Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ φίλε, πήγαμε την πρώτη βραδιά Τραστεβερε για φαγητό, αλλά λίγο βιαστικά και ψιλοκουρασμενοι από το ταξίδι. Μπορεί να πάμε σήμερα στο τελευταίο βράδυ. Αρκεί να έχει κάπως καλύτερο καιρό, δυστυχώς μας τα χάλασε κάπως, προχτές και χτες πολύ κρύο και χτες μας σάπισε στην βροχή... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά ,τα φώτα σας. Σε λίγες μέρες πάω Βερολίνο για 3 μέρες με ryanair ,την τελευταία φορά που πήρα Ryan (πριν χρόνια ) επιτρεπόταν μια cabin size βαλίτσα και ένα μικρό τσαντάκι ,τώρα βλεπω ότι επιτρέπεται μόνο μια μικρή τσάντα που να χωράει κάτω από το μπροστινό κάθισμα και αν θέλω κανονική χειραποσκευή πρέπει να πληρώσω έξτρα ,ισχύει αυτό ? Κατάλαβα καλα ?

Οποια tips για Βερολίνο καλοδεχούμενα , θα μείνω κέντρο κοντά στην alexanderplatz .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosk1 είπε

Καλησπέρα παιδιά ,τα φώτα σας. Σε λίγες μέρες πάω Βερολίνο για 3 μέρες με ryanair ,την τελευταία φορά που πήρα Ryan (πριν χρόνια ) επιτρεπόταν μια cabin size βαλίτσα και ένα μικρό τσαντάκι ,τώρα βλεπω ότι επιτρέπεται μόνο μια μικρή τσάντα που να χωράει κάτω από το μπροστινό κάθισμα και αν θέλω κανονική χειραποσκευή πρέπει να πληρώσω έξτρα ,ισχύει αυτό ? Κατάλαβα καλα ?

Οποια tips για Βερολίνο καλοδεχούμενα , θα μείνω κέντρο κοντά στην alexanderplatz .

Ναι μόνο μια τσάντα χειρός μπορείς δωρεάν. Για επιπλέον cabin bag το κόστος είναι 6€

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλά κατάλαβες

 

η θα αγοράσεις μια 10kg σε συγκεκριμενες διαστάσεις ή 20kg που πάει  στον χώρο αποσκευών

 

πριν λίγες ημερες πέταξα και πήρα 20kg

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι απο μενα,. Δεν γνωρίζω αν κανω καλα που ποσταρω εδω αλλα ταξιδευω αυριο εξωτερικο και καθε φορα που φτανω στο εξωτερικο και κατεβαινω απο το αεροπλανο, μου καταναλωνεται ολο το υπολοιπο που εχει η καρτα μου στο κινητο (whatsup). Θα ηθελα παρακαλω να μου πειτε αν ειναι φυσιολογικο και αν οχι, τι μπορω να κανω για να το αποτρεψω.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά πρέπει εντός ΕΕ να χρησιμοποιείς τα δωρεάν λεπτά και ΜΒ σου. Αλλά ακόμα και να μην έχεις δωρεάν, μιλάς νομίζω όπως αν ήσουν στην Ελλάδα. Την αυτόματη αναζήτηση δικτύου να ενεργοποιήσεις, και τα δεδομένα κατά την περιαγωγή από τις ρυθμίσεις. 

Αν πηγαίνεις εκτός ΕΕ βέβαια δεν ισχύει τίποτα από αυτά και θέλεις ειδικό πακέτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pipis_vidas είπε

Καλησπέρα κι απο μενα,. Δεν γνωρίζω αν κανω καλα που ποσταρω εδω αλλα ταξιδευω αυριο εξωτερικο και καθε φορα που φτανω στο εξωτερικο και κατεβαινω απο το αεροπλανο, μου καταναλωνεται ολο το υπολοιπο που εχει η καρτα μου στο κινητο (whatsup). Θα ηθελα παρακαλω να μου πειτε αν ειναι φυσιολογικο και αν οχι, τι μπορω να κανω για να το αποτρεψω.

Ευχαριστώ.

1) Έχεις πακέτο όταν πηγαίνεις; 

2) Αν ναι μήπως είναι φοιτητικό;

3)Σε ποια χώρα έγινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, pipis_vidas είπε

1) Ναι

2)Ναι

3) Ουγγαρία

Τα φοιτητικά δεν μετράνε στο εξωτερικό, αν μπεις στους όρους θα το γράφει (η θα γράφει στα άλλα πακέτα ότι ισχύουν για ΕΕ). Νομίζω στο whatsup μετράνε μόνο τα mb που μπαίνουν δωρεάν κάθε μήνα στο εξωτερικό. Ότι άλλο φοιτητικό έχεις δεν μετράει νομίζω. Εγώ που έχω cu Δεν μετράει τίποτα φοιτητικό στο εξωτερικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καποιος που να εχει καποια αποψη για Εδιμβουργο;
Τι αξιζει να δεις και να κανεις; 
Αν τελικα παμε, θα ειναι για 3 διανυκτερευσεις αρχες Μαιου

Επεξ/σία από merkon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 minutes ago, merkon said:

Καποιος που να εχει καποια αποψη για Εδιμβουργο;
Τι αξιζει να δεις και να κανεις; 
Αν τελικα παμε, θα ειναι για 2 διανυκτερευσεις αρχες Μαιου

Αφού θα πας για 2 διανυκτερεύσεις δεν προλαβαίνεις να δεις και πάρα πολλά...οπότε σου γράφω μερικά βασικά (κατά τη γνώμη μου πάντα).

Σίγουρα το κάστρο της πόλης, βόλτα στα μαγαζιά της Princes Street, επίσκεψη στην Scottish National Gallery (είχε δωρεάν είσοδο θυμάμαι), ποτό/φαΐ σε κάποια απ'τις κάμποσες pub (π.χ. The Black Cat, The Royal McGregor κλπ.), βόλτα στους πεζόδρομους (π.χ. High Street, Rose street κλπ.), να μπεις σε μαγαζί που πουλάει ουίσκι και σε μαγαζί που πουλάει κιλτ (είναι πανάκριβα όμως), αν έχει καλό καιρό πήγαινε για περπάτημα στο Holyrood Park (έχει πολλά υψωματάκια και θέα στην πόλη), επίσης αν έχει καλό καιρό αξίζει μια βόλτα στο Portobello (παραλία, άπλα για περπάτημα, μαγαζάκια για φαγητό/ποτό)

Επεξ/σία από *nenya*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/4/2019 στις 12:46 ΜΜ, d_gkal είπε

ΠΣΚ Καβάλα

Τι να δω;

Σκέφτομαι να πάω προς σπήλαιο Αλιστράτης, Ξάνθη. 

Αλλού; 

Αν έχεις όρεξη για βόλτες, μπορείς να πας στον καταρράκτη του Λειβαδίτη: https://www.cityofxanthi.gr/episkeptes/axiotheata/6262-καταρράκτης-του-λειβαδίτη-ή-τραχωνίου

Επίσης στο Πόρτο Λάγος στη λίμνη Βιστωνίδα είναι ωραία. Δεν αξίζει να ξεκινήσεις από Καβάλα για να δεις το εκκλησάκι μόνο βέβαια, αλλά κάποτε είχε κι ένα περίπτερο για παρατήρηση πουλιών στη λιμνοθάλασσα. Ψάξε λίγο. Αυτό είναι το μέρος: https://www.odigosxanthis.gr/touristikos-odigos/agrotourismos/porto-lagos-vistonida

Στην Αλιστράτη είχα πάει πριν πολλά χρόνια και δε θυμάμαι λεπτομέρειες, αλλά έχω ευχάριστες αναμνήσεις από το μέρος.

Επεξ/σία από FilipposMD
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, 22 Απρίλη πετάω για Τόκυο. Επειδή 10 μέρες θα περπατήσω κάμποσα χιλιόμετρα και αν πάω μόνο με ολσταρ μάλλον θα πεθάνω, έχετε πρόταση παπουτσιού? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Edel είπε

Παιδιά, 22 Απρίλη πετάω για Τόκυο. Επειδή 10 μέρες θα περπατήσω κάμποσα χιλιόμετρα και αν πάω μόνο με ολσταρ μάλλον θα πεθάνω, έχετε πρόταση παπουτσιού? 

πάρε ένα οποιοδήποτε αξιόπιστο δρομικό παπούτσι και θα είσαι εντάξει - μην το πάρεις να σου έρχεται ίσα ίσα και οπωσδήποτε να μην είναι η πρώτη φορά που θα το φορέσεις στο Τόκιο.

Πχ. https://www.skroutz.gr/s/7237199/Saucony-Mystic-S15248-2.html

Δε χρειάζεται να ξοδευτείς σε ακριβά μοντέλα.

Επεξ/σία από djcat
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...