Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειπαμε να χασουμε λεφτα σε ποντζι αλλα να γουσταρουμε κιολλας . το σαιτ τους και μονο ειναι αθλιο. Απο μενα ειναι οχι. Καλη επιτυχια ευχομαι στο φιλο και να "τραβηχτεις γρηγορα αρκετα" :D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Binance Crypto WODL answers (October 10)

Binance Crypto WODL 3 Letter Words

WEI, BNB, APY, EIF, GAS, POS, ECO, FAN

Binance Crypto WODL 4 Letter Words

SAFE, GWEI, BUSD, BURN, POOL, GEAR, CLUB, CEFI

Binance Crypto WODL 5 Letter Words

POWER, ETHER, SHIFT, EQUAL, RELAX, LAYER, MERGE, SHARD, SURGE, MINER, SOLVE, ASSET, POWER, EARTH, GREEN, STATE, PERKS

Binance Crypto WODL 6 Letter Words

STABLE, ESTATE, PUBLIC, PLEDGE, IMPACT, DONATE, HEALTH, BEACON, BRIDGE, CODING, ROLLUP, ENERGY, LOCKED, WALLET, SECURE, REWARD, PROOFS, CARBON, PLANET, ENERGY, FOREST, OFFSET

Binance Crypto WODL 7 Letter Words

DEPOSIT, TESTING, UPGRADE, MONITOR, STAKING, SCALING, SUPPORT, SOCIETY, DEVELOP, MAINNET, PRIVACY, TESTNET, NETWORK, CLIMATE, NEUTRAL, UTILITY, RONALDO, PARTNER

Binance Crypto WODL 8 Letter Words

CONTRACT, SOLUTION, VALIDATE, POSITIVE, RECHARGE, DESTRESS, WELLNESS, SHARDING, EMISSION, NEGATIVE, FRIENDLY, FOOTBALL, SECURITY, IDENTITY

 

Επεξ/σία από NiKoSmile
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Τόσα ήταν εξαρχής 

$100 - 110 εκατομμύρια το παρουσίαζαν στην αρχή.

Πάντως το BNB δεν κατάλαβε σχεδόν τίποτα. Άντε να έπεσε κάνα 2-3% σε σχέση με τα υπόλοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kkatzos είπε

$100 - 110 εκατομμύρια το παρουσίαζαν στην αρχή.

καλά μη βλέπεις τα tweets του cz. Το είχαν ποστάρει και εδώ όταν έγινε

Στις 7/10/2022 στις 4:16 ΠΜ, Silverage είπε

Κάποιος έκλεψε 2 εκατομμύρια BNB και σταμάτησαν το bsc blockchain απο την Binance.

Το είδα στο reddit πριν λίγο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, kkatzos είπε

$100 - 110 εκατομμύρια το παρουσίαζαν στην αρχή.

Πάντως το BNB δεν κατάλαβε σχεδόν τίποτα. Άντε να έπεσε κάνα 2-3% σε σχέση με τα υπόλοιπα

συμφωνα με την binance τα 110 ειναι unrecoverable, τα υπολοιπα ειναι παγωμενα σε πορτοφολια κ δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν. δεδομενου οτι ο hacker παρηγαγε νεα ΒΝΒ κ τα εβγαλε ( δεν πηρε υφισταμενα απο πορτοφολια ΒΙΝ ή χρηστών) κ παραμενουν εκτος κυκλοφοριας δεν μου κανει εντυπωση που δεν επηρρεαστηκε η τιμη ΒΝΒ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά οι ανακοινώσεις της fed για πληθωρισμό σήμερα ή αύριο είναι? Γιατι έχω μπερδευτεί, διαβάζω κάποια άρθρα που αναφέρουν θα κάνει ανακοινώσεις σήμερα και κάποια άρθρα λένε για αύριο. Εκτός και αν κάνει ανακοινώσεις και τις 2 ημέρες 😀  Ο δείκτης τιμών παραγωγού πάντως που ανακοινώθηκε στην Αμερική ήταν υψηλότερος από αυτό που αναμενόταν. Γλέντια θα έχουμε 💸

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, zananiro είπε

Παιδιά οι ανακοινώσεις της fed για πληθωρισμό σήμερα ή αύριο είναι? Γιατι έχω μπερδευτεί, διαβάζω κάποια άρθρα που αναφέρουν θα κάνει ανακοινώσεις σήμερα και κάποια άρθρα λένε για αύριο. Εκτός και αν κάνει ανακοινώσεις και τις 2 ημέρες 😀  Ο δείκτης τιμών παραγωγού πάντως που ανακοινώθηκε στην Αμερική ήταν υψηλότερος από αυτό που αναμενόταν. Γλέντια θα έχουμε 💸

Πόσες ώρες χαμένες έχεις στο να κοιτάζεις τα Fomc meetings , ειδήσεις, προεδρικές ανακοινώσεις, πολέμους κτλ? Τι θα έλεγες για λίγο TA που θα σου δείξει την αλήθεια?

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ήταν απλώς θέμα Τεχνικής Ανάλυσης η πρόβλεψη της κίνησης των κρυπτονομισματων θα ειμασταν όλοι πλούσιοι :lol: .

Φυσικά και πρέπει να λάβεις υπόψιν σου το γενικό οικονομικό και γεωπολιτικό περιβάλλον !  

Γενικά είναι μια χειραγωγησιμη αγορά σε μεγάλο βαθμό δυστυχώς, ετσι  η ΤΑ δεν θα σου δώσει κέρδη εάν δεν μπορέσεις να μαντέψεις έγκαιρα τις κινήσεις της ελίτ που τα χειραγωγεί.

Μόνο σύντομες αρπακτικές κινήσεις με leverage προς τα επάνω σε bull market, και προς τα κάτω shorting σε bear market.

Spot θέσεις βραχυπροθεσμης διάρκειας εβδομάδων, η μηνών (τρίμηνο max) μόνο μετά από μεγάλη πτώση.

Επένδυση ελάχιστων χρημάτων (ψίχουλα) μακροχρόνια (έτος +) μόνο σε ελάχιστα φτηνά σε τιμή project με την ελπίδα να σου κάτσει λαχείο και να πολλαπλασιαστεί η τιμή του. 

Μην ζείτε με αυταπάτες, πλούσιοι όπως γίναν κάποιοι από καθαρή τύχη - συγκυρία στο παρελθόν δεν θα γίνετε, αλλά εάν κάνετε τα παραπάνω θα διατηρήσετε το κεφάλαιό σας και ίσως βγάλετε και ένα καλό συμπληρωματικό μεροκάματο.

#NFA, #DYOR αλλά προσωπικά μετά από ενάμιση χρόνο ενασχόλησης με τα crypto αυτα πιστεύω.

 

Επεξ/σία από molot12
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, molot12 είπε

Αν ήταν απλώς θέμα Τεχνικής Ανάλυσης η πρόβλεψη της κίνησης των κρυπτονομισματων θα ειμασταν όλοι πλούσιοι :lol: .

Φυσικά και πρέπει να λάβεις υπόψιν σου το γενικό οικονομικό και γεωπολιτικό περιβάλλον !  

Γενικά είναι μια χειραγωγησιμη αγορά σε μεγάλο βαθμό δυστυχώς, ετσι  η ΤΑ δεν θα σου δώσει κέρδη εάν δεν μπορέσεις να μαντέψεις έγκαιρα τις κινήσεις της ελίτ που τα χειραγωγεί.

Μόνο σύντομες αρπακτικές κινήσεις με leverage προς τα επάνω σε bull market, και προς τα κάτω shorting σε bear market.

Spot θέσεις βραχυπροθεσμης διάρκειας εβδομάδων, η μηνών (τρίμηνο max) μόνο μετά από μεγάλη πτώση.

Επένδυση ελάχιστων χρημάτων (ψίχουλα) μακροχρόνια (έτος +) μόνο σε ελάχιστα φτηνά σε τιμή project με την ελπίδα να σου κάτσει λαχείο και να πολλαπλασιαστεί η τιμή του. 

Μην ζείτε με αυταπάτες, πλούσιοι όπως γίναν κάποιοι από καθαρή τύχη - συγκυρία στο παρελθόν δεν θα γίνετε, αλλά εάν κάνετε τα παραπάνω θα διατηρήσετε το κεφάλαιό σας και ίσως βγάλετε και ένα καλό συμπληρωματικό μεροκάματο.

#NFA, #DYOR αλλά προσωπικά μετά από ενάμιση χρόνο ενασχόλησης με τα crypto αυτα πιστεύω.

 

Και έχεις δίκιο Κκατ έμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, molot12 είπε

Αν ήταν απλώς θέμα Τεχνικής Ανάλυσης η πρόβλεψη της κίνησης των κρυπτονομισματων θα ειμασταν όλοι πλούσιοι :lol: .

Φυσικά και πρέπει να λάβεις υπόψιν σου το γενικό οικονομικό και γεωπολιτικό περιβάλλον !  

Γενικά είναι μια χειραγωγησιμη αγορά σε μεγάλο βαθμό δυστυχώς, ετσι  η ΤΑ δεν θα σου δώσει κέρδη εάν δεν μπορέσεις να μαντέψεις έγκαιρα τις κινήσεις της ελίτ που τα χειραγωγεί.

Μόνο σύντομες αρπακτικές κινήσεις με leverage προς τα επάνω σε bull market, και προς τα κάτω shorting σε bear market.

Spot θέσεις βραχυπροθεσμης διάρκειας εβδομάδων, η μηνών (τρίμηνο max) μόνο μετά από μεγάλη πτώση.

Επένδυση ελάχιστων χρημάτων (ψίχουλα) μακροχρόνια (έτος +) μόνο σε ελάχιστα φτηνά σε τιμή project με την ελπίδα να σου κάτσει λαχείο και να πολλαπλασιαστεί η τιμή του. 

Μην ζείτε με αυταπάτες, πλούσιοι όπως γίναν κάποιοι από καθαρή τύχη - συγκυρία στο παρελθόν δεν θα γίνετε, αλλά εάν κάνετε τα παραπάνω θα διατηρήσετε το κεφάλαιό σας και ίσως βγάλετε και ένα καλό συμπληρωματικό μεροκάματο.

#NFA, #DYOR αλλά προσωπικά μετά από ενάμιση χρόνο ενασχόλησης με τα crypto αυτα πιστεύω.

 

Όταν traders me πάνω από 15 χρόνια εμπειρια χρησιμοποιούν indicators pou έχω γράψει εγώ

 ή indicators Pou Tous exw kanei custom edit egw και μου κάνουν shout-out , άφησε με να έχω άλλη άποψη για το τι είναι TA Kai to einai algorithm Kai ti script.

Μόλις τώρα, thano888pi είπε

Όταν traders me πάνω από 15 χρόνια εμπειρια χρησιμοποιούν indicators pou έχω γράψει εγώ

 ή indicators Pou Tous exw kanei custom edit egw και μου κάνουν shout-out , άφησε με να έχω άλλη άποψη για το τι είναι TA Kai to einai algorithm Kai ti script.

Trader R , P.C08 , Eric Krown crypto cave ktl.

Oloi exoun xrisimopoihsei kati diko mou eite indicator eite apla ena post. As na ksereis o Trader R poios eimai. Esu efoson akoma talanteuesai GIA to to kanei to TA Kai to kanoun ta nea k fundimentals auto emena mou leei ena pragma. Ta leme SE 5 xronia. Ean eisai sthn agora tha exeis Alli apopsi. Cu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλος ένας  τις Wall Street που μιλά με όρους για να απόδειξει την πολύχρονη εμπειρία του 😂😂😂😂τι πίνετε βρε ?( τώρα θα πεταχτούν μερικοί και θα πούνε ε βρε βλάχο από την πρώτη δημοτικού τα ξέρουμε αυτά 🤣🤣🤣🤣)

Επεξ/σία από slk200gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, thano888pi είπε

Όταν traders me πάνω από 15 χρόνια εμπειρια χρησιμοποιούν indicators pou έχω γράψει εγώ

 ή indicators Pou Tous exw kanei custom edit egw και μου κάνουν shout-out , άφησε με να έχω άλλη άποψη για το τι είναι TA Kai to einai algorithm Kai ti script.

Trader R , P.C08 , Eric Krown crypto cave ktl.

Oloi exoun xrisimopoihsei kati diko mou eite indicator eite apla ena post. As na ksereis o Trader R poios eimai. Esu efoson akoma talanteuesai GIA to to kanei to TA Kai to kanoun ta nea k fundimentals auto emena mou leei ena pragma. Ta leme SE 5 xronia. Ean eisai sthn agora tha exeis Alli apopsi. Cu

Τι να τους κάνεις τους δείκτες όταν το παιχνίδι είναι σικέ ;  Ο δείκτης απλά δείχνει την τάση της αγοράς προσωρινά για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και αλλάζει συνεχώς. Το θέμα είναι ποιος και πώς διαμορφώνετε η τάση up or down !  Προφανώς από ειδήσεις αληθινές και μη, από την πορεία του δολλαρίου και του SP500 , τις κατά καιρούς ανακοινώσεις τις FED κλπ.

Δεν χρειάζεσαι πολύπλοκους δείκτες για να έχεις επιτυχημένο trading, απλά πράγματα πας με το "ρεύμα" είναι ο μόνος τρόπος να επιβιώσεις.  Δεν χρειάζεται απληστία λίγα σε ποσοστό κέρδη κατ επανάληψη (παράφραση της έκφρασης στον ανταρτοπόλεμο "αυτός που χτυπά και φεύγει ...ζει και ξαναχτυπά", στα crypto "αυτός που μπαίνει και βγαίνει σύντομα δίχως να πέσει στην παγίδα της απληστίας ...επιβιώνει και αυξάνει τα κέρδη του).

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...