Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/11/2021 στις 11:16 ΠΜ, Bourdoulas είπε

Wait, what? 

Επιβεβαιωνω.

23 ώρες πριν, snet είπε

ΔΗ

H crypto.com δεν αφήνει να κάνεις deposit FIAT μέσω της κάρτας της σε Binance...

Επιβεβαιωνω!Ουτε σε Revolut.Δοκιμασα σημερα.

Επεξ/σία από rallistas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Ο φόβος είναι, να μην ακολουθήσουν και άλλα ανταλλακτήρια την ίδια τακτική. Αλλά τι να περιμένεις όταν τα κεντρικά γραφεία του eToro είναι στην Κύπρο :P

Παντως προχθές το έκανε list το bitstamp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tcktcktck είπε

Παντως προχθές το έκανε list το bitstamp

Δηλαδή τόσο καιρό δεν μπορούσε κανένας να το αγοράσει εκεί; Μήπως τελικά υπάρχει κάτι ύποπτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Δηλαδή τόσο καιρό δεν μπορούσε κανένας να το αγοράσει εκεί; Μήπως τελικά υπάρχει κάτι ύποπτο;

δεν ξερω με τι κριτηρια αποφασίζει το κάθε ανταλλακτήριο. Πχ το coinbase το έβαλε την περασμένη άνοιξη και το gemini δεν το έχει καν ενώ έχει το shiba και το doge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tcktcktck είπε

δεν ξερω με τι κριτηρια αποφασίζει το κάθε ανταλλακτήριο. Πχ το coinbase το έβαλε την περασμένη άνοιξη και το gemini δεν το έχει καν ενώ έχει το shiba και το doge

Ίσως να είναι και θέμα ρευστότητας του κάθε ανταλλακτηρίου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Ίσως να είναι και θέμα ρευστότητας του κάθε ανταλλακτηρίου.

Ισχύει. Πρώτα θα ξοδέψει σε δυνατά χαρτιά και μετά θα ρίξει και κάτι ψιλά στα shitcoins 😝😝😝

J/K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους, χρειαζομαι την βοηθεια σας εαν γνωριζετε,

υπαρχει τροπος να μεταφερω τα crypto που εχω στην revolut σε αλλο ανταλακτηριο χωρις να κρατησει

προμηθειες κτλ?

ηθελα να πουλησω καποια ethereum που εχω και ζηταει πολυ μεγαλη προμηθεια και το ιδιο εαν τα μετατρεψω σε αλλο νομισμα πχ σε btc

οποτε ο μονος τροπος θα ηταν να μεταφερω αυτουσια τα νομισματα καπου αλλου χωρις μετατροπη/πωληση ωστε να αποφυγω το commission

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, george4791 είπε

καλησπερα σε ολους, χρειαζομαι την βοηθεια σας εαν γνωριζετε,

υπαρχει τροπος να μεταφερω τα crypto που εχω στην revolut σε αλλο ανταλακτηριο χωρις να κρατησει

προμηθειες κτλ?

Ούτε με προμήθεια ούτε χωρίς προμήθεια. Μπορείς να τα πουλήσεις μόνο και θυμάμαι έλεγαν πως θα επέτρεπαν να τα στείλεις σε άλλο άτομο με ρεβολουτ, δεν ξέρω αν εφαρμόστηκε τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, george4791 είπε

καλησπερα σε ολους, χρειαζομαι την βοηθεια σας εαν γνωριζετε,

υπαρχει τροπος να μεταφερω τα crypto που εχω στην revolut σε αλλο ανταλακτηριο χωρις να κρατησει

προμηθειες κτλ?

ηθελα να πουλησω καποια ethereum που εχω και ζηταει πολυ μεγαλη προμηθεια και το ιδιο εαν τα μετατρεψω σε αλλο νομισμα πχ σε btc

οποτε ο μονος τροπος θα ηταν να μεταφερω αυτουσια τα νομισματα καπου αλλου χωρις μετατροπη/πωληση ωστε να αποφυγω το commission

Όχι δεν γίνεται να τα μεταφέρεις από την Revolut.

Με την Revolut τα νομίσματα δεν σου ανήκουν. Δεν είναι στο δικό σου πορτοφόλι.

Αναφορά σε κείμενο

How we hold cryptocurrency as your nominee

You will own the rights to the financial value of any cryptocurrency we buy for you.

We will hold your cryptocurrencies on your behalf and you will have a right (called a ‘beneficial right’) to them. This means you can tell us when to sell or transfer it (within the limits of these terms and conditions). You have complete control of your cryptocurrencies, and we will only act upon instructions you give us. You will not be able to carry out transactions yourself.

The cryptocurrency we buy for you is held in a ‘virtual account’ that also holds cryptocurrencies for other Revolut customers. You will not have a separate cryptocurrency account. You can use the Revolut app to see the amount of cryptocurrency we’re holding for you.

There won’t be any contractual relationship between you and our partnered cryptocurrency exchanges or any sub-custodian we appoint.

Περισσότερες πληροφορίες:

https://www.revolut.com/en-GR/legal/cryptocurrency-terms

https://www.revolut.com/help/wealth/cryptocurrencies

Βέβαια αναφέρει ότι σε κάποιες χώρες μπορεί να γίνει η μεταφορά αλλά την τελευταία φορά που κοίταξα, η Ελλάδα δεν ήταν μια από αυτές..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις

σκεφτομαι να πουλησω ολα τα νομισματα απο ρεβολουτ παρολο που θα μου κρατησει γυρω στα 1.000 ευρο προμηθεια να τα στειλω σε τραπεζικο μου λογαριασμο ελλαδα και μετα να αγορασω παλι τα ιδια στο crypto com που εχω και εκει λογαριασμο

ειναι σωστο σαν σκεψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, george4791 είπε

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις

σκεφτομαι να πουλησω ολα τα νομισματα απο ρεβολουτ παρολο που θα μου κρατησει γυρω στα 1.000 ευρο προμηθεια να τα στειλω σε τραπεζικο μου λογαριασμο ελλαδα και μετα να αγορασω παλι τα ιδια στο crypto com που εχω και εκει λογαριασμο

ειναι σωστο σαν σκεψη?

Γιατί όχι απευθείας από ρεβολουτ εκεί που θέλεις; Έχει πέσει μπλόκο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Doubt είπε

Γιατί όχι απευθείας από ρεβολουτ εκεί που θέλεις; Έχει πέσει μπλόκο;

οχι, προχθες εστειλα κανονικα από revolut προς crypto.com app.σε 2 λεπτα ειχαν πιστωθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...