Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 hours ago, MitsosDaBest13 said:

Καλημέρα. Ξεκινάω πρακτική και δυστυχώς πρέπει να παραμείνω όλο το Καλοκαίρι στην Αθήνα... Σκέφτομαι να πάω κάπου διακοπές στις αρχές Σεπτέμβρη, κυρίως εξωτερικό (για να βιώσω κάτι διαφορετικό). Μάλλον 5-7 μέρες. Τι θα μου προτείνατε για εκείνη την εποχή; Κάτι οικονομικό...

Σκέφτομαι για Κωνσταντινούπολη, αλλά δεν ξέρω ακόμα.

Δες προς Πολωνία, Ουγγαρία, Τσεχία ή Κροατία. Όλες οικονομικές επιλογές και λίγο να το ψάξεις θα δεις ότι έχουν πολύ όμορφα μέρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, Salecon είπε

Έχει πάει κανείς στην Β. Μακεδονία;

Ξέρει να προτείνει; Αξίζει; Τιμές; Ασφάλεια;

Κάποιος για Βόρεια Μακεδονία; Έχει πάει; Ξέρει επίπεδο τιμών; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Ψάχνω να δω τι θα κάνω καλοκαίρι (περίοδος στο περίπου 10 μέχρι 25 αυγούστου)

Ιδανικά κάποιο μέρος που να είναι σχετικά ήσυχο/χαλαρό αλλά να έχει και κάποια bar (ιδανικά με alternative μουσικές κλπ)

Έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου διαδρομές με αμάξι τα πρωινά ως απογευματοβράδυ και το βράδυ να είμαστε κοντά στα εν λόγω bars.

Από τιμές δεν έχουμε ιδιαίτερο θέμα αλλά να μην είναι και τύπου hardcore Κυκλάδες (Μύκονος, Σαντορίνη κλπ)

Ούτε απόσταση μας ενδιαφέρει ιδιαίτερα αρκεί να μην είναι ξέρω γω 20 ώρες σε καράβι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, *nenya* είπε

Δες προς Πολωνία, Ουγγαρία, Τσεχία ή Κροατία. Όλες οικονομικές επιλογές και λίγο να το ψάξεις θα δεις ότι έχουν πολύ όμορφα μέρη.

Θα τις τσεκάρω. Ευχαριστώ. 

9 ώρες πριν, djcat είπε

Ρώμη.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2019 στις 6:21 ΜΜ, tolhc1234 είπε

Καλησπέρα,

Ψάχνω να δω τι θα κάνω καλοκαίρι (περίοδος στο περίπου 10 μέχρι 25 αυγούστου)

Ιδανικά κάποιο μέρος που να είναι σχετικά ήσυχο/χαλαρό αλλά να έχει και κάποια bar (ιδανικά με alternative μουσικές κλπ)

Έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου διαδρομές με αμάξι τα πρωινά ως απογευματοβράδυ και το βράδυ να είμαστε κοντά στα εν λόγω bars.

Από τιμές δεν έχουμε ιδιαίτερο θέμα αλλά να μην είναι και τύπου hardcore Κυκλάδες (Μύκονος, Σαντορίνη κλπ)

Ούτε απόσταση μας ενδιαφέρει ιδιαίτερα αρκεί να μην είναι ξέρω γω 20 ώρες σε καράβι..

Αμοργο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2019 στις 3:11 ΜΜ, Salecon είπε

Κάποιος για Βόρεια Μακεδονία; Έχει πάει; Ξέρει επίπεδο τιμών; 

Γαμώτο αυτά αλλάζουν αρκετά γρήγορα... Παρόλα αυτά πριν πέντε χρόνια ήταν όλα εξωφρενικά φθηνά. Φαντάζομαι ότι σε πόλεις κοντά στον αυτοκινητόδρομο μάλλον οι τιμές προσαρμόζονται, παραμένοντας βέβαια χαμηλές. Αναφορικά με το συνάλλαγμα έχε υπόψη σου ότι αν αποφασίσεις ότι δεν ψήνεσαι να μπλέκεις και θα πας σαν τον αποικιοκράτη με τα ευρώ, θα το δεχτούν μεν, θα σε αντιμετωπίζουν όμως και σαν αποικιοκράτη. Δηλαδή θα στρογγυλεύουν τις τιμές προς τα πάνω, ενδεχομένως διπλασιάζοντάς τες. Και ίσως σου φανούν και πάλι φθηνά. Στα σύνορα, αν είστε με αυτοκίνητο, εξαρτάται βέβαια και από τον υπάλληλο, ίσως σου ζητήσουν "να τους κεράσεις ένα καφεδάκι" (πεντάευρο φάση). Αποφασίζεις αν θέλεις να το ρισκάρεις ή όχι, το χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί είναι να ξεβιδώσουν τα καθίσματα για "ράντομ έλεγχο".

Και τώρα η δική μου ερώτηση: έχουμε ανάμεσά μας ταξιδιάρικες ψυχές που τις έβγαλε ο δρόμος τελευταία Κόσοβο-Αλβανία;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, xgol είπε

Τι να κάνει κάποιος στην Αλβανία? 

Ταξίδι στο χρόνο :P Όταν είχα πάει πρίν 2-3 χρόνια εκτός από τα Τίρανα στα άλλα μέρη που πέρασα ένιωθα σα να είμαι κάπου 30 χρόνια πριν!

Πέρα από την πλάκα όμως λένε ότι έχει ωραία παραθαλάσσια μέρη που έχουν αναπτυχθεί αρκετά με ξενοδοχεία κτλ και λογικά είναι και οικονομικά.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Garnele είπε

Γαμώτο αυτά αλλάζουν αρκετά γρήγορα... Παρόλα αυτά πριν πέντε χρόνια ήταν όλα εξωφρενικά φθηνά. Φαντάζομαι ότι σε πόλεις κοντά στον αυτοκινητόδρομο μάλλον οι τιμές προσαρμόζονται, παραμένοντας βέβαια χαμηλές. Αναφορικά με το συνάλλαγμα έχε υπόψη σου ότι αν αποφασίσεις ότι δεν ψήνεσαι να μπλέκεις και θα πας σαν τον αποικιοκράτη με τα ευρώ, θα το δεχτούν μεν, θα σε αντιμετωπίζουν όμως και σαν αποικιοκράτη. Δηλαδή θα στρογγυλεύουν τις τιμές προς τα πάνω, ενδεχομένως διπλασιάζοντάς τες. Και ίσως σου φανούν και πάλι φθηνά. Στα σύνορα, αν είστε με αυτοκίνητο, εξαρτάται βέβαια και από τον υπάλληλο, ίσως σου ζητήσουν "να τους κεράσεις ένα καφεδάκι" (πεντάευρο φάση). Αποφασίζεις αν θέλεις να το ρισκάρεις ή όχι, το χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί είναι να ξεβιδώσουν τα καθίσματα για "ράντομ έλεγχο".

Και τώρα η δική μου ερώτηση: έχουμε ανάμεσά μας ταξιδιάρικες ψυχές που τις έβγαλε ο δρόμος τελευταία Κόσοβο-Αλβανία;

Ευχαριστώ! Ξέρεις εάν είναι ΟΚ να πας με αεροπλάνο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, xgol είπε

Τι να κάνει κάποιος στην Αλβανία? 

Εμπόριο οργάνων, εμπόριο ναρκωτικών και άλλες δημιουργικες ασχολίες 😂😂😂

 

Τι εννοείς τι να κάνει; καλοκαίρι; χειμώνα; γενικά τι να κάνει; λένε ότι εκεί που έχουν θάλασσες πλέον έχουν ξενοδοχεία και τέτοια και ότι δεν είναι πλέον σαν να είσαι στο 1960.

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, new_guy είπε

Θα πάω Μήλο για λίγες μέρες το καλοκαίρι. Έχετε να προτείνετε κάπου να φάμε καλά; Ενδιαφέρομαι μόνο για φρέσκα θαλασσινά. 

έκανες τι καλύτερη επιλογή πήγα πριν 2 χρονιά ...από της 7 ήμερες που έμεινα 2 φόρες πήγα για ψάρι μην σου πω ψέμματα και πήγα μετά απο οδηγία από αυτόν που είχε το δωμάτιο στην αρμυρά...

Επεξ/σία από katanas
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, xgol είπε

Τι να κάνει κάποιος στην Αλβανία? 

Ό,τι και στην Βόρεια Μακεδονία και σε άλλες χώρες, στα Βλακάνια ή μη.

Κάθε χώρα έχει τις ομορφιές της, τα στραβά της, καλά της και τα κακά της. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Salecon είπε

Ό,τι και στην Βόρεια Μακεδονία και σε άλλες χώρες, στα Βλακάνια ή μη.

Κάθε χώρα έχει τις ομορφιές της, τα στραβά της, καλά της και τα κακά της. 

Καλά, μη τρελαθούμε τώρα. Τα ισοπεδωσες ολα.

7 ώρες πριν, Phoenix7 είπε

Λεπτοκαρυά παιζει καμια ωραια παραλία να προτείνετε;

Μόνο προς Παντελεήμονα. 

Όλη η αλλη περιοχη είναι απαράδεκτη. Ειδικά προς Κατερίνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...