Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, tcktcktck είπε

Το binance έδωσε τα ethw σήμερα στους κατόχους eth

Το αναφερε ο ραλλιστας στο mining θεμα και μου εκανε εντυπωση...ιδεα δεν ειχα οτι θα κανουν airdrop eth(pow).

Τα στελνουμε ή τα κραταμε τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι airdrop αλλά λόγο του fork που έγινε είναι δικά σου. Μετά από fork ενός νομίσματος το παλιό chain μένει ως έχει και δημιουργείτε άλλο ένα chain.

Το παράξενο θα ήταν να μην τα έδιναν. 

Εγώ θα τα κράταγα όπως και να είχε γιατί σε κάποιο καταστροφικό bug στο νέο chain είναι σίγουρο ότι θα πάρουν αξία. Ηδη βλέπω ακόμα και τώρα ότι είναι στα 7 δολάρια το ένα, δεν ξέρω κατά πόσο θα το υποστηρίξουν οι miner η τι τύχη μπορεί να έχει.  

Eνα blockchain γενικά μπορεί να "χαθεί" μόνο από καταστροφικό bug και να μην υπάρχει κανείς να το διορθώσει η στο να μην το χρησιμοποιεί κανείς να πέσει στην αφάνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα τουλάχιστον 0,75%. Μετά την αύξηση του CPI,  θα μπορούσαν να πάνε και σε 1% αλλά εξαιρετικά χλωμό.

Μάλλον σιγά σιγά χαιρετάμε soft landing & περαστικούς πληθωρισμούς.

Το σιγά σιγά καλό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, icenex είπε

Το αναφερε ο ραλλιστας στο mining θεμα και μου εκανε εντυπωση...ιδεα δεν ειχα οτι θα κανουν airdrop eth(pow).

Τα στελνουμε ή τα κραταμε τι λετε?

Παντως λιγο που κοιταξα,δεν βρηκα τροπο να μπορεσω να αγορασω μερικα κομματια απο τη Binance.Στο lite σου λεει να πας στο pro για αγορα (δεν αγοραζεται με fiat) και στο pro δεν το βρισκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, rallistas είπε

Παντως λιγο που κοιταξα,δεν βρηκα τροπο να μπορεσω να αγορασω μερικα κομματια απο τη Binance.Στο lite σου λεει να πας στο pro για αγορα (δεν αγοραζεται με fiat) και στο pro δεν το βρισκω.

δεν το εχουν βαλει ακομη επισημα στην πλατφορμα τους

Ελεγε οτι θα περάσει απο τα ιδια σκληρα κριτηρια που περναν ολα τα νομισματα πριν μπουν στο binance. Απλά ειναι υποχρεωμενοι να μοιρασουν τα τοκενς στους κατοχους eth στην πλατφορμα τους. Ουτε μπορεις να αγορασεις ουτε να πουλήσεις στο binance. Πρέπει να καταφύγει σε καποιο dex οποιος θελει να βρει pairs ETHW

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! 

Τα coins που μαζεύονται στο spot απο ανταμοιβές, όπως για παράδειγμα ελάχιστο busd, bittorrent, algorand κτλπ έχει νόημα να τα μετατρέψουμε σε κάποιο άλλο με σκοπό να μεγαλώνει και το earn μαζί με τα αλλά ή τα αφήνουμε εκεί μπας και τσιμπήσουν τίποτα στο μέλλον;

Επισης στο ψάξιμο καταλαβαίνω ότι το busd στο spot για παράδειγμα δεν ενσωματώνεται στο πορτοφόλι. Υπάρχει τρόπος ή μένει εκεί με σκοπό συναλλαγή επειδή είναι απο ανταμοιβή της binance? 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντωμεταξύ, όσο περισσότερο δοκιμάζεται η στήριξη ( support) του ΒΤC , τόσο πιο αδύναμη γίνεται.

Για να δούμε, αν θα έχουμε εξελίξεις το επόμενο διάστημα.

Επεξ/σία από Damianus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης με το USDT και το BUSD στο 8% πλέον μέχρι τα 1000 αντί για το 10% στα 2000 νομίζω αξιζει καλύτερα να πάνε τα χρήματα αλλου να κάθονται…

Οποιαδήποτε γνώμη δεκτή🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, aka69 είπε

 

Ξεκολλά στο ξαναείπα ,εδώ έχουμε άρχοντες που εκτός από αυτούς κανείς δεν μιλάει η δεν πρέπει να μιλάει αλλιως σου την πέφτουν με ειρωνίες ,φύγε από εκεί που κόλλησες και αυτή είναι προσωπική μου άποψη και όχι επενδυτική συμβουλή 

 

 

Για άλλου πήγε το μήνυμα αλλά κάπου μπερδεύεται το ινσομνια 

Ο γνωστός Matrix άμεσος να αντιδράσει ,οκ λογικό άντε περιμένω άλλους δυο 

Επεξ/σία από slk200gr
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρουμε τι ώρα Ελλάδος περίπου θα γίνουν οι ανακοινώσεις της fed? Αν και οι αγορές μάλλον έχουν ήδη προεξοφλήσει την αύξηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, zananiro είπε

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρουμε τι ώρα Ελλάδος περίπου θα γίνουν οι ανακοινώσεις της fed? Αν και οι αγορές μάλλον έχουν ήδη προεξοφλήσει την αύξηση. 

9 το βράδυ νομίζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...