Προς το περιεχόμενο

Άνοιξε η πλατφόρμα για την επιδότηση €360 για σύνδεση οπτικής ίνας


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την ωρα που αστεγοι πεθενουνε και σπιτια κλεινουνε και μαγαζια το ενα πισωαπταλο βρηκανε λεφτα για ιντερνετ αντι να βοηθησουνε οικονομικα τα νησια που δεινωπαθουνε με τα χοτ σποτ και σε εργα για τους πληγιενταις αποπλημυρες σεισμους η σε οδηκα εργα🤔Δε πεζονται 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βουλγαρία σήμερα Α1/ΜΤΕL 

75MBPS  & tv 185+ channels 13ευρώ/μήνα

200ΜΒPS internet 14ευρώ ανα μήνα σε bulsatcom

 

τιμές χωρίς κουπόνια

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

5usr0Y.jpg

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

 

Οπτική δίνεται; Αν ναι με τι επιτόκιο; Ο θεός μαζί σας....

Δε φτάνει που σπαμάρουν, ας πρόσεχαν τουλάχιστον τις μεταφράσεις ή ας έλεγαν τουλάχιστον ποιας χώρας πρωτεύουσα είναι αυτό ο Ηλίας :D (eliascapitals=Ηλίας Πρωτεύουσες... και γ@μώ)

 

Πάντως, εγώ διατηρώ τις επιφυλάξεις μου ως προς το αν θα μπορέσουμε να αξιοποιήσουμε αυτές τις ταχύτητες. Ξέρω ότι οι περισσότεροι ετοιμαζόμαστε για αγορά τεράστιων δίσκων καθώς το downloading θα πάει σφαίρα. Αυτό που με φοβίζει όμως είναι η static ip που φαντάζομαι θα έρχεται πακέτο με αυτές τις συνδέσεις. Και τι σημαίνει static ip; Πολύ απλά ότι η παρακολούθηση των πακέτων που θα κατεβαίνουν θα είναι πολύ απλή υπόθεση και βλέπω οι διακοπές σύνδεσης και οι εξώδικοι για κατέβασμα πειρατικού περιεχόμενου  να πηγαίνουν σύννεφο, οπότε ετοιμαστείτε για vpn.

Επεξ/σία από micos000
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως ελεγχει καποιος τη διαθεσιμοτητα? Αρκει να εχει ο παροχος του 100αρα ηδη?

 

Επεξ/σία από Argkon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι να γελάει κανείς με τα χάλια αυτής της χώρας στις υποδομές.Εδώ που ζω εγώ στο plzen της Τσεχίας με πάροχο την UPC με καλωδιακό internet έχω download από 500 mbps έως 1000 ανάλογα τι πακέτο θα επιλέξεις με 20 ευρώ τον μήνα για τα χίλια και με δωρεάν παροχή τους 4 πρώτους μήνες.Αυτή η χώρα που λέγετε Ελλάδα έχει πέσει ήδη από το Ζαλογκο απλά δεν έχει τερματιστεί η πτώση της ακόμα.Ελπίδα δεν υπάρχει καμιά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να ηξερα για ποιους ειναι αυτη η επιδοτηση. Ειμαι σε περιοχη με gpon απο hcn με δυνατοτητα μεχρι και 1/1Gbps και φυσικα δεν επιδοτει τιποτα στον Τ.Κ. μου. Να φανταστω αν δεν ερθει το καρτελ στο συγκεκριμενο Τ.Κ. με ftth/fttb, δεν παιρνεις τιποτα; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, Razor333 said:

Ηθελα να ηξερα για ποιους ειναι αυτη η επιδοτηση. Ειμαι σε περιοχη με gpon απο hcn με δυνατοτητα μεχρι και 1/1Gbps και φυσικα δεν επιδοτει τιποτα στον Τ.Κ. μου. Να φανταστω αν δεν ερθει το καρτελ στο συγκεκριμενο Τ.Κ. με ftth/fttb, δεν παιρνεις τιποτα; 

Πέρα από min 100Mbps και δυνατότητα για αναβάθμιση σε 1Gbps, πρέπει να 

"Βασίζεται σε υπηρεσία χονδρικής που διατίθεται με 
τη μορφή χονδρικής Εικονικής Τοπικής Αδεσμοποίητης 
Πρόσβασης (Virtual Local Unbundling - VLU)"

Αν δεν κάνω λάθος, αυτό σημαίνει ότι πρέπει να μπορεί να δώσει υπηρεσίες κι άλλος πάροχος μέσω του συγκεκριμένου δικτύου, πράγμα που δεν γίνεται στην HCN ή στην Inalan...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είχαν βγεί οι περιοχές που θα πάρει κάθε πάροχος  για να περάσει οπτικές στην Αθήνα θυμάμαι μόνο σε 1-2 περιοχές έλεγαν οτι θα έχουν FTTH άρα πάλι στάχτη στα μάτια είναι. Εκτός και αν βάλουν FTTH σε κάνα ξεχασμένο χωριό στου διαόλου τη μάνα. Έχει να πέσει μάσα πάλι με τα 50 εκατομμύρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GRMARIOS είπε

ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΜΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ 

ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ

Συγγνώμη αλλά εδώ γελάω (όχι με σένα). Στο δικό μου σχολείο - δημοτικό - στο Αγρίνιο έχουμε οπτική ίνα αποκλειστικά δική μας. Μετά την οπτική ίνα το χάος. Υπολογιστές με επεξεργαστές s775 και 2GB RAM, απαρχαιωμένο δίκτυο, άσχετος Δντης, χωρίς χρήματα ή τεχνική υποστήριξη κτλ κτλ ....

Απλώς ήθελα κάπου να πω τον πόνο μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stathisp είπε

Συγγνώμη αλλά εδώ γελάω (όχι με σένα). Στο δικό μου σχολείο - δημοτικό - στο Αγρίνιο έχουμε οπτική ίνα αποκλειστικά δική μας. Μετά την οπτική ίνα το χάος. Υπολογιστές με επεξεργαστές s775 και 2GB RAM, απαρχαιωμένο δίκτυο, άσχετος Δντης, χωρίς χρήματα ή τεχνική υποστήριξη κτλ κτλ ....

Απλώς ήθελα κάπου να πω τον πόνο μου.

Εσείς είστε μπροστα. Στο δικό μου είναι ακόμη χειρότερα. Με το ζόρι τρέχουν xp. 1 gb ram παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...