Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Silverage είπε

Διαβάζω πως υπάρχουν 45000 btc που εδώ και μερικές μέρες μετακινούνται απο προτοφόλι σε πορτοφόλι συνέχεια. Κάποιοι λένε ότι είναι απο το ανταλλακτήριο FTX ( το οποίο δεν το γνωρίζω βέβαια) που το χακάρανε αν και το ίδιο το διαψεύδει. Όμως βλέπουν ότι περνάνε απο περίεργα ρώσικα πορτοφόλια που έχουν χρησιμοποιηθεί στο παρελθόν για απάτες. 

Αν τυχόν είναι πράγματι hack η τιμή θα κάνει μεγάλη βουτιά όταν ανακοινωθεί επίσημα.

Μπορεί απλά οί Ρώσσοι να ψάχνονται να τα πρασινίσουν. Μόλις μπουν σε ενα exchange θα φάνε μπλοκάρισμα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

58 λεπτά πριν, Silverage είπε

Διαβάζω πως υπάρχουν 45000 btc που εδώ και μερικές μέρες μετακινούνται απο προτοφόλι σε πορτοφόλι συνέχεια. Κάποιοι λένε ότι είναι απο το ανταλλακτήριο FTX ( το οποίο δεν το γνωρίζω βέβαια) που το χακάρανε αν και το ίδιο το διαψεύδει. Όμως βλέπουν ότι περνάνε απο περίεργα ρώσικα πορτοφόλια που έχουν χρησιμοποιηθεί στο παρελθόν για απάτες. 

Αν τυχόν είναι πράγματι hack η τιμή θα κάνει μεγάλη βουτιά όταν ανακοινωθεί επίσημα.

Αν ισχύει κάτι τέτοιο, τότε η βουτιά θα γίνει στο FTT, το token του ftx.
Το συγκεκριμένο είχα βάλει εντολή να το πάρω 1/9, δεν μου έκατσε για κάτι λεπτά και μετά 2πλασιάστηκε η τιμή.

Η υπόλοιπη αγορά δεν νομίζω να επηρεαστεί, όπως και τις προάλλες με το Poly Network hack που συνέχισαν να ανεβαίνουν τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Αν ισχύει κάτι τέτοιο, τότε η βουτιά θα γίνει στο FTT, το token του ftx.
Το συγκεκριμένο είχα βάλει εντολή να το πάρω 1/9, δεν μου έκατσε για κάτι λεπτά και μετά 2πλασιάστηκε η τιμή.

Η υπόλοιπη αγορά δεν νομίζω να επηρεαστεί, όπως και τις προάλλες με το Poly Network hack που συνέχισαν να ανεβαίνουν τα πάντα.

Μπορεί, απλά είναι μεγάλο ποσό, 2 δις γι'αυτό το λέω. Ίσως όμως και να μην είναι hack, θα δείξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Doubt είπε

Αρμαγεδδών ΔΕΝ;

Το εγραψα με ενα δ απο την βιασυνη μου να προειδοποιησω. Το ηξεραν πολλοι τελικα και ενημερωσαν εκ των υστερων του τυπου ...εγω τα ειχα βγαλει ηδη,μηπως χασατε παιδια?λυπαμαι! Ειπα μπορει να παει to the moon,οχι οτι ειναι σιγουρο η οτι θα το κανει στο εγγυς μελλον! Subscribe και like μην ξεχασετε! Θελουμε εισοδηματα και απο εκει!

Δεν το εγραψα για να με ευχαριστησουν, μονο για να προστατευσω αφου μπορουσα και ας μην το εκαναν οι γνωστες. Μονο σιωπη και ειρωνια βλεπω μεχρι στιγμης σαν απαντηση, περα απο 2 ατομα.

Δεν το παταω εγω το κουμπι. Αν και ανεβαινει (bull trap) και περα απο συσωρευσεις σε ελαχιστα κρυπτο που κορεσθηκαν, ολα πεφτουν καθημερινα παρα τα billion που τους βαζουν.

Ειχα γραψει επισης οτι και στην καθοδο εχει pump και οποιος γρηγορος και αποφασιστικος κερδιζει. Δεν σημαινει ομως οτι δεν ειναι καθοδος!

Θα σε ενημερωσω συντομα, λιγη υπομονη ακομα...

 

 

Επεξ/σία από kostasathv
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasathv είπε

Το εγραψα με ενα δ απο την βιασυνη μου να προειδοποιησω. Το ηξεραν πολλοι τελικα και ενημερωσαν εκ των υστερων του τυπου ...εγω τα ειχα βγαλει ηδη,μηπως χασατε παιδια?λυπαμαι! Ειπα μπορει να παει to the moon,οχι οτι ειναι σιγουρο η οτι θα το κανει στο εγγυς μελλον! Subscribe και like μην ξεχασετε! Θελουμε εισοδηματα και απο εκει!

Δεν το εγραψα για να με ευχαριστησουν, μονο για να προστατευσω αφου μπορουσα και ας μην το εκαναν οι γνωστες. Μονο σιωπη και ειρωνια βλεπω μεχρι στιγμης σαν απαντηση, περα απο 2 ατομα.

Δεν το παταω εγω το κουμπι. Αν και ανεβαινει (bull trap) και περα απο συσωρευσεις σε ελαχιστα κρυπτο που κορεσθηκαν, ολα πεφτουν καθημερινα παρα τα billion που τους βαζουν.

Ειχα γραψει επισης οτι και στην καθοδο εχει pump και οποιος γρηγορος και αποφασιστικος κερδιζει. Δεν σημαινει ομως οτι δεν ειναι καθοδος!

Θα σε ενημερωσω συντομα, λιγη υπομονη ακομα...

 

 

Εδώ οι μισοί είναι μεγαλοεπενδυτέ με 500 και 700 ευρώ στο μυαλό τους και οι άλλοι μισοί νομίζουν ότι θα γίνουν οι επόμενοι Μπέζος. Μη μασάς μπραδερ <3 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, snet είπε

Να σορτάρουμε δηλαδή;

ή

Προς το παρών τίποτα. Ή θα πάει πάνω ή θα πάει κάτω. 100%

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευρώ τα μετέτρεψα σχεδόν έγκαιρα, θα ήθελα άνοδο φυσικά αλλά τα κρυπτο ακολουθούν την αγορά. Για όσους τα έχουν κρυπτο σε τιμή κατώτερη από την αρχή Αυγούστου οκ. Εκεί θα πάει αρχικά και μάλλον σήμερα το βράδυ, αυτή η εβδομάδα που πέρασε ήταν το ορεκτικό. Έχω έτοιμασει βίντεο με Βουτσά κατά τα άλλα...😬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πέσει το FOMO του αιώνα γιατί δεν αγόρασαν κάτω από 40Κ. Μέχρι να τους πάρουν και τα σωβρακα whales και exchanges μην έχετε ελπίδα να πέσει.

42 με 52 είναι το νέο range και όταν φάνε και τον τελευταίο retailer βλέπουμε.

Φυσικά χωρίς τους αιμοδότες μην έχετε και μεγάλες βλέψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...