Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ν26 και ανάληψη από σούπερ μάρκετ bazaar.

 

1 ώρα πριν, AIRTSIOY είπε

Εννοώ ανάμεσα σε revolut και N26 και τι προμήθεια θα χρεωθώ κι αν παίζει ρόλο το ποσό που θα τραβήξω και τι κλίμακες υπάρχουν αναλόγως ποσού.

 

N26 Cash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, coinquer είπε

Καλησπέρα,

Υπαρχει καποιος που να θελει να πουλησει bitcoins? ενδιαφερομαι για 1btc χερι με χερι. ευχαριστω

Αν είχα ένα btc δεν θα έκανα τέτοια ανταλλαγή ουτε με κάποιον που βλέπω κάθε μέρα στο φόρουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Doubt είπε

Ν26 και ανάληψη από σούπερ μάρκετ bazaar.

 

 

N26 Cash

Απο χρεώσεις τι ισχύει?

Επίσης στην εγγραφή δεν μου βγάζει την επιλογή για Ελλαδα.

Στο atm απο το supermarket bazaar απο ποια τράπεζα είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη εποχη να αγορασεις καποιο project μιας και ειχαν πεσει 30-40% τα περισσοτερα.

Ειδικα btc,ada,vet,eth,harmony,chainlink,matic,solana, ..δυστυχως καποια απο αυτα ηδη εχουν παρει τον ανηφορο αποτομα τις τελευταιες μερες και ειδικα το harmony, chainlink αλλα τα vet, ada ,btc,eth, ειναι καλη ευκαιρια ακομη και τωρα καποιος να αγορασει με dca με λιγα λογια αν εχει λεφτα στην ακρη και φοβαται οτι ισως ειναι bulltrap να αγορασει πχ το 50% του κεφαλαιου και αν τελικα πεσουν κ αλλο να εχει λεφτα στην ακρη να ξαναγορασει.

Δυστυχως εγω δεν ειχα φραγκα να περισσευουν για να μπω παλι γιατι ειχα μπει βαθια στην τρελη πτωση που επαιξε το καλοκαιρι τωρα περιμενω να παρουν αρκετα τα πανω τους πολλα απο αυτα να πουλησω να βγαλω πισω ενα μερος του κεφαλαιου η και ολο αν κατσει η φαση.

Πχ μια τετοια φαση μου εκατσε με το harmony που ειχα αγορασει 21000 νομισματα με 0.07$ και πουλησα στα 0.25$ και εβγαλα το αρχικου κεφαλαιο συν κατι ψιλα και τωρα εχω 13000+ νομισματα και τα καβαλαω στο φεγγαρι ή εν παση περιπτωση αν φτασει κανα 0.50 να πουλησω παλι ενα κομματι η και ολα θα δω.

Καλη ευκαιρια ειναι τα vechain παντως που ειναι η τιμη τους ειναι σχετικα χωμα και απο οτι ακουγεται στην πιατσα θα παρει τα πανω του το συγκεκριμενο νομισμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ThanosR92 είπε

Καλησπέρα convert απο MATIC σε stable coin τι Fees έχει στην Binance ;

Στο πιο χαμηλο επιπεδο trading οπως θα δεις στην εικονα εχει 0.1% και αν εχεις στην κατοχη σου και bnb και πληρωσεις με αυτο τα fees τοτε το ποσοστο πεφτει στα 0.075% Γενικα η binance ειναι η καλυτερη πλατφορμα για trading, απο οσο ξερω εχει τα λιγοτερα fees απο ολες.

binance fees.JPG

Επεξ/σία από icenex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον αγαπάω τρελά από όταν τον πρωτοβρήκα πριν αρκετό καιρό που ανακάλυψε το Wyckoff distribution. Ψύχραιμος, προσγειωμένος και ρεαλιστής για το τι συμβαίνει. Νομίζω οτι μαζί με τον Benjamin είναι για τον περισσότερο κόσμο τα πιο βατά και επεξηγηματικά κανάλια για παρακολούθηση δίχως υπερβολές και μαρκετινίστικα κόλπα της αγοράς.

 

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως όμως πάσχει από ελαφριά κατάθλιψη;

o datadash είναι κάπου στη μέση o Coin Bureau  αναλυτικόττατος

o trading parrot αρκετές πληροφορίες και μετά υπάρχουν και οι Έλληνες που το παλεύουν δε ξέρω από εγκυρότητα αλλά τουλάχιστον κονομάνε τώρα όσα δεν κονομάμε εμείς από το Trading ίσως και παραπάνω

 

δεν ανοίγουμε και μεις ένα κανάλι;

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, snet είπε

μήπως όμως πάσχει από ελαφριά κατάθλιψη;

o datadash είναι κάπου στη μέση o Coin Bureau  αναλυτικόττατος

o trading parrot αρκετές πληροφορίες και μετά υπάρχουν και οι Έλληνες που το παλεύουν δε ξέρω από εγκυρότητα αλλά τουλάχιστον κονομάνε τώρα όσα δεν κονομάμε εμείς από το Trading ίσως και παραπάνω

 

δεν ανοίγουμε και μεις ένα κανάλι;

 

 

 

 

από καμία κατάθλιψη δε πάσχει. μην κρίνεις μόνο από ένα βίντεο. δες πρώτα πλήρως το κανάλι και θα δεις για τί άτομο μιλάμε. έχει απλά διαφορετική θεώρηση των πραγμάτων και για το τι ένας απλός άνθρωπος (για όσους) δε βρισκόμαστε μέσα στα κόλπα, είμαστε ικανοί να πετύχουμε ή να δημιουργήσουμε μέσα στο crypto market.

εγώ τουλάχιστον δεν έχω αυταπάτες και ούτε με εκφράζει ιδεολογικά το να πάρω μέρος σε market manipulation ή trending νοοτροπία για να πιάσω την καλή.

μπορεί να μη συμφωνείς και είναι σεβαστό.

ξέρω οτι είναι πολλά μέλη εδώ μέσα που ασχολούνται ερασιτεχνικά ή επαγγελματικά θέλοντας να φτιάξουν μια καλύτερη ζωή. καλά κάνουν και μακάρι να πετύχουν. εγώ προτιμώ να ασχολούμαι επαγγελματικά με τη κανονική μου δουλειά και το ποσό που έριξα αν πετύχει μελλοντικά οκ. αν όχι πάλι οκ. δεν είμαι της λογικής να ξημεροβραδιάζομαι να διαβάζω patterns, market bull vs bear periods και να ξαγρυπνώ για το αν το επομενο πρωί θα πίνω καφέ με όλα στο κόκκινο ή όλα στο πράσινο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Τον αγαπάω τρελά από όταν τον πρωτοβρήκα πριν αρκετό καιρό που ανακάλυψε το Wychoff distribution. Ψύχραιμος, προσγειωμένος και ρεαλιστής για το τι συμβαίνει. Νομίζω οτι μαζί με τον Benjamin είναι για τον περισσότερο κόσμο τα πιο βατά και επεξηγηματικά κανάλια για παρακολούθηση δίχως υπερβολές και μαρκετινίστικα κόλπα της αγοράς.

 

Κάνει ένα χρόνο trade και ανακάλυψε αυτός το wychoff;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

από καμία κατάθλιψη δε πάσχει. μην κρίνεις μόνο από ένα βίντεο. δες πρώτα πλήρως το κανάλι και θα δεις για τί άτομο μιλάμε. έχει απλά διαφορετική θεώρηση των πραγμάτων και για το τι ένας απλός άνθρωπος (για όσους) δε βρισκόμαστε μέσα στα κόλπα, είμαστε ικανοί να πετύχουμε ή να δημιουργήσουμε μέσα στο crypto market.

εγώ τουλάχιστον δεν έχω αυταπάτες και ούτε με εκφράζει ιδεολογικά το να πάρω μέρος σε market manipulation ή trending νοοτροπία για να πιάσω την καλή.

μπορεί να μη συμφωνείς και είναι σεβαστό.

ξέρω οτι είναι πολλά μέλη εδώ μέσα που ασχολούνται ερασιτεχνικά ή επαγγελματικά θέλοντας να φτιάξουν μια καλύτερη ζωή. καλά κάνουν και μακάρι να πετύχουν. εγώ προτιμώ να ασχολούμαι επαγγελματικά με τη κανονική μου δουλειά και το ποσό που έριξα αν πετύχει μελλοντικά οκ. αν όχι πάλι οκ. δεν είμαι της λογικής να ξημεροβραδιάζομαι να διαβάζω patterns, market bull vs bear periods και να ξαγρυπνώ για το αν το επομενο πρωί θα πίνω καφέ με όλα στο κόκκινο ή όλα στο πράσινο.

τον βλέπω να επηρεάζεται αρκετά από διάφορες καταστάσεις ναι εχω δει 2-3 βίντεο

 

ναι ούτε και γω θέλω όλη μέρα να ασχολούμαι πάντως από τότε που το πήρα ζεστά χάνω σταθερά!!

 

είναι μεγάλη συζήτηση δεν εξαντλείται σε 1-2 γραμμές!!!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, InsWat είπε

Κάνει ένα χρόνο trade και ανακάλυψε αυτός το wychoff;

Απρίλιο του 2021 ανέβασε το πρώτο βίντεο που επιβεβαίωσε το Wyckoff. Ο τύπος δεν ανεβάζει βίντεο μόνο για crypto.

Δε καταλαβαίνω την ερώτησή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

Απρίλιο του 2021 ανέβασε το πρώτο βίντεο που επιβεβαίωσε το Wyckoff. Ο τύπος δεν ανεβάζει βίντεο μόνο για crypto.

Δε καταλαβαίνω την ερώτησή σου.

Εννοώ πως όλο το youtube ανακάλυψε το wychoff.Είναι αδύνατο να είναι αυτός ο πρώτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Near, τι άποψη έχετε? Ευτυχώς πριν πέσει πολύ το eth, άλλαξα κάποια για near και luna, και τα πάνε και τα 2 μια χαρά. Το δε πρώτο, δεν επηρεάστηκε καν από την κάθοδο του market την προηγούμενη εβδομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...