Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Στις 19/6/2018 στις 9:31 ΜΜ, Fabricated είπε

Κάμπινγκ στην Αμοργό ποιο προτείνετε ; Διάβασα αντικρουόμενα σχόλια για το καθένα και δεν ξέρω...

Για τα κάμπινγκ δεν μπορώ να σου πω, αλλά να ξέρεις ότι στη χώρα είναι η νυχτερινή ζωή οποτε ίσως να μείνεις σε αυτό που είναι πιο κοντά γιατί στα Καταπολα έχει κανα δύο ταβέρνες και τιποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για Αθήνα-Λαμια χωρίς διόδια, από Μάνδρα - Λειβαδιά κλπ, η διαδρομή είναι ασφαλής για βράδυ; Δεν εννοώ ο δρόμος αλλά παίζει πχ να χουν στήσει καρτέρι να σου την πέσουν η οτιδήποτε; Δεν έχω πάει ποτέ από εκεί, φαντάζομαι στα περισσότερα σημεία θα είναι κλασσικός επαρχιακός δρόμος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, teddy71 είπε

Νυχτερινες ώρες απο οσο ξερω δεν έχει μπλοκα για λογους ασφαλειας.

Δεν εννοώ τροχαία αλλά τίποτα επιτήδειους, κλέφτες κλπ. Τοσα ακούγονται, ειδικά για Ρομά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα φώτα σας όσοι είστε Αθήνα. Τι θα προτείνατε ως ταβέρνες/εστιατόρια φιλικές για μωρά και παιδιά; Πέρα από καλό φαγητό και εξυπηρέτηση που ζητάμε  σε οποιοδήποτε εστιατόριο πάμε, ψάχνω κάποιες προτάσεις για μέρη που να απαγορεύουν το κάπνισμα και να παρέχουν φυσιολογικές ανέσεις όπως παιδικό κάθισμα και αλλαξιέρα. Πριν δυο χρόνια είχα πάει στο Βραστό και πέρσι στην Μπεμπέκα, και τα δύο στο Χαλάνδρι.

Eπίσης να επιτρέπουν και παιδιά, είχαμε πάει πέρσι στο Ναυτικό όμιλο στο Παλαιό Φάληρο και φάγαμε μια ωραιότατη πόρτα που θύμισε παλιές εποχές κλάμπινγκ.

Επεξ/σία από Speculoos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Τα φώτα σας όσοι είστε Αθήνα. Τι θα προτείνατε ως ταβέρνες/εστιατόρια φιλικές για μωρά και παιδιά; Πέρα από καλό φαγητό και εξυπηρέτηση που ζητάμε  σε οποιοδήποτε εστιατόριο πάμε, ψάχνω κάποιες προτάσεις για μέρη που να απαγορεύουν το κάπνισμα και να παρέχουν φυσιολογικές ανέσεις όπως παιδικό κάθισμα και αλλαξιέρα. Πριν δυο χρόνια είχα πάει στο Βραστό και πέρσι στην Μπεμπέκα, και τα δύο στο Χαλάνδρι.

Eπίσης να επιτρέπουν και παιδιά, είχαμε πάει πέρσι στο Ναυτικό όμιλο στο Παλαιό Φάληρο και φάγαμε μια ωραιότατη πόρτα που θύμισε παλιές εποχές κλάμπινγκ.

Πισω από το Hilton εχει το Βεντηρη Roast House. Οποτε παω στην παρεα είναι συνηθως και ένα κοριτσακι 3-4 χρονων...Εχουμε παει πανω από 10φορες τον τελευταιο χρονο. Νοστιμα φαγητα όχι πολύ ακριβα για αυτό που είναι θεωρω. Αν και εχει και ακριβα πιατα αν θες. Αλλα και με δεκα ευρο εχει πιατο ας πουμε...

Ο χωρος τεράστιος με ξεχωριστες θεσεις για καπνίζοντες και μη οπου δεν καταλαβαίνεις καν τον καπνο. Ειδικα το καλοκαιρι ανοιγει και η τεντα πανω οποτε εισαι ανετα με καθαρο αερα (οσο γινεται στο κεντρο της αθηνας δηλαδή...)

Εχει ειδικο καθισματακι για το παιδι. Για το μπανιο δεν είμαι σιγουρος αν εχει χωρο για μωρα/αλλαξιερα όμως είναι πεντακαθαρο.

Γενικα θα σου ελεγα να το κοιτάξεις σοβαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω επαγγελματικό ταξίδι Κίεβο και κατάφερα να πάρω μια επιπλέον μέρα για day tour στο Chernobyl. έχει κανείς δικιά του εμπειρία με ποιους να κλείσω το tour? άλλες προτάσεις για τα απογεύματα φυσικά είναι δεκτές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Αύγουστο θα έχω 4 διανυκτερεύσεις στην Λευκάδα. Θα μείνω περίπου 1 χλμ από το κέντρο της πόλης & θα έχω το αυτ/το μου. Μπορείτε να μου προτείνετε παραλίες και μέρη που θα πρέπει να επισκεφτώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, greekparot said:

Τον Αύγουστο θα έχω 4 διανυκτερεύσεις στην Λευκάδα. Θα μείνω περίπου 1 χλμ από το κέντρο της πόλης & θα έχω το αυτ/το μου. Μπορείτε να μου προτείνετε παραλίες και μέρη που θα πρέπει να επισκεφτώ;

Από παραλίες: Κάθισμα & Πόρτο Κατσίκι (οι πιο διάσημες παραλίες του νησιού, με τα χαρακτηριστικά τυρκουάζ νερά, μεγάλη αμμουδιά, βαθιά νερά και συνήθως με κύμα), Μικρός Γιαλός (προστατευμένος κόλπος, μες στο πράσινο, βότσαλα έξω), Καβαλικευτά (ιδιαίτερο τοπίο με μεγάλους βράχους, λίγος χώρος έξω στην αμμουδιά), Εγκρεμνοί (αλλά δεν ξέρω αν αυτή είναι προσβάσιμη πλέον), Βασιλική (αμμουδιά που επιλέγουν κυρίως οι λάτρεις των θαλάσσιων σπορ), Άγιος Νικήτας

Για βόλτα για φαγητό/ποτό: Νυδρί, Σύβοτα, Βασιλική, πόλη της Λευκάδας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, greekparot είπε

Τον Αύγουστο θα έχω 4 διανυκτερεύσεις στην Λευκάδα. Θα μείνω περίπου 1 χλμ από το κέντρο της πόλης & θα έχω το αυτ/το μου. Μπορείτε να μου προτείνετε παραλίες και μέρη που θα πρέπει να επισκεφτώ;

παραλία Μύλος και τις παραλίες που σου είπε η Nenya.

Στους Εγκρεμνούς πας πλέον μόνο με καραβάκι, έχει χαλάσει ο δρόμος από το σεισμό του 15.

Γενικά αποφεύγεις παραλίες στα ανατολικά και κοιτάς μόνο δυτικά και νότια.

Μην ξεχάσεις να επισκεφτείς και το ακρωτήρι Λευκάτας - Δουκάτο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν εχω παει διακοπες πολλα χρονια τωρα απο το 2012. 

με 400- ευρω κανουμε τιποτα?  θελω ενα ηρεμο μερος με θαλασσα διπλα. Πρωτιμο δωματιο με Αιρ κοντισιον γιατι δεν αντεχω την ζεστη.

το 12 ειμουν χαλκηδικη καλα ηταν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, djcat είπε

παραλία Μύλος και τις παραλίες που σου είπε η Nenya.

Στους Εγκρεμνούς πας πλέον μόνο με καραβάκι, έχει χαλάσει ο δρόμος από το σεισμό του 15.

Γενικά αποφεύγεις παραλίες στα ανατολικά και κοιτάς μόνο δυτικά και νότια.

Μην ξεχάσεις να επισκεφτείς και το ακρωτήρι Λευκάτας - Δουκάτο.

Δεν το ήξερα αυτό για τους εγκρεμνούς! Κρίμα. Πάντως για τον φίλο που θέλει να πάει Λευκάδα και εφόσον είναι έτσι τα πράγματα για τους Εγκρεμνούς, παρόλο που είναι απίστευτη παραλία θα έλεγα να μην κάνει τον κόπο και ειδικά αφού θα είναι μόνο για 4 βράδυα εκεί. Το Κάθισμα και το Π.Κατσίκι είναι εξίσου τέλεια. Επίσης, αν θυμάμαι καλά, τα καραβάκια έφευγαν  σχετικά αργά για Εγκρεμνούς και γενικά δεν αξίζει την ταλαιπωρία για μένα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(για Λευκάδα) Η παραλία Μύλος που αναφέρθηκε πιο πάνω (δίπλα από την παραλία του Αγ. Νικήτα, πας είτε με καραβάκι από Αγ. Νικήτα, είτε από μονοπάτι από το βουνό), IMHO είναι από τις καλύτερες παραλίες του νησιού, αν όχι η καλύτερη. Δεν είναι οργανωμένη όμως, οπότε ό,τι θέλετε να φροντίσετε να το έχετε μαζί σας (νερά, καφέδες κτλ). 

Από όσο ξέρω Εγκρεμνούς δεν πάει ακόμα ο δρόμος. Γνώμη μου είναι να αποφύγετε 'κρουαζιέρες' με καραβάκια... Πολύ ταλαιπωρία και ελάχιστο χρόνο στις παραλίες. Και όντως 4 βράδια είναι λίγα για να προλάβεις να δεις όλες τις παραλίες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...