Προς το περιεχόμενο

Οι έφηβοι χρησιμοποιούν ολοένα και λιγότερο το Facebook


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, NT1G είπε

 Καλά, δες γενικά τις απαντήσεις του τότε.

Ναι, τώρα μπήκα στο προφίλ του και διάβασα, τρολλάρει κανονικά. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το fb ειναι για αρχη μετα insta για να ανεβει το εγω ασημαντων κ καταληγουμε στο viber που ειναι ασφαλες απο τους συζυγους ....απο τις εφηβες 40αρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι είπαν οι προλαλήσαντες για τους λόγους της πτώσης του και κυρίως επειδή απαιτεί αληθινά ονόματα αντί για nicknames κάτι που είναι φασιστικό και ξενέρωτο, και περιορίζει και σκοτώνει τη φαντασία του κάθε νέου/νέας που θέλει να εμφανίζεται ως nikos glx ή maraki yololeis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Fabricated είπε

Ποιος πιστεύει έρευνα που βγάζει το snapchat με 69(λολ)%;

Βέβαια όντως το Instagram έχει πάρε μεγάλο κοινό του Facebook αλλά η έρευνα αυτή είναι σίγουρα εκτός τόπου... Όπως είπε και κάποιος παραπάνω το δείγμα φαίνεται πολύ μικρό.

Μην βλεπεις Ελλαδα. Στο 'Murica ειδικα, το χρησιμοποιουν αρκετα το snapchat, αντι τα στορι του ινστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fb απλά είναι βαρετό. Είναι κυρίως social media για τους άνω των 30 χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακό . Απλά οι νέοι ακολουθούν άλλες μόδες. Δεν σχολιάζω καν την γνώμη όσων λένε ότι το insta είναι για να βλέπεις κ... γιατί υποθέτω είναι οι κλασικοί με τα κλειδωμένα στο insta προφίλ με 5 ποστ  όλα και καμιά 100ή followers ( ούτε καν εικόνα προφίλ ) που απλά χαζεύουν και κουτσομπολεύουν τα προφίλ άλλων χρηστών...και χαζεύουν και κάνα κ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Αν και μυρίζομαι εύκολα τα troll, αυτόν δεν τον έχω πάρει πρέφα......

Λαγωνικό είσαι 😛 Αυτος είναι ο πιο διάσημος και ο πιο κραυγαλεος. :D

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Facebook είναι μέσο διαφήμισης, διασποράς τις περισσότερες φορές ηλιθιων και ψευδών ειδήσεων και για να δείχνουν γυμνές φώτο κάποια λιγουρια και γεροντοκορες. Τα μικρά έχουν πάει instagram για να καμαρώνουν τον εαυτό τους 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, overpower είπε

Μην βλεπεις Ελλαδα. Στο 'Murica ειδικα, το χρησιμοποιουν αρκετα το snapchat, αντι τα στορι του ινστα

Όταν άλλαξε τον τρόπο που τα εμφάνιζε παλιά νόμιζα ότι το παράτησαν όλοι. Εκτός αν το ξανά αλλάξανε. Πάντως με τις Kardashian  να λένε ότι δεν θα το χρησιμοποιούν και με το insta να έχει τις ίδιες λειτουργίες ακριβώς θα χάσει εντελώς το κοινό του κάποια στιγμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fb ειναι μια εκφραση. Εκφραση που αγκαλιαστηκε απο ενα "κινημα" digital νεο-ρομαντισμου. Οσοι ενοιωσαν τα πρωτα χρονια  το παθος με την επαφη της παιχνιδοκονσολας Commocore, Spectrum, Amiga κά. με το fb προχωρησαν λιγο πιο περα. Ψαξαμε και βρηκαμε παληους συμμαθητες, αγαπες και ερωτες περασμενους,  δημοσιευσαμε τις πολιτικες και κοινωνικες μας θεσεις και ανησυχιες. Φωτογραφισαμε τα παιδια μας, τα σπιτια μας, τα ταξιδια μας, τα αυτοκινητα μας. Τωρα για εμας το fb ειναι μονο ενα κελι απομονωσης  και προβολης της προσωπικης υστεριας.

Για τα νεα παιδια ολα αυτα ειναι μπαρουφες και καλα κανουν και τα θεωρουν ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά χειρότερο είναι καθος πήγαν στον απόλυτο καρκίνο αυτοπροβολής και αυτοπεποίθησης στο instagramm καθος το fb δεν ήταν αρκετά καλό για αυτή την χρήση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Αφού για μαμησια έχουν πια το Tinder.....
Και χωρις να θέλω να φανώ σεξιστής ποιο πολύ οι γκόμενες το χρησιμοποιουν το FB για να περνούν likes και να ταΐζουν το εγώ τους.... όχι πως δεν το κάνουν και άντρες αλλά ποιο πολύ  γυναίκες 

Το έβλεπα και εγω με μια φίλη μου έλεγε τώρα που ανέβασα φωτογραφία να δω πόσα like θα πάρω και εγώ γέλαγα με την συμπεριφορά της

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...