεν μπορει να συνδεθει με την συσκευη... Εχω κλεισει το ps4 και το εχω φτασει στο σημειο που λεει συνδεσε το χειριστηριο με καλωδιο usb και πατα το κουμπι του ps αλλα δεν συνδεεται. Εκανα και reset το χειριστηριο με το κουμπακι απο πισω που εχει αλλα και παλι καμια προοδος. Το χειριστηριο δουλευε αψογα μεχρι που το εβαλα στο πισι, στο οποιο δεν μπορει καν να εγκαταστησει τα drivers. 

Εχω ψαξει διαφορα στο νετ αλλα δεν εχω νεα. Θα δανειστω αυριο δευτερο χειριστηριο μπας και. Εχετε καμια ιδεα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, mples είπε

Παιδια στην αδρανεια γιατι το ps4 κανει αρκετο θορυβο και ειναι ακετα ζεστο ?

Auto downloading  στο background, αν θελεις το απενεργοποιεις απο τα settings.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα λόγο black Friday τι ασύρματα ακουστικά Bluetooth θα μου προτείνατε με μικρόφωνο για να παίζουν τα παιχνίδια χωρίς να χρειάζονται να συνδέουν τα ενσύρματα που έχουν στο χειριστήριο.

Κάτω από 100 προτιμάτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξωτερικός Σκληρός Δίσκος WESTERN DIGITAL My Passport 5TB HDD

Σκέφτομαι να πάρω αυτόν για να το συνδέσω στο ps4 να κατεβάζω τα παιχνίδια. Αξίζει τα λεφτά του ?  Θα κάνω δουλειά η θα αργεί πολύ? Θέλω να βάλω μπόλικα παιχνίδια.

Από αξιοπιστία τι λέει ? 

Θα τα βλέπει το ps4 τα 5ΤΒ ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tsino είπε

Εξωτερικός Σκληρός Δίσκος WESTERN DIGITAL My Passport 5TB HDD

Σκέφτομαι να πάρω αυτόν για να το συνδέσω στο ps4 να κατεβάζω τα παιχνίδια. Αξίζει τα λεφτά του ?  Θα κάνω δουλειά η θα αργεί πολύ? Θέλω να βάλω μπόλικα παιχνίδια.

Από αξιοπιστία τι λέει ? 

Θα τα βλέπει το ps4 τα 5ΤΒ ? 

Μια χαρα ειναι, θα το δει το ps4, ταχυτητα κλασσικη δισκου 2,5" σε usb (αν θυμαμαι καλα οι 3.5" ειναι πιο γρηγοροι αλλα θελουν ρευμα ξεχωριστα και οι ssd σαφως πιο γρηγοροι αλλα πιο ακριβοι σε μεγαλη χωρητικοτητα), αξιοπιστια, κλασσικη επισης, πανω κατω τα ιδια ειναι οι μεγαλες μαρκες σε αξιοπιστια, περαν των οποιων προσωπικων προτιμησεων/εμπειριων, βασικα χτυπας οποιον βρεις σε καλυτερη τιμη/αναλογια χωρου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...