Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα 

Μετα απο αγορα του ledger nano s και ανοιξα λογαριασμο μετα απο ενα μηνα μπηκα μεσα και ειδα οτι χτες εγινε μια συναλλαγη και μου αφαιρεσε το 99% των αγορων μου. Πιστευετε οτι μπορει να γινει κατι ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, KONSTANTINOSS είπε

Καλησπερα 

Μετα απο αγορα του ledger nano s και ανοιξα λογαριασμο μετα απο ενα μηνα μπηκα μεσα και ειδα οτι χτες εγινε μια συναλλαγη και μου αφαιρεσε το 99% των αγορων μου. Πιστευετε οτι μπορει να γινει κατι ? 

Δεν καταλαβαίνω το ακριβώς γράφεις. Προσπάθησε να γίνεις πιο ξεκάθαρος και να δώσεις περισσότερες πληροφορίες.

 

Σε κάθε περίπτωση να κάνεις μία επικοινωνία με την εταιρία; Αλλά αμφιβάλλω ότι είναι δικό τους το θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KONSTANTINOSS είπε

Καλησπερα 

Μετα απο αγορα του ledger nano s και ανοιξα λογαριασμο μετα απο ενα μηνα μπηκα μεσα και ειδα οτι χτες εγινε μια συναλλαγη και μου αφαιρεσε το 99% των αγορων μου. Πιστευετε οτι μπορει να γινει κατι ? 

Απο που αγορασες το ledger?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Binance Crypto WODL Answers

Binance Crypto WODL 3 Letter Words

  • EIF ←
  • POS 
  • GAS ←
  • SBT
  • BNB
  • BAB

Binance Crypto WODL 4 Letter Words

  • CLUB
  • GEAR
  • POOL 
  • BURN
  • CEFI

Binance Crypto WODL 5 Letter Words

  • POWER
  • LAYER ←
  • STATE
  • MERGE ←
  • SHARD ←
  • SURGE ←
  • GREEN
  • MINER ←

Binance Crypto WODL 6 Letter Words

  • BEACON ←
  • BRIDGE ←
  • OFFSET
  • CODING ←
  • ROLLUP ←
  • CARBON
  • PLANET
  • FOREST

Binance Crypto WODL 7 Letter Words

  • SCALING ←
  • UTILITY
  • MAINNET ←
  • PRIVACY ←
  • CLIMATE
  • STAKING 
  • PARTNER
  • UPGRADE

Binance Crypto WODL 8 Letter Words

  • CONTRACT 
  • SHARDING ←
  • EMISSION
  • FRIENDLY
  • SECURITY
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Απο που αγορασες το ledger?

Από skroutz. Στην εφαρμογή  κατά την εγκατάσταση μου έλεγε ότι είναι genius και προχωρησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tcktcktck είπε

Η binance επιτρέπει το conversion του ethw σε busd και usdt πλέον. 

Ωραια νεα.

Κι εγω το rig το εχω γυρισει στο Εthw απο προχθες τωρα που ειναι χαμηλα ακομα κι ο θεος βοηθος.

Αναμενω να μπορω να κανω deposit απο το rig στην Binance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KONSTANTINOSS είπε

Από skroutz. Στην εφαρμογή  κατά την εγκατάσταση μου έλεγε ότι είναι genius και προχωρησα

Το genius οκ καλο που το ειδες. Ωστοσο για να κανουν συναλλαγη απο το ledger account σου σημαινει οτι εχουν το seed του, δεν μπορω να φανταστω αλλο τροπο. Εκτος αν η συναλλαγη που ειδες αφορα σε καποιο coin που hackaριστηκε το blockchain του πχ.

Το recovery phrase το εκανες εσυ generate βαση της διαδικασιας που περιγραφεται στο site της ledger? Επειτα, το αποθηκευσες σε καποια συσκευη ή μονο σε χαρτι;

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, KONSTANTINOSS είπε

Το αποθηκευσα στο κινητο μου σαν σημειωση...αλλα δεν νομιζω να εχει κλαπει κατο απο το κινητο μου.

ξερεις οτι ακουγεται λιγο σαν το "αφησα τα κλειδια της πισω πορτας του σπιτιου, πανω στην πορτα , αλλα δε νομιζω να μπηκαν απο κει οι κλεφτες ..."  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, KONSTANTINOSS είπε

Καλησπερα 

Μετα απο αγορα του ledger nano s και ανοιξα λογαριασμο μετα απο ενα μηνα μπηκα μεσα και ειδα οτι χτες εγινε μια συναλλαγη και μου αφαιρεσε το 99% των αγορων μου. Πιστευετε οτι μπορει να γινει κατι ? 

Μίλησες με την εταιρία ,με ανατριχιασες μια που έχω και εγώ την συσκευή ,το κινητό είναι android?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια αυτα τα πραγματα δεν τα αφηνουμε μεσα σε ηλεκτρονικες συσκευες αν θελετε την γνωμη μου.Οσο και ασφαλη να νομιζουμε οτι ειναι.Και ποσο μαλλον σαν σημειωση σε κινητο,screenshot και αλλα τετοια παρομοια παραδειγματα.Για μενα το key phrase το γραφουμε καπου σε φυσικο μεσο και το κρυβουμε,,επισης για καλο και για κακο το εχουμε backup σε αλλες 2 κρυψωνες σε περιπτωση που το ενα παθει κατι.Μπορει να γινει καμια πλημμυρα και να σβηστει αν ειναι γραμμενο σε χαρτι,να παρει φωτια η δεν ξερω και εγω τι αλλο.

Αλλιως αν δεν εμπιστευεστε τον εαυτο σας με αυτα τα πραγματα ειναι απλο τα αφηνετε σε ενα ανταλλακτηριο με ενεργοποιημενες ολες τις δικλειδες ασφαλειας και προ παντων με καινουργιο εμαιλ που δεν το εχετε κοινοποιησει πουθενα ουτε για να στειλετε εμαιλ.Και σαφως password που δεν το εχετε βαλει πουθενα αλλου.Αν κανετε ολα αυτα τα βηματα θεωρω ειναι πολυ δυσκολα να σας χακαρουν το λογαριασμο εως και απιθανο, εφοσον δεν αφηνετε μεγαλο ηλεκτρονικο αποτυπωμα αυτου.

Νομιζω αυτα ειναι μερικα απο τα βασικα βηματα ωστε να δυσκολεψετε αυτον που θελει να σας κλεψει.

Επισης μακρια απο πειρατικες εκδοσεις ειναι ο λογος που πλεον δεν διακινδυνευω με τιποτα πειρατικο για να μην κολλησω καποιον ιο πχ keylogger.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...