Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, JTP είπε

To μεγαλυτερο μερος της πτωσης οφειλεται στην ρευστοποιηση (αναγκαστικη πωληση) αυτων που ηταν long με leverage ποιος ξερει ποσο x20; x50; x100;. Πρεπει να σταματησουμε να σκεφτομαστε οτι σε καθε πτωση υπαρχει καποια θεωρια συνομωσιας αλλα στην ανοδο ολα ειναι καθαρα. Γνωμη μου παντα.904821676_Screenshot2021-09-09at20_59_57.png.49ebac9fb4b6af00e05055e7eef325e5.png

Τι σχέση έχει το δίαγραμμα αυτό?

image.png.2902988cd3e64af2e6c21815c1291ad8.pngΔεν είναι τα πράγματα έτσι οπως τα λες. Αμα μελετήσεις την camarila θα δεις τα exchange bots σεβάστηκαν το monthly level. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, JTP είπε

To μεγαλυτερο μερος της πτωσης οφειλεται στην ρευστοποιηση (αναγκαστικη πωληση) αυτων που ηταν long με leverage ποιος ξερει ποσο x20; x50; x100;. Πρεπει να σταματησουμε να σκεφτομαστε οτι σε καθε πτωση υπαρχει καποια θεωρια συνομωσιας αλλα στην ανοδο ολα ειναι καθαρα. Γνωμη μου παντα.904821676_Screenshot2021-09-09at20_59_57.png.49ebac9fb4b6af00e05055e7eef325e5.png

Αυτό ακριβώς.  Τα stop loss έφυγαν άκλαυτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που χρησιμοποιεί το crypto.com, έχει κάνει κατάθεση μέσω Revolut σε EUR. Γιατί βλέπω πως απαγορεύει τις καταθέσεις από Revolut σε GBP, αλλά νομίζω επιτρέπει σε EUR και αν κατάλαβα σωστά δεν υπάρχει κάποιο fee, όπως δηλαδή ήταν και στην Binance μέχρι πρότινος. 

Ομοίως και για withdrawal, είναι εφικτή από crypto προς Revolut σε EUR και αν ναι, έχουμε εικόνα χρέωσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thanosbrt είπε

Ομοίως και για withdrawal, είναι εφικτή από crypto προς Revolut σε EUR και αν ναι, έχουμε εικόνα χρέωσης;

Έχω κάνει πριν μήνες, χρέωση μηδέν τότε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, thanosbrt είπε

Κάποιος που χρησιμοποιεί το crypto.com, έχει κάνει κατάθεση μέσω Revolut σε EUR. Γιατί βλέπω πως απαγορεύει τις καταθέσεις από Revolut σε GBP, αλλά νομίζω επιτρέπει σε EUR και αν κατάλαβα σωστά δεν υπάρχει κάποιο fee, όπως δηλαδή ήταν και στην Binance μέχρι πρότινος. 

 

Εχθές έκανα μεταφορά  σε ευρώ χωρίς fee απο revoluτ σε crypto.com app, τα λεφτα εφτασαν σε 2-3 λεπτα.

 

Επεξ/σία από zmaskos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThanosR92 είπε

Την Binance VISA κατα την γνώμη σας είναι κομπλέ να την βάλουμε στο GPay ; Ρωτάω απο την έννοια για το αν "θα φαίνονται" οι κινήσεις!

Θα φαίνεται ότι έκανες κίνηση με κάποια κάρτα. Βασικά η Google δεν έχει τα φορολογικά σου στοιχεία οπότε. Θέλω να πω ότι όσο μπορούν να σε τσακωσουν από την Google, τόσο μπορούν και από την Binance. Η Binance παίζει να έχει περιασοτερα προσωπικά σου στοιχεία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Quant δε βλέπει κανέναν απλά ακάθεκτο συνεχίζει όταν όλα πέφτουν αυτό να είναι πράσινο. Για να δούμε, θα έχουμε όντως OVN delivery τέλη Σεπτέμβρη, γιατί αν έχουμε θα αρχίσει να ρολλάρει ακόμη περισσότερο. 

14 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Την Binance VISA κατα την γνώμη σας είναι κομπλέ να την βάλουμε στο GPay ; Ρωτάω απο την έννοια για το αν "θα φαίνονται" οι κινήσεις!

Καλά όταν η Binance γίνει regulated ανταλλακτήριο για να επιβιώσει μη νομίζεις ότι δε θα φανεί τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη ειμαστε δυσκολα και δεν θελω να πηδηξει κανεις απο το μπαλκονι, θα πρεπει να ειμαστε ωφελιμοι μαλλον εδω και οχι του τυπου δεν σου λεω η κερδισα ,ζηλεψε τωρα, συνοπτικα θα γραψω το εξης ...

Αρχισε αυτή την εβδομάδα και είναι σε εξέλιξη Αρμαγεδωνας πτωσης άνω των 100 ημερων. Αυτα! 

Επεξ/σία από kostasathv
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kostasathv είπε

Επειδη ειμαστε δυσκολα και δεν θελω να πηδηξει κανεις απο το μπαλκονι, θα πρεπει να ειμαστε ωφελιμοι μαλλον εδω και οχι του τυπου δεν σου λεω,κερδισα ,ζηλεψε τωρα,συνοπτικα θα γραψω το εξης που το πιο πιθανο να πεσω μεσα με ενα παραλληλισμο δεικτων...

ερχεται Αρμαγεδωνας πτωσης 100 ημερων. Απο Γεναρη ανοδο. Ενδιαμεσα συντομο trading. Αυτα! 

Η πτώση που θα κλείσει την 4ετια θα είναι παραπάνω μέρες στα χαμηλά .. εκεί όμως θα φτάσουμε πολύ ποιο σύντομα από 100.μερες ... Έτσι λένε οι μπάλες μου.

 

 

81EotwkvJoL._AC_SX425_.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σας δω από αύριο και την επόμενη εβδομάδα, καιρό. Νιπτω τας χείρας μου που λένε. Αυτά τα λένε οι YouTubers τα ασαφή και αντίθετα, για να υπάρχουν buyers να τους τα μασάνε. Έτσι και αλλιώς μικρή κοινότητα είναι οι Έλληνες δεν επηρεάζουν πολύ το TMC.Αλιμονο να επιδιώκουν  Έλληνες σε Έλληνες απώλεια, υπάρχει ήδη παράπονο σε σχόλιο στο YouTube  που ακολούθησε γνωστό Έλληνα που είναι καλός,χρήσιμος YouTuber αλλά όλα θέλουν φιλτράρισμα. 

Επεξ/σία από kostasathv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, laserjesus είπε

Μεχρι και αύριο μάλλον εδω θα βολοδέρνουμε 

5d6cd0309fe3a617681b309e4d3f1617.png

Εγω ειμαι εκεινος που οταν λεω οτι "καλα κρατιεται", θα πρεπει να πουλατε γιατι σε 1-2 ωρες το πολυ ερχεται -10%, οπως προχθες. Κι εσυ εισαι εκεινος που οταν λεει οτι δε θα ανεβει τις επομενες ωρες, πρεπει να ανοιγουμε long :P

Συνδρομητικα signals και μλκιες :P

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...