Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα παγωμένα τι εννοείς?
Και επίσης έχω δει σε site να αναγράφονται ώς έτοιμα υγρα / ως flavor shots / αρώματα / βάσεις

Αυτά όλα χρησιμοποιούνται όπως τα παίρεις ή έχουν διαφορετική διαδικασία?

Σχετικά με το "hardware" του θέματος τι προτείνεις και αν υπάρχει κάποιο καλό κατάστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, LuNaTiC είπε

Τα παγωμένα τι εννοείς?
Και επίσης έχω δει σε site να αναγράφονται ώς έτοιμα υγρα / ως flavor shots / αρώματα / βάσεις

Αυτά όλα χρησιμοποιούνται όπως τα παίρεις ή έχουν διαφορετική διαδικασία?

Σχετικά με το "hardware" του θέματος τι προτείνεις και αν υπάρχει κάποιο καλό κατάστημα?

για να κανεις εσυ υγρα πρεπει να ψαχτεις λιγο αστο για τωρα.το atmology ειναι ενα αξιολογο καταστημα.μπες flavor shots επελεξε αυτα που θελεις κ παρε τηλεφωνο στο καταστημα να στα ετοιμασουν οι ιδιοι να ειναι ετοιμο προς χρηση.κοιταξε τωρα το hardware.αν δεν σε ενοχλει το μεγεθος το 2μπαταρο ειναι μονοδρομος.και μονομπαταρο να παρεις θα κουβαλας και μπαταρια-ες μαζι σου.οποτε τσιμπας ατμοποιητη μοντακι δυμπαταρο με 4 μπαταριες μια 5αδα αντιστασεις και εναν φορτιστη μαζι με 2 γευσεις ετοιμες κ εισαι ετοιμος.αν παραμεινεις στο ατμισμα μπορεις να ψαχτεις για επισκευασιμους ατμοποιητες να κανεις αντιστασεις μονος σου.για μονομπαταρα θα σε προτηνα κατι σε argus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος σε ευχαριστω... πρότεινε μου μερικά καταστήματα και για τα υλικά αλλα και για προμήθεια υγρων. να τα τσεκαρω με την ησυχία μου

Αυτα που μου εχουν προτεινει τι γνωμη εχεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Ωραίος σε ευχαριστω... πρότεινε μου μερικά καταστήματα και για τα υλικά αλλα και για προμήθεια υγρων. να τα τσεκαρω με την ησυχία μου

Αυτα που μου εχουν προτεινει τι γνωμη εχεις ?

https://atmology.gr/product/argus-gt-kit-voopoo/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με ερώτημα για μπαταρίες....
Έχω (μάλλον) κατασταλάξει στο Argus GT 2 κιτ και βλέπω οτι ειναι rated ως μαξ στα 200w ...
Άσχετα αν φτάσω ποτέ αυτά τα w ή όχι θα ήθελα να πάρω μπαταρίες που είναι capable για τα συγκεκριμένα Watt

Έχω δει μερικές όπως LG HG2 / Samsung 25R κτλ ... Εσείς ποιές έχετε χρησιμοποιήσει και επειδή βλέπω κυκλοφορεί πολύ μαιμού εκεί έξω προτείνεται μοντέλο και ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ οπου εχετε δυαπιστωσει οτι αγορασατε κατι αυθεντικο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Επανέρχομαι με ερώτημα για μπαταρίες....
Έχω (μάλλον) κατασταλάξει στο Argus GT 2 κιτ και βλέπω οτι ειναι rated ως μαξ στα 200w ...
Άσχετα αν φτάσω ποτέ αυτά τα w ή όχι θα ήθελα να πάρω μπαταρίες που είναι capable για τα συγκεκριμένα Watt

Έχω δει μερικές όπως LG HG2 / Samsung 25R κτλ ... Εσείς ποιές έχετε χρησιμοποιήσει και επειδή βλέπω κυκλοφορεί πολύ μαιμού εκεί έξω προτείνεται μοντέλο και ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ οπου εχετε δυαπιστωσει οτι αγορασατε κατι αυθεντικο !

γιατι να παρεις μπαταριες για 200w απο την στιγμη που δεν υπαρχει περιπτωση να ατμισεις στα 200w ? :) δεν εχω κοιταξει τελευταια αν εχει βγει κατι καινουργιο αλλα με sony vtc6 (νομιζω ειναι 30Α αυτες) ή αν θελεις ακομη πιο ψηλα vtc5a (35A) εισαι κομπλε. ποσα ohm στηνεις/ στα ποσα w ατμιζεις ? 
Αν εισαι Αθηνα θα εμπιστευομουν σιγουρα πχ vapecraft 

 

edit. ειδα τα μηνυματα πιο πανω που σου προτειναν το atmology.και αυτο ειναι ενα καταστημα που θα εμπιστευομουν 

Επεξ/σία από mixos23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ποτέ αν θα φτάσω αυτά τα W που λέμε αλλά δεν θα μου άρεσε εάν θελήσω να μην έχω την δυνατότητα....δικό μου κόλλημα. Εαν ήθελα να κάνω κάτι συγκεκριμένο και πιο χαμηλά ίσως θα μπορούσα να πάρω απο οτι έχω δεί πάρα πολλά άλλα πιο φτηνά mod... αλλά θα κάνω που θα κάνω την αγορά ας έχω το full potential για κάτι

Επηρεάζει το θέμα μπαταρίας όντως ? Εσύ που το έχεις ψάξει με αυτές τις μπαταρίες που λες , μιας και εγώ το έψαχνα γενικά απο το Σκρούτζ , έχουν διαφορά τεράστια στην τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

της sony 6 που αναγραφηκαν πιο πανω θα παρεις μια τετραδα και εναν διπλο φορτιστη.ωστε 2 να χεις μεσα στο mod 2 να φορτιζουν να μην ξεμενεις ποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ομάδα, 

Έχω στην κατοχή μου αυτό εδώ https://www.skroutz.gr/s/22780411/Innokin-Kroma-R-Zlide-Kit-Gun-Metal-Box-Mod-4ml.html
2 χρόνια περίπου και θα ήθελα να μου προτείνετε κάτι καλύτερο στα ίδια περίπου λεφτά (και 10 ευρώ παραπάνω δεν με πειράζει)
Ατμίζω συνήθως αυτό εδώ. image.png.81caf275def4a3098c6fc66363781408.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, HateMe είπε

Καλησπέρα ομάδα, 

Έχω στην κατοχή μου αυτό εδώ https://www.skroutz.gr/s/22780411/Innokin-Kroma-R-Zlide-Kit-Gun-Metal-Box-Mod-4ml.html
2 χρόνια περίπου και θα ήθελα να μου προτείνετε κάτι καλύτερο στα ίδια περίπου λεφτά (και 10 ευρώ παραπάνω δεν με πειράζει)
Ατμίζω συνήθως αυτό εδώ. image.png.81caf275def4a3098c6fc66363781408.png

Ψάχνεις κάτι σε συσκευή ή κάτι σε υγρό;

Αν ψάχνεις σε συσκευή, καλή επιλογή είναι το Max100 με τον Zeus πάνω (πνευμονικός ατμοποιητής και συσκευή με 21700 μπαταρία αντί 18650 που έχει το Kroma) ή αν θες κάτι σε τσιγαρίσιο, πήγαινε στο Zelos X με τον Nautilus.

Αν ψάχνεις υγρό, πήγαινε στο Gold Rush της Steam Train. Βγαίνει μόνο σε 60ml και μοιάζει πολύ με το Timekpeeper. Αλλά σε πιο έντονο (χωρίς όμως τόση βρώμα στις αντιστάσεις).
Ή αν θες κάτι λίγο διαφορετικό, πήγαινε σε Strawberry Pie της Blackout

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, w95chris είπε

Ψάχνεις κάτι σε συσκευή ή κάτι σε υγρό;

Αν ψάχνεις σε συσκευή, καλή επιλογή είναι το Max100 με τον Zeus πάνω (πνευμονικός ατμοποιητής και συσκευή με 21700 μπαταρία αντί 18650 που έχει το Kroma) ή αν θες κάτι σε τσιγαρίσιο, πήγαινε στο Zelos X με τον Nautilus.

Αν ψάχνεις υγρό, πήγαινε στο Gold Rush της Steam Train. Βγαίνει μόνο σε 60ml και μοιάζει πολύ με το Timekpeeper. Αλλά σε πιο έντονο (χωρίς όμως τόση βρώμα στις αντιστάσεις).
Ή αν θες κάτι λίγο διαφορετικό, πήγαινε σε Strawberry Pie της Blackout

Αυτό με την βρώμα στις αντιστάσεις που λες με ενοχλεί γάμα τα. Μάλλον θα ακολουθήσω την συμβουλή σου. Όχι μάλλον, σίγουρα :P
Ευχαριστώ πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υγρά τα φτιάχνετε μόνοι σας παίδες?
Σας έχει τύχει μέχρι τώρα με την εμπειρία σας κάποιο υγρό που να σας δημιούργησε κάποιο πρόβλημα γενικότερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Τα υγρά τα φτιάχνετε μόνοι σας παίδες?
Σας έχει τύχει μέχρι τώρα με την εμπειρία σας κάποιο υγρό που να σας δημιούργησε κάποιο πρόβλημα γενικότερα?

Εγω ειχα βγαλει αφθες.

Δοκιμασα διαφορους συνδυασμους ως προς τις αναλογιες αρχικα,αλλα κ διαφορετικα υγρα.οι αφθες ομως επεμεναν.

Μετα αλλαξα και περιεκτικοτητα σε νικοτινη.απο 9 πηγα σε 3 κ ως δια μαγειας οι αφθες εξαφανιστηκαν.

Κατι αλλο ,οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...