Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Καλά δεν είπε ο άνθρωπος ότι είναι ξεχωριστός. Έχει κάποια δεδομένα και προσπαθεί να τα ερμηνεύσει. Δεν σημαίνει ότι θα βγουν. 

Το ερώτημα είναι ποια είναι αυτά τα δεδομένα ώστε να εκτιμήσουμε και εμείς τις κινήσεις μας με βάση τα λεγόμενα. Εκτός αν υπάρχει inside information.

Εγώ γενικά επειδή θέλω να βασίζομαι σε οικονομικούς δείκτες, αυτό που βλέπω είναι ότι τα 4h Bollinger bands τις τελευταίες ημέρες έχουν στενέψει, που σημαίνει ότι ίσως υπάρξει αλλαγή της τάσης το επόμενο διάστημα. Το ζήτημα είναι προς ποια κατεύθυνση, αν και διαφαίνεται από χτες μια ανοδική τάση που είναι θετικό signal. Προς το παρόν απ' ότι φαίνεται υπάρχει σθεναρή αντίσταση στα 47κ και support στα 44κ. Θετικό για εμένα θα είναι αν κινηθεί μέχρι 46κ στις πτώσεις ώστε να διατηρηθεί η ανοδική τάση, ειδάλλως υπάρχει φόβος για καθοδική τάση, ειδικά αν πλησιάσει τα 44κ. Το RSI δεν δίνει ξεκάθαρα μηνύματα προς το παρόν. Ενώ είναι σχετικά υψηλό στα 4h, υπάρχουν περιθώρια για ένα pump. Αν κλείνει με higher highs έστω και οριακά, είναι θετικό signal για ανοδική τάση. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

40 λεπτά πριν, kostasathv είπε

τιμιο στην ανοδο(επενδυσες θα παρεις) και στη καθοδο(πεφτουμε αλλα δεν θα σας αιφνιδιασω) . Δειχνει το δρομο. 

Δειτε και το προσφατο video του Αλεσσιο που λεει οτι μπορει να θελουν καποιοι ανοδο δεν σημαινει ομως οτι εχουν ετσι τα πραγματα.

Πανω απο εβδομαδα προσπαθει τα 2.15 τρις να σπασει. Τι περιμενετε? 3,4 η 5 τρις να φτασει?

Πηγε 2.175 γιατι μετα την πτωση ειχε 60 Β στο btc kai 15B στο σολ κ.α. νομιζαν οτι θα κλεισει το gap. Δειτε ποσο εχουν τωρα. Ο δεικτης ειναι στην κατηγορια φοβος, δεν εχει πολλους buyers και οταν ενεργοποιηθουν και οι υπολοιποι sellers... βγαλτε συμπερασμα

3,4 ή 5?

10 θα φτασει. 

Εμενα η πηγη μου λεει, πανω κ μετα κατω κ μετα ξανα πανω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, laserjesus είπε

Έχει πέσει το FOMO του αιώνα γιατί δεν αγόρασαν κάτω από 40Κ. Μέχρι να τους πάρουν και τα σωβρακα whales και exchanges μην έχετε ελπίδα να πέσει.

42 με 52 είναι το νέο range και όταν φάνε και τον τελευταίο retailer βλέπουμε.

Φυσικά χωρίς τους αιμοδότες μην έχετε και μεγάλες βλέψεις.

42900 ειναι το cpr του τετραμήνου. Άν η τιμή πάει απο κάτω (δύσκολο) αγοράζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Over and out, το ευχαριστω παει να γινει εκνευρισμος. Οπως μου ειχε πει και καποιος σε αναλογη περιπτωση οτι φταιω που ασχολουμε.

Το βιντεακι που υποσχεθηκα ,καλυτερα τωρα, γιατι μετα θα ειναι πιο ....παγος

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, kostasathv είπε

Over and out, το ευχαριστω παει να γινει εκνευρισμος. Οπως μου ειχε πει και καποιος σε αναλογη περιπτωση οτι φταιω που ασχολουμε.

Το βιντεακι που υποσχεθηκα ,καλυτερα τωρα, γιατι μετα θα ειναι πιο ....παγος

 

 

Κι εγω εκνευριζομαι με όσους νομιζουν οτι μονο αυτοι εχουν πηγές 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να γραψω και αυτο να μην παρεξηγηθω.

Εγω θελω χοντρικα, αγορα σε τσεκαρισμενη τιμη υποστηριξης και αν ειναι δυνατον στο ATH πωληση.

Ειτε αυτο γινεται σε ανοδο, οριζοντια η καθοδο δεν με απασχολει. Και το σολ οποιος αγοραζε χτες τα μεσανυχτα θα ειχε κερδος καλο μεχρι τωρα, που?σε γενικη πτωση.

Οποτε λετε να αλλαξει κατι απο τα ετων και μηνων δεδομενα που δεν εχουν αλλαξει?

Αν εγραφα 5 σεπτεβρη για πτωση, τα ιδια θα ειχαμε? Γιατι το ηξεραν οι γνωστες και δεν ειπαν τιποτα. Απο ενα youtuber που βγηκε αναψοκοκκινισμενος να πει πριν την πτωση οτι τις επομενες ωρες παει το Eth to the moon το καταλαβα και βγηκα ,οχι απο ΕΤΗ απο αλλο χειροτερο που περιμενα διορθωση και ευτυχως δεν ειχα μεγαλες απωλειες. Κανοντας unsubscribe βεβαιως. Γιατι αντι να τιμουν τα παντελονια τους οπως ο Αλεσσιο, ειναι απλα νυφιτσες και κροκοδειλοι. Πιστεψτε με υπαρχουν πολλοι, να μην επεκταθω! Προσπαθουν να καμψουν αμυνες ,να  παραμυθιαστει ο αγοραστης για να επιτεθουν και να βγαλουν. Τα κρυπτο νομιζετε θελουν? Τα φιατ αγοραζουν πολυτελεια.Νομιζετε τυχαια εγινε με τη ληξη  καραντινας γυρω στις αρχες Μαιου παγκοσμια και μπροστα το καλοκαιρι? Και ξαναπαιρνουν κρυπτο μετα και περισσοτερα απο οσο ειχαν πριν την επιθεση και παλι απο την αρχη. 

Γι αυτο κανουν την αντισταση να δειχνει υποστηριξη,δημιουργουν ονειρα και την παταει ο κοσμος. Οτι βαζουν τωρα κατα σειρα πληρωνει καποια νυφιτσα. Γι αυτο παει αργα. Και οταν βαρεθουν θα εχουμε νεα επιθεση.

Και αυτα τα γραφω στα ελληνικα για Ελληνες, δεν με ενδιαφερουν οι αγγλοφωνοι,που αυτοι τα κανουν ολα και απο αυτους που θα χασουν θα εχουμε εισοδημα. Αρκετα ωφεληθηκαν. Τα κρυπτο και τα ανταλλακτηρια δεν χανουν. Γι αυτο εγραψα οτι ειμαστε δυσκολα και προτιμω την αλληλεγγυη απο την ρουφιανια.

θα αλλαξουν ξαφνικα τωρα? Αν γινει,απλα θα αναζητησω την αιτια.

Επεξ/σία από kostasathv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πτωση εβλεπες και σημερα τη νυχτα μετα τις 3, παλι πανω ειναι η αγορα. Συνεχισε να δινεις long position signals με την ιδια συνεπεια pls.

ΥΓ. Σταματηστε να αντιμετωπιζετε την αγορα σαν στοιχηματατζιδικο. Σταματηστε να πιστευετε οτι εχετε πηγες να σας δινουν τα στημενα τριτης κατηγοριας Βενεζουελας. Σταματηστε ολα τα παραπανω να προσπαθειτε να τα πασαρετε ως πληροφοριες προερχομενες απο μελετη, εκ των εσω πηγες-πληροφοριες κλπ. Σταματηστε να πονταρετε σε manual day trading αν δεν εχετε κατανοησει την αγορα ουτε στο ελαχιστο και γυριστε σε ΚΙΝΟ. Καταρχην για δικο σας καλο. Το λεω ειλικρινα και χωρις διαθεση ειρωνειας.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα γινει αλλαγη κατευθυνσης.Οπως εγραψα και εμαθα, να εχουμε υποψη μας στο total market cap απλα εμφανιζονται τα σημεια πιο γρηγορα οταν δαγκωνουν και πιο αργα οταν μαζευουν χρημα.

Οταν θα γινει η πτωση θα εχω παραπανω λογο να ασχοληθω με τη ζωη μου και την παρακολουθηση σημειων.

Τωρα που καθομαστε μου ηρθε να τα γραψω αυτα. Δυστυχως οι επομενες σελιδες θα αφησουν πισω οσα εγραψα. 

Οπως βλεπετε ειναι σπανια να παρουσιαστει καποιος που τα λεει οπως εχουν, γιατι ειναι βρωμικη η κατασταση στα κρυπτο. Ενα τηλεχειριστηριο αρπαγης περιουσιας. Ενα καθρεφτακι ανταλλαγης με διαμαντια οπως στην Αφρικη...αν μπεις στους χαμενους...μου συνεβηκε και πλεον προσεχω...

                                                     -Αναγνωριστηκαν τα σημεια-

                                                                     -SOS-

       - ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗΝ ΑΝΕΒΑΣΜΑ-

Επεξ/σία από kostasathv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Πτωση εβλεπες και σημερα τη νυχτα μετα τις 3, παλι πανω ειναι η αγορα. Συνεχισε να δινεις long position signals με την ιδια συνεπεια pls.

ΥΓ. Σταματηστε να αντιμετωπιζετε την αγορα σαν στοιχηματατζιδικο. Σταματηστε να πιστευετε οτι εχετε πηγες να σας δινουν τα στημενα τριτης κατηγοριας Βενεζουελας. Σταματηστε ολα τα παραπανω να προσπαθειτε να τα πασαρετε ως πληροφοριες προερχομενες απο μελετη, εκ των εσω πηγες-πληροφοριες κλπ. Σταματηστε να πονταρετε σε manual day trading αν δεν εχετε κατανοησει την αγορα ουτε στο ελαχιστο και γυριστε σε ΚΙΝΟ. Καταρχην για δικο σας καλο. Το λεω ειλικρινα και χωρις διαθεση ειρωνειας.

Απολυτα σωστος!! νομίζουν ότι εαν γνωρίζει καποιος κατι θα το μοιραστει με τους υπολοιπους;;; μα καλα σε ιθαγενεις απευθυνονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasathv είπε

-Αναγνωριστηκαν τα σημεια-

                                                                     -SOS-

       - ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗΝ ΑΝΕΒΑΣΜΑ-

Φιλαράκι θα χαλαρώσεις;

Ήρεμα το λέω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Doubt είπε

Φιλαράκι θα χαλαρώσεις;

Ήρεμα το λέω..

Μην τον κόβεις πάνω στο καλό.

ΥΓ. Golder cross βλέπω αλλά δεν σας βλέπω να ψωνίζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasathv είπε

Θα γινει αλλαγη κατευθυνσης.Οπως εγραψα και εμαθα, να εχουμε υποψη μας στο total market cap απλα εμφανιζονται τα σημεια πιο γρηγορα οταν δαγκωνουν και πιο αργα οταν μαζευουν χρημα.

Οταν θα γινει η πτωση θα εχω παραπανω λογο να ασχοληθω με τη ζωη μου και την παρακολουθηση σημειων.

Τωρα που καθομαστε μου ηρθε να τα γραψω αυτα. Δυστυχως οι επομενες σελιδες θα αφησουν πισω οσα εγραψα. 

Οπως βλεπετε ειναι σπανια να παρουσιαστει καποιος που τα λεει οπως εχουν, γιατι ειναι βρωμικη η κατασταση στα κρυπτο. Ενα τηλεχειριστηριο αρπαγης περιουσιας. Ενα καθρεφτακι ανταλλαγης με διαμαντια οπως στην Αφρικη...αν μπεις στους χαμενους...μου συνεβηκε και πλεον προσεχω...

                                                     -Αναγνωριστηκαν τα σημεια-

                                                                     -SOS-

       - ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗΝ ΑΝΕΒΑΣΜΑ-

Εδώ είμαστε για να τα θυμίζουμε! Τέτοια διαμαντάκια δεν χάνονται!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostasathv είπε

Να γραψω και αυτο να μην παρεξηγηθω.

Εγω θελω χοντρικα, αγορα σε τσεκαρισμενη τιμη υποστηριξης και αν ειναι δυνατον στο ATH πωληση.

Ειτε αυτο γινεται σε ανοδο, οριζοντια η καθοδο δεν με απασχολει. Και το σολ οποιος αγοραζε χτες τα μεσανυχτα θα ειχε κερδος καλο μεχρι τωρα, που?σε γενικη πτωση.

Οποτε λετε να αλλαξει κατι απο τα ετων και μηνων δεδομενα που δεν εχουν αλλαξει?

Αν εγραφα 5 σεπτεβρη για πτωση, τα ιδια θα ειχαμε? Γιατι το ηξεραν οι γνωστες και δεν ειπαν τιποτα. Απο ενα youtuber που βγηκε αναψοκοκκινισμενος να πει πριν την πτωση οτι τις επομενες ωρες παει το Eth to the moon το καταλαβα και βγηκα ,οχι απο ΕΤΗ απο αλλο χειροτερο που περιμενα διορθωση και ευτυχως δεν ειχα μεγαλες απωλειες. Κανοντας unsubscribe βεβαιως. Γιατι αντι να τιμουν τα παντελονια τους οπως ο Αλεσσιο, ειναι απλα νυφιτσες και κροκοδειλοι. Πιστεψτε με υπαρχουν πολλοι, να μην επεκταθω! Προσπαθουν να καμψουν αμυνες ,να  παραμυθιαστει ο αγοραστης για να επιτεθουν και να βγαλουν. Τα κρυπτο νομιζετε θελουν? Τα φιατ αγοραζουν πολυτελεια.Νομιζετε τυχαια εγινε με τη ληξη  καραντινας γυρω στις αρχες Μαιου παγκοσμια και μπροστα το καλοκαιρι? Και ξαναπαιρνουν κρυπτο μετα και περισσοτερα απο οσο ειχαν πριν την επιθεση και παλι απο την αρχη. 

Γι αυτο κανουν την αντισταση να δειχνει υποστηριξη,δημιουργουν ονειρα και την παταει ο κοσμος. Οτι βαζουν τωρα κατα σειρα πληρωνει καποια νυφιτσα. Γι αυτο παει αργα. Και οταν βαρεθουν θα εχουμε νεα επιθεση.

Και αυτα τα γραφω στα ελληνικα για Ελληνες, δεν με ενδιαφερουν οι αγγλοφωνοι,που αυτοι τα κανουν ολα και απο αυτους που θα χασουν θα εχουμε εισοδημα. Αρκετα ωφεληθηκαν. Τα κρυπτο και τα ανταλλακτηρια δεν χανουν. Γι αυτο εγραψα οτι ειμαστε δυσκολα και προτιμω την αλληλεγγυη απο την ρουφιανια.

θα αλλαξουν ξαφνικα τωρα? Αν γινει,απλα θα αναζητησω την αιτια.

Για 40-42κ τον Σεπτέμβριο το έλεγα απο τέλος Αυγούστου. Το κακό είναι οτι το περίμενα αυτή τη βδομάδα. Χάθηκε η ευκαιρία για μερικά γρήγορα χιλιάρικα.

10 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Μην τον κόβεις πάνω στο καλό.

ΥΓ. Golder cross βλέπω αλλά δεν σας βλέπω να ψωνίζετε.

Ψωνίστε να ανοίξουμε Short. Αντε να δουμε οι φίλοι στο bybit πόσο θα φτάσουν τα OI & FF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasathv είπε

 

                                                     -Αναγνωριστηκαν τα σημεια-

                                                                     -SOS-

       - ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗΝ ΑΝΕΒΑΣΜΑ-

Απο την ωρα που το γραψες, παλι πανω παει. Παει κι η τελικη φαση, παμε στην παραταση τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Για 40-42κ τον Σεπτέμβριο το έλεγα απο τέλος Αυγούστου. Το κακό είναι οτι το περίμενα αυτή τη βδομάδα. Χάθηκε η ευκαιρία για μερικά γρήγορα χιλιάρικα.

Ελπίζω να είναι σε φιατ και έτοιμοι για αγορά και να καλαμπουριζουμε. Αλλιώς δεν θα είναι αστεία τα πράγματα. Της προηγούμενης εβδομάδας είναι παιδική χαρά η πτώση.Έτσι τουλάχιστον δείχνει η συνέχεια απότομα και ξαφνικά. Αν το κάνουν πάλι κλιμακωτά, γρήγορα η αργά θα δείξει.

13 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Απο την ωρα που το γραψες, παλι πανω παει. Παει κι η τελικη φαση, παμε στην παραταση τωρα.

Είναι γνωστό ότι εκεί που αγοράζουν πουλάς και το αντίστροφο σε λογικά πλαίσια. Πρέπει να σκεφτόμαστε αντίθετα από τις αγορές αν θέλουμε να κερδίσουμε. Ας φτάσει και πάνω από 2.2 τρις που δεν βλέπω ούτε 2.175. Πλέον ανα πάσα στιγμή είναι για διάρρηξη προς τα κάτω

Επεξ/σία από kostasathv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...