Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, xelonas είπε

Γιατί σου φαίνεται κάτι δύσκολο να το δοκιμάσεις???

Βέβαια είναι καλύτερη η πιο καινούργια έκδοση.

 

Όχι δεν  είναι κάτι δύσκολο να το δοκιμάσω !

Αλλά βλέπω σε ξένα  forum να γράφουν για αρκετά προβλήματα  και ασυμβατότητες με παιχνίδια  που δεν παίζουν .

Αν συμβαίνει αυτό δεν ξέρω αν μπορώ να γυρίσω πίσω στην GoldHEN2.0b γι αυτό και ρωτάω .

Στην  GoldHEN2.0b που είμαι δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα ! ! !  

Εσύ την έχεις περάσει για να μου πεις εντυπώσεις ?  

Και γενικά όποιος  την έχεις περάσει να μας πει εντυπώσεις ?

Ευχαριστώ πολύ .             

Επεξ/σία από stavaister
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ok. Διότι έχω 9.03 στο PS4 περιμένοντας την πολυπόθητη αναβάθμιση του jailbreaking εάν βγει ποτέ, που είναι αυτή την στιγμή στο 9.00 και έχω βρει ένα παιχνίδι να αγοράσω αλλά το βρίσκω και στην μισή τιμή αλλά να μου σταλεί μόνο ο κωδικός ο οποίος απ' ότι έχω καταλάβει δεν μπαίνει μέσα από το παιχνίδι, δηλαδή να ενεργοποιήσω για λίγο το internet να μπω μέσα στο παιχνίδι και να κάνω κάπου registration με τον κωδικό που θα αγοράσω ώστε να το έχω full διότι τώρα το έχω ως trial αλλά εάν έχω καταλάβει σωστά θα πρέπει να μπω στο PlayStation Store (στο οποίο όπως είπαμε δεν μπορώ να μπω με κάποιον τρόπο επειδή είμαι στην 9.03) να κάνω redeem code και να κατεβάσω το παιχνίδι ως full. Σωστά έχω καταλάβει ? Δηλαδή να αγοράσω το παιχνίδι σε φυσική μορφή ως δίσκο όπου έχει την διπλάσια τιμή από τον σκέτο κωδικό ?

Επεξ/σία από John-n78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, John-n78 είπε

Ok. Διότι έχω 9.03 στο PS4 περιμένοντας την πολυπόθητη αναβάθμιση του jailbreaking εάν βγει ποτέ, που είναι αυτή την στιγμή στο 9.00 και έχω βρει ένα παιχνίδι να αγοράσω αλλά το βρίσκω και στην μισή τιμή αλλά να μου σταλεί μόνο ο κωδικός ο οποίος απ' ότι έχω καταλάβει δεν μπαίνει μέσα από το παιχνίδι, δηλαδή να ενεργοποιήσω για λίγο το internet να μπω μέσα στο παιχνίδι και να κάνω κάπου registration με τον κωδικό που θα αγοράσω ώστε να το έχω full διότι τώρα το έχω ως trial αλλά εάν έχω καταλάβει σωστά θα πρέπει να μπω στο PlayStation Store (στο οποίο όπως είπαμε δεν μπορώ να μπω με κάποιον τρόπο επειδή είμαι στην 9.03) να κάνω redeem code και να κατεβάσω το παιχνίδι ως full. Σωστά έχω καταλάβει ? Δηλαδή να αγοράσω το παιχνίδι σε φυσική μορφή ως δίσκο όπου έχει την διπλάσια τιμή από τον σκέτο κωδικό ?

Γιατί δεν μπαίνεις από το PC; Μπορείς να το βάλεις στο library τουλάχιστον αν το βρήκες σε καλή τιμή. Νομιζω όμως δεν μπορείς το το καταβάσεις και να το παίξεις...

Επεξ/σία από gdal73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Γιατί δεν μπαίνεις από το PC;

Δηλαδή μπορώ να το αγοράσω στην μισή τιμή με κωδικό, να μπω από pc για redeem code και μετά να μου το κατεβάσει αυτόματα στην κονσόλα ή μπορεί να μην το κατεβάσει επειδή δεν έχω πρόσβαση στο Ps plus λόγω του 9.03 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν μπορείς να το κατεβάσεις στην κονσόλα. Γιατί δεν δοκιμάζεις με κάποιο άλλο παιχνίδι που έχεις στο library του ps4 αν γίνεται να το κατεβάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Νομίζω δεν μπορείς να το κατεβάσεις στην κονσόλα. Γιατί δεν δοκιμάζεις με κάποιο άλλο παιχνίδι που έχεις στο library του ps4 αν γίνεται να το κατεβάσεις;

Ναι σωστά. Θα δώσω εννοείς εντολή μέσω του pc να κατεβάσω κάποιο δωρεάν παιχνίδι και να δω μετά εάν το δεχτεί η κονσόλα και το παίζει κανονικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stavaister είπε

Όχι δεν  είναι κάτι δύσκολο να το δοκιμάσω !

Αλλά βλέπω σε ξένα  forum να γράφουν για αρκετά προβλήματα  και ασυμβατότητες με παιχνίδια  που δεν παίζουν .

Αν συμβαίνει αυτό δεν ξέρω αν μπορώ να γυρίσω πίσω στην GoldHEN2.0b γι αυτό και ρωτάω .

Στην  GoldHEN2.0b που είμαι δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα ! ! !  

Εσύ την έχεις περάσει για να μου πεις εντυπώσεις ?  

Και γενικά όποιος  την έχεις περάσει να μας πει εντυπώσεις ?

Ευχαριστώ πολύ .             

Κανένας παιδιά  ?

Επεξ/σία από stavaister
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλουμε jailbreak ξεχνάμε οτιδηποτε έχει σχέση με PSN store. 

Η μόνη λύση η αγορά ενός 2 ps4 για online gaming.

Υπάρχει ένας οδηγός για online gaming μεταξύ ΜΟΝΟ jailbreak ps4, φυσικά δεν μπορείτε να παίξετε με τον φίλο σας που έχει κανονική συνδρομή psn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, John-n78 είπε

Jailbreak & online πώς γίνεται ? Νόμιζα ότι με jailbreak ξεχνάμε γενικότερα το internet στο ps4

Όπως είπα είναι online αλλά μόνο μεταξύ jailbreak playstation και απαιτεί κάποιες γνώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, stavaister είπε

Κανένας παιδιά  ?

Βάζεις κανονικά  την νεότερη έκδοση απο goldhen και δεν εχεις θεμα. Αν δεν σου αρέσει επιστρέφεις σε όποια προηγούμενη goldhen έκδοση θέλεις. 

7 ώρες πριν, John-n78 είπε

Jailbreak & online πώς γίνεται ? Νόμιζα ότι με jailbreak ξεχνάμε γενικότερα το internet στο ps4

Ίντερνετ μπαίνεις κανονικά ( αφού απενεργοποιήσεις το αυτόματο update στην κονσόλα και συνιστώ dsn απο τον azif ) μόνο psn δεν μπορείς να μπεις γιατί ζητάει το νεότερο update στην κονσόλα. Γενικά ότι εχει να κάνει με psn το ξεχνάτε με "σπασμένη" κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...