Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή Χρονια,

Πρωτάρης λογο παιδιων στο ps4 ,

Αν αγορασω ενα απο τα παρακατω μεχρι αυριο που τα εχουν προσφορα  μπορω να τα παιζουν χωρις ps plus??

Θα τα δεχεται στο μελλον το ps5???

 

image.jpeg.9ac3722c991eb1ad3d914b205bc62902.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, lambros είπε

Καλή Χρονια,

Πρωτάρης λογο παιδιων στο ps4 ,

Αν αγορασω ενα απο τα παρακατω μεχρι αυριο που τα εχουν προσφορα  μπορω να τα παιζουν χωρις ps plus??

Θα τα δεχεται στο μελλον το ps5???

 

image.jpeg.9ac3722c991eb1ad3d914b205bc62902.jpeg

Ολα τα PS4 game παίζουν κανονικά στο 5. To crash 4 αμα το πάρεις εχει και την PS5 έκδοση

To plus το θέλεις μόνο αν παίζεις online

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλημερα και χρονια πολλα εχω μια κονσολα με λογισμικο 8.50 σημερα την εβαλα στο ιντερνετ και μου εβγαλε ειδοποιηση οτι εχει κατεβασει το νεο λογισμικο και ειναι ετοιμο προς εγκατασταση 

 

εγω δεν θελω αναβάθμιση γιατι θελω να το χακαρω τι πρεπει αν το κανω αρχικοποιηση θα παει μεινει στο 8.50 η θα αναβαθμίστη

 

ευχαριστω    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, mples είπε

καλημερα και χρονια πολλα εχω μια κονσολα με λογισμικο 8.50 σημερα την εβαλα στο ιντερνετ και μου εβγαλε ειδοποιηση οτι εχει κατεβασει το νεο λογισμικο και ειναι ετοιμο προς εγκατασταση 

 

εγω δεν θελω αναβάθμιση γιατι θελω να το χακαρω τι πρεπει αν το κανω αρχικοποιηση θα παει μεινει στο 8.50 η θα αναβαθμίστη

 

ευχαριστω    

Η αρχικοποίηση σου σβήνει τα αρχεία,το λογισμικό παραμένει,δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο.

Απενεργοποιησε το ίντερνετ όπως επίσης και την επιλογή να μην ζητά update.

Κατεβάζεις το 9.00 σε usb και προχωράς την διαδικασία για να κάνεις softmod το ps4 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Η αρχικοποίηση σου σβήνει τα αρχεία,το λογισμικό παραμένει,δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο.

Απενεργοποιησε το ίντερνετ όπως επίσης και την επιλογή να μην ζητά update.

Κατεβάζεις το 9.00 σε usb και προχωράς την διαδικασία για να κάνεις softmod το ps4 

αρα το κανω αρχικοποιηση και σβηνει την βλακεια που κατεβασε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mples είπε

αρα το κανω αρχικοποιηση και σβηνει την βλακεια που κατεβασε ?

Θα γίνει φορμάτ στην κονσόλα οπότε αν το θες ναι κάντο.

Στην έναρξη κάνεις skip το ίντερνετ και είσαι κομπλέ.

Τσεκαρε να είναι απενεργοποιημένα τα κατεβάσματα από ίντερνετ, update κλπ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα σας , 

ειμαι parent sto ps4.

Αν αγορασω το παρακατω παιχνιδι θα μπορουν να τα παιζουν και τα δυο παιδια που εχουν account στο ps4 σαν kids ή οχι???

Ειναι standalone παιχνιδι αυτο ή θελει και κατι αλλο για να παιξει??

 

Αν αγοραστει απο το παιδι στον λογαριασμο του,   θα μπορει να το παιξει μπαμπας και το αλλο παιδι???

 

image.png.9699e59bf087f081f5d356e4c41abdd5.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά..Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιο παιχνίδι σαν το killzone liberation που είχε βγει για το psp?

Θυμάμαι είχα ρίξει άπειρο κάψιμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς βάζω στο Σλιμ ένα δίσκο 1 τέρα που το είχα στο λάπτοπ και είναι λειτουργικός μετά πάω να περάσω με το φλασακι την εγκατάσταση λογισμικού και μου βγάζει ότι δεν μπορεί να γίνει η εγκατάσταση το κάνω στο παλιό 500ρι  δίσκο του ps4 και ξεκινάει κανονικά τι μπορεί να φταίει ; 

Μήπως θέλει κάποιο φορμάτ ο δίσκος που θέλω να βάλω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mples είπε

Καλησπέρα να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς βάζω στο Σλιμ ένα δίσκο 1 τέρα που το είχα στο λάπτοπ και είναι λειτουργικός μετά πάω να περάσω με το φλασακι την εγκατάσταση λογισμικού και μου βγάζει ότι δεν μπορεί να γίνει η εγκατάσταση το κάνω στο παλιό 500ρι  δίσκο του ps4 και ξεκινάει κανονικά τι μπορεί να φταίει ; 

Μήπως θέλει κάποιο φορμάτ ο δίσκος που θέλω να βάλω ;

Δες εαν έχεις το σωστό αρχείο για την εγκατάσταση του λειτουργικού.

Το ένα είναι update (ίσως αυτό να περνάς εσύ) ενώ το άλλο είναι για full εγκατάσταση (περίπου 1gb είναι το αρχείο νομίζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Δες εαν έχεις το σωστό αρχείο για την εγκατάσταση του λειτουργικού.

Το ένα είναι update (ίσως αυτό να περνάς εσύ) ενώ το άλλο είναι για full εγκατάσταση (περίπου 1gb είναι το αρχείο νομίζω).

Σωστό είναι φίλε μου αφού είπα ότι σε άλλο δίσκο προχώρησε κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, mples είπε

Σωστό είναι φίλε μου αφού είπα ότι σε άλλο δίσκο προχώρησε κανονικά 

Σβησε τα partitions του δισκου στο pc (και μετα προαιρετικα default φορματ αν και θα το σβησει η sony με δικο της) και μετα βαλτον στο PS.

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mples είπε

Σωστό είναι φίλε μου αφού είπα ότι σε άλλο δίσκο προχώρησε κανονικά 

Οπως αναφερεις, ο 500αρης ειναι ο παλιος του ps4. Αν ειναι το update αρχειο, τοτε δεν μπορει να γινει εκ νεου εγκατασταση σε καθαρο δισκο.

Δες εδω

https://www.playstation.com/en-us/support/hardware/ps4-upgrade-hdd/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mples είπε

Σωστό είναι φίλε μου αφού είπα ότι σε άλλο δίσκο προχώρησε κανονικά 

Δεν περνάς το απλό update σε αλλαγή δίσκου που είναι 500mb πρέπει οπωσδήποτε να βάλεις το αρχείο επανεγκαταστασης που είναι σχεδόν 1gb και κάνει φορμάτ σκληρό και κονσόλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παλιοί θα ξέρετε, ότι είχα ετοιμάσει το PS4 Pro μου, με εγκατεστημενα όλα τα ΑΑΑ παιχνίδια που έχουν ελληνικά (ουκ ολίγα) , για να τά παίξει ο πατέρας μου, ο οποίος είναι 66 χρονών και δεν ξέρει Αγγλικά, ενώ το gaming του ήταν χαζοπαιχνιδα στο κινητό.

Του το πήγα τα Χριστούγεννα που ήρθα Ελλάδα. Έπιασε το χειριστήριο, ανοίξαμε το PS4, τρόμαξε από το πρωτόγνωρο της αίσθησης και το άφησε στην άκρη.

Τώρα, έχει τερματίσει το Uncharted 1 και ξεκινάει God of War.

Τα γράφω και δακρύζω από τη συγκίνηση.

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...