Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, skavopontikos είπε

 

Ποσό χώρο δηλαδή και πόσα είναι σύνολο αυτά που θες να κατεβάσεις; Έχεις δοκιμάσει να σβήσεις κάτι άλλο και να δοκιμάσεις ξανά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά σοβαρή ερώτηση. Έχετε και εσείς κόλλημα με παιχνίδια racing τύπου need for speed, gran turismo κτλ στο ps4 ή είστε τίποτα φυσιολογικοί; 🤔  περιμένω πως και πως το remake του NFS most wanted..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σας,

Ο μικρός μου λέει ότι του κολλάει το χειριστήριο του ps4, είναι παλιό.

Τι να κοιταξω και από πού τώρα που πλησιάζει black Friday??

Του ps5 το αναγνωρίζει ,;; και αν ναι  αξίζει να πάρω του ps5 σε μελλοντική αγορά ps5

Του ps3???

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, lambros said:

Καλησπέρα σας,

Ο μικρός μου λέει ότι του κολλάει το χειριστήριο του ps4, είναι παλιό.

Τι να κοιταξω και από πού τώρα που πλησιάζει black Friday??

Του ps5 το αναγνωρίζει ,;; και αν ναι  αξίζει να πάρω του ps5 σε μελλοντική αγορά ps5

Του ps3???

Ευχαριστώ 

Γενικά στο ps4 άνετα χρησιμοποιείς χειριστήρια για το 4, μπορείς να αγοράσεις και μη αυθεντικά αλλά δεν ξέρω αν έχουν προβλήματα με την συνδεσιμότητα κτλ. Το χειριστήριο του ps3 και του ps5 νομίζω ότι θέλουν ανταπτορα για να παίξουν. Τέλος, στο ps5 μπορείς να χρησιμοποιήσεις το χειριστήριο του ps4 μόνο όμως για παιχνίδια που είναι για ps4, όχι δηλαδή σε εκδόσεις για πσ5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, lambros είπε

Καλησπέρα σας,

Ο μικρός μου λέει ότι του κολλάει το χειριστήριο του ps4, είναι παλιό.

Τι να κοιταξω και από πού τώρα που πλησιάζει black Friday??

Του ps5 το αναγνωρίζει ,;; και αν ναι  αξίζει να πάρω του ps5 σε μελλοντική αγορά ps5

Του ps3???

Ευχαριστώ 

Κοιτάς αγγελίες για dual shock 4 να κάνεις δουλειά

Ps5 και ps3 μόνο με usb adaptor που είναι πανάκριβος πχ Cronus 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Σας τυχαίνει εσάς να μην μπαίνουν τα παιχνίδια στη λίστα σας στον psn profile;

Τελευταία δυο παιχνίδια δεν μπήκαν ενώ πριν όσα έχω παίξει μπήκαν.

Δεν αναφέρομαι στο library αλλά τη λίστα που θα τη βρείτε αν πάτε στο προφίλ σας και όχι δεν μιλάω για trophies.

Όλα τα προηγούμενα αυτομάτως ανέβηκαν στο recently added και προφίλ ενώ τώρα ούτε καν.

(Δεν είναι σημαντικό απλά ήθελα να ρωτήσω για να ξέρω αν είναι στο δικό μου μόνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδια καινούργιος με ps5 θα ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν καταλαβαίνω κάποια πράγματα αν μπορείτε και εσείς να με βοηθήσετε.

1. θελω καποια games οπως το crash bandicoot n same trilogy + medievil που δεν υπάρχουν στο ps5 αλλα μόνο στο ps4 τι κάνω;να τα παρω ψηφιακά η να τα παρω σε δισκάκι για το ps4 η να περιμένω γιατί θα βγουν στην έκδοση για το ps5?

2.στο ps store βλέπω μπροστά μου παιχνίδια για το ps4 αυτα αν τα αγοράσω ψηφιακά θα παίζουν στο ps5? 

ευχαριστώ πολύ παιδιά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι σε βολεύει η ψηφιακά η σε δισκάκι θα παίζουν τα games απο ps4 στο ps5 είναι ελάχιστα αυτά που δεν είναι συμβατά.
Αρκετά έχουν και δωρεάν update για να αξιοποιούν τη δύναμη του ps5.
Οχι δεν πρόκειται να βγουν οι τίτλοι ps4 σε ps4 εκτός εξαιρέσεων remake,remaster.
Ναι εννοείται οτι βλέπεις ψηφιακό θα παίξει στο ps5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dreaming123 είπε

Οτι σε βολεύει η ψηφιακά η σε δισκάκι θα παίζουν τα games απο ps4 στο ps5 είναι ελάχιστα αυτά που δεν είναι συμβατά.
Αρκετά έχουν και δωρεάν update για να αξιοποιούν τη δύναμη του ps5.
Οχι δεν πρόκειται να βγουν οι τίτλοι ps4 σε ps4 εκτός εξαιρέσεων remake,remaster.
Ναι εννοείται οτι βλέπεις ψηφιακό θα παίξει στο ps5.

τα συγκεκριμένα παιχνίδια που ειπα παραπάνω οπως τo crash bandicoot same trilogy , medievil , spiro the dragon ειναι είδη remake αρα να φανταστώ δεν θα βγουν σε ps5 οπότε προχωράω σε αναζήτηση και αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Ο γιός μου έχει ένα XBOX One (όχι το S) και το έχει σε αχρησία κανά χρόνο. Του καρφώθηκε η ιδέα να το πουλήσει και να πάρει ένα PS4 μεταχειρισμένο για να παίζει αραιά και πού κανά παιχνίδι (Λόγω της σχολής του δεν έχει πολύ ελεύθερο χρόνο  στη διάθεσή του). Οι ερωτήσεις μου είναι :

1. Αξίζει να αγοράσει οποιοδήποτε μοντέλο PS4 εν' έτη 2023; Υπάρχουν παιχνίδια για το PS4; Βγαίνουν καινούρια παιχνίδια  για το PS4 ή βγαίνουν μόνο για το 5άρι  ;  

2. Βλέπω ότι υπάρχουν διάφορες γενιές (fat , slim κλπ). Ποια  είναι καλύτερη αγορά ως μεταχειρισμένα; Υπάρχουν τίποτα "κουσούρια" στις γενιές; π.χ υπερθερμάνσεις ή όπως είχαν παλαιότερα τα ΧΒΟΧ το RROD κλπ ; Τι να προσέξω κατά την αγορά;

3. Με δεδομένο τον ελάχιστο χρόνο που έχει στη διάθεσή του, το PS4 Pro αξίζει ως αγορά ή να μείνει στα απλά PS4 καθώς δεν θα καταλάβει διαφορά; 

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2023 στις 3:07 ΜΜ, yiankap είπε

Καλησπέρα. Ο γιός μου έχει ένα XBOX One (όχι το S) και το έχει σε αχρησία κανά χρόνο. Του καρφώθηκε η ιδέα να το πουλήσει και να πάρει ένα PS4 μεταχειρισμένο για να παίζει αραιά και πού κανά παιχνίδι (Λόγω της σχολής του δεν έχει πολύ ελεύθερο χρόνο  στη διάθεσή του). Οι ερωτήσεις μου είναι :

1. Αξίζει να αγοράσει οποιοδήποτε μοντέλο PS4 εν' έτη 2023; Υπάρχουν παιχνίδια για το PS4; Βγαίνουν καινούρια παιχνίδια  για το PS4 ή βγαίνουν μόνο για το 5άρι  ;  

2. Βλέπω ότι υπάρχουν διάφορες γενιές (fat , slim κλπ). Ποια  είναι καλύτερη αγορά ως μεταχειρισμένα; Υπάρχουν τίποτα "κουσούρια" στις γενιές; π.χ υπερθερμάνσεις ή όπως είχαν παλαιότερα τα ΧΒΟΧ το RROD κλπ ; Τι να προσέξω κατά την αγορά;

3. Με δεδομένο τον ελάχιστο χρόνο που έχει στη διάθεσή του, το PS4 Pro αξίζει ως αγορά ή να μείνει στα απλά PS4 καθώς δεν θα καταλάβει διαφορά; 

Ευχαριστώ.

1. Αν βρει φθηνά το PS4 pro μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση ας πάρει αυτό για να παίζει ομαλά το παιχνίδι και αν θέλει μπορεί να βάλει κανά ssd για να είναι ομαλό στις λειτουργίες του.

2. Υπεθέρμανση δεν είχε τύχει σε εμένα τουλάχιστον στο fat που είχα τότε και στο pro που έχω τώρα. Αν δεις κάτι τέτοιο απλά το καθαρίζεις και αλλάζεις την thermal paste και τα pads.

3. Όλα τα PS4 παίζουν τα παιχνίδια. Απλά κάποια παιχνίδια στα παλιά PS4 θα έχουν κάποιες δυσκολίες να τρέχουν ομαλά. Εξαρτάται και από τη τιμή. Αν δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά τότε πάρτε το pro αν και παίζει και το ps5 παιχνίδια του ps4.

Παιχνίδια συνεχίζουν να βγαίνουν για PS4. Απλά με το καιρό σιγά σιγά θα λιγοστεύουν.

--------------------------------------------

Κανείς δεν γνωρίζει για το δικό μου θέμα; Δεν αντιμετωπίζει κανένας παρόμοιο πρόβλημα;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας όλους

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με κονσόλες οπότε θεωρήστε με εντελώς άσχετο με το θέμα.

Σκεφτομαι την αγορά PS4 και θελω εναν μπούσουλα σχετικα με τις διάφορες εκδόσεις που έχουν κυκλοφορήσει καθως και αν πρεπει να προτιμήσω/αποφύγω καποια συγκεκριμένη.

Πέραν της αγοράς της κονσόλας (και gamepads προφανώς), τι άλλο χρειάζεται για να ξεκινήσουμε; κάποιο account για να αγοραζω/κατεβαζω παιχνιδια; Ποια/ες ειναι οι πιο popular και με καλή γκάμα paid/free games? Αγοραζετε ακομα hard copies ή τα πάντα ειναι online πια;

Σε 4K android TV υπαρχει κάποια εφαρμογή που συνδέεται με PS η γυρναμε το input source στο PS για να παιξουμε;

Τελος, εχω δει διάφορες τιμές, ακομα και από 100 ευρώ, ποια θεωρείτε μια τιμια τιμή σε μτχ; Αυτά, ότι άλλο πιστευετε πως ειναι χρήσιμο για αρχή, μπορείτε να μου πειτε. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...