Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Συνεχίζω την εκκαθάριση:

1) Επιμένω με τα βιβλία ECDL, ελπίζοντας να αξιοποιηθούν αντί να πάνε για ανακύκλωση. Τα λυπάμαι, έστω κι αν δεν ξέρω αν μπορούν να είναι χρήσιμα εν έτει 2019 (προς 2020).

xcMb5YLJCrtN8RBC4N8w0BTz4wojXb23CzsdIYjD

MhhiQS93ok4U2KYlcpEKSxyFseD16fX8rKGQnbpl

2) Χαρίζεται το φωτιστικό γραφείου της φωτό. Βαριέμαι να το βγάλω από το κουτί για φωτογράφιση, πάρτε μία τζούρα από εδώ. Όταν μπήκε στην ντουλάπα ήταν απολύτως λειτουργικό. Βαρύ πράγμα, γερό, στιβαρό, αλλά δεν με βόλεψε στο γραφείο μου (που μπροστά του το Τσερνόμπιλ μοιάζει περιποιημένο σαν σαλόνι βίλας στην Εκάλη πριν από σουαρέ) και παροπλίστηκε σύντομα.

p5RTi7inFnlBDEqS-n48hm-hRoWjfPpTRH3umT9_

3) Ένα κουτί με χαζοπράγματα ηλεκτρονικά. Δείτε φωτό:

0MTKXcX5ll-GrchelMzyWRP7aCbljzMtK1h24heN

QAYHki-qT3XQNWK5wtQVrTyMLO-Qw8Jbw9ybnxXs

W07PGL0kpyVELwWVKAIYYh6THy1g6QTyZueifZjE

Ισχύουν ό,τι και στις προηγούμενες καταχωρήσεις μου. Ιδανικά, παραλαμβάνει ένας και μοιράζει σε όποιον άλλον ενδιαφέρεται. Η έλλειψη ελεύθερου χρόνου με αναγκάζει (παρότι δεν μου αρέσει) να επιλέξω τον συμφορουμίτη που θα παραλάβει αν με οποιονδήποτε τρόπο με βολεύει. Συγγνώμη εκ των προτέρων για τα παραπάνω:

- Μνμ εδώ και πμ για ρεζερβέ.

- Νότια προάστια (Νέα Σμύρνη, Καλλιθέα, Π. Φάληρο, Νέος Κόσμος) για ραντεβού έως την Κυριακή (και εφόσον προλάβουμε να συναντηθούμε ως τότε φυσικά).

- Νότια προάστια μετά τις 19.00-19.30 από την επόμενη εβδομάδα Ή βόρεια προάστια (βάση μου το Κεφαλάρι-Κηφισιά) λόγω έδρας εργασίας, σε ώρα που θα κανονίσουμε ώστε να το σκάσω λίγο από το γραφείο.

Καλό βράδυ.

Υ.Σ.: Μόλις θυμήθηκα ότι κατά 95% θα είμαι Μελίσσια το Σάββατο (νωρίς το πρωί) επειδή παίζω μπαλίτσα. Οπότε ίσως βολέψει και εκεί, αλλά ΜΟΝΟ τότε.

Ενδιαφέρομαι για το καλώδιο αν δεν το έχει προλάβει άλλος. Είμαι νότια και εγώ σου στέλνω πμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, dukepapass είπε

Καλησπέρα σε ολους again χαρίζετε κινητο Nokia άψογο δυκαρτο χωρις φορτιστή ,αλλα μονο αθηνα και παραλαβη απο το σπιτι μου. Μπορειτε να στείλετε ολα τα παιδια εντός αττικής και  χωρις σειρά αν ειναι πολοι θα γίνει κλήρωση πρωτα εδω και μετα πμ.(πρεπει να έχετε χαρίσει κατι στο παρελθον )

73546232_10217637693591345_4376925236331806720_o.jpg

Ενδιαφέρομαι και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stelakis1914 είπε

Χαρίζονται ρούχα για αγόρι 12-16 ετών (T-shirts, Polos, hoodies, sweaters κτλ.).  Αν δεν βρεθεί γρήγορα κάποιος ενδιαφερόμενος θα καταλήξουν στην ανακύκλωση. 

Παραλαβή από το σπίτι μου στην Θεσσαλονίκη (Τούμπα). 

Αν είναι σε καλή κατάσταση έχω υπ'όψιν μου μια οικογένεια με αγόρια που θα τα αξιοποιήσει.Στέλνω πμ.

Επίσης,χαρίζεται ένα Linksys WAG354G pstn με το τροφοδοτικό του.Παραλάβη Θεσσαλονίκη κεντρικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, roybatty είπε

Αν είναι σε καλή κατάσταση έχω υπ'όψιν μου μια οικογένεια με αγόρια που θα τα αξιοποιήσει.Στέλνω πμ.

Ναι τα περισσότερα είναι σε πολύ καλή κατάσταση και χαίρομαι που θα αξιοποιηθούν σε κάποια οικογένεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, roybatty είπε

Αν είναι σε καλή κατάσταση έχω υπ'όψιν μου μια οικογένεια με αγόρια που θα τα αξιοποιήσει.Στέλνω πμ.

Επίσης,χαρίζεται ένα Linksys WAG354G pstn με το τροφοδοτικό του.Παραλάβη Θεσσαλονίκη κεντρικά.

Να εκδηλώσω παρακαλώ το ενδιαφέρον μου για το router, είμαι όπως κι εσύ Θεσσαλονίκη, σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Συνεχίζω την εκκαθάριση:

1) Επιμένω με τα βιβλία ECDL, ελπίζοντας να αξιοποιηθούν αντί να πάνε για ανακύκλωση. Τα λυπάμαι, έστω κι αν δεν ξέρω αν μπορούν να είναι χρήσιμα εν έτει 2019 (προς 2020).

xcMb5YLJCrtN8RBC4N8w0BTz4wojXb23CzsdIYjD

MhhiQS93ok4U2KYlcpEKSxyFseD16fX8rKGQnbpl

2) Χαρίζεται το φωτιστικό γραφείου της φωτό. Βαριέμαι να το βγάλω από το κουτί για φωτογράφιση, πάρτε μία τζούρα από εδώ. Όταν μπήκε στην ντουλάπα ήταν απολύτως λειτουργικό. Βαρύ πράγμα, γερό, στιβαρό, αλλά δεν με βόλεψε στο γραφείο μου (που μπροστά του το Τσερνόμπιλ μοιάζει περιποιημένο σαν σαλόνι βίλας στην Εκάλη πριν από σουαρέ) και παροπλίστηκε σύντομα.

p5RTi7inFnlBDEqS-n48hm-hRoWjfPpTRH3umT9_

3) Ένα κουτί με χαζοπράγματα ηλεκτρονικά. Δείτε φωτό:

0MTKXcX5ll-GrchelMzyWRP7aCbljzMtK1h24heN

QAYHki-qT3XQNWK5wtQVrTyMLO-Qw8Jbw9ybnxXs

W07PGL0kpyVELwWVKAIYYh6THy1g6QTyZueifZjE

Ισχύουν ό,τι και στις προηγούμενες καταχωρήσεις μου. Ιδανικά, παραλαμβάνει ένας και μοιράζει σε όποιον άλλον ενδιαφέρεται. Η έλλειψη ελεύθερου χρόνου με αναγκάζει (παρότι δεν μου αρέσει) να επιλέξω τον συμφορουμίτη που θα παραλάβει αν με οποιονδήποτε τρόπο με βολεύει. Συγγνώμη εκ των προτέρων για τα παραπάνω:

- Μνμ εδώ και πμ για ρεζερβέ.

- Νότια προάστια (Νέα Σμύρνη, Καλλιθέα, Π. Φάληρο, Νέος Κόσμος) για ραντεβού έως την Κυριακή (και εφόσον προλάβουμε να συναντηθούμε ως τότε φυσικά).

- Νότια προάστια μετά τις 19.00-19.30 από την επόμενη εβδομάδα Ή βόρεια προάστια (βάση μου το Κεφαλάρι-Κηφισιά) λόγω έδρας εργασίας, σε ώρα που θα κανονίσουμε ώστε να το σκάσω λίγο από το γραφείο.

Καλό βράδυ.

Υ.Σ.: Μόλις θυμήθηκα ότι κατά 95% θα είμαι Μελίσσια το Σάββατο (νωρίς το πρωί) επειδή παίζω μπαλίτσα. Οπότε ίσως βολέψει και εκεί, αλλά ΜΟΝΟ τότε.

 

παρακολουθω το νημα καιρο τωρα για μια pci to ethernet.

μπορειτε να στειλετε θεσσαλονικη με δικα μου εξοδα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jonkyr είπε

Συνεχίζω την εκκαθάριση:

1) Επιμένω με τα βιβλία ECDL, ελπίζοντας να αξιοποιηθούν αντί να πάνε για ανακύκλωση. Τα λυπάμαι, έστω κι αν δεν ξέρω αν μπορούν να είναι χρήσιμα εν έτει 2019 (προς 2020).

xcMb5YLJCrtN8RBC4N8w0BTz4wojXb23CzsdIYjD

MhhiQS93ok4U2KYlcpEKSxyFseD16fX8rKGQnbpl

2) Χαρίζεται το φωτιστικό γραφείου της φωτό. Βαριέμαι να το βγάλω από το κουτί για φωτογράφιση, πάρτε μία τζούρα από εδώ. Όταν μπήκε στην ντουλάπα ήταν απολύτως λειτουργικό. Βαρύ πράγμα, γερό, στιβαρό, αλλά δεν με βόλεψε στο γραφείο μου (που μπροστά του το Τσερνόμπιλ μοιάζει περιποιημένο σαν σαλόνι βίλας στην Εκάλη πριν από σουαρέ) και παροπλίστηκε σύντομα.

p5RTi7inFnlBDEqS-n48hm-hRoWjfPpTRH3umT9_

3) Ένα κουτί με χαζοπράγματα ηλεκτρονικά. Δείτε φωτό:

0MTKXcX5ll-GrchelMzyWRP7aCbljzMtK1h24heN

QAYHki-qT3XQNWK5wtQVrTyMLO-Qw8Jbw9ybnxXs

W07PGL0kpyVELwWVKAIYYh6THy1g6QTyZueifZjE

Ισχύουν ό,τι και στις προηγούμενες καταχωρήσεις μου. Ιδανικά, παραλαμβάνει ένας και μοιράζει σε όποιον άλλον ενδιαφέρεται. Η έλλειψη ελεύθερου χρόνου με αναγκάζει (παρότι δεν μου αρέσει) να επιλέξω τον συμφορουμίτη που θα παραλάβει αν με οποιονδήποτε τρόπο με βολεύει. Συγγνώμη εκ των προτέρων για τα παραπάνω:

- Μνμ εδώ και πμ για ρεζερβέ.

- Νότια προάστια (Νέα Σμύρνη, Καλλιθέα, Π. Φάληρο, Νέος Κόσμος) για ραντεβού έως την Κυριακή (και εφόσον προλάβουμε να συναντηθούμε ως τότε φυσικά).

- Νότια προάστια μετά τις 19.00-19.30 από την επόμενη εβδομάδα Ή βόρεια προάστια (βάση μου το Κεφαλάρι-Κηφισιά) λόγω έδρας εργασίας, σε ώρα που θα κανονίσουμε ώστε να το σκάσω λίγο από το γραφείο.

Καλό βράδυ.

Υ.Σ.: Μόλις θυμήθηκα ότι κατά 95% θα είμαι Μελίσσια το Σάββατο (νωρίς το πρωί) επειδή παίζω μπαλίτσα. Οπότε ίσως βολέψει και εκεί, αλλά ΜΟΝΟ τότε.

Φωτιστικό στον @e-tic, καλώδιο στον @archimidis.

Έχουμε σε εκκρεμότητα βιβλία ECDL, ηλεκτρονικά συμπράγκαλα.

6 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

παρακολουθω το νημα καιρο τωρα για μια pci to ethernet.

μπορειτε να στειλετε θεσσαλονικη με δικα μου εξοδα?

Τώρα τι να σου πω... Δεν έχω χρόνο για στάση στο ταχυδρομείο, τρώω πολλές ώρες στο γραφείο και στις μετακινήσεις, αλλά θα προσπαθήσω να σε βολέψω. Δεν υπόσχομαι, αν στο ενδιάμεσο κάποιος από τριγύρω την ζητήσει, λογικά θα την πάρει κιόλας. Θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ για να σε εξυπηρετήσω, το υπόσχομαι. Η μλκ είναι ότι το πρωί ήμουν στο ταχυδρομείο για άλλη δουλειά, αλλά που να ήξερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

παρακολουθω το νημα καιρο τωρα για μια pci to ethernet.

μπορειτε να στειλετε θεσσαλονικη με δικα μου εξοδα?

έχω μια που κάθεται, αν θυμάμαι καλά της intel .Στείλε πμ να κανονίσουμε να σου τη δώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Αν δεν ζητησει κανεις το φωτιστικο με ενδιαφερει για το γραφειο του γιου μου οταν βρεθουμε για την μπαταρια.

Γεια σας,

Έχω ένα φωτιστικό το οποίο, λειτουργεί μεν, αλλά ακούγεται ένας πολυ χαμηλής έντασης θόρυβος όταν ανάβει, που εμένα προσωπικά με ενοχλεί κ άρα το εχω παροπλισμένο.

Το έχω 5-6 χρόνια αγορασμένο, νομίζω αρχικά λειτουργούσε κανονικά (αλλιώς θα το είχα επιστρέψει) αλλά απ'οταν του άλλαξα λάμπα(μια osram του έχω βάλει), νομίζω εμφανίστηκε ο θόρυβος αυτός.

Δεν έχω πρόχειρη λάμπα να δοκιμάσω να την αλλάξω μήπως είναι εκεί το θέμα, ούτε να το ανοίξω και να ψάξω τί το κάνει θορυβώδες...

Αν κάποιος ενδιαφέρεται, παραλαβή απ' τον χώρο μου (Γκύζη) πρώτα με μήνυμα εδώ κ μετά pm 

 

https://ibb.co/ZM0rrXn
https://ibb.co/XFKHHGS
https://ibb.co/bs6szTy
https://ibb.co/9Wnyb5G

 

Επεξ/σία από Locke_John
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Locke_John είπε

Έχω ένα φωτιστικό το οποίο, λειτουργεί μεν, αλλά ακούγεται ένας πολυ χαμηλής έντασης θόρυβος όταν ανάβει, που εμένα προσωπικά με ενοχλεί κ άρα το εχω παροπλισμένο.

Το έχω 5-6 χρόνια αγορασμένο, νομίζω αρχικά λειτουργούσε κανονικά (αλλιώς θα το είχα επιστρέψει) αλλά απ'οταν του άλλαξα λάμπα(μια osram του έχω βάλει), νομίζω εμφανίστηκε ο θόρυβος αυτός.

Δεν έχω πρόχειρη λάμπα να δοκιμάσω να την αλλάξω μήπως είναι εκεί το θέμα, ούτε να το ανοίξω και να ψάξω τί το κάνει θορυβώδες...

Αν κάποιος ενδιαφέρεται, παραλαβή απ' τον χώρο μου (Γκύζη) πρώτα με μήνυμα εδώ κ μετά pm 

Αν δεν το θέλει ο LLLEFTERIS, το θέλω εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να υπενθυμίσω οτι οσοι εχετε ενδιαφερθεί για το κινητο κανεις δεν εχει στειλει προσωπικό μήνυμα.........πρεπει να τα εχω σε πμ για να μην κάθομαι να ψάχνω ολο το ποστ οταν θα ερθει η ωρα τις κλήρωσης χωρις πμ δεν μετραει η συμμετοχή σας μονο με το μήνυμα εδω.

Επεξ/σία από dukepapass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dukepapass είπε

Να υπενθυμίσω οτι οσοι εχετε ενδιαφερθεί για το κινητο κανεις δεν εχει στειλει προσωπικό μήνυμα.........πρεπει να τα εχω σε πμ για να μην κάθομαι να ψάχνω ολο το ποστ οταν θα ερθει η ωρα τις κλήρωσης χωρις πμ δεν μετραει η συμμετοχή σας μονο με το μήνυμα εδω.

Με ενδιαφερει  εμενα  φιλε  μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα καλωδιάκι που δεν το είχα δει

Mini USB σε 2 USB-A

IMG-20191031-212032.jpg

Και τα υπόλοιπα διαθέσιμα.

USB Type B  (για εκτυπωτή)

IMG-20191027-172413.jpg

3 mini USB (ΟΧΙ micro), 1 Cannon, 1 hp κι ένα πιο κοντό, no name

IMG-20191027-172703.jpg

IMG-20191027-172941.jpg

IMG-20191027-173000.jpg

USB σε στρόγγυλο TurboX (δε γνωρίζω από τι μπορεί να είναι, κάποιο κινητό ίσως;)

IMG-20191027-173040.jpg

Δύο τηλεφωνικά καλώδια, το ένα κλιπ-κλιπ, το άλλο κλιπ-διπολικό(είχα 20 χρόνια να δω τέτοιο)

IMG-20191027-172533.jpg

Υπάρχουν επίσης 3 χειρολαβές από ρολό μιας χρήσης. Ο άξονας είναι 18-19 εκατοστά.

IMG-20191027-173607.jpg

Απλίκα μονή Ε27, λειτουργεί.

IMG-20191024-183202.jpg

Βρέθηκε από λάθος στα χέρια μου συσκευή που είναι τμήμα σετ και από μόνη της είναι άχρηστη. Πρόκειται για το σετ Philips cd180 duo

Εγώ έχω το ακουστικό στα δεξιά με τη βάση του, που συνδέεται μόνο στο ρεύμα για να φορτίζονται οι μπαταρίες (παίρνει ΑΑΑ επαναφορτιζόμενες).

Είναι σε άριστη κατάσταση, αλλά αν δεν βρεθεί ενδιαφερόμενος θα πάει για ανακύκλωση.

689af26516efe5c73ac64504f0a765ad.jpg

Παραλαβή από Αιγάλεω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...