Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπαρχει απαντηση σε αυτο που ρωτας.Κανεις δεν ξερει αν θα σπασει η 9.03 και ποτε θα γινει αυτο.Αν δεν καιγεσαι να αναβαθμισεις την κονσολα σου μεινε σε 9.03.Δεν ασχολουνται με το χακ για πσ4 αλλο.Ουτε καθονται να βγαλουν backport για παιχνιδια που θελουν πανω απο 9.00.Μονο στο καινουργιο god of war ασχοληθηκαν μετα τελος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Δεν υπαρχει απαντηση σε αυτο που ρωτας.Κανεις δεν ξερει αν θα σπασει η 9.03 και ποτε θα γινει αυτο.Αν δεν καιγεσαι να αναβαθμισεις την κονσολα σου μεινε σε 9.03.Δεν ασχολουνται με το χακ για πσ4 αλλο.Ουτε καθονται να βγαλουν backport για παιχνιδια που θελουν πανω απο 9.00.Μονο στο καινουργιο god of war ασχοληθηκαν μετα τελος.

Κάνεις μεγάλο λάθος που δεν ασχολούνται, οπως επίσης Και μετά backport. Έχουν βγάλει πάρα πολλά παιχνίδια που είναι πάνω από το Firmware 9.00 Όσο για το jailbreak, όλοι οί developers έχουν πέσει με τα μούτρα πάνω στο jailbreak του PS4 όπως και το PS5. Καλό είναι να μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

 

Επεξ/σία από mentel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερομαι για χακ πανω απο 9.00.Οσο γνωριζω δεν υπαρχει καποια προοδος.Για backport δεν ξερω την διαδικασια που χρειαζεται για να τα βγαλουν.Αν ειναι δηλαδη ευκολο να τα βγαζουν σε καθε παιχνιδι που θελει πανω απο 9.00.Παντως πολλες νεες κυκλοφοριες σημαντικοι τιτλοι, δεν εχουν κυκλοφορησει για χακ κονσολες.Μακαρι να ειναι πιο αισιόδοξα τα πραγματα στην χακ σκηνη του ps4 και να κανω λαθος εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, mples είπε

παιδια ολα καλα αλλα παιχνιδια πως βαζουμε ? δεν καταλαβαίνω γρι στα αγγλικα υπαρχει κανενας οδηγος στα ελληνικα ?

καταρχην θα πρεπει να κανεις exploit να τρεξεις το GoldHEN στην τελευταια εκδοση του (φανταζομαι αυτο το εχεις κανει ηδη)....μετα θες τα παιχνιδια σε μορφη .PKG τα οποια αφου τα περασεις σε εξωτερικο δισκο τα κανεις install στον εσωτερικο δισκο. δεν ειναι τοσο δυσκολο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ikaros2 είπε

Όλα τα firmware μπορείς να τα κάνεις update (offline, από usb stick) σε 9.0 και στη συνέχεια να προχωρήσεις σε jailrbeak?

Ναι.. Πας στο firmware 9.00 με update offline μέσω usb και μετά τρέχεις το exploit και είσαι έτοιμος.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, christos1201 είπε

παιδια τι λογαριασμο βαζουμε στην κονσολα για να παιξουμε αυτους του επισκεπτη  η πραγματικους ?

Επισης με τα save τι γινετε ?

Δεν βάζεις πραγματικό λογαριασμό.. Δεν θα έχεις θέμα με τα save.. Φτιάξε έναν επισκέπτη Christos και είσαι έτοιμος 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2022 στις 6:25 ΠΜ, John-n78 είπε

Κάθε φορά που ανοίγω το PS4 μου λέει για ενημέρωση τώρα ή αργότερα. Πώς γίνεται να του πω να αγνοεί τις ενημερώσεις ? Διότι κάποια στιγμή θα πατηθεί καταλάθος το ενημέρωση τώρα και εκεί είναι που θα περιμένουμε χρόνια για το jailbreak στην τωρινή τελευταία έκδοση (10.01 εάν δεν κάνω λάθος).

1. DNS

2. Disable updates 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaros2 είπε

Έχουν καποιο θεμα σημερα οι DNS servers (που αναφερω στο αμεσως προηγουμενο post)?

Δε "βλεπει" internet το PS4 μου σημερα.

Ξανά σέταρε το wifi connection μου το κάνει και εμένα καμιά φορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, THE GG GAMER είπε

Ξανά σέταρε το wifi connection μου το κάνει και εμένα καμιά φορά 

Το δοκίμασα αλλά δεν παίζει...κάτι άλλο φταίει. Κάνω jailbreak για 1η φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaros2 είπε

Το δοκίμασα αλλά δεν παίζει...κάτι άλλο φταίει. Κάνω jailbreak για 1η φορά.

Δοκίμασε με αυτά τα settings 

DNS Settings select Manual
Primary 165.227.83.145
Secondary 192.241.221.79

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...