Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 minutes ago, Pittoula said:

Καλησπέρα, είμαι καπνίστρια πάνω από 20 χρόνια. Κασετίνα καρελια χρυσή όταν έγραφαν τα ποσοστά ήταν πισα 1 νικοτίνη 14 σκέφτομαι να κόψω το τσιγάρο και σκέφτομαι ότι το ατμισμα θα βοηθούσε. Δεν έχω ιδέα όμως από συσκευές 😂 είναι ένας καινούργιος κόσμος. Έχετε προτάσεις; συμβουλές; εμπειρίες; 

Ευχαριστώ πολύ 

Σημ. 1 :καπνίζω 11/2 πακέτο την ημέρα 

Σημ 2:συμφέρει η μετάβαση; υγρά μηχανή κτλ ή να το ξεχάσω; 

Συμφέρει η μετάβαση. Αρχικά επειδή θα θέλεις υψηλή νικοτίνη αυτά που θα γλυτώνεις δεν θα είναι πολλά, αλλά ο στόχος σου θα είναι να μειώσεις την νικοτίνη. Σου προτείνω να το πάρεις σοβαρά και να κόψεις το κάπνισμα με την βοήθεια του ατμίσματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, antbyron είπε

Συμφέρει η μετάβαση. Αρχικά επειδή θα θέλεις υψηλή νικοτίνη αυτά που θα γλυτώνεις δεν θα είναι πολλά, αλλά ο στόχος σου θα είναι να μειώσεις την νικοτίνη. Σου προτείνω να το πάρεις σοβαρά και να κόψεις το κάπνισμα με την βοήθεια του ατμίσματος.

Ναι κάπως έτσι το σκέφτομαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Pittoula είπε

Καλησπέρα, είμαι καπνίστρια πάνω από 20 χρόνια. Κασετίνα καρελια χρυσή όταν έγραφαν τα ποσοστά ήταν πισα 1 νικοτίνη 14 σκέφτομαι να κόψω το τσιγάρο και σκέφτομαι ότι το ατμισμα θα βοηθούσε. Δεν έχω ιδέα όμως από συσκευές 😂 είναι ένας καινούργιος κόσμος. Έχετε προτάσεις; συμβουλές; εμπειρίες; 

Ευχαριστώ πολύ 

Σημ. 1 :καπνίζω 11/2 πακέτο την ημέρα 

Σημ 2:συμφέρει η μετάβαση; υγρά μηχανή κτλ ή να το ξεχάσω; 

Εγώ θα πρότεινα κάτι σε pod στυλ caliburn. Μικρά. φθηνά, απλά στη χρήση. Το θέμα των γεύσεων τελείως υποκειμενικό , θα πρέπει να πας να δοκιμάσεις. Δες και το EQ FLTR POD Kit by Innokin, το φιλτράκι που έχουν μπροστά φέρνει αίσθηση τσιγάρου και ίσως βοηθήσει στο να σου λείπει λιγότερο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fernw_thn_souvla είπε

Εγώ θα πρότεινα κάτι σε pod στυλ caliburn. Μικρά. φθηνά, απλά στη χρήση. Το θέμα των γεύσεων τελείως υποκειμενικό , θα πρέπει να πας να δοκιμάσεις. Δες και το EQ FLTR POD Kit by Innokin, το φιλτράκι που έχουν μπροστά φέρνει αίσθηση τσιγάρου και ίσως βοηθήσει στο να σου λείπει λιγότερο. 

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα σας,

Χρονια ατμιστης (περιπου 7 χρονια) και τα τελευταια χρονια ειμαι με εναν juggerknot v2

Το συρμα που χρησιμοποιω ειναι 

WOTOFO Ni80 Alien 3*26+36G

1/ υπαρχει καποιο αλλο εναλλακτικο συρμα να δοκιμασω καθως αυτο στα 50watt που παιζω στις 2 μερες μου βγαινει οφφ;

 

2/ υπαρχει κανενας αυτοματοε πωλητης αν ξεμεινουμε απο κανενα συρμα σε περιοχη νεα ιωνια / φιλαδελφεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, leftis95 said:

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζετε αν στα μαγαζιά γίνεται δοκιμή υγρών όπως παλαιότερα, ή έχει σταματήσει λόγω covid?

αναλογα το αφεντικο του μαγαζιου. εγω σε αυτο που παω μου βαζει λιγο στο χερι μου και δοκιμαζω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leftis95 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζετε αν στα μαγαζιά γίνεται δοκιμή υγρών όπως παλαιότερα, ή έχει σταματήσει λόγω covid?

Κανονικά απαγορεύεται ακόμα (λόγω Covid). Αλλά αρκετά καταστήματα δοκιμάζουν από όσο ξέρω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/07/2022 at 20:43, Tzini_Gr said:

καλησπερα σας,

Χρονια ατμιστης (περιπου 7 χρονια) και τα τελευταια χρονια ειμαι με εναν juggerknot v2

Το συρμα που χρησιμοποιω ειναι 

WOTOFO Ni80 Alien 3*26+36G

1/ υπαρχει καποιο αλλο εναλλακτικο συρμα να δοκιμασω καθως αυτο στα 50watt που παιζω στις 2 μερες μου βγαινει οφφ;

 

2/ υπαρχει κανενας αυτοματοε πωλητης αν ξεμεινουμε απο κανενα συρμα σε περιοχη νεα ιωνια / φιλαδελφεια;

κανεις φαν του αθληματος για να δωση συμβουλη στο no1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

κανεις φαν του αθληματος για να δωση συμβουλη στο no1?

Γενικα χρονια τωρα παιρνω συρματα της coilology και μου φαινονται πιο ανθεκτικα,και λιγο σκληροτερα(μπορει να ειναι η ιδεα μου αλλα νομιζω ειναι πιο σφιχτο το εξωτερικο γυρω απο το fuse)..Συνηθως καρουλι ni80 fused 2*26+36,είτε κάποιο framed staple που θα χρειαστει και τα ανάλογα παραπάνω watt..Νομίζω βγαίνουν και σε έτοιμες αντιστασεις και τα 2..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Karamol3golas said:

Γενικα χρονια τωρα παιρνω συρματα της coilology και μου φαινονται πιο ανθεκτικα,και λιγο σκληροτερα(μπορει να ειναι η ιδεα μου αλλα νομιζω ειναι πιο σφιχτο το εξωτερικο γυρω απο το fuse)..Συνηθως καρουλι ni80 fused 2*26+36,είτε κάποιο framed staple που θα χρειαστει και τα ανάλογα παραπάνω watt..Νομίζω βγαίνουν και σε έτοιμες αντιστασεις και τα 2..

εγινε μαν σε ευχαριστω θα το δικιμασω γτ πλεον και σαν κοστος 12.50€ για 10συνολικες αντιστασεις ειναι πολλα τα λευτα δυστηχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Καλοκαίρι του 21 είχα πάρει από aliexpress το smok rigel kit μαζί με τον ατμοποιητή από aliexpress πολύ οικονομικά και 1 χρόνο τώρα όλα καλά μέχρι που πείρε υγρό μέσα και βραχυκύκλωσε. Σκεφτόμουν να πάρω μόνο το modaki της smok που βγαίνει στα ~32€ αλλά λόγο τον κακών σχολίων που διαβάζω για την ποιότητα της smok και για να μην πάθω τα ίδια πάλι σε λίγο καιρό κοιτάζω και το geekvape Aegis Legend 2 στα 55€ από σκρουτζ με τον ατμοποιητή του που διαβάζω και πολύ καλά σχόλια. Εσείς τι λέτε? Αξίζει να κάνω την μετάβαση στο geekvape με +25€ η να κοιτάξω και αλλού? Γενικά το budget δεν θέλω να ξεφύγει πάνω από 60ευρω. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, likos_de είπε

Καλησπέρα. Καλοκαίρι του 21 είχα πάρει από aliexpress το smok rigel kit μαζί με τον ατμοποιητή από aliexpress πολύ οικονομικά και 1 χρόνο τώρα όλα καλά μέχρι που πείρε υγρό μέσα και βραχυκύκλωσε. Σκεφτόμουν να πάρω μόνο το modaki της smok που βγαίνει στα ~32€ αλλά λόγο τον κακών σχολίων που διαβάζω για την ποιότητα της smok και για να μην πάθω τα ίδια πάλι σε λίγο καιρό κοιτάζω και το geekvape Aegis Legend 2 στα 55€ από σκρουτζ με τον ατμοποιητή του που διαβάζω και πολύ καλά σχόλια. Εσείς τι λέτε? Αξίζει να κάνω την μετάβαση στο geekvape με +25€ η να κοιτάξω και αλλού? Γενικά το budget δεν θέλω να ξεφύγει πάνω από 60ευρω. Ευχαριστώ. 

Εάν σε καλύπτει ο παλιός ατμοποιητής δεν βρίσκω λόγο να πάς σε άλλο kit εκτός αν θες μια αλλαγή , να δοκιμάσεις κάτι άλλο κλπ.

Μπορείς απλά να αγοράσεις το Geek Vape Box Mod Aegis Solo 100W που σκρουτζ το βλέπω 30ρικο και  άμα κάνεις πάνω από 50w πάρε το Vaporesso Box Mod Gen S 220W κοντά 38ε (και το Aegis Legend 2  κοντά στα 38 το βρίσκω αλλά το vaporesso το θεωρώ καλύτερο) και θα είσαι υπέρ καλυμμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν μπουκώνει ο ατμοποιητής σχεδόν σαν να έχω την ροή αέρα τέρμα κλειστή τι μπορεί να φταίει;;

Ατμίζω έναν Innokin zlide 2ml σε ένα κλασικό pico στα 11watt τις αντιστάσεις 1.6 ohm. Αντιστάσεις αλλάζω σχεδόν κάθε μήνα, τόσο τις κρατάω γιατί ατμίζω σκέτη νικοτίνη αραιωμένη με pg/vg και σπάνια χρησιμοποιώ γεύσεις. Tην αντισταση που φοραει τωρα την εχω επανω στον ατμοποιητή 2 εβδομάδες και ειπα να δοκιμασω ενα Steam Train Red Berries Slash 120ml. 

Το λοιπόν, το τσιγάρο είναι σαν μπουκωμένο και με 1-2 τζούρες ζεσταίνεται πάρα πολύ. Τι μπορεί να φταίει;; έκανα λάθος την μίξη;; Πρώτη φορά παρατηρώ στον zlide τέτοιο μπούκωμα. Καμια ιδέα;

Επεξ/σία από qrstuv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...