Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, zafevolution είπε

To XRP πάει τρένο  από χθες.

Υπήρξε καμιά εξέλιξη με την SEC ή απλά είναι στο hype των ημερών;;

αυτο.

Γιατι και εγω ασχετος ειμαι και πηρα XRP στο 0.4 και ειναι τωρα στα διπλα.

Εγινε κατι;

Γιατι το bitcoin τωρα το βλεπω στο πρασινο αλλα συνεχιζει να ειναι "σταθερο" στα .8 το xrp....

Εσεις οι μεγαλοι απο το BTC τι λετε? Πηρατε ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


 

12 ώρες πριν, chek2fire είπε

άλλη μια μέρα στο ethereum... :P

 

 

φυσικά δεν υπάρχει κάποιος κόφτης όπως στο Bitcoin που να αποτρέπει τα ανταλλακτήρια να φουσκώνουν μόνα τους τα fee.
 

Eχω αρχίσει να πιστεύω ότι ο Vitalik και οι φίλοι του θα χάσουν τελείως τον έλεγχο του project. Δλδ  

Μπορεις να το λιανίσεις λιγο γιατι δεν κατάλαβα και πολλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνουν συναλλαγές με μηδενικά fee για να ανεβάσουν την "ουρά" των  κανονικών συναλλαγών και να ανεβάσουν τα fee που πληρώνει κάποιος για να κάνει μια συναλλαγή στο ethereum. Και δεν το κάνει κάποιος ανώνυμος τρίτος αλλά από τι λένε εκεί το κάνει mining pool 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

κάνουν συναλλαγές με μηδενικά fee για να ανεβάσουν την "ουρά" των  κανονικών συναλλαγών και να ανεβάσουν τα fee που πληρώνει κάποιος για να κάνει μια συναλλαγή στο ethereum. Και δεν το κάνει κάποιος ανώνυμος τρίτος αλλά από τι λένε εκεί το κάνει mining pool 

Δεν είμαι πολύ στο ETH αλλά όλο το οικοσύστημα είναι βασισμένο πάνω του. είνια πολλά πολλά τα λεφτα και απόδειξη είναι οτι το ETH δείχνει μεγάλh δύναμη όπως και τα futures. θεωρώ αδιανόητο να μην τα καταφέρουν θα γίνει μεγάλο πατατράκ. Τωρα αυτο με το μποτάκι δεν μπορεί να το κάνει το uniswap που είναι αποκεντρωμένο και το κύριο ανατλλακτήριο ..το κανουν κα΄ποια Pools αλλά απ την άλλη στα ανταλλακτηρια αυτά υπάρχουν ακόμα και κλώνοι νομισμάτων και αν δεν προσέξεις αγοράζεις πατάτες..

Ο χώρος γενικά έχει πολύ φλούδα  προχτές διάβαζα τα πρόστιμα που έφαγε η coinbase ποσα εκατομμ για τις σπέκουλες που έκανε... Τωρα η coinbase στις 14 βγαίνει στον Nasdaq...  

5 ώρες πριν, Doped είπε

αυτο.

Γιατι και εγω ασχετος ειμαι και πηρα XRP στο 0.4 και ειναι τωρα στα διπλα.

Εγινε κατι;

Γιατι το bitcoin τωρα το βλεπω στο πρασινο αλλα συνεχιζει να ειναι "σταθερο" στα .8 το xrp....

Εσεις οι μεγαλοι απο το BTC τι λετε? Πηρατε ή οχι;

Αυτή είνια η σειρά των εξελίξεων...δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι...

The new hearing date of the SEC case, which is thought to change the course of the crypto money market and Ripple, has been announced. The defendants will give their defense on April 12th. Later, on May 14, a report on the issue will be published by the SEC. The reply to the report to be published by the SEC can be given by June 4.

The discovery period for the case will end on August 16. Although no official statement has been made yet, it is expected that the discovery process will be extended. For this reason, analysts state that the case will not be concluded in 2021.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2021 στις 9:42 ΜΜ, tryxx1 είπε

Δεν είμαι πολύ στο ETH αλλά όλο το οικοσύστημα είναι βασισμένο πάνω του. είνια πολλά πολλά τα λεφτα και απόδειξη είναι οτι το ETH δείχνει μεγάλh δύναμη όπως και τα futures. θεωρώ αδιανόητο να μην τα καταφέρουν θα γίνει μεγάλο πατατράκ. Τωρα αυτο με το μποτάκι δεν μπορεί να το κάνει το uniswap που είναι αποκεντρωμένο και το κύριο ανατλλακτήριο ..το κανουν κα΄ποια Pools αλλά απ την άλλη στα ανταλλακτηρια αυτά υπάρχουν ακόμα και κλώνοι νομισμάτων και αν δεν προσέξεις αγοράζεις πατάτες..

Ο χώρος γενικά έχει πολύ φλούδα  προχτές διάβαζα τα πρόστιμα που έφαγε η coinbase ποσα εκατομμ για τις σπέκουλες που έκανε... Τωρα η coinbase στις 14 βγαίνει στον Nasdaq...  

Αυτή είνια η σειρά των εξελίξεων...δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι...

The new hearing date of the SEC case, which is thought to change the course of the crypto money market and Ripple, has been announced. The defendants will give their defense on April 12th. Later, on May 14, a report on the issue will be published by the SEC. The reply to the report to be published by the SEC can be given by June 4.

The discovery period for the case will end on August 16. Although no official statement has been made yet, it is expected that the discovery process will be extended. For this reason, analysts state that the case will not be concluded in 2021.

γενικά επειδή παίζει και πολύ σπεκουλάρισμα οι τιμές των altcoin δεν έχουν καμία σχέση με το την πραγματική τους αξία. Ο λόγος είναι απλός οι περισσότεροι από αυτούς τους εκδότες των altcoin ακόμα καιτ ο eth έχουν μεγαλα αποθεματικά όχι μόνο στα ψηφιακά τους νομίσματα αλλά και σε Bitcoin.  Με αυτό τον τρόπο μπορούν να χειραγωγούν πανεύκολα και να κατευθύνουν την αγορά καθώς αυτά τα coin είναι και εύκολα χειραγωγισημα λόγο και του καμηλού τους όγκους συναλλαγών. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EykRFOzWgAEDL7-?format=png&name=medium

 

αυτά τα ιστορικά post έχουν πολύ γέλιο :D Μιλαμε θα τα διαβάζουν αυτοί οι τύποι που τα έγραψαν και απλά θα τραβάνε τα μαλιά τους σήμερα.

Μια εντυπωσιακή είδηση είναι ότι οι κρατικοί αξιωματούχοι της Ουκρανίας σύμφωνα με την κρατική ιστοσελίδα για την διαφάνεια της χώρα κρατάνε 46,351 Bitcoin αν και έχουν και άλλα ψηφιακά νομίσματα. Αυτό μεταφράζεται σε 2.6 δισεκατομμύρια δολάρια. 

https://bitcoinmagazine.com/business/ukraines-civil-servants-report-owning-2-6-billion-of-bitcoin

 

Screenshot_20210411_045831.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν κατάλαβα με την εθνική τι γίνεται.  Δεν μπορούμε ούτε να βάλουμε ούτε να βγάλουμε λεφτά?  Πχ από binance!  Το δοκίμασε κάνεις? 

Εγώ μόνο εθνική έχω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, andreas314p είπε

Τελικά δεν κατάλαβα με την εθνική τι γίνεται.  Δεν μπορούμε ούτε να βάλουμε ούτε να βγάλουμε λεφτά?  Πχ από binance!  Το δοκίμασε κάνεις? 

Εγώ μόνο εθνική έχω 

καλα να πάθεις 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, andreas314p είπε

Τελικά δεν κατάλαβα με την εθνική τι γίνεται.  Δεν μπορούμε ούτε να βάλουμε ούτε να βγάλουμε λεφτά?  Πχ από binance!  Το δοκίμασε κάνεις? 

Εγώ μόνο εθνική έχω 

αν το δοκιμάσει κανείς ας ενημερώσει και εδώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sharke είπε

καλα να πάθεις 😆

Υπάρχει λύση.  Έτσι και αλλιώς αν έβγαζα λεφτά θα το έκανα από ATM Bitcoin.  ΑΛΛΑ προς το παρών είμαι holder.  Σε όλες τις άλλες χρωστάω πολλά.  Οπότε είναι η μόνη που κράτησα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...