Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/3/2020 στις 10:27 ΠΜ, georgeDC είπε

Καλημέρα. Χαρίζονται 10 προπολεμικά laptop (γενιά xp ίσως και παλαιότερα) χωρίς τις ram και τους δίσκους τους. Η χάρτινη κούτα δεν περιλαμβάνεται.

Άγνωστη λειτουργικότητα, κάποια νομίζω λειτουργούν απλά είναι παλιά.

Παραλαβή από τον χώρο μου, Αθήνα κέντρο.

IMG_20200313_154217.jpg

Με ενδιαφέρον και εμένα αν υπάρχουν ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαρίζονται 4 lanyard, ένα βραχιολάκιλαστιχένιο με μεταλλικό σήμα nike, ένα power balance, κεφάλι κούκλας που χρησμιποιούνταν ως διακοσμητικό μολυβιού και ένα ρολόι (του λείπει το τζάμι).

(το χαϊμαλί στη φωτό δόθηκε ήδη)

Παραλαβή Γαλάτσι άμεσα, ή Μαρούσι/Κεντρο από ΣΚ. 

rsz_dscf7843.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναπροωθώ τα λαπτοπς.Κρατησα το πρωτο που μου επαιξε και δεν δοκιμασα ιδιαιτερα τα υπολοιπα.Απλα εβαλα φορτιστη (για οποιο ειχα) και αφου δεν αναψαν ,δεν ασχοληθηκα παραπάνω.Σε πεντε εαν θυμαμαι καλα λειπουν οι οθονες.

Παραλαβή ολα μαζι για οποιον ενδιαφερεται απο Κυψελη.

IMG_20200313_154217.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Crybal είπε

Επαναπροωθώ τα λαπτοπς.Κρατησα το πρωτο που μου επαιξε και δεν δοκιμασα ιδιαιτερα τα υπολοιπα.Απλα εβαλα φορτιστη (για οποιο ειχα) και αφου δεν αναψαν ,δεν ασχοληθηκα παραπάνω.Σε πεντε εαν θυμαμαι καλα λειπουν οι οθονες.

Παραλαβή ολα μαζι για οποιον ενδιαφερεται απο Κυψελη.

IMG_20200313_154217.jpg

Καλημέρα εκδηλώνω ενδιαφέρον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, haris_216 είπε

Με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας έφαγα μία φλασιά και μία φρίκη με το σενάριο να τα...κακαρώσω και να μου κατεβάζει καντήλια η σύζυγος όταν ανακαλύψει πόση δουλειά θα πρέπει να κάνει σε γκαράζ και αποθήκη για να τα καθαρίσει από αυτά που όλες οι γυναίκες θεωρούν άχρηστα ;)

Στα πλαίσια λοιπόν της προσπάθειάς μου να της αφήσω όσο λιγότερα γίνεται μπας και μου κάνει κάνα...κόλυβο, δίνω τρεις οθόνες που έχω να κάθονται.

Είναι οι:

TEAC S1902D (Δεν ανάβει καν το λεντάκι της. Ίσως να είναι easy fix, ίσως και όχι. Δεν το έψαξα ποτέ). Επίσης έχει και μία γρατζουνιά στη μέση περίπου της οθόνης (φωτό)

ACER AL1717 (Λειτουργική. Μάλιστα τεσταρίστηκε σήμερα και όλα ήταν οκ. Βέβαια το τεστ δεν διήρκησε ώρες και άρα δεν ξέρω αν μετά από πχ 3-4 ώρες κάνει τίποτα κουλά). ΔΟΘΗΚΕ georgios65

DELL E178FPv (Έχει θέμα. Αναμμένη δεν δείχνει τίποτε. Αν τη σβήσεις από το κουμπί και την ανάψεις, για 1-2 δευτερόλεπτα δείχνει το desktop, αν και με μειωμένη φωτεινότητα, και μετά ξανασβήνει. Αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί, καλώς να ορίσει). ΔΟΘΗΚΕ @sotos 1

Για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω (διατήρηση της συζυγικής ισορροπίας σε ένα χ επίπεδο) θέλω να φύγουν άμεσα, αφού τώρα είναι μες τη μέση. Αν λοιπόν κάποιος τις θέλει (μία δύο ή όλες) θα πρέπει να περάσει σχετικά γρήγορα (μέχρι Τετάρτη ή Πέμπτη το αργότερο) καθώς μετά θα πάνε να συναντήσουν αυτούς που δεν καταλαβαίνουν από ιούς και καραντίνες (aka παλιατζήδες).

Για την τάξη, πρώτα εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ και μετά pm για τα ρέστα.

Παραλαβή από Νέα Σμύρνη

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Οι δύο οθόνες έφυγαν σε georgios65 και sotos 1. Ευγενέστατοι στην επικοινωνία και ταχύτατοι αλλά και συνεπείς στο ραντεβού μας. Τους ευχαριστώ και τους δύο κι ελπίζω να τους φανούν χρήσιμες οι οθόνες.

Πλέον μένει μόνο η TEAC, αν ενδιαφέρεται κάποιος για τον όποιο πειραματισμό ή επισκευή.

Την κρατάω μέχρι Πέμπτη πρωί και μετά......;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαριζεται   απο  φιλο   το  ειδικο   πολυμηχανημα   hp scanjet 7000nx  το   οποιο   ηταν  λειτουργικο  μεχρι   πριν   δυο   χρονια

που   αποθηκευτηκε.

Ηταν   πανακριβο   οταν αγοραστηκε. (4,000  ευρω  συν...)

spacer.png

Παραλαβη   ΜΟΝΟΝ   πισω   απο  το   εφετειο   εφοσον   ερθετε   με   αυτοκινητο  γιατι   ειναι   μεγαλο   και  βαρυ.

Ποσταρετε   πρωτα   εδω   και   κατοπιν   στειλτε   ΠΜ.

 

ΔΟΘΗΚΕ!

Επεξ/σία από tigergreg
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, giannis_al είπε

Χαρίζονται 4 lanyard, ένα βραχιολάκιλαστιχένιο με μεταλλικό σήμα nike, ένα power balance, κεφάλι κούκλας που χρησμιποιούνταν ως διακοσμητικό μολυβιού και ένα ρολόι (του λείπει το τζάμι).

(το χαϊμαλί στη φωτό δόθηκε ήδη)

Παραλαβή Γαλάτσι άμεσα, ή Μαρούσι/Κεντρο από ΣΚ. 

rsz_dscf7843.jpg

Παρέλαβα κι ευχαριστώ θερμά.

Καλή δύναμη σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, tigergreg είπε

Χαριζεται   απο  φιλο   το  ειδικο   πολυμηχανημα   hp scanjet 7000nx  το   οποιο   ηταν  λειτουργικο  μεχρι   πριν   δυο   χρονια

που   αποθηκευτηκε.

Ηταν   πανακριβο   οταν αγοραστηκε. (4,000  ευρω  συν...)

spacer.png

Παραλαβη   ΜΟΝΟΝ   πισω   απο  το   εφετειο   εφοσον   ερθετε   με   αυτοκινητο  γιατι   ειναι   μεγαλο   και  βαρυ.

Ποσταρετε   πρωτα   εδω   και   κατοπιν   στειλτε   ΠΜ.

Καλησπέρα,

με ενδιαφέρει αν είναι ακόμα διαθέσιμο ...

Ευχαριστώ,

Φ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Crybal είπε

Επαναπροωθώ τα λαπτοπς.Κρατησα το πρωτο που μου επαιξε και δεν δοκιμασα ιδιαιτερα τα υπολοιπα.Απλα εβαλα φορτιστη (για οποιο ειχα) και αφου δεν αναψαν ,δεν ασχοληθηκα παραπάνω.Σε πεντε εαν θυμαμαι καλα λειπουν οι οθονες.

Παραλαβή ολα μαζι για οποιον ενδιαφερεται απο Κυψελη.

IMG_20200313_154217.jpg

Με ενδιαφέρουν και εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2020 στις 9:20 ΠΜ, Crybal είπε

Επαναπροωθώ τα λαπτοπς.Κρατησα το πρωτο που μου επαιξε και δεν δοκιμασα ιδιαιτερα τα υπολοιπα.Απλα εβαλα φορτιστη (για οποιο ειχα) και αφου δεν αναψαν ,δεν ασχοληθηκα παραπάνω.Σε πεντε εαν θυμαμαι καλα λειπουν οι οθονες.

Παραλαβή ολα μαζι για οποιον ενδιαφερεται απο Κυψελη.

IMG_20200313_154217.jpg

Δηλώνω ενδιαφέρον είχα ζητήσει και από το αρχικό πόστ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...