Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορώ να κάνω rebuild database στο PS4 για να γίνει refresh;Δεν χάνονται τα campaign saved games, σωστά;Αν και τα έχω κάνει back up μέσω upload όλα, όμως έχει λήξει η συνδρομή μου στο Plus, οπότε λογικά δεν θα μπορώ να κατεβάσω κάποιο save.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ChrisAce είπε

Είναι αδύνατον να μην γελάσουμε όπως καταλαβαίνεις.. και ειδικά έτσι όπως τα γράφεις είναι ακόμα πιο δύσκολο.. :D

Μήπως να εξηγήσεις από πού χάθηκε; Από το library τις κονσόλας, από τον σκληρό δίσκο που ήταν εγκατεστημένο, από πού.

Αν υποθέσουμε ότι δεν το βλέπεις καν στο library στα αγορασμένα(Purchased) μήπως έχεις κάνει login με άλλον χρήστη; Επαλήθευσε το.

Δοκίμασε να το βρεις μέσα από το store τις κονσόλας με το account που το έχεις αγοράσει και κατέβασε το από εκεί.(Για να μην σε μπερδεύω ρωτώντας αν έχεις συνδέσει το ps4 σου στο site του Playstation για να μπορείς να βάζεις να κάνει download η κονσόλα από εκεί.)

Τι ακριβώς έγραφε ο τρυπωκολης στο μήνυμα του.

 

θα σκάσω αν δεν μάθω τι έλεγε το μήνυμα.

Φιλε χαθηκε απο τον δισκο και τελικα μπoρεσα να το ξαναβαλω μονο απο το pc 

Τι εγραφε το μηνυμα δεν ξερω γιατι εξαφανιστηκε το ειδα μονο για λιγο στις ειδοποιησεις

 

Και εγω γελαω  με τον τρυποκωλη αλλα ειναι αληθεια

Επεξ/σία από mples
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mples είπε

Ρε παιδιά έλεος μετά τον τρυποκωλη έκανα ενημέρωση λογισμικού και δεν παίζει τίποτα στο ps plus  τι στο διάολο γίνεται ξέρει κανείς ?

Bug κάνε restore licenses

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, υπαρχει κανας τροπος να τσιμπησω το ps plus collection στο ps4? Εχω δει πως γινεται αλλα γνωριζετε κανεναν να μπορει να κανει την εξυπηρετηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/3/2022 στις 11:25 ΠΜ, Chrisgs είπε

Καλησπερα, υπαρχει κανας τροπος να τσιμπησω το ps plus collection στο ps4? Εχω δει πως γινεται αλλα γνωριζετε κανεναν να μπορει να κανει την εξυπηρετηση; 

Δύσκολα θα το ρισκάρει κάποιος αν δεν είναι κολλητός σου ή συγγενής σου. 

Το ps plus collection δεν υπάρχει πρόβλεψη να βγει σύντομα.. απλά χάνει 1 game του σε λίγες μέρες.

Όποτε πάρεις PS5 εκεί θα είναι αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σας.

Ο γιος βρήκε λέει από φύλο του να αγοράσει ps4 με 150€ αλλά του είπε ότι έχει λιγο χώρο στο δίσκο . Μάλλον είναι το 500αρι.

Τι αλλο να προσέχω πριν αγορά αν το πάρει τελικά;;

Θα του πω καμία φωτό μέσα και εξω και από το μενού information??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, lambros είπε

Καλημέρα σας.

Ο γιος βρήκε λέει από φύλο του να αγοράσει ps4 με 150€ αλλά του είπε ότι έχει λιγο χώρο στο δίσκο . Μάλλον είναι το 500αρι.

Τι αλλο να προσέχω πριν αγορά αν το πάρει τελικά;;

Θα του πω καμία φωτό μέσα και εξω και από το μενού information??

Αν συνδέεται WiFi και ethernet

Αν παίζει τα δισκάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας! Ενδιαφέρομαι και ψάχνω αυτόν τον καιρό για να αγοράσω ps4. Κοιταω στο facebook marketplace και γενικά απο αγγελίες. Θα ήθελα να ρωτήσω γιατι δεν θελω να πέσω θυμα απάτης, πως μπορω να ελένξω αν το ps4 θα ειναι όντως σε καλή κατάσταση, υπάρχει κάποια screenshots απο το λογισμικόμ, μενου που ο πωλητης μπορει να μου στειλει πχ οπως υπαρχουν για τα κινητα? 
Επίσης ποια στοιχεία του ps4 πρεπει να κοιτάω όταν ψάχνω για αγορά?

Ευχαριστώ και καλή σας μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lambros είπε

Αν έχει 500άρι δίσκο μπορεί να αλλάξει σε 1tb

Και να γίνει clone ο ένας στον άλλο;;;

Μπορείς να αλλάξεις και μεγαλύτερο από 1tb για μένα 2tb είναι super.

Κλώνος δεν νομίζω ότι γίνεται, αλλά δεν είμαι σίγουρος 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε παιχνιδια που υποστηριζουν local mp με 3 παιχτες και εχεις μόνο 2 χειριστηρια, υπαρχει τροπος ωστε να μπορεις να χρησιμοποιησεις το κινητο ως 3ο χειριστηριο?

λιγο που δοκιμασα να συνδεσω το κινητο, ουσιαστικα μου απενεργοποιει το ενα χειριστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ψάχνω media remote control για ps4... Υπάρχει σε κάποιο ελληνικό κατάστημα; 

 

Το παρακάτω να υποθέσω ότι δεν είναι συμβατό;

https://www.skroutz.gr/s/24862006/Sony-PlayStation-5-Media-Remote.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2022 στις 1:24 ΜΜ, g_mateo είπε

Ψάχνω media remote control για ps4... Υπάρχει σε κάποιο ελληνικό κατάστημα; 

 

Το παρακάτω να υποθέσω ότι δεν είναι συμβατό;

https://www.skroutz.gr/s/24862006/Sony-PlayStation-5-Media-Remote.html

Συγνώμη αν δεν βοηθάω αλλά τι τηλεόραση έχεις; Αν είναι καινούργια ίσος έχει την λειτουργία να περνάει τα πλήκτρα από το χειριστήριο της στο PS4. Εγώ το έκανα και ήταν οκ για να δω ένα Netflix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...