Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Σωστές κινήσεις μπράβο σας. Πέρσι 2 φορές έχασα να πάρω κέρδος από centric 60 ευρώ στα 1500 και τώρα hold ένα 200αρι ειχα πάρει μόνο. Μου ήταν λίγο το 25x. Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα λένε. 

Δε θα με πειραζε να χασω απο μια ξεκαθαρη αντιστροφη της τασης, αλλα αυτες οι κοκκινες κολωνες με πολλαπλασιο τζιρο και καθετη πτωση της τιμης, δειχνουν ξεκαθαρα manipulationαπο μεγαλα accounts που κατεχουν δισεκατομμυρια η και τρις τοκενς και αυτο το μοτιβο μπορει να συνεχιστει για πολυ καιρο. Επομενως τους αφηνουμε μεσα ενα μπουκαλακι ουισκυ και ας πανε στην ευχη της Παναγιας

image.png.8899c420171726fd239dab0d8c92d907.png

Επεξ/σία από archer100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μεχρι προτινος καποιοι εκαναν arbitrage μετατρέποντας ust σε luna τα πηγαιναν σε ανταλλακτήριο και τα νταμπαραν στο κεφαλι αλλων δεν ξερω εαν συνεχιζει αυτο 

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@icenex η αληθεια ειναι πως η φαση ειναι καλη για trading, να αγοραζεις μετα απο καθε πτωση και να πουλας μετα απο καποια ανοδο. Ισως συνεχισει αυτο το μοτιβο ολη την ημερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, archer100 είπε

@icenex η αληθεια ειναι πως η φαση ειναι καλη για trading, να αγοραζεις μετα απο καθε πτωση και να πουλας μετα απο καποια ανοδο. Ισως συνεχισει αυτο το μοτιβο ολη την ημερα. 

Προσωπικα δεν πιεζω αλλο την τυχη μου το κεφαλαιο το εχω βγαλει γιατι ειχα βαλει 1155$(τελικα) απο τα οποια τα 1140 ηταν vet τα οποια τα ξαναπηρα πιο φθηνα και θα ξαναπαρω πισω και κανα 2 alt που πουλησα για να βγαλω τα υπολοιπα 15$.Τα αλλα στο luna ειναι το κεφαλαιο που εχασα προχθες αλλα αυτο θα το αφησω μπας και βγαλω λιγο κερδος ετσι με hold.Τουλαχιστον τωρα εχω μεγαλωσει την θεση μου στο luna.

Νομιζω τωρα θα κολλησει στα 0.003

luna.JPG

vet3.JPG

Επεξ/σία από icenex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ξύπνησαν οι Αμερικανοί? 

Ξυπνησαν και εριξαν τρελο dump μιλαμε η τιμη σκαρφαλωσε μεχρι 0.00059 που ειδα αν θυμαμαι καλα πουλησα κιολας σε αυτα τα επιπεδα.Εκανα dca πουλημα και πετυχα μερικες πωλησεις κοντα στην κορυφη.Κορυφη οσον αφορα μεχρι τωρα γιατι δεν ξερεις που θα παει.Αν και ετσι οπως το κοβω θα παμε σε τρελη διορθωση μετα απο τετοιο Pump.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως δείχνει να υπάρχουν αγοραστές μεγάλων πακέτων σε κάτω απο 30k για το Bitcoin αλλά δεν δείχνει να έχει τελειώσει το bear market του. Δέχεται ακόμα πιέσεις προς τα κάτω παρά τα ανοδικά spike. 

τώρα για Luna και τα περί shitcoin το έχουμε αναφέρει αρκετές φορές εδώ. Υπάρχει λόγος που ονομάζονται shitcoin :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ντε μας πεθαναν :P παω να κοιμηθω βεβαια φοβαμαι να παω γιατι συνηθως οταν κοιμαμαι μετα το luna παει στον πατο...Λετε να βαλω κανα sell order η hold και οτι γινει γιατι εχω μεσο ορο αγορας κοντα 0.00038 τουλαχιστον για τα 700κ Νομισματα για τα υπολοιπα ισως ειμαι πιο χαμηλα δεν το εχω ψαξει γιατι εχω κανει πολλα trade.

Λετε να αγοραζει το terra τα νομισματα και να τα καιει?Μου κανει εντυπωση τετοιο Pump.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MySql είπε

μεχρι προτινος καποιοι εκαναν margin μετατρέποντας ust σε luna τα πηγαιναν σε ανταλλακτήριο και τα νταμπαραν στο κεφαλι αλλων δεν ξερω εαν συνεχιζει αυτο 

Αυτό το arbitrage ήταν που έδωσε το τελειωτικό χτύπημα. Αργά ξύπνησαν τα ανταλλακτήρια, αλλά τουλάχιστον το έκλεισαν προχθές νομίζω. Μακάρι να μπει μια δικλείδα ασφαλείας στα ανταλλακτήρια ώστε στο μέλλον να μπλοκάρεται αυτόματα αυτό το έγκλημα.

Επεξ/σία από NiKoSmile
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχισε απο το 0.00023 τα higher highs & higher lows.

Θα εχουμε ενα ενδιαφερον βραδυ & ξημερωμα.

Round 2 , ready-set-go 😉

Επεξ/σία από Damianus
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...