Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω έχω εδώ και κανα 2βδόμαδο ενα buy order σε eth στα 2645. Δεν μου έκανε την χάρη να φτάσει μέχρι εκει...
Τώρα σκέφτομαι να το πάω πιο κάτω ακόμα 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, tcktcktck είπε

Το one πάει κόντρα στην αγορά. Μπαίνει στο okex και έχει ανακοινώσει ενδιαφέροντα τεχνικά νέα μέσα στο μήνα(και eth bridge)

Το one προσωπικά το θεωρώ ένα από τα καλύτερα και πιο υποσχόμενα projects. Απλά δεν είναι καθόλου διαφημισμένο. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε αν οι κάρτες τύπου crypto.com μετέχουν στις αφορολόγητες δαπάνες? Γιατί οι επιστροφές που δίνουν σε CRO θα άξιζαν τον κόπο αν ξόδευε κάποιος μόνο από εκεί. Αλλά αν δεν υπολογίζονται στις αφορολόγητες άντε να καλύψεις το 30%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, a8anas είπε

Ξέρουμε αν οι κάρτες τύπου crypto.com μετέχουν στις αφορολόγητες δαπάνες? Γιατί οι επιστροφές που δίνουν σε CRO θα άξιζαν τον κόπο αν ξόδευε κάποιος μόνο από εκεί. Αλλά αν δεν υπολογίζονται στις αφορολόγητες άντε να καλύψεις το 30%...

όταν φορτώνεις την crypto.com credit με ελληνική πιστωτική κάρτα (ή κάρτα->reovolut->crypto), χτίζεις αφορολόγητο...

 

κάνε και ένα τσεκ βέβαια

Επεξ/σία από snet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συναλλαγές μεταξύ τραπεζικών προϊόντων δεν συμβάλλουν στο αφορολόγητο.
Ξοδεύεις το 30% στην αρχή και μετά όλες οι άλλες συναλλαγές με κάρτες εξωτερικού. Ούτως ή άλλως οι φόροι μόνο με ελληνικές κάρτες πληρώνονται κάνεις και μερικά αλλά έξοδα και τέλος.

Επεξ/σία από Kostasallinone
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Συναλλαγές μεταξύ τραπεζικών προϊόντων δεν συμβάλλουν στο αφορολόγητο.
Ξοδεύεις το 30% στην αρχή και μετά όλες οι άλλες συναλλαγές με κάρτες εξωτερικού. Ούτως ή άλλως οι φόροι μόνο με ελληνικές κάρτες πληρώνονται κάνεις και μερικά αλλά έξοδα και τέλος.

Το κακό είναι ότι αν είσαι μισθωτός το 30% του πραγματικού εισοδήματος είναι αρκετά λεφτά. Γιατί αν δεν κάνω λάθος είναι προ φόρων και ασφάλισης. Επίσης ενοίκια κτλ δεν υπολογίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Είμαι καινούργιος στα κρυπτονομίσματα και εχω ορισμένες ερωτήσεις:

-Ποια πλατφορμα exchange προτείνετε για αρχή για να αγορασω Bitcoin;

-Μήπως κάποιος ξέρει ποιά ειναι τα withdrawal fees της Binance;

-Υπάρχει περίπτωση να χάσω παραπάνω απο όσα επένδυσα; Δηλαδή, μπορεί να παραβιαστεί ο λογαριασμός και να μείνω με αρνητικό υπόλοιπο και να χρωστάω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tyler8000 είπε

 

-Υπάρχει περίπτωση να χάσω παραπάνω απο όσα επένδυσα; Δηλαδή, μπορεί να παραβιαστεί ο λογαριασμός και να μείνω με αρνητικό υπόλοιπο και να χρωστάω;

και μόνο που ρωτάς αυτό το πράγμα σου προτείνω να συνεχίσεις τη ζωούλα σου μακριά από το crypto market.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

και μόνο που ρωτάς αυτό το πράγμα σου προτείνω να συνεχίσεις τη ζωούλα σου μακριά από το crypto market.

Γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tyler8000 είπε

Γιατί;

γιατί είναι σαν να ρωτάς το δάσκαλο οδήγησης αν μπορείς να βάλεις όπισθεν και να κινηθείς με το κ@λο σε δημόσιο δρόμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Tyler8000 είπε

Καλησπέρα,

Είμαι καινούργιος στα κρυπτονομίσματα και εχω ορισμένες ερωτήσεις:

-Ποια πλατφορμα exchange προτείνετε για αρχή για να αγορασω Bitcoin;

-Μήπως κάποιος ξέρει ποιά ειναι τα withdrawal fees της Binance;

-Υπάρχει περίπτωση να χάσω παραπάνω απο όσα επένδυσα; Δηλαδή, μπορεί να παραβιαστεί ο λογαριασμός και να μείνω με αρνητικό υπόλοιπο και να χρωστάω;

Αν θες απλώς να αγοράσεις κάποιο crypto, βρες κάποιον που να πουλάει και φτιάξε ενα wallet app στο κινητό, να σου τα στείλει. Μην μπλέξεις με ανταλλακτήρια για 3ψηφιο νούμερο.
Αν θες να ασχολήθεις  με trading crypto , θα βγεις σίγουρα χαμένος. Αν επιμένεις. Ξεκίνα με binance που ειναι και το νο1
Οχι, δεν υπάρχει περιπτωση να χρωστάς. Στην χειρότερη περίπτωση θα χάσεις το κεφάλαιό σου από γκάφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαστε πανω σε major support τωρα, αν σπασει η επομενη καλη στηριξη ειναι στα 28-30k.

Σε support ειτε κανουμε DCA σε αξιολογα coins που εχουμε ηδη στη κατοχη μας , ειτε αγοραζουμε νεα για ενδεχομενη ανοδο.

 

FIeU4U6XsAYRVvO?format=jpg&name=large

 

 

Επεξ/σία από Damianus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...