Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή σήμερα βλέπω μία "φασαρία" γύρω από τα λάπτοπ, θα ήθελα να αναφέρω κι εγώ ότι έχω (βρήκα και το μάζεψα) ένα FUJITSU AMILO LI1705 χωρίς μπαταρία, τροφοδοτικό και δίσκο. Όλα τα άλλα είναι πάνω. Δεν γνωρίζω αν λειτουργεί, αλλά σύμφωνα με τον δίσκο είχε Windows 7 Starter από Vista Basic που είχε πριν. Ίσως μπήκαν δοκιμαστικά, αλλά επειδή είναι αδύναμο το σύστημα μάλλον γι' αυτό το έστειλαν. Οπότε, υπάρχει πιθανότητα να λειτουργεί, εκτός αν του προκάλεσα βλάβη προσπαθώντας να το ανοίξω (πέρα από κάτι απειροελάχιστες μικρογρατζουνιές στην οθόνη).

Post εδώ και μετά p.m.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Επειδή σήμερα βλέπω μία "φασαρία" γύρω από τα λάπτοπ, θα ήθελα να αναφέρω κι εγώ ότι έχω (βρήκα και το μάζεψα) ένα FUJITSU AMILO LI1705 χωρίς μπαταρία, τροφοδοτικό και δίσκο. Όλα τα άλλα είναι πάνω. Δεν γνωρίζω αν λειτουργεί, αλλά σύμφωνα με τον δίσκο είχε Windows 7 Starter από Vista Basic που είχε πριν. Ίσως μπήκαν δοκιμαστικά, αλλά επειδή είναι αδύναμο το σύστημα μάλλον γι' αυτό το έστειλαν. Οπότε, υπάρχει πιθανότητα να λειτουργεί, εκτός αν του προκάλεσα βλάβη προσπαθώντας να το ανοίξω (πέρα από κάτι απειροελάχιστες μικρογρατζουνιές στην οθόνη).

Στελνω μνμ.Στο ανοιγμα ειχε κανενα...κρακ?

Επεξ/σία από Crybal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, Crybal είπε

Στελνω μνμ.Στο ανοιγμα ειχε κανενα...κρακ?

Έχει περάσει καιρός δε θυμάμαι. Έστειλα π.μ.

Επίσης, έχω κι ένα Dell Inspiron 8200 με μπαταρία σε παρόμοια και καλύτερη κατάσταση με το πάνω. Τα φύλαγα μήπως πάρω τις οθόνες τους και τις κάνω monitor, καθώς δεν έχω και μεγάλη οικονομική άνεση για να αγοράσω κάποιο έστω και μεταχειρισμένο, αλλά η μόντα αυτή θα κόστιζε στο καθένα όσο 2 κανονικά monitor (25-30€). 

Post εδώ και μετά p.m.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gms31 είπε

Θα ηθελα να ευχαριστήσω και  δημοσιος τον Tsiv για το frame Του laptop

Δικο μου ηταν. ^_^

 

Και γω απο αλλον το ειχα παρει. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολογιστής παλιός, όταν λέμε παλιός ,μιλάμε με τα gold plate, δεν θυμάμαι χαρακτηριστικά , και το έχω στην άκρη ,ούτε χρόνο να ασχοληθώ. Αντίστοιχη μητρική με αυτή αν θυμάμαι καλά ήταν. Θα δώσω μαζί και 2 σκληρούς δίσκους IDE άγνωστη λειτουργία.

Παραλαβή μόνο κοντά στο χώρο μου. - Θεσσαλονίκη.

45.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, AccountSaver είπε

Υπολογιστής παλιός, όταν λέμε παλιός ,μιλάμε με τα gold plate, δεν θυμάμαι χαρακτηριστικά , και το έχω στην άκρη ,ούτε χρόνο να ασχοληθώ. Αντίστοιχη μητρική με αυτή αν θυμάμαι καλά ήταν. Θα δώσω μαζί και 2 σκληρούς δίσκους IDE άγνωστη λειτουργία.

Παραλαβή μόνο κοντά στο χώρο μου. - Θεσσαλονίκη.

45.jpg

\Γεια σου φίλε μου . Με ενδιαφέρουν . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Έχει περάσει καιρός δε θυμάμαι. Έστειλα π.μ.

Επίσης, έχω κι ένα Dell Inspiron 8200 με μπαταρία σε παρόμοια και καλύτερη κατάσταση με το πάνω. Τα φύλαγα μήπως πάρω τις οθόνες τους και τις κάνω monitor, καθώς δεν έχω και μεγάλη οικονομική άνεση για να αγοράσω κάποιο έστω και μεταχειρισμένο, αλλά η μόντα αυτή θα κόστιζε στο καθένα όσο 2 κανονικά monitor (25-30€). 

αν υπαρχει ενδιαφερομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε ολους again χαρίζετε κινητο Nokia άψογο δυκαρτο χωρις φορτιστή ,αλλα μονο αθηνα και παραλαβη απο το σπιτι μου. Μπορειτε να στείλετε ολα τα παιδια εντός αττικής και  χωρις σειρά αν ειναι πολοι θα γίνει κλήρωση πρωτα εδω και μετα πμ.(πρεπει να έχετε χαρίσει κατι στο παρελθον )

 

73546232_10217637693591345_4376925236331806720_o.jpg

Επεξ/σία από dukepapass
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανανεωση... 31/10/19

Χαρίζονται

1. DVD ROM LITE ON SOHD-16P9SV (IDE) άγνωστη λειτουργική κατάσταση
2.SONY DVD ROM CRX300A (IDE) άγνωστη λειτουργική κατάσταση
3.ASUS 1814BLT (SATA) ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΣΑ-ΕΞΩ ΤΟΥ TRAY-EXEI ΧΑΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΤΟΥ TRAY άγνωστη λειτουργική κατάσταση
4.ASUS1608P2S (IDE) ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΣΑ-ΕΞΩ ΤΟΥ TRAY άγνωστη λειτουργική κατάσταση

1227787677_abc__20191030_201436(Small).jpg.2df02382802032cb49fa3add8388b3bd.jpg

 

HANDS FREE SONY ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ Κ700

0019755_MTRL5116-1_600.jpeg.5980fb2c9ddf812fa31d32bcf13ae87e.jpeg

 

Logitech QuickCam Messenger

41SF57VBJ6L._SX425_.jpg.1b9295ab9345e0eb92087cac078ae46e.jpg

 

 

Ποτήρια κρασιου γευσιγνωσίας αλλά και κολονάτα απο γυαλί ή κρυσταλλίνη.Δεν υπάρχουν σετ,ειναι σκορπια απο διαφορες αγορές ή εκδηλώσεις. Να σημειωσω.Ενδέχεται κάποια να έχουν κάποια κατασκευαστικά ελαττώματα ή λανθασμένες μικρές γραμμές ογκομέρτησης. @Locke_John

Βαση φορτισης για Playstation (δεν ειναι δικια μου και δεν ξερω εαν λειτουργει) @DrLo

Walkman sony.To ανοιξα να το φτιαξω γιατι επαιζε αργα και με διακοπες...δεν το ξανακλεισα ποτε!

walkman.jpg.b0fe0539a16094d2f559993b79a420ea.jpg

Κινητο Sansung Α5 2015 (μη χαιρεστε..)...βανδαλισμενο μετά από πτώση σε νερό. Οθόνη καταστράφηκε (την κατέστρεψα δηλ) ,μπαταρια δεν υπάρχει,το κάτω module που εχει τα hard keys μαλλον είναi χαλασμένο.Υπάρχει η πλακετα και το πίσω μέρος.

Μνημες λαπτοπ   Εφυγαν @polog40

DDR1/256 > 2TEM

DDR2/256 > 3TEM

DDR2/512 > 5TEM

Mνημες PC @Fat_Gaming

DDR1/256 > 3ΤΕΜ

* 5τμχ  μετασχηματιστες 9v-200mA

HANDSFREE,πιθανότατα απο (αρχαίο) Ericsson σειρα 2xx ή 3xx

180561173_OPC_20190928_125643(Small).jpg.3007a1e3412add8d983a84dbd352dd39.jpg

Web camera creative pd1000 @Doubt

*Καμερα για παλια κινητα ΝΟΚΙΑ μοντελο HS-1Cv @barbariangr

hs-1c.jpg.d35cf37dd8059ef4e635e726043afcf0.jpg

Παλιές καρτες γραφικών @Fat_Gaming

1.AGP creative ct6930

2.Καρτα τηλεορασης pci vs-ltv883rf

3.Καρτα γραφικων agp TNT2 m64 32mb

(αγνωστη κατασταση όλων)

Χειριστηριο παιχνιδιων (προσοχη! Η σύνδεση ειναι gameport)

CPU AMD για LAPTOP
2 TEM. TMDTL64HAXSDM http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Turion 64 X2 Mobile technology TL-64 - TMDTL64HAX5DM.html

Παλιό μοντεμακι pci

MODEM PCI ΠΑΛΙΟ

ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΟ (ΠΑΛΙΟ-ΦΤΗΝΟ!!-ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΟ) @Doubt

Tablet turbox Breeze IV kai W768.Ειναι ψιλοβανδαλισμενα.Δεν εχουν μπαταριες και το 768 εχει σπασμενη οθονη.(χωρις φορτιστες)

Όλα τα παραπάνω είναι σε άγνωστη λειτουργική κατάσταση

Θα προτιμηθούν μέλη που έχουν γενικότερα συμμετοχή στο φορουμ και έχουν χαρισει αντικείμενα. Επίσης θα προτιμούσα να τα πάρουν περισσότεροι από ένας και άτομα που πιθανότατα να τα χρησιμοποιήσουν. Εχω το δικαίωμα να επιλέξω σε ποιον θα δώσω ειδικά εαν παλαιότερα εχω παρει κάτι απο αυτόν.Αποστολές δεν κάνω. Αλεξιπτωτιστές αποκλείονται.Παραλαβές απογεύματα από Ν. Σμύρνη, βράδια νωρίς και αργίες από Κυψέλη/Γαλάτσι.

Post εδω και υστερα πμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2019 στις 12:23 ΜΜ, Sugarpuffiepixie είπε

Καλημέρα σε όλους, υπάρχουν 4  3μηνες συνδρομές για το Spotify Premium Family, βασική προϋπόθεση να μπορείτε να αλλάξετε τη διεύθυνσή σας σε αυτή του Family. 

Όποιος ενδιαφέρεται ΠΜ!

3 ακόμα συνδρομές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαρίζονται ρούχα για αγόρι 12-16 ετών (T-shirts, Polos, hoodies, sweaters κτλ.).  Αν δεν βρεθεί γρήγορα κάποιος ενδιαφερόμενος θα καταλήξουν στην ανακύκλωση. 

Παραλαβή από το σπίτι μου στην Θεσσαλονίκη (Τούμπα). 

Επεξ/σία από stelakis1914
ΔΟΘΗΚΑΝ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...