Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαρίζεται

η παρακάτω κάρτα γραφικών (GeForce 8800GT)

την είχα πάρει από άλλο παιδί από το thread αυτό πριν κάποια χρόνια, έκανε τη δουλειά της για κάμποσο καιρό μέχρι που μπήκε σε αχρηστία/ντουλάπι.

Μεχρι όταν την έβγαλα λειτοργούσε κανονικά. Από όταν μπήκε ντουλάπι και μετά ... ποιός ξέρει.

IMG-20200725-162847-resized.jpg

Παράδοση, όπως πάντα,

- ωρες γραφείου από τη δουλειά μου (Μαρούσι κοντά στο δαχτυλίδι - απλά μου λέτε από πριν για να τα πάρω μαζί μου) 

- ΣΚ ή αργά το απόγευμα (μετά τη δουλειά από Λ. Αθηνών κοντά στα ΤΕΙ Αθηνών)

- ή αν βολευει περνάω κάποιο σημείο περνάω και σας τα αφήνω στο γύρισμα από τη δουλειά  

-

Αν υπάρξουν πάνω από ένας ενδιαφερόμενοι θα ακολυθηθούν ΑΔΙΑΦΑΝΕΙΣ διαδικασίες ή/και κλήρωση 

(στείλτε και PM)

Επεξ/σία από DrLo
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, DrLo είπε

Χαρίζεται

η παρακάτω κάρτα γραφικών (GeForce 8800GT)

την είχα πάρει από άλλο παιδί από το thread αυτό πριν κάποια χρόνια, έκανε τη δουλειά της για κάμποσο καιρό μέχρι που μπήκε σε αχρηστία/ντουλάπι.

Μεχρι όταν την έβγαλα λειτοργούσε κανονικά. Από όταν μπήκε ντουλάπι και μετά ... ποιός ξέρει.

IMG-20200725-162847-resized.jpg

Παράδοση, όπως πάντα,

- ωρες γραφείου από τη δουλειά μου (Μαρούσι κοντά στο δαχτυλίδι - απλά μου λέτε από πριν για να τα πάρω μαζί μου) 

- ΣΚ ή αργά το απόγευμα (μετά τη δουλειά από Λ. Αθηνών κοντά στα ΤΕΙ Αθηνών)

- ή αν βολευει περνάω κάποιο σημείο περνάω και σας τα αφήνω στο γύρισμα από τη δουλειά  

-

Αν υπάρξουν πάνω από ένας ενδιαφερόμενοι θα ακολυθηθούν ΑΔΙΑΦΑΝΕΙΣ διαδικασίες ή/και κλήρωση.

Ενδιαφέρομαι, αν γίνει κλήρωση δηλώνω συμετοχή, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, teledomenet είπε

Ενδιαφέρομαι, αν γίνει κλήρωση δηλώνω συμετοχή, ευχαριστώ.

Κλήρωση κ εγω

42 λεπτά πριν, DrLo είπε

Χαρίζεται

η παρακάτω κάρτα γραφικών (GeForce 8800GT)

την είχα πάρει από άλλο παιδί από το thread αυτό πριν κάποια χρόνια, έκανε τη δουλειά της για κάμποσο καιρό μέχρι που μπήκε σε αχρηστία/ντουλάπι.

Μεχρι όταν την έβγαλα λειτοργούσε κανονικά. Από όταν μπήκε ντουλάπι και μετά ... ποιός ξέρει.

IMG-20200725-162847-resized.jpg

Παράδοση, όπως πάντα,

- ωρες γραφείου από τη δουλειά μου (Μαρούσι κοντά στο δαχτυλίδι - απλά μου λέτε από πριν για να τα πάρω μαζί μου) 

- ΣΚ ή αργά το απόγευμα (μετά τη δουλειά από Λ. Αθηνών κοντά στα ΤΕΙ Αθηνών)

- ή αν βολευει περνάω κάποιο σημείο περνάω και σας τα αφήνω στο γύρισμα από τη δουλειά  

-

Αν υπάρξουν πάνω από ένας ενδιαφερόμενοι θα ακολυθηθούν ΑΔΙΑΦΑΝΕΙΣ διαδικασίες ή/και κλήρωση 

(στείλτε και PM)

Ενδιαφέρομαι κ γω καλησπέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Tenshi είπε

Καλησπέρα.

Χαρίζω ξύλινο γραφείο 106x60x72.Μένω σε mancave και δέν έχω χώρο, οπότε το δίνω.

Βίδες/καβίλιες είναι στην θέση τους.Με ένα flat κατσαβίδι το έχετε συναρμολογήσει σε 10'.

Παραλαβή απο τον χώρο μου, Αιγάλεω-Λιούμη,κοντά στα ΤΕΙ.

20200724_191702.jpg

καλησπερα, αν αποσυναρμολογειτε δηλωνω ενδιαφερον.. χρειαζομαι ενα γραφειο για την γυναικα μου και δυστηχως δεν εχω να παρω. Αν τυχει και δεν το παρει ο προηγουμενος που χει δηλωσει ενδιαφερον πειτε μου παρακαλω!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίζω μητρική με επεξεργαστή i3 3ης γενιάς (αν δεν κάνω λάθος) από λάπτοπ, λειτουργικότατη, καθώς και την μπαταρία του λάπτοπ. Βάλτε RAM και έναν δίσκο και είστε ready.

Ήταν από ένα Turbo-X X300 με S/N: 20130702678 (το αναφέρω για drivers που πιθανώς χρειαστούν) που έπαιρνε ρεύμα 19V κ' 3.42A. Το λάπτοπ στο οποίο ήταν είχε χαλασμένο πληκτρολόγιο, το σασί ήταν διαλυμένο και τελικά κάηκε και η οθόνη οπότε σκέφτηκα να κρατήσω την μητρική και να της φτιάξω κουτάκι και να την κάνω mini server, πιθανά με κανένα Pi-Hole κλπ, αλλά τελικά τσίμπησα ένα Dell SFF κάποια στιγμή και βόλεψε καλύτερα.

Παραλαβή αποκλειστικά και μόνο από τον χώρο μου στο Ηράκλειο Αττικής.

 

115905303_572246473467171_777839868194668644_n.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, f2bnp είπε

Χαρίζω μητρική με επεξεργαστή i3 3ης γενιάς (αν δεν κάνω λάθος) από λάπτοπ, λειτουργικότατη, καθώς και την μπαταρία του λάπτοπ. Βάλτε RAM και έναν δίσκο και είστε ready.

Ήταν από ένα Turbo-X X300 με S/N: 20130702678 (το αναφέρω για drivers που πιθανώς χρειαστούν) που έπαιρνε ρεύμα 19V κ' 3.42A. Το λάπτοπ στο οποίο ήταν είχε χαλασμένο πληκτρολόγιο, το σασί ήταν διαλυμένο και τελικά κάηκε και η οθόνη οπότε σκέφτηκα να κρατήσω την μητρική και να της φτιάξω κουτάκι και να την κάνω mini server, πιθανά με κανένα Pi-Hole κλπ, αλλά τελικά τσίμπησα ένα Dell SFF κάποια στιγμή και βόλεψε καλύτερα.

Παραλαβή αποκλειστικά και μόνο από τον χώρο μου στο Ηράκλειο Αττικής.

115905303_572246473467171_777839868194668644_n.jpg

΄Καλησπέρα.Έχω ένα turboX λαπτοπ 10ετίας περίπου το οποίο έχει πρόβλημα στο διακόπτη on - of (σπασμένο) και το πλαίσιο δεν έχει παρόμοιο για αντικατάσταση.Αν το δικό σου δεν έχει πρόβλημα και μπορούσες να ανεβάσεις μία φωτογραφία να το δω ώστε να μη το παίρνω τζάμπα , και δεν το θέλει κάποιος άλλος θα το ήθελα μήπως ταιριάζει στο δικό μου.

Για παραλαβή δεν υπάρχει πρόβλημα είμαι κοντά Γέρακα μένω.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, f2bnp said:

Χαρίζω μητρική με επεξεργαστή i3 3ης γενιάς (αν δεν κάνω λάθος) από λάπτοπ, λειτουργικότατη, καθώς και την μπαταρία του λάπτοπ. Βάλτε RAM και έναν δίσκο και είστε ready.

Ήταν από ένα Turbo-X X300 με S/N: 20130702678 (το αναφέρω για drivers που πιθανώς χρειαστούν) που έπαιρνε ρεύμα 19V κ' 3.42A. Το λάπτοπ στο οποίο ήταν είχε χαλασμένο πληκτρολόγιο, το σασί ήταν διαλυμένο και τελικά κάηκε και η οθόνη οπότε σκέφτηκα να κρατήσω την μητρική και να της φτιάξω κουτάκι και να την κάνω mini server, πιθανά με κανένα Pi-Hole κλπ, αλλά τελικά τσίμπησα ένα Dell SFF κάποια στιγμή και βόλεψε καλύτερα.

Παραλαβή αποκλειστικά και μόνο από τον χώρο μου στο Ηράκλειο Αττικής.

115905303_572246473467171_777839868194668644_n.jpg

Αν δεν κάνει στον papoys1, με ενδιαφέρει κι εμένα.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, f2bnp είπε

Χαρίζω μητρική με επεξεργαστή i3 3ης γενιάς (αν δεν κάνω λάθος) από λάπτοπ, λειτουργικότατη, καθώς και την μπαταρία του λάπτοπ. Βάλτε RAM και έναν δίσκο και είστε ready.

Ήταν από ένα Turbo-X X300 με S/N: 20130702678 (το αναφέρω για drivers που πιθανώς χρειαστούν) που έπαιρνε ρεύμα 19V κ' 3.42A. Το λάπτοπ στο οποίο ήταν είχε χαλασμένο πληκτρολόγιο, το σασί ήταν διαλυμένο και τελικά κάηκε και η οθόνη οπότε σκέφτηκα να κρατήσω την μητρική και να της φτιάξω κουτάκι και να την κάνω mini server, πιθανά με κανένα Pi-Hole κλπ, αλλά τελικά τσίμπησα ένα Dell SFF κάποια στιγμή και βόλεψε καλύτερα.

Παραλαβή αποκλειστικά και μόνο από τον χώρο μου στο Ηράκλειο Αττικής.

115905303_572246473467171_777839868194668644_n.jpg

Θα με ενδιεφερε! πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, papoys1 είπε

΄Καλησπέρα.Έχω ένα turboX λαπτοπ 10ετίας περίπου το οποίο έχει πρόβλημα στο διακόπτη on - of (σπασμένο) και το πλαίσιο δεν έχει παρόμοιο για αντικατάσταση.Αν το δικό σου δεν έχει πρόβλημα και μπορούσες να ανεβάσεις μία φωτογραφία να το δω ώστε να μη το παίρνω τζάμπα , και δεν το θέλει κάποιος άλλος θα το ήθελα μήπως ταιριάζει στο δικό μου.

Για παραλαβή δεν υπάρχει πρόβλημα είμαι κοντά Γέρακα μένω.

Δεν πολυκατάλαβα τι θες ακριβώς. Αυτά που έχω είναι τα εικονιζόμενα. Τα υπόλοιπα κομμάτια έχουν πεταχτεί προ πολλού δυστυχώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, f2bnp είπε

Δεν πολυκατάλαβα τι θες ακριβώς. Αυτά που έχω είναι τα εικονιζόμενα. Τα υπόλοιπα κομμάτια έχουν πεταχτεί προ πολλού δυστυχώς!

Νόμιζα ότι έχεις και τα πλήκτρα.Εμένα έχει σπάσει το πλήκτρο που πατάς και ανοίγει και το ψιλοκόλησα με λοκο.Οπότε αν το πέταξες και έχεις κρατήσεις μόνο πλακέτα δεν τίθεται θέμα.Θεωρησέ το άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάζω τα εικονιζόμενα.

IMG-20200725-182407.jpg

Το GPS είχε ανοιχτεί πριν κάτι χρόνια τελευταία φορά και άνοιγε. Πέρα από αυτό δε ξέρω τι κάνει όμως. Χωρίς καλώδιο

Η κάρτα δικτύου δουλεύει (τελευταία φορά είχε δοκιμαστεί πριν 3-4 μήνες)

 

Επίσης δίνω και ένα καθαριστικό για κεφαλές epson, συγκεκριμένα αυτό εδώ, έχουν μείνει περίπου τα 3/4 του υγρού το οποίο κάνει για αρκετές πλύσεις.

 

edit: Επανέρχομαι για το GPS. Το σύνδεσα σε έναν φορτιστή και άνοιξε κανονικά. Δεν το έβγαλα έξω για να δοκιμάσω αν πιάνει δορυφόρους, αλλά δε νομίζω να έχει θέμα. Το μόνο που έχει είναι ότι λείπει ο διακόπτης on/off και πρέπει να μπει κάτι μυτερό για να κλείσει η συσκευή. Μικρό το κακό όμως, γιατί μόλις συνδεθεί με το καλώδιο η συσκευή ανοίγει, και η μπαταρία δε νομίζω ότι θα κρατάει 8 χρόνια μετα (είναι του 2012) άρα θα σβήνει με το που αποσυνδέεται.

Επεξ/σία από thodoris1985
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Tenshi είπε

Καλησπέρα.

Χαρίζω ξύλινο γραφείο 106x60x72.Μένω σε mancave και δέν έχω χώρο, οπότε το δίνω.

Βίδες/καβίλιες είναι στην θέση τους.Με ένα flat κατσαβίδι το έχετε συναρμολογήσει σε 10'.

Παραλαβή απο τον χώρο μου, Αιγάλεω-Λιούμη,κοντά στα ΤΕΙ.

20200724_191702.jpg

Ευχαριστώ τον @Tenshi για το γραφείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαριζονται τα παρακάτω:

Εκπτυπωτης ΗP F4280.Δεν εχει μετασχηματιστη,αγνωστη λειτουργικη κατάσταση

553653592_4280OCIMG_20200720_190607_DRO(Phone).jpg.5d7e5aaa570ddf2101eaae9a56cc61f1.jpg

 

DVD player SILVERCREST KH6778 .Αγνωστη λειτουργικη κατάσταση.Ισως καπου βρω το χειριστήριο του (παιζεται)

1888813214_dvdOCIMG_20200720_190503_DRO(Phone).jpg.d0da5589e831218368cdc553bb51e341.jpg

 

Satellite receiver  GI - T/S 870 CRCI Xpeed Αγνωστη λειτουργικη κατάσταση.Πιθανότατα να βρεθει και το χειριστηριο του

1772996754_sat(Phone).jpg.5ed8b99e9a981a1bc7200b7cae029713.jpg

 

Παραλαβη απο Νεα Σμυρνη ή Δαφνη απογευματα 4-6 κατόπιν συνεννόησης το αργότερο μέχρι Τεταρτη 29 Ιουλίου.Εχουν μπει για δωσιμο και αλλου οποτε δεν υπαρχουν προτεραιότητες

Επεξ/σία από Crybal
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DrLo είπε

Χαρίζεται

η παρακάτω κάρτα γραφικών (GeForce 8800GT)

την είχα πάρει από άλλο παιδί από το thread αυτό πριν κάποια χρόνια, έκανε τη δουλειά της για κάμποσο καιρό μέχρι που μπήκε σε αχρηστία/ντουλάπι.

Μεχρι όταν την έβγαλα λειτοργούσε κανονικά. Από όταν μπήκε ντουλάπι και μετά ... ποιός ξέρει.

IMG-20200725-162847-resized.jpg

Παράδοση, όπως πάντα,

- ωρες γραφείου από τη δουλειά μου (Μαρούσι κοντά στο δαχτυλίδι - απλά μου λέτε από πριν για να τα πάρω μαζί μου) 

- ΣΚ ή αργά το απόγευμα (μετά τη δουλειά από Λ. Αθηνών κοντά στα ΤΕΙ Αθηνών)

- ή αν βολευει περνάω κάποιο σημείο περνάω και σας τα αφήνω στο γύρισμα από τη δουλειά  

-

Αν υπάρξουν πάνω από ένας ενδιαφερόμενοι θα ακολυθηθούν ΑΔΙΑΦΑΝΕΙΣ διαδικασίες ή/και κλήρωση 

(στείλτε και PM)

Ακόμα ένας για την κλήρωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/7/2020 στις 10:09 ΠΜ, leolipop είπε

Καλημερα στην παρεα.

Χαριζω πηγη απο Passat 2006 Μοντελο αν θυμαμαι καλα. - Δοθηκε στον petaw-se-oneiro

Επισης ενα ibm thinkpad 1834 μαζι με τροφοδοτικο , βγαζει μπλε οθονη στα ΧΡ. Κατα τα αλλα φαινεται να λειτουργει κανονικα.

Παραλαβη απο Περιστερι και μονο , δεν κανω αποστολες.

ibm.jpg

Καλησπέρα! 

Θα ενδιαφερόμουν κι εγώ πάρα πολύ για το laptop για προσωπική χρήση αν δεν το έχετε δώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...