Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω με 1tb jailbroken ps4 ειμαι κομπλέ με παιχνίδια εγκατεστημένα στον σκληρό (χωρίς Br-disc). Εξάλλου παίζω ενα παιχνίδι έως ότου να το τελειώσω μετά σβήσιμο. Λίγα κρατάω για να τα ξανά παίξω και έχω πάνω από 10 εγκατεστημένα αυτήν την στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν έχεις χακάρει το ps4 και αποφασίσεις κάποια στιγμή να αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση για να μπορείς να χρησιμοποιείς το ps plus, υπάρχει περίπτωση να σου το κλειδώσουν ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giorgos_76 είπε

Αν έχεις χακάρει το ps4 και αποφασίσεις κάποια στιγμή να αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση για να μπορείς να χρησιμοποιείς το ps plus, υπάρχει περίπτωση να σου το κλειδώσουν ;;

Μπορείς να έχεις χακαρισμενη την κονσόλα,  να βαλεις πλας από κινητό ή απο υπολογιστή και να παίρνεις τα πλεονεκτήματα του απο εκεί αλλά δεν ξέρω αν έχει νόημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας, έχω ένα ps4 που είναι στην 9.00 και σκέφτομαι να ασχοληθώ με το jailbreak, ωστόσο τα παιχνίδια που έχω αγορασμένα σε φυσική μορφή και θέλουν νεότερη έκδοση πως γίνεται να τα παίξω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,Τα παιχνιδια σε φυσικη μορφη που θελουν νεοτερη εκδοση δεν μπορεις να τα παιξεις.Βεβαια με το jailbreak καποια παιχνιδια που θελουν πανω απο 9.00 φιρμ, εχουν βγει ετοιμα να τα περασεις στο πσ4 και παιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα! Είμαι στην έκδοση 9.00 και το έχω κάνει jailbreak με τον κλασικό τρόπο με το στικάκι και λειτουργεί κανονικά.
Για να μην κάνω συνέχεια plug/unplug το στικάκι , πήρα τις προάλλες το esp32-s2 έτσι ώστε η συγκεκριμένη λειτουργία να γίνεται αυτοματοποιημένα. Όμως, ακολουθώντας διάφορα tutorial , δεν έχω καταφέρει να το κάνω jailbreak με αυτόν τον τρόπο. Κάνω το flashing tou esp κανονικά από το pc , το συνδέω στο ps4 , συνδέομαι κανονικά με τους κωδικούς και όποτε ανοίγω τον browser , περιμένω και απλά μου λέει "kernel exploit failed"(κάτι τέτοιο τέλος πάντων, δεν θυμάμαι ακριβώς το error που πετάει). 
Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να κάνω λάθος;  Έχω επιστρέψει στον κλασικό τρόπο πάλι με το στικάκι , που δεν έχω κανένα θέμα , απλά έτσι από περιέργεια , θέλω να δω τι μπορεί να πηγαίνει στραβά με τον άλλον τρόπο! :P 
Σας ευχαριστώ.

Επεξ/σία από shamrock-13-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, shamrock-13- είπε

Καλησπέρα! Είμαι στην έκδοση 9.00 και το έχω κάνει jailbreak με τον κλασικό τρόπο με το στικάκι και λειτουργεί κανονικά.
Για να μην κάνω συνέχεια plug/unplug το στικάκι , πήρα τις προάλλες το esp32-s2 έτσι ώστε η συγκεκριμένη λειτουργία να γίνεται αυτοματοποιημένα. Όμως, ακολουθώντας διάφορα tutorial , δεν έχω καταφέρει να το κάνω jailbreak με αυτόν τον τρόπο. Κάνω το flashing tou esp κανονικά από το pc , το συνδέω στο ps4 , συνδέομαι κανονικά με τους κωδικούς και όποτε ανοίγω τον browser , περιμένω και απλά μου λέει "kernel exploit failed"(κάτι τέτοιο τέλος πάντων, δεν θυμάμαι ακριβώς το error που πετάει). 
Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να κάνω λάθος;  Έχω επιστρέψει στον κλασικό τρόπο πάλι με το στικάκι , που δεν έχω κανένα θέμα , απλά έτσι από περιέργεια , θέλω να δω τι μπορεί να πηγαίνει στραβά με τον άλλον τρόπο! :P 
Σας ευχαριστώ.

Μάλλον Έχεις κάνει cache στον browser τον κλασικό τρόπο. Κάνε delete cookies, history, cache κτλ στον browser 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, shamrock-13- είπε

Καλησπέρα! Είμαι στην έκδοση 9.00 και το έχω κάνει jailbreak με τον κλασικό τρόπο με το στικάκι και λειτουργεί κανονικά.
Για να μην κάνω συνέχεια plug/unplug το στικάκι , πήρα τις προάλλες το esp32-s2 έτσι ώστε η συγκεκριμένη λειτουργία να γίνεται αυτοματοποιημένα. Όμως, ακολουθώντας διάφορα tutorial , δεν έχω καταφέρει να το κάνω jailbreak με αυτόν τον τρόπο. Κάνω το flashing tou esp κανονικά από το pc , το συνδέω στο ps4 , συνδέομαι κανονικά με τους κωδικούς και όποτε ανοίγω τον browser , περιμένω και απλά μου λέει "kernel exploit failed"(κάτι τέτοιο τέλος πάντων, δεν θυμάμαι ακριβώς το error που πετάει). 
Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να κάνω λάθος;  Έχω επιστρέψει στον κλασικό τρόπο πάλι με το στικάκι , που δεν έχω κανένα θέμα , απλά έτσι από περιέργεια , θέλω να δω τι μπορεί να πηγαίνει στραβά με τον άλλον τρόπο! :P 
Σας ευχαριστώ.

Μια χαρά είναι ο τρόπος να περνάς το exploit με το usb stick και πολύ εύκολος.. 1 λεπτό δουλειά είναι.. Αλλιώς βάζεις το ps4 σε rest mode αναμονή και δεν φεύγει το exploit.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πάνω από 10 μήνες είναι που δεν βγαίνει αναβάθμιση στο jailbreak για 9.03 από 9.00 όπου είναι τώρα ? Ήταν ποτέ χρονικά τόσο πολύ ? Μπορεί να μην βγάλουν ποτέ για 9.03 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μην βγει ποτέ ξανά γενικά. Δεν είναι κάτι δεδομένο.

Από την 5.05 στην 6. κατι είχε κάνει πολλά χρόνια..

Όποιος επιθυμεί jailbreak πρέπει να είναι υπομονετικός ή να έχει και 2 κονσόλα για online. Που είναι και η καλύτερη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που ανοίγω το PS4 μου λέει για ενημέρωση τώρα ή αργότερα. Πώς γίνεται να του πω να αγνοεί τις ενημερώσεις ? Διότι κάποια στιγμή θα πατηθεί καταλάθος το ενημέρωση τώρα και εκεί είναι που θα περιμένουμε χρόνια για το jailbreak στην τωρινή τελευταία έκδοση (10.01 εάν δεν κάνω λάθος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, John-n78 είπε

Κάθε φορά που ανοίγω το PS4 μου λέει για ενημέρωση τώρα ή αργότερα. Πώς γίνεται να του πω να αγνοεί τις ενημερώσεις ? Διότι κάποια στιγμή θα πατηθεί καταλάθος το ενημέρωση τώρα και εκεί είναι που θα περιμένουμε χρόνια για το jailbreak στην τωρινή τελευταία έκδοση (10.01 εάν δεν κάνω λάθος).

Θα το αποσυνδέσεις απο το ίντερνετ και θα κοιτάξεις στις λήψεις μήπως στην κατέβασε την ενημέρωση και από εκεί θα την διαγράψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

 Καλημέρα σε όλους .

Είμαι σε  jailbreak 9.00 από 18 Δεκεμβρίου 2021 και όλα είναι  καλά  .

Αξίζει η μετάβαση  από  GoldHEN2.0b που είμαι τώρα  σε  GoldHEN v2.2.4 .

Έχω να κερδίσω η να χάσω κάτι .

Ευχαριστώ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...